Skocz do zawartości
IGNORED

Dobre/złe brzmienie - nowe/reedycje


Piotr Seb

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami kupując reedycje lub nowe tłoczenie nie wiemy czego się spodziewać. Pomyślałem, że może założyć wątek odnoszący się do jakości i brzmienia płyty, którą można nabyć czy to online, czy też w sklepach.

Tak dla przykładu"

Annie Lennox - Nostalgia, polecam. Klarownie, z dobrą dynamiką, piękne stereo.

Lars Danielsson - Libretto, ACT, bez najmniejszych zastrzeżeń. Jak ktoś takie "możdżerowskie" klimaty to polecam. Bardzo dobrze zrealizowany materiał. Dla mnie na winylu lepiej jak na CD.

The Muse - Resistance (2LP), Warner Music Poland, jak ktoś ma CD to wystarczy. Winyl ma jakieś gorsze pozycjonowanie instrumentów. Trochę się zlewa.

 

Tak więc jak ktoś kupi coś nowego to niech skrobnie co kupił..... kot w worku i porażka, czy też przyjemność słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to są już takie wątki:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Obserwuję te wątki, czasami nawet coś skrobnę.

Pierwszy wątek dotyczy wszystkiego co nam w ręce wpadło. Bardzo szeroki wątek.

Drugi wątek. Zdarza się, że jest informacja o reedycji a nie ma ani słowa o jakości.

I trzeci wątek. Tak jak pierwszy dotyczy bardzo szerokiego rozumianego pojęcia płyta winylowa.

 

Ponieważ nie mam sklepu pod nosem i moje wizyty w sklepach oferujących nowe winyle są od wielkiego dzwonu czasami, a właściwie zawsze, mam wątpliwości czy aby nie kupię kolejnego "półkownika". Dlatego uznałem, że nie byłoby większego problemu dla kogoś kto kupuje nową płytę napisać jedno zdanie recenzji w odniesieniu do jakości i brzmienia. Oczywiście są to odczucia subiektywne i zawsze możemy ulegać autosugestii ale zawsze lepsze coś od niczego.

 

Jak zauważyłeś, tak dla przykładu, wrzuciłem moje ostatnie trzy nabytki ze słowem opisu. Taka subiektywna ocena, po kilku (kilkunastu) latach treningu w słuchaniu bardzo bliska oceny obiektywnej, może się komuś przydać.

Czasami ktoś kupuje nową płytę, tak jak np. Lars Danielsson - Libretto, i trudno dokonać wpisu w reedycjach czy w klasykach dobrego brzmienia. Po prostu jest nowa płyta i jest dobrze zrealizowana. Mogę ją polecić kolegom z Forum i to było czy też jest główną ideą, która skłoniła mnie do założenia wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antonio Forcione , Charlie Haden - HeartPlay

Antonio Forcione - Touch Wood

Antonio Forcione - Tears of Joy

Alanis Morissette - Jagged Little Pill

Beck - Morning Phase

Cassandra Wilson - Loverly

Cassandra Wilson - Glamoured

CHUCK MANGIONE - Children of Sanchez

ED SHEERAN - X

Eva Cassidy - The Best of

Eric Clapton - wszystkie raczej ok

George Michael - Symphonica

Inger Marie Gundersen - For You

Jacintha - Best Of

Kari Bremnes - raczej wszystkie ok

Michael Wollny Trio - Weltentraum

Melody Gardot - The Absence

Melody Gardot - My One & Only Thrill

Melody Gardot - Worrisome Heart

STACEY KENT - BREAKFAST ON THE MORNING TRAM

Till Bronner - Rio

Van Cliburn - Tchaikovsky Concerto No.1

 

... to tak na razie , jest więcej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro oceniać mamy reedycje to czy ocena ma być w stosunku do innych wcześniejszych tłoczeń czy po prostu subiektywna (gra mi OK) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po prostu subiektywna (gra mi OK) ?

Dokładnie tak. Zakładam, że jak ktoś wszedł w świat winyli to nie było to dziełem przypadku. Dla mnie subiektywna ocena osłuchanego w winylach kolegi jest gwarantem uczciwej oceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Zakładam, że jak ktoś wszedł w świat winyli to nie było to dziełem przypadku. Dla mnie subiektywna ocena osłuchanego w winylach kolegi jest gwarantem uczciwej oceny.

 

chodziło mi tylko o to czy odnosimy się do brzmienia poprzednich edycji - bo płyta (oryginał) dźwiękowo sama z siebie może nie być fajna i reedycja perfekcyjna może powielać słaby dźwięk ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest możliwość odniesienia do pierwszych/oryginalnych wydań to czemu nie. Można zawsze napisać, że brzmienie reedycji nie odbiega od oryginału chociaż pozostawia wiele do życzenia. Faktem jest, że dużo płyt obecnie w sprzedaży to nie reedycja. I tu potrzebna informacja. Z drugiej strony pojawiają się reedycje, które raz są wierną kopią a innym razem nie.

Dla przykładu z czystym sercem mogę polecić reedycje Alan Parsons Project (wyd. Speakers Corner), które brzmią bardzo dobrze, a i oryginałom niczego przecież nie brakowało.

Generalnie chodzi mi o podzielenie się wiedzą co do nowych płyt. Tak jak to zrobiłem w pierwszym wpisie. Kupiłem trzy płyty, przesłuchalem i wyraziłem swoją krótką opinię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oddałem do MM Mastodon "Crack the Skye". Raz już wymieniałem, bo krzywa, następna też. Trzeci raz nie chciałem ryzykować.

Dźwięk - bardzo słabo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lunatic soul - walking on a flashlight beam, kscope, polecam, jest powietrze, jest przestrzeń, jest klimat, jest po prostu dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno nowa Adele fatalnie brzmi, ktos juz ma i potwierdzi lub zaprzeczy?

 

Nie mam, ale na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) piszą, że OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Lynne, Jeff, Alone in the universe, muza jak stara electric ale brzmienie katastrofa. Znacznie gorzej jak cd. Płasko bez dynamiki. Może Jeff tak chciał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.