Skocz do zawartości
IGNORED

JAKICH KOLUMN JESZCZE POSŁUCHAĆ


Gość numik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość numik

(Konto usunięte)

Cześć :)

szukam kolumn uniwersalnych, podłogówek na 20 m2, budżet tak do 3.500 zł, używane jak najbardziej.

 

Muszą być uniwersalne, czyli NIEŹLE zagrać "wszystko" jak Pink Floyd, Led Zeppelin. RHCP, Soykę, Dead Can Dance, Depeche Mode, Yello, King Crimson, Comę, Frankie Goes to Hollywood, Queen, Jethro Tull, Camel, Genesis itp. + coraz więcej muzyki etnicznej (żydowskiej, arabskiej, hinduskiej).

 

Wzorce neutralności jak ProAc, Audio Physic, Inaudio - odpadają. Odpadają też wszystkie kolumny, gdzie ...powiedzmy gitara wpada w niższą górę / wyższy środek. Riffy muszą mieć "mięsko", energię, powera ;p i być raczej "niżej".

 

Chodzi o w miarę optymalne połączenie pary i dynamiki, "powietrza i swobody" z pełną kontrolą góry (żadnego jazgotu, ostrości kłujących), świetnym środkiem, pewną "holograficznością" (magia Dead Can Dance) wybrzmień (gra "plamami" jak Audiolab ok) a dół nie lekki, punktowy i krótki, a raczej żywy i zauważalny, ale potrafiący zejść i wybrzmieć, bez przesadnej kluchy.

 

Pewka - ideału nie ma, a ja Was nie pytam co kupić...a czemu dać szansę.

 

Miałem Paradigmy 9 v.7, ale poza rockiem brak magii, lekkie kłucie w uszy, Dali Zensor 5...dawały ogólnie radę, ale jednak w końcu poznałem ich ograniczenia.

 

Jak na razie kilka szkół grania (zawsze z kompromisem) przechodzi test - Vienna Acoustics (dopalenie średnicy i sporo pożądnych cech, ale cena), Kef r700 (cena, poza tym dobre granie), zaskoczyły mnie Monitor Audio Bronze 6, ale na NADzie słuchane.

 

AA Rhea za mało powietrza, Dynadio excite - za dużo ciepła kosztem "powietrza i świeżości, lekkości", Tannoy xt6 - za cienki środek i dół jakoś, Pylon Diamond 25 nieźle (ale nie ma jeszcze używek), Dali Opticon i Cabasse Jersey koszmar, Klipsche i "francuzy" przesadnie estradowe i efekciarskie.

 

Nie znam choćby Castle, Pylon Sapphire, Heco, Magnat, Epos, Indiana Line, Audiovector. Ciężko odsłuchać wszystko, jeśli macie jakiś pomysł czemu jeszcze dać szansę by wybór był jak najlepszy w sumie dajcie znać.

 

Aune s16 z transportem, Tag Mclaren 60i z opcją przejścia kiedyś na lampę w stylu Jolida 502 brc, Primaluna One, Tri, Mingda KT 88.

 

Będę dźwięczny :) - chcę po prostu porządnie podejść do tematu.

 

Czy Sounddeco warto dać szansę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to spróbuj jeszcze tannoy dc6t SE, dali ikon 6 mk2 lub mentor, castle knight 4...

te pierwsze bodajże są na Allegro za 3700, ponegocjowalbym i brał w ciemno bo to już bardzo wysoka półka, nie mylić z wersją bez SE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elac 243 lub 244 używane warto posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobry system nie boi się żadnej muzyki. Jeżeli słuchasz muzyki organowej, opery, symfonii lub muzyki chóralnej i ci się podoba, jesteś blisko... Jeżeli słuchasz płyt, których nigdy nie mogłeś wysłuchać w całości a teraz muzyka cię zachwyca, jesteś blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniać można wiele, ale autorowi widać niewiele pasuje:) trza szukać panie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triangle to może być dobry trop ale nie znam akurat wspomnianych tu 902-jek. Może JM Laby Electry 920 ale w tym budżecie to bez szans. Ciężko Ci będzie znaleźć. Też słucham bardzo różnej muzyki i niestety przy takim repertuarze i niemałych wymaganiach pozostaje iść gdzieś na kompromis albo mieć dwa zestawy. Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Nie uda Ci się znaleźć tego czego szukasz, zakład? hehe

już znalazłem - VA, Kef r700, napisałem, że nie szukam ideału, tylko kolumn które również mogą się sprawdzić :)

