Skocz do zawartości
IGNORED

Używane kolumny podłogowe do 2000/3000zł


_RapiD_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zwracam się do was z prośbą o poradę co do zakupu kolumn używanych do kwoty obecnie 2500zł maksymalnie 3000zł. Przeglądałem już różne oferty których jest mnóstwo i tak naprawdę nie wiem czym się sugerować. Obecnie posiadam kolumny tonsila zg40C/9 i philips 9217l spięte pod Pioneerem SA-7100, co do wzmacniacza to nie mam zarzutów bo jest on świetnie zachowany wizualnie jak i technicznie ale kolumny wystarczały mi do momentu aż usłyszałem kolegi Infinity kappa 8.1 które w porównaniu z polskimi tonsilami i philipsem grało dość miękkim basem i dość fajną niemetaliczną górą. Ogólnie wolał bym kolumny podłogowe które miały by nagłośnić pokój o powierzchni 13m2. Z ofert które przeglądałem spodobały mi się sprawdzone już infinity kappa 8.1, infinity sm 155 które widziałem na allegro za 2000zł, zastanawiałem się też nad Cerwin Vega ze starszych serii. Myślałem też nad czymś bardziej vintage w stylu living audio i od zawsze wymarzonych jbl l100 które już są na górnej granicy mojego budżetu dochodzi też niepewność co do stanu starych kolumn wiadomo, że taka leciwa kolumna swoje już pograła. Ogólnie co do muzyki jakiej preferuje to styl lat 80 rock, disco, jazz itd. Wiem, że w tej kwocie nie można wymagać zbyt wiele ale zależy mi na szczegółowym brzmieniu z dość wyraźną górą i miekkim i soczystym basie. Raczej nie zależy mi na rąbiącym po całym domu basie chociaż nie wykluczam, że lubię od czasu do czasu posłuchać czegoś co niżej schodzi.

Być może wytypowałem kolosy których potencjału nie wykorzystam ale muzyki słuchałem tylko na kolumnach podłogowych więc nie mam punktu odniesienia co do monitorów - nie wiem czego się spodziewać po tego typu kolumnach więc prosił bym o pomoc w doborze. Zdaję sobie sprawę, że jest wiele podobnych tematów ale w poszukiwaniu odpowiedzi nie znalazłem nic co by mi pomogło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.