Jump to content
IGNORED

Używane kolumny podłogowe do 2000/3000zł


_RapiD_

Recommended Posts

Witam. Zwracam się do was z prośbą o poradę co do zakupu kolumn używanych do kwoty obecnie 2500zł maksymalnie 3000zł. Przeglądałem już różne oferty których jest mnóstwo i tak naprawdę nie wiem czym się sugerować. Obecnie posiadam kolumny tonsila zg40C/9 i philips 9217l spięte pod Pioneerem SA-7100, co do wzmacniacza to nie mam zarzutów bo jest on świetnie zachowany wizualnie jak i technicznie ale kolumny wystarczały mi do momentu aż usłyszałem kolegi Infinity kappa 8.1 które w porównaniu z polskimi tonsilami i philipsem grało dość miękkim basem i dość fajną niemetaliczną górą. Ogólnie wolał bym kolumny podłogowe które miały by nagłośnić pokój o powierzchni 13m2. Z ofert które przeglądałem spodobały mi się sprawdzone już infinity kappa 8.1, infinity sm 155 które widziałem na allegro za 2000zł, zastanawiałem się też nad Cerwin Vega ze starszych serii. Myślałem też nad czymś bardziej vintage w stylu living audio i od zawsze wymarzonych jbl l100 które już są na górnej granicy mojego budżetu dochodzi też niepewność co do stanu starych kolumn wiadomo, że taka leciwa kolumna swoje już pograła. Ogólnie co do muzyki jakiej preferuje to styl lat 80 rock, disco, jazz itd. Wiem, że w tej kwocie nie można wymagać zbyt wiele ale zależy mi na szczegółowym brzmieniu z dość wyraźną górą i miekkim i soczystym basie. Raczej nie zależy mi na rąbiącym po całym domu basie chociaż nie wykluczam, że lubię od czasu do czasu posłuchać czegoś co niżej schodzi.

Być może wytypowałem kolosy których potencjału nie wykorzystam ale muzyki słuchałem tylko na kolumnach podłogowych więc nie mam punktu odniesienia co do monitorów - nie wiem czego się spodziewać po tego typu kolumnach więc prosił bym o pomoc w doborze. Zdaję sobie sprawę, że jest wiele podobnych tematów ale w poszukiwaniu odpowiedzi nie znalazłem nic co by mi pomogło.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.