Skocz do zawartości
IGNORED

Myro:air - ktoś słuchał tego DAC-a ?


Najek

Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądam się za jakimś odtwarzaczem strumieniowym co by po LAN-ie (nie musi być bezprzewodowy, ethernet/rj45 wystarczy) pozwalał na streaming przez airplay lub dlna i fajnie jakby odtwarzał FLAC-i z sieci lokalnej.

 

Czy ktoś z Was miał styczność z tym urządzeniem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chwalą się, że w środku jest Wolfson WM8741.

 

Znalazłem kilka pozytywnych opinii na zagranicznych stronach, ale nie wiem czy ryzykować z tym sprzętem, bo jest trudno dostępny. Właściwie w grę wchodzi jedynie ściąganie go z USA. Co o tym myślicie?

 

Alternatywy, które biorę pod uwagę to Arcam AirDac i Marantz NA6005.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kolega zauważył na dalekim wschodzie klepią tysiące modeli tanich DACów wieć pytanie o jakąś nieznaną 'markę" mija się z celem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednim razem tak zrobiłem. Gdy kupowałem DAC do słuchawek używanych w pracy to zamówiłem SMSL M2. Ktoś polecał, że tani a dobry. Tani owszem, ale jakość nie powaliła mnie na kolana - ani jakość wykonania ani jakość dźwięku.

 

Teraz szukam urządzenia które wraz ze wzmacniaczem będzie stało na honorowym miejscu w domu więc chcę aby było to coś co nie tylko dobrze brzmi ale też ładnie się prezentuje.

 

Ekspertem nie jestem - może na dalekim wschodzie jest coś co spełni moje oczekiwania, ale nie chcę drugi raz się naciąć.

 

Pytanie więc czy ktoś zna lepiej któreś z wymienionych urządzeń albo może polecić coś innego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. Raspberry pi2 z jakimś dac na i2s. Np. IQaudio pi-dac lub hifiberry lub audiofonics dac. Na tym max2play lub moode audio player i masz wszystko czego pragniesz za fajne pieniądze. Rozmowa o tym w pc-audio.

 

Zen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest to jakiś pomysł na tanie granie, ale mam Kodi postawione na Raspberry Pi B i zwykły AirPlay w nim nie domaga - często dźwięk przycina się przez co nie da się tego słuchać. Przez to ciężko mi uwierzyć, że z takim wynalazkiem będzie wiele lepiej :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No jest to jakiś pomysł na tanie granie, ale mam Kodi postawione na Raspberry Pi B i zwykły AirPlay w nim nie domaga - często dźwięk przycina się przez co nie da się tego słuchać. Przez to ciężko mi uwierzyć, że z takim wynalazkiem będzie wiele lepiej :(

To dla testu zainstaluj moode audio. Wlacz w nim airplay. Zobaczysz. To zajmuje 15 minut

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem właśnie to Moode Audio, ale nie chciał dawać dźwięku ani po HDMI ani po jacku :/

Swoją drogą mój Macbook na OSX 10.11.1 El Capitan nie mógł wykryć go jako urządzenie AirPlay (tak, włączyłem to w sekcji configure).

 

:(

 

Dodatkową zaletą urządzeń wymienionych przeze mnie wyżej będzie jednak to, że oprócz AirPlay, będę mógł do nich również podłączyć PlayStation 4 (np. po złączu optycznym) i z niego też czerpać wyższą jakość dźwięku :)

 

Ewentualnie jakiś chiński mógłbym jeszcze spróbować, ale fajnie żeby wspierał AirPlay oraz żeby wpiąć tam PS4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.