 

Elac, Castle i wyższe Dali brałem pod uwagę, potwierdzenie sporo mi daje, Triangle to nowy cenny wątek :)

Triangle to może być dobry trop ale nie znam akurat wspomnianych tu 902-jek. Może JM Laby Electry 920 ale w tym budżecie to bez szans. Ciężko Ci będzie znaleźć. Też słucham bardzo różnej muzyki i niestety przy takim repertuarze i niemałych wymaganiach pozostaje iść gdzieś na kompromis albo mieć dwa zestawy. Powodzenia

dzięki, wiem, właśnie...szukam optymalnego kompromisu ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet kolumny firmy Dali są bardzo uniwersalne, tylko trzeba dać im dobrą elektonikę .

 

Dobrze grające Dali zaczyna się od serii Helicon do góry. Im wyższy model kolumn tym większa kultura grania.

 

Wiem co mówię, bo moje stare wysokie Dali grają u mnie do dzisiaj, tyle, że ze sprzętem lampowym McIntosha , a słucham najróżniejszej muzyki zależnie od nastroju,

 

a jakością prezentowanego dźwięku wcale nie odbiegają od aktualnych modeli.

 

 

Dali Zensor mają wieeelkie ograniczenia przekazu pod względem modeli z serii Helicon.

 

Nad jest dynamiczny szybki, ale brakuje mu wielu wybrzmień , ale to takie minimum dobre na początek.- przerabiałem przez klilka lat NADa , Denony i Marantze oraz DALI i było zawsze "czegoś" mało.

 

Może już najwyższy czas, aby przesiąść się na bardziej dojrzały sprzęt? - każdy z nas to przerabia ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numik dlaczego Dali Opticon masakra? Mam Zensor 7 ale przymierzam sie do Opticon 6, mysle ze jako nastepca Ikon powinien grac rewelacyjnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym sprawdził ponownie Paradigm, ale wyższą serię studio. W 20mkw monitor studio 20v będzie idealny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz to zagrały Cabasse Java MC40 - przy czym bas jest bardziej punktowy, ale to nieco inna półka.. Dobrze pamiętam, że z akustyką było słabo u Ciebie ?

Czego oczekujesz po elektronice w słabo zaadaptowanym pokoju ?

Przerzucasz dziesiątki wzmacniaczy, kolumn, DAC i co ? To ślepy zaułek niestety...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Hm 3500 za używane uważam trochę za mało na to co oczekujesz.

Poza tym uważam upodobanie brzmienia zależy od właściciela , akustyka pomieszczenia tez jest ważna ja z tego względu wymieniłem VA na B&W.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj Chario Delphinus. Używane można trafić nawet za 3 tyś z firmowymi standami. Zagrają tak jak chcesz. Lampa też je napędzi. Tylko musisz mieć do nich wzmacniacz z dobrą kontrolą basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Nawet kolumny firmy Dali są bardzo uniwersalne, tylko trzeba dać im dobrą elektonikę .

 

Dobrze grające Dali zaczyna się od serii Helicon do góry. Im wyższy model kolumn tym większa kultura grania.

 

Wiem co mówię, bo moje stare wysokie Dali grają u mnie do dzisiaj, tyle, że ze sprzętem lampowym McIntosha , a słucham najróżniejszej muzyki zależnie od nastroju,

 

a jakością prezentowanego dźwięku wcale nie odbiegają od aktualnych modeli.

 

 

Dali Zensor mają wieeelkie ograniczenia przekazu pod względem modeli z serii Helicon.

 

Nad jest dynamiczny szybki, ale brakuje mu wielu wybrzmień , ale to takie minimum dobre na początek.- przerabiałem przez klilka lat NADa , Denony i Marantze oraz DALI i było zawsze "czegoś" mało.

 

Może już najwyższy czas, aby przesiąść się na bardziej dojrzały sprzęt? - każdy z nas to przerabia ;-)

ale ja mam TAG Mclaren 60i :), pisałem o tym :D - ale dzięki za uwagi o Dali, one się świetnie zgrywają z "audiolabami"

 

Numik dlaczego Dali Opticon masakra? Mam Zensor 7 ale przymierzam sie do Opticon 6, mysle ze jako nastepca Ikon powinien grac rewelacyjnie...

słuchałem ich i góra jest jakaś mulista, nieudana, no zupełnie nie podeszła

 

A ja bym sprawdził ponownie Paradigm, ale wyższą serię studio. W 20mkw monitor studio 20v będzie idealny.

kusi kusi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numik sprawdzałeś xaviany ( coś mi się wydaje że kiedyś wspominałeś o nich ) może ten kierunek ?

