Jump to content
IGNORED

Czy Dac-i do 500 zł właściwie się różnią?

Matiquert

Recommended Posts

Szanowni forumowicze, jestem w trakcie kompletowania mojego pierwszego zestawu stereo z prawdziwego zdarzenia. Źródłem będzie HTPC.

I tutaj pojawia się pytanie - czy różnice w DAC-ach do 500 zł są zauważalne?

Mam wrażenie, że po lekturze wielu tematów z tego forum da się wytypować 4-5 egzemplarzy, które są polecane przez różne osoby. W zasadzie jaki gust taki rekomendowany DAC. Jak rozumiem, że jeżeli kupię któregoś z polecanych na pewno będzie to dobry model, ewentualnie może prezentować inny gust muzyczny w zakresie barwy (co przy zestawie za ok. 2000 może nawet nie mieć znaczenia).

Drugie pytanie, czy rzeczywiście lepiej wydać 500 zł na DAC, czy na kartę muzyczną w tej samej cenie?

zainteresuj się chińskimi dacami z aliexpress - za 120$ mozna miec daca z konfiguracją jaka dostępna jest w audiofilskich markach za wieksze pieniadze

np.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czy ten ciekawszy

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzięki. W zasadzie byłem już chętny, żeby poszukać czegoś w Chinach, tylko zupełnie nie miałem ogarnięcia w temacie. Czyli jak na początek przygody to uderzać w któryś z dwóch wskazanych powyżej. A miałeś okazję słuchać na czymś takim muzyki?

Guest numik

(Konto usunięte)

dostępne DAC na pl rynku do 500 zł różnią się tak jak cd...do 1200 zł, tzn jakoś minimalnie tak, ale czy te różnice są warte uwagi to nie wiem, do 500 zł chyba ten DAC Tagi jest znośny, ale wg mnie ogólnie trochę....wsio ryba, damy znać z tym chińskim

Tak teraz myślę, że umknął mi bardzo ważny szczegół. Mój HTPC ma być postawiony na openelecu (linux). W związku z tym muszę jeszcze poczytać, czy te chińskie urządzonka mają wsparcie. Chyba, że może któryś z forumowiczów miał już w tym zakresie jakieś doświadczenia?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.