Skocz do zawartości
IGNORED

Będą gromy, bo ja muzyki lubię słuchać. Pomożecie?


kaj18

Rekomendowane odpowiedzi

Grały mi altusy 110 z podrzędnym zestawem Sony,a teraz z remontem czas na zmiany.

 

Muzyka się zmienia, dużo koncertów na DVD, płyt CD z ścieżką 5.1 i chciałbym z tego korzystać.Z starych CD i z vinyli też. I nagłośnić stereo łazienkę chciałbym. (przydałaby się złota rybka).

Wybór padł na Onkyo tx-nr 646 (w 636 mniej korzystny układ coaxial/optyczne). Phono ma.Zone 2 ma. Świat nowoczesności(WiFi itp.) w sobie.

 

Tylko co dalej. Salon 4,5 x 6m, standardowy układ, odsłuch jakieś 4 m od głośników frontowych,centralnie na boki, brak ograniczeń gabarytowych.

 

Żeby to tylko grać miało - i w wyglądać też chciałoby.W klasyce gustuje, kantach i orzechu. Fora przeszperałem, opinie też, artykuły w portalach audio.W oczach się mieni a wniosków brak. Tyle ile wypowiedzi, tyle sprzecznych opinii.

 

Jako, że amplituner drogi to na głośniki zostaje mi jakieś 2500. Pewnie gromy padną, że muzykę obrażam.Dzieci mam!Dużo jedzą;)

 

Przelatują przed oczami Taga harmony Tav-606 v.3 + TSW.120, STX KD-200 5.1, jakieś Jamo, Koda itd.itp.

Fanem kina 5.1 wielkim nie jestem, ale pewnie dzieciaki będą podjarane. Muzyczne klimaty 70-90, okazjonalne zajawki basowe, ale tak, żeby pierwsze 90 sek. Keep Talking Floydów przyprawiał o dreszcz..Nawet nie wiem czy subwoofer mi potrzebny jeśli w frontach jakiś przyzwoity bas się znajdzie.

 

Jako,że pewnie sprzęt się z mną zestarzeje proszę Forumowiczów o pomoc cobym dobre towarzystwo sobie dobrał.

 

z harcerskim pozdrowieniem!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast myśleć o Tagach, Jamo i Kodach, zainteresowałbym się już renomowanym producentem:

http://sklep.rms.pl/polk-audio-tl1600-blackstone-zestaw-kolumn-kina-domowego-5-1-2

Dźwięk - gwarantuję - o dwie klasy wyższy. Nie daj się zwieść małymi rozmiarami, głośniki są niepozorne i grają mocno, klarownie i szczegółowo. Na każdym odsłuchu wywołują zdziwienie.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak się do polk audio ustosunkować - biorąc pod uwagę wielkość salonu i jakieś tam preferencje wizualne, nie znając możliwości dźwiękowych uznam "pomoc" RMS za typowa akwizycję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu może być tak, że po zakupie wspomnianych Taga Harmony 606v3 set może wydać Ci się za mało basu bo jesteś przyzwyczajony/osłuchany z Altusami, które dają go w dużej ilości jednak w Taga Harmony bas jest dobrze kontrolowany (jak na tą cenę kolumn) i w zależności od nagranego materiału jest go tyle ile powinno być bez ubarwiania. Mam je na 25 metrach i wiem co mówię.

Możesz spokojnie śmignąć sobie Taga Harmony 606v.3 ale z mocniejszym subem np TSW200 i z tym amplitunerem Onkyo 646 i będzie ok. A subwofer musi być do kina mimo jakby Ci się wydawało dobrego basu z kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Adek45,

z innej strony:

dysponuje parą Altusów 110 i Altusów 75, na oryginalnych zwrotnicach, jeszcze sztukę 110 byłbym złożył z części, które posiadam, tyle, że na zwrotnicy JANBO SŁ-OT 8. (na centralny?)

naczytałem się o zestrojeniu, o tym, że wysokotonowe muszą być identyczne, it.d. - czy kombinowanie z tymi altusami na kino domowe ma sens?czy już na starcie wiadomo,że np wspomnianie Tagi będą grały o niebo lepiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy już na starcie wiadomo,że np wspomnianie Tagi będą grały o niebo lepiej?

 

napewno będą grały inaczej a czy to będzie o niebo czy nie zależy od Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.