 

audiosolutions?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem Audiosolutions zaproponować, ale w słabym pomieszczeniu nawet Nautilusy nie zagrają :(

Nie piszę złośliwie tylko motywować się staram Kolegę do przemyślenia raz jeszcze kroków ku adaptacji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

numik sprawdzałeś xaviany ( coś mi się wydaje że kiedyś wspominałeś o nich ) może ten kierunek ?

 

audiosolutions?

i te i te na AS grały fajnie, Audiosolutions rozważam, czekam aż wreszcie pojawią się w Planecie Dźwięku - tylko nie wiem czy się doczekam :). No Xaviany i Diapasony są również opcją, oby dało się odsłuchać, wiem że wszystkiego nie dam rady, na jakąś okazję z tych 3 najłatwiej z Xavianami

 

Też chciałem Audiosolutions zaproponować, ale w słabym pomieszczeniu nawet Nautilusy nie zagrają :(

Nie piszę złośliwie tylko motywować się staram Kolegę do przemyślenia raz jeszcze kroków ku adaptacji...

nie trzeba mnie zachęcać :), to jasne, problem w tym, że mam ograniczony budżet i jak teraz pójdę w adaptację....to muzyki posłucham za 3-4 miesiące :). NIESTETY wolę i muszę na odwrót ;p;p.

 

No wiesz, czy przerzucam? Dłuższy czas miałem 1 zestaw, Audiolab 8000s i Dali Zensor 5, ale ograniczenia kolumn mnie przekonały do zmian, a tu czasem ciężko od razu się wstrzelić, stąd tak to może wyglądać. Audio Physic nie moje granie niezależnie od akustyki, ot kolejne doświadczenie. Baltlab Epoca...raz spalił bezpiecznik i wiadomo, dziewczyna powiedziała....allegro, gdyby nie to zostałby długo.

 

Ale Tag Mclaren powinien się u mnie spisać na jakieś 2 latka, a właśnie teraz chcę kupić kolumny na lata, za kilka miesięcy zainwestować w akustykę, a DAC już mam na stałe - Aune s16:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba mnie zachęcać :), to jasne, problem w tym, że mam ograniczony budżet i jak teraz pójdę w adaptację....to muzyki posłucham za 3-4 miesiące :). NIESTETY wolę i muszę na odwrót ;p;p.

To przykro, że musisz akurat na odwrót.

Nie lepiej zainwestować w akustykę i cieszyć się muzyką?

Twoje podejście to najczęściej popełniany błąd, wymiana wzmacniaczy, kolumn, to często większy i niepotrzebny koszt, a wystarczy zadbać o akustykę i efekt murowany.

Sluchaj co mówi Different, bo ma rację :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

To przykro, że musisz akurat na odwrót.

Nie lepiej zainwestować w akustykę i cieszyć się muzyką?

Twoje podejście to najczęściej popełniany błąd, wymiana wzmacniaczy, kolumn, to często większy i niepotrzebny koszt, a wystarczy zadbać o akustykę i efekt murowany.

Sluchaj co mówi Different, bo ma rację :P

wiem, ale bez kolumn...będzie cisza ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ale bez kolumn...będzie cisza ;p

Aaaaa to Ty kolumn nie masz wcale?

Ooops nie dopatrzyłem :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numik w tym roku na AS grały Audio Solutions nie pamiętam pokoju jak za kilka dni będe w domu do podeślę Ci namiary i serię. W każdym razie grały monitory w cenie +- 4kzł. Było całkiem fajnie, w tej serii są też chyba 2 modele podłogówek, wykonanie co najmniej wybitne w tym przedziale cenowym. Myślę że powinieneś się nimi zainteresować.

Pozdrawiam, Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numik w tym roku na AS grały Audio Solutions nie pamiętam pokoju jak za kilka dni będe w domu do podeślę Ci namiary i serię. W każdym razie grały monitory w cenie +- 4kzł. Było całkiem fajnie, w tej serii są też chyba 2 modele podłogówek, wykonanie co najmniej wybitne w tym przedziale cenowym. Myślę że powinieneś się nimi zainteresować.

Pozdrawiam, Paweł

Pawel czy to nie czasem audiosolutions 40 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.