Skocz do zawartości
IGNORED

podłączenie DAC Mytek Stereo 192 do Sansui X911DG


Piotr_60795

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wzmacniacz Sansui X911DG, kolumny KEF Reference 107 oraz odtwarzacz multimedialny Onkyo C-N7050, prócz tego ma też kilka innych sprzętów podłączonych do wzmacniacza (TV, gramofon, tuner, DVD z CD DSD itp).

Cały system gra bardzo ładnie. Ma dynamiczny głęboki bas i niezłą górę (choć marzy mi się dźwięk tonów wysokich z głośników wstęgowych).

Chodzi mi po głowie zaup DAC-a marki Mytek Stereo 192 DSD i tu nasuwają mi się pewne pytania.

1. Jak to podłączyć - czy tylko jedno urządzenie? Czy wpiąć go w gniazda Processor i będzie poprawiał dźwięk wszystkich źródeł?

2. Czy ma to sens? Czy poprawi słyszalnie jakość dźwięku? Mój zestaw gra bardzo ładnie, a Onkyo sam w sobie ma jakiś przetwornik dźwięku całkiem fajnie odtwarza pliki cyfrowe. A jak wrzuci mu się flac lub z DVD płytę w systemie DSD to dzwięk jest niesamowity - tak napompowany, że można go nożem kroić :), a docenić jego jakość dopiero jak zapada cisza na końcu utworu...

3. Głośniki Kef Reference 107 mają dodany osobno procesor dźwięku sterujący basami (kontur, moc itp.). Mam to podłączone właśnie pod wtyki "procesor" i jest to dość fajne urządzenie (robi robotę). Czy muszę z tego zrezygnować? Czy podłączyć ten korektor od głośników przez DAC-a do gniazda procesor?Czy to zda egzamin i coś poprawi?

Wiem najlepiej byłoby kupić i sprawdzić. Trochę mi tylko szkoda wydać 5 tysi i stwierdzić że nic to nie dało i fałszuje lub zakłamuje jakość dźwięku.

 

Proszę o poradę bardziej doświadczonych kolegów z forum. Będę wdzięczny za prostotę wypowiedzi, gdyż nie posiadam wielkiej wiedzy technicznej - po prostu lubię słuchać dobrej muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.