Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw Stereo, estradowo-metalowe brzmienie w 16m2


S0nic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Zakładam nowy temat w zakładce Hi-Fi gdyż od czasu poprzedniego nieco zmieniło się moje postrzeganie audio i chciałbym prosić o pomoc w kilku nowych kwestiach. Bardzo dziękuję za wszelkie porady w poprzednim temacie.

 

Do rzeczy,

 

Szukam stereo na którym będę słuchał koncertów oraz płyt CD zespołów takich jak Slipknot, Gojira, Seether, Nirvana, Rammstein oraz nieco akustyki. Budżet tak jak poprzednio około 9000zł. Głośniki będą stały pod skosem który postaram się zaadaptować akustycznie używając paneli które można wykonać we własnym zakresie. Interesuje mnie sprzęt używany, idealnie gdyby był 2-3 letni. Jeżeli chodzi o brzmienie, zależy mi na szybkości, mocnym sprzężystym basie, dynamice, energii, generalnie, żebym poczuł się jak pod sceną.

 

Jeżeli chodzi o elektronikę to słuchałem Marantza (6005-7005-8005), Cambridge Audio, Hegla H80, oraz Nada 356 i 375 i to ten ostatni w mojej ocenie zagrał najlepiej.

 

Jeżeli chodzi o kolumny to słuchałem zarówno kolumn podstawkowych i podłogowych, Kef R300, Dali Ikon 6, Jamo C103, Focal 716, Kef reference 201, Studio16 hertz oraz dynaudio (nie pamietam dokładnie modeli tych dwóch ostatnich wiem, że kwotowo nowe wychodziły jakoś ~3500zł).

 

W planie mam jeszcze przesłuchanie Paradigmów oraz Klipschów i to właśnie te ostatnie wg recenzji oraz opini mogą dać niezły wykop.

 

I teraz moja prośba, jeżeli ktoś może zaproponować zestaw który w teori powinien zagrać lepiej, szybciej, dynamiczniej bardzo proszę o taką informację. Prawde mówiąc chyba nie sposób przesłuchać wszystkiego w każdej konfiguracji dlatego porady mile widziane, Po zakupie muszę mieć pewność, że żadna ciekawa opcja mnie nie ominęła.

 

pozdrawiam

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Czyli nie przesłuchałeś...faworytów :)

 

Tylko pamiętaj, będzie bardzo ostro. Muzę, której słuchasz można też mieć dobrą, ba...lepszą jakościowo ,choć mniej "wykurwistą". Posłuchaj Pylon Diamond 25.

 

Jeśli spodobał Ci się NAD 375 to oznacza, że może właśnie lubisz lekkie...hmmmm...spowolnienie, złagodzenie.

 

Wypróbój go z Monitor Audio Bronze 6, wbrew wielu wg mnie to ciekawa opcja.

 

Hegel do tej muzy średnio, najwyższy AMC może Ci przypaść z Cerwin Vega. Z Paradigmami ciekawie rocka gra Roksan.

 

Natomiast wg mnie optymalne połączenie to Baltlab Epoca 3 z Paradigmami 9 v.7, które uważam za lepsze kolumny niż Klipsche, oj warto posłuchać, warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll do takiego grania będzie ok. Hegel z odpowiednimi kolumnami w odpowiedniej akustyce też zagra super. Bez przygotowania akustyki można się mocno zawieść jak Kolega numik i przerzucać kupę sprzętu co chwilę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie przesłuchałeś...faworytów :)

 

Tylko pamiętaj, będzie bardzo ostro. Muzę, której słuchasz można też mieć dobrą, ba...lepszą jakościowo ,choć mniej "wykurwistą". Posłuchaj Pylon Diamond 25.

 

Jeśli spodobał Ci się NAD 375 to oznacza, że może właśnie lubisz lekkie...hmmmm...spowolnienie, złagodzenie.

 

Wypróbój go z Monitor Audio Bronze 6, wbrew wielu wg mnie to ciekawa opcja.

 

Hegel do tej muzy średnio, najwyższy AMC może Ci przypaść z Cerwin Vega. Z Paradigmami ciekawie rocka gra Roksan.

 

Natomiast wg mnie optymalne połączenie to Baltlab Epoca 3 z Paradigmami 9 v.7, które uważam za lepsze kolumny niż Klipsche, oj warto posłuchać, warto :)

 

Czyli NAD niekoniecznie będzie "najszybszą" opcją. Skoro mówisz, że warto posłuchać to postaram się to ogarnąć:

 

Baltlab + paradigmy

 

dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby jakby kolega wybrał sobie, jeden,dwa lub trzy salony i pojechał wziął płytę i przekonał się co jak gra. Każda z powyższych sugestii może i jest ciekawa, ale jak dla mnie jest to nie obiektywne w ogóle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Czyli NAD niekoniecznie będzie "najszybszą" opcją. Skoro mówisz, że warto posłuchać to postaram się to ogarnąć:

 

Baltlab + paradigmy

 

dzięki!

 

zgoda 100% z przedmówcą, dupka w troki i odsłuch porównawczy 3-4 zestawów, spory wybór dają q21 (Pabianice), Premiumsound (Gdańsk), Audiotrendt (Kraków), Fusic (Wrocław - tam chyba jest Baltlab).

 

Proponowałbym np. 2 zestawy z Paradigm (Baltlab i Roksan? - ten ostatni ciut zaokrągla, ciut łagodzi ale wg mnie korzystnie, pewnie warto sprawdzić choć jest wiele opcji ;p), 1 z Klipschami (Nad / AMC? - nie wiem, nie znam ich i nie wiem co się z nimi dobrze łączy) oraz 1 z kolumnami, które z przesłuchanych są na razie liderem z pasującą do nich elektroniką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgoda 100% z przedmówcą, dupka w troki i odsłuch porównawczy 3-4 zestawów, spory wybór dają q21 (Pabianice), Premiumsound (Gdańsk), Audiotrendt (Kraków), Fusic (Wrocław - tam chyba jest Baltlab).

 

Proponowałbym np. 2 zestawy z Paradigm (Baltlab i Roksan? - ten ostatni ciut zaokrągla, ciut łagodzi ale wg mnie korzystnie, pewnie warto sprawdzić choć jest wiele opcji ;p), 1 z Klipschami (Nad / AMC? - nie wiem, nie znam ich i nie wiem co się z nimi dobrze łączy) oraz 1 z kolumnami, które z przesłuchanych są na razie liderem z pasującą do nich elektroniką

 

 

Z tego co słuchałem to NAD + focale albo dali.

Ale to praktycznie niemożliwe, żeby wszysko było w jednym miejscu a za cieńki jestem, żeby pamietać co jak grało i jechać za tydzień gdzie indziej.

 

 

"jak masz możliwość posłuchaj music hall a35.2"

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"Jego dźwięk jest bardzo nasycony, skupiony na środku pasma, a to dlatego, że - subiektywnie, czy obiektywnie, to teraz nie ma znaczenia - skraje pasma są wyraźnie wycofane"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś Atoll IN 100 SE? Jakie wrażenia, energia / szybkość w odniesienu do konkurencji w tej cenie na plus?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem w połączeniu z paradigmami:

Xindak XA-6950V

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xindak Muse 2.0

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Paradigm REFERENCE STUDIO 60 v.5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś Atoll IN 100 SE? Jakie wrażenia, energia / szybkość w odniesienu do konkurencji w tej cenie na plus?

 

Mam i jestem zadowolony. Jest to jeden z bardziej energicznych i dynamicznych wzmacniaczy w swojej cenie. Na pewno szybszy niż Nad 356, którego miałem okazję odsłuchiwać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i jestem zadowolony. Jest to jeden z bardziej energicznych i dynamicznych wzmacniaczy w swojej cenie. Na pewno szybszy niż Nad 356, którego miałem okazję odsłuchiwać.

 

Na pewno też wezme tego Atolla pod uwagę przy odsłuchu, szkoda, że nie masz porównania z 375 bo to ta sama półka cenowa. Generalnie, jest do niego CD tej samej firmy w logicznej cenie, ma wyjście słuchawkowe oraz jest produkowany we Francji. Same plusy. Jak z detalicznością? Jakie kolumny tworzą dobrą synergie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek wpadłem na aukcję focala, kolumny aktywne:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

oraz potem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Rozumiem zasade działania, natomaist, chciałem dopytać czy ktoś słuchał tych systemów?

 

Jest możliwe porównanie ich np do serii 714 Chorus?

 

Gdyby one grały jak 716 (tam niskotonowy ma 16cm) w cenie używki za 3500zł jest to ciekawa opcja.

Bez kabli, bez cd, bez wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś propozycje jeszcze :)?

 

Generalnie sporo osób zachwala lampy np yaqin, słuchałem takiej lampki w budżecie jakoś 3500zł nówki i zagrała bardzo wolno, natomiast muzyka ala Dire Straits elegancko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Junior_AudioMix_Konin

(Konto usunięte)

Witam serdecznie!

 

Poruszony temat jest dość ciekawy i ważny zarazem. Jak wiadomo, rynek sprzętu audio z "wyższej" półki nie jest zbyt łaskawy dla fanów "mocnych" brzmień. Moim zdaniem jest to spowodowane tym, że jest to muzyka typowo koncertowa, a sterylność studia ciężko oddać w domowym zaciszu.

W związku z tym chciałbym podpowiedzieć rozwiązanie jakie ja mam u siebie prywatnie, w domu. Wzmacniacz to DENON 1500 AE, odtwarzacz to MARANTZ CD 5004 a kolumny (jak na razie) - PARADIGM monitor 3v3.

Jestem z tego bardzo zadowolony. Gra to bardzo "uniwersalnie" z naciskiem właśnie na mocne granie.

 

Od jakiegoś czasu jednak zastanawiam się nad inwestycją w lepsze głośniki. Za jakiś czas chcę sprawdzić jak będzie funkcjonował 1500 z Chario Delphinus.

Z kolei ten model Chario bardzo uważnie badam w kontekście elektroniki NAIM (model Nait 5si / Nait XS2). Ciekawe rozwiązanie. Mówię już bez patrzenia uważniej w portfel :)

 

Wiem, że pada też często w kontekście rocka / metalu nazwa Klipsch. Tak, zgadza się. Ale myślę, że zbyt "krzykliwa" góra może doprowadzić do obłędu przy długim i głośnym słuchaniu.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę uważał na krzykliwą górę. Obstawiam, że zostaną paradigmy albo focale + atoll 100 + DAC do niego tej samej firmy.

Prawdopodobnie w sobotę da rade przesłuchać, więc pożyjemy, (posłuchamy) zobaczymy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Junior_AudioMix_Konin

(Konto usunięte)

Jasne. Najlepiej to ocenić własnym uchem. Ja np. w życiu nie spodziewałem się, że Chario z powodu swojego wyglądu jak z biura "pana prezesa" będą nad wyraz dobrze radzić sobie z hard rockiem... :)

Daj znać jak przebiegły odsłuchy, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll + Studio 16Hz Minas Anor ( czasem trafiają się używki w rozsądnej cenie ) to będzie dla Ciebie 100% satysfakcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll + Studio 16Hz Minas Anor ( czasem trafiają się używki w rozsądnej cenie ) to będzie dla Ciebie 100% satysfakcji.

 

 

Ciekawa opcja, mam nadzieje, że w sobote podjaram sie tym atolem tak, że już zostanie i potem będzie zabawa z kolumnami :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tego zestawienia ( Atoll + Minasy ) - w mocniejszym graniu nic nie umyka, nie ma ostrości i suchości.. nic tylko słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minas Studio 16 wydaja sie byc tu najciekawsza propopzycja. Atoll rowniez ale ja bym poszedl w kierunku wspomnianego baltlaba epoca 3. Dynamiczny, dual mono, wydajny, rowny przez co dlugie odsluchy z tymi kolumnami nie powinny nudzic, czy draznic. Paradigm, czy klipsch to na moje bardziej efekciarskie granie, ktore potrafi po czasie byc meczace.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baltlab i naim cenowo za nówke wychodzą 5550-6000zł a atol to 4000zł, Atolla łatwiej też dostać z rynku wtórnego. Co do kolumn to robią wrażenie tylko cenowo też nieco wybiegają za budżet, są używki na olx za 5600zł, ciekawe malowanie swoją drogą, wygląd niesamowity. Zobaczymy jak odsłuch w sobote we Wrocławiu.

 

Dzięki za porady!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baltlab i naim cenowo za nówke wychodzą 5550-6000zł a atol to 4000zł, Atolla łatwiej też dostać z rynku wtórnego. Co do kolumn to robią wrażenie tylko cenowo też nieco wybiegają za budżet, są używki na olx za 5600zł, ciekawe malowanie swoją drogą, wygląd niesamowity. Zobaczymy jak odsłuch w sobote we Wrocławiu.

 

Dzięki za porady!

 

Moze jeszcze jest na gieldzie baltlab za 3400 z Jeleniej Gory

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.