Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw Stereo, estradowo-metalowe brzmienie w 16m2


S0nic

Rekomendowane odpowiedzi

Studio 16 Hertz Minas Anor na 2xM17WH49-09 + DynaudioEsotec D260 na zwrotnicy Mundorf Silver Oil Supreme + Millsy - jest to jedyny egzemplarz jaki powstał w takiej konfiguracji

 

Przerabiany czy jak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj sprzedającego.

Ewentualnie o pochodzenie możesz zapytać producenta - przystępnie się rozmawia.

 

 

są tuningowane więc odpuszczam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało się odsłuchać atolla, baltlaba i exposure na kolumnach monitor audio silver 6 - były jeszcze Xaviany i Kefy ale raczej kicha, nie ma co pisać.

 

Jeżeli chodzi o wzmacniacze to zaczeliśmy od atolla i nie było źle. Następnie baltlab i był ogień, chyba każdy aspekt lepiej, szybciej, ostrzej. Siedzę już taki podjarany, myśle, baltlab to jest to co ma być, rewelacja, ale miły Pan odpalił exposure...

 

Stopa JESZCZE SZYBCIEJ, dźwięk generalnie bardziej ostry, gitara i wokal rewelacja. Nie wiedziałem, że slipknot moze być tak agresywny, totalna masakra, rzeźnia itd! Minusem w odniesieniu do baltlaba jest nie tak gęsty bas i nieco kłująca góra, ale myślę, że z odpowiednimi kolumnami może być lepiej.

 

Oba wzmacniacze mógłym postawić na półce i z każdego byłbym MEGA ZADOWOLONY.

 

Podsumowująć:

 

Baltlab: szybko, moc, bardziej uniwersalny.

Exposure: bardzo szybko, nieco krzykliwa góra, agresywnie i głównie do rocka/metalu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wolisz takie odstępstwo od neutralności w stronę ostrości to istotnie oba powyższe mogą być lepsze.

Atoll jest lepiej zagęszczony i na pewno nie agresywny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że to odstępstwo, chociaż koncertowe brzmienie live jest jeszcze bardziej ostre wg mnie. Tak czy siak, mi baltlab i exposure przypadl bardziej do gustu.

 

Ciekawi mnie tylko czy uda się zachować taką szybkość exposure i dobrać inne kolumny żeby było nieco gęściej - wtedy brzmienie byłoby genialne. Tak czy siak nie napalam się już tak jak wcześniej na "ogromny" bas, doceniam całe pasmo o wiele bardziej, dzisiaj gitara i wokal zrobiły ogromne wrażenie. Jest coraz lepiej a kasa podobna :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj posłuchałem jak gra exposure z JBL LS60 oraz Pylonami Saphire 25 vs Monitor audio silver 6 i okazuje się, że MA już zostaje bo poradziło sobie ze sporo droższą (JBL) konkurencją elegancko. W MA nie ma rozlazłego basu i średnica po prostu powala - nie wiem jak oni to zrobili.

 

Teraz kwestia DACA

 

poważnie zastanawiam się nad:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I tutaj pojawia się problem bo o tyle o ile dało rade odsłuchać kolumny + wzmacniacz w różnych konfiguracjach to nie będzie takiej możliwości z DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Junior_AudioMix_Konin

(Konto usunięte)

MA już zostaje bo poradziło sobie ze sporo droższą (JBL) konkurencją elegancko. W MA nie ma rozlazłego basu i średnica po prostu powala - nie wiem jak oni to zrobili.

 

Powiem szczerze, że zaskoczył mnie taki obrót sprawy. Pylony 25 miałem przyjemność słuchać dość długi czas. JBL nie nam ale natomiast Monitor Audio również słuchałem. Wiem, że MA urzekły w momencie odsłuchu, ale jak będzie za jakiś czas? Moim zdaniem to nie są głośniki do estradowego, metalicznego dźwięku znanego z kapel rockowo-metalowych. Można na tym ewentualnie słuchać popu albo radia Zet. Z tych 3 produktów wybrałbym jeśli już to Pylona, bo za nieduże pieniądze dostajemy solidny dźwięk. Sam pisałeś kilka postów wyżej, że EXPOSURE typowo do rocka/metalu a wybrałeś głośniki kompletnie z innej bajki...

Ale najważniejsze, żebyś to TY był zadowolony bo to z kolei ja mogę się mylić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bezpośrednim porównaniu wypadły wg mnie lepiej, pylony nie są złe ale MA to rewelacja z tym exposure :)

 

Bas w pylonach jest bardziej rozlazły i nie tak super kontrolowany, wychodzi też nieco na 1 plan. Średnica w MA jest MINIMALNIE do przodu przez co elegancko wchodzi wokal i gitary, Wszyscy mówią, że to średni wybór ale mi tam się podobało a wczoraj podeszłem do odsłuchu całkiem na luzie a dzwięk był piekielny :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Musimy się zgadać na odsłuch gdzieś, wezme flaszke RUDEJ i pogadamy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Junior_AudioMix_Konin

(Konto usunięte)

Wszyscy mówią, że to średni wybór ale mi tam się podobało a wczoraj podeszłem do odsłuchu całkiem na luzie a dzwięk był piekielny :)

 

 

 

Łe, to najważniejsze, że jest zadowolenie. To Ty kupujesz i dla siebie kupujesz a nie dla nas :)

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łe, to najważniejsze, że jest zadowolenie. To Ty kupujesz i dla siebie kupujesz a nie dla nas :)

 

pozdrawiam!

 

Wiadoma sprawa, tylko dobrze, żeby ktoś tego odsłuchał, dlatego wezme ziomka mojego z muzycznym słuchem żeby potwierdził, że ten zestawik jest logiczny ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Junior_AudioMix_Konin

(Konto usunięte)

Wiadoma sprawa, tylko dobrze, żeby ktoś tego odsłuchał, dlatego wezme ziomka mojego z muzycznym słuchem żeby potwierdził, że ten zestawik jest logiczny ;]

 

No też tak można. Niech ktoś oceni z "zewnątrz" jeszcze, neutralny ktoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też tak można. Niech ktoś oceni z "zewnątrz" jeszcze, neutralny ktoś.

 

 

I już mam nowy pomysł z czym je porównać :)

 

Audiovector X3!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daj się wkręcić w minasy do metalu i na pewno nie w lampy chińskie po 6 tys zł to nie zagra nigdy poprawnie metalu . Miałem te kolumny są zajeb... Czarujący dzwiękiem ale w metalu zawsze czuć że ten czar jest kosztem spowolnienia dźwięku . Ją szukałem kolumn z tym sym czarem wokali ale z pełniejszą stopą i szybkością dźwięku . Trafiłem na Amphion Xenon z Finlandii tam dużo słuchają ostrej muzy :) . I to jest to czego szukałem i szukasz Ty jak chcesz poczuć drive i barwe gitary oraz moc stopy perkusji i wybrzmoenia talerzy bez wykręcania przy tym twarzy od jazgotu to jest to . To są kolumny uniwersalne mają barwę czar i przy tym szybkość coś czego nie mają minasy . minasy miałem 6 lat z wieloma setami i o 6 za długo . Amphiony miałem u siebie 6 lat i gdyby nie moj grall ktory chce kupić nie sprzedał bym ich tylko zostawił . Jeśli jesteś skłonny kupić używki grające jak obecne konstrukcje po 30 000 zł na dłuuuuugie lata pisz na priv . Sam słuchałem ich w 18 metrach i grały super e 40 metrach bosko w 12 już trzeba mocno pracować nad akustyką żeby sie nie udusiły . Jak chcesz koncertowe granie to tylko 3 drożne kolumny jeden warunek adaptacja akustyczną pomieszczenia obowiązkowa kwiaty jako rozpraazacze zasłony grube w oknach , dywan gruby na podłodze i jak najwięcej książek i płyt na szafkach i gra gitara :) . Tylko uwaga prY tak uniwersalnych kolumnach szybko rośnie płytoteka i słucha si3 każdego gatunku muzycznego . Przy minasach prawie nie właczałem już Slayera czy black metalu na Amphionach znów chce się słuchać mocniejszej muzy .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Sam zgadzam.się z opisami mój brat cioteczny kupił właśnie takie w jasnej okleinie . Ja mam machoń .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacm : wprawdzie metalu zbyt wiele nie słucham, ale chyba wiem do czego zmierzasz. Brakuje trochę dosłowności w brzmieniu.

Góra należy raczej do eleganckich i próżno szukać tutaj ataku z góry. Podobnie jest w innych gatunkach, gdzie z kolei trochę przestrzeń traci na powyższych, ale ma to i swoje zalety. Ogólnie uważam kolumny tej firmy za bardzo fajne w wielu gatunkach, chociaż po amphionach rozumiem niedosyt..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W minasach góra mi aż tak nie przeszkadzała tylko fakt że dźwięk był zawsze spowolniony także na średnicy i niskich . Tam gdzie zawsze jest twardy zwarty bas w minasach był zwarty ale zawsze dziwnie zmiękczony na Amphionach tam gdzie jest miękko jest miękko tam gdzie ma być twardo jest twardo niby niewiele ale w Rocku czy Metalu to kolosalna różnica .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W minasach góra mi aż tak nie przeszkadzała tylko fakt że dźwięk był zawsze spowolniony także na średnicy i niskich . Tam gdzie zawsze jest twardy zwarty bas w minasach był zwarty ale zawsze dziwnie zmiękczony na Amphionach tam gdzie jest miękko jest miękko tam gdzie ma być twardo jest twardo niby niewiele ale w Rocku czy Metalu to kolosalna różnica .

 

W tych monitor audio dzwięk jest też taki twardy, zwarty, nic nie zamula i jest ogień. Tego typu granie mi się widzi.

 

Najlepszą propozycją jest nad i focale.

 

Słuchałem 375 + 716focali za wolne i za dużo basu. Za taką samą kase wypada zestaw exposure + monitor audio silver 6 i jest sporo lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej i precyzyjniej to Paradigm i Onkyo.

 

edit: ewentualnie bardziej hardcorowo rotel i yamaha jak szukasz ognia.

 

Klipshe moim zdaniem są zbyt płaskie ale może może, zaryzykował bym też JBL-a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem 375 + 716focali za wolne i za dużo basu. Za taką samą kase wypada zestaw exposure + monitor audio silver 6 i jest sporo lepiej

Fajnie, że słuchasz.. O to w tym chodzi !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że słuchasz.. O to w tym chodzi !

 

Zdecydowanie, opcje które planowałem raczej zostały obalane na odsłuchach, tak było z atollem i nadem. Sprzęty są bardzo dobre ale po prostu coś może zagrać lepiej w tej samej kasie dla konkretnego ucha. Całe szczęście, że założyłem tutaj temat i dzięki wszystkim za wpisy bo wniosły one bardzo dużo do moich poszukiwań i postrzegania audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć gęsto i szybko-Naim.W innym przypadku będziesz miał albo to...albo tamto.

Jeśli zamierzasz dopracować pokój akustycznie to w 16m2 nawet mała podłogówka,np jakiś niższe Thiel'e-skądinąd nawet przyzwoicie zachowujące się w niezbyt przychylnym środowisku akustycznym- oczywiście o ściany,sufit i podłogę należy zadbać-ale nie grymaszą jednak tak bardzo jak inne.

Dla przykładu ze stajni obydwu:Supernait+CS 1.6.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć gęsto i szybko-Naim.W innym przypadku będziesz miał albo to...albo tamto.

Jeśli zamierzasz dopracować pokój akustycznie to w 16m2 nawet mała podłogówka,np jakiś niższe Thiel'e-skądinąd nawet przyzwoicie zachowujące się w niezbyt przychylnym środowisku akustycznym- oczywiście o ściany,sufit i podłogę należy zadbać-ale nie grymaszą jednak tak bardzo jak inne.

Dla przykładu ze stajni obydