Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw za około 6000zł


Koko_55955

Rekomendowane odpowiedzi

1) Pytanie jakich wiele szukam sprzętu za około 6k zł - (jeżeli warto będzie do czegoś dozbierać to tak uczynię). Chodzi o coś innego muszę teraz podjąć decyzję jakie kable wybrać z uwagi na remont i tą decyzję odwlekałem lecz muszę już podjąć ją szybko. Przed położeniem paneli muszę położyć kable. Nie wiem czy analogowe czy optyczne. I jakiej firmy itp. Sprzęt mogę wybrać później. rzut pokoju ifotos.pl/zobacz/pokojjpg_srqnwpp.jpg telewizor będzie tak jak zaplanował deweloper.

2) Kolejna kwestia, że muszę połączyć dwie kwestie kino domowe (filmy i tv dźwięk przestrzenny) oraz muzyka - czy znajdzie się dla mnie jakieś wyjście? Głośniki tylne muszą być na stojakach chowane i wysuwane albo już z założenia będą "duże"

3) Co od takiego zestawu można oczekiwać oprócz dobrego dźwięku np jakie technologie?

 

 

|Chętnie odpowiem na wszelkie sugestie / pytania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

trudno Ci będzie uzyskać wiarygodną odpowiedź, aby zaplanować rozłożenie okablowania tak naprawdę musisz podjąć wstępne decyzje w kwestii kategorii sprzętu, to wymaga rozmowy. Jeśli możesz, to podaj na priv nr telefonu, nawet kilkuminutowa rozmowa może wyjaśnić pewne sprawy i pomoże w podjęciu decyzji.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jakiej muzyki słuchasz?

 

Biorąc pod uwagę założenia na wstępnie skierował bym uwagę na zestaw kolumn Dali Zensor 7/1/Vocal.

Choć to może ulec zmianie w zależności od preferowanej muzyki.

 

Co do kabli. Połóż sobie kabel Procab LS albo Melodika MDC. Na tył przy najmniej 2x1,5mm2.

 

Analogowe, optyczne? Hmm jeśli potrzebujesz kłaść na tył to tylko głośnikowe. Chyba żę elektornika będzie stała w innym miejscu niż TV to wtedy tak trzeba także o tym pomyśleć.

 

Przy tej klasie sprzętu możesz oczekiwać na technologie (jeśli potrzebujesz wyjaśnień pisz :) oraz co Ci to da) :

 

-dźwięk 7 kanałowy

-Dolby Atmos, DTX X - raczej nie wykorzystasz

- puszczanie sygnały 3D i 4K

- mikrofon kalibracyjny

- 2 strefy

- wifi, radio internetowe, DLNA

- Bluetooth

.itp :)

 

W razie pytań i wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, że w moim poście nie zawarłem istotnych informacji co niniejszym czynię.

1) Muzyka jaką preferuję to rock i cięższe brzmienia ale również często się bawimy jak każdy POLAK przy dosco..polo także okiełznanie tych rytmów muzycznych nie jest łatwe. Czyli jak procentowo między rockiem a discopolo to bym dał 50 % na 50 % + inne utwory z innych gatunków muzycznych. Do tego dochodzi tv w postaci filmów i kanałów informacyjnych. Czego oczekuję od zestawu? Otóż tego, że jak zechcę będę miał fajną muzykę na imprezę, jak będę chciał to posłucham rock-a, a jak będę chciał to będę się cieszyć przestrzennym dźwiękiem i efektami w filmach.

 

2) Co do rozplanowania sprzętu...

Na tej krótkiej ściance będzie tv z jakimś amplitunerem (może coś jeszcze do odtwarzania filmów/muzyki - kwestia doradzenia przez was) do tego przednie kolumny z może jakimś subem i głośnikiem centralnym a z tyłu dwie kolumny pomiędzy sofą umiejscowioną naprzeciw tv. Ale wciąż nie wiem jakie kable na tył pociągnąć optyczne czy analogowe...

 

3) Co oczekuję? Przede wszystkim dobrego dźwięku ale i ułatwień i nowinek technicznych ale nie kosztem dźwięku. Co do jakości ciężko mi się odnieść do konkretnego sprzętu ale mam trochę czasu aby się ukierunkować ale muszę położyć JUŻ kable na tył i nie wiem jakie... Przesył danych z komórki na zestaw audio pożądany. Dalsze określenia co do sprzętu po położeniu okablowania, gdyż jestem pochłonięty remontem.

 

Proszę o szybkie doradzenie ds. okablowania na tył czyli tą ścianę najdłuższą oraz pierwsze propozycję co do sprzętu audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wciąż nie wiem jakie kable na tył pociągnąć optyczne czy analogowe...

 

przepraszam Cie bardzo, skoro amplituner będzie w okolicach tv a nic nie wspominałeś o raz kolumnach aktywnych a dwa o rzutniku więc po kiego Ci ciągnąć na tyły takie kable o których wciąż wspominasz(optyczny,analogowy). Przecież starczy pociągnąc kable głośnikowe i wszystko. Rada taka, że gdy już będzież je wkładał pod tynk czy coś tam to zostaw je na tyle długie, żebyś mógł ewentualnie pomanewrowć kolumnami, żeby nie wyszło że kolumny będą "wciśniete w ścianę" bo kable będą za krótkie. Już nie raz spotkałem się z taką sytuacją. W sprzęcie nie ma co się spodziewać żadnych rewelacji więc nie ma co szalec z ceną kabli. Myślę, że jeśli zakupisz takie do 25 zł/metr będzie wystarczająco dobrze i czy to będa za 5 zł/metr czy 25/metr nie będziesz słyszał różnicy. Jedynie co to te droższe będą lepiej wykonane. Na przody dałbym 2x2,5mm ewentualnie 2x4mm a na środek i tyły 1,5mm.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

2) Co do rozplanowania sprzętu...

Na tej krótkiej ściance będzie tv z jakimś amplitunerem (może coś jeszcze do odtwarzania filmów/muzyki - kwestia doradzenia przez was) do tego przednie kolumny z może jakimś subem i głośnikiem centralnym a z tyłu dwie kolumny pomiędzy sofą umiejscowioną naprzeciw tv

 

Dokładnie , przednie kolumny widze po bokach tv a tyły prawy w rogu tym przy drzwiach skierowany w kierunku kanapy a lewy zaraz przy lewej stronie kanapy tak, żeby przody i tyły tworzyły kwadrat/prostokąt. Centralny wiadomo pod tv. A tyły powiesiłbym na jednym z takich wieszaków

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Hm, propozycje, te 6 tys to w sumie niewiele na dobry sprzęt z amplitunerem+kolumny i subwofer. Należałoby popatrzeć za kolumnami, które będa dawały rady w muzie i nie trzeba by było ich wspomagać subem bo taki, który daje radę w muzie to minimum połowa Twojego budżetu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tu jest najtaniej

 

przyjżyj się tym kolumnom . To mocne kolumny z dobrą skutecznością (92dB) i podstawą basową więc spokojnie posłuchasz na nich rocka i coś cięższego oraz disco polo nie forsując amplitunera. Drugi zestaw jest w pełni gotowy do odsłuchu(kolumny+subwofer) a seria Taga Harmony Platinum to nie jest pierwsza lepsza budzetówka. Jednak kolumn musisz posłuchać w konfiguraci z elektroniką z jaką będziesz miał w domu czyli z amplitunerem. Jednak(znowu :) ) to cena wykorzystująca prawie cały budzet i za pozostałą kwotę będzie mizerny amplituner. Musiałbyś dołożyć tyle, żeby zakupić ampla w granicach 2-2,5 tys zł. Np taki amplituner z Wi-Fi, Bluetooth

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Widzisz, że nawet na amplituner jest trochę za mało więc i na odtwarzacz blu-ray zabraknie a ten wystarczy, że zakupisz jakiś z LG lub Samsunga za 500zł i będzie dobrze. Czytają wszystkie formaty więc nie będziesz miał problemu z odtwarzanym materiałem.

 

Możesz popatrzeć też na inne kolumny Taga Harmony z większymi głośnikami niskotonowymi

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

co podczas odsłuchu rocka i metalu (bo pewnie o tym mowa jako o cięższym brzmieniu) da Ci pełniej (niższe basy z dobrym wykopem) odczuć kotły kapel też bez ingerencji subwofera.

 

Jeśli chodzi o subwofer to postawiłbym pomiędzy rogiem a kanapą po lewej w pewnej odległości od ściany(min.30cm) bo sub ma tylny bass-reflex.

 

Myślę, że trochę pomogłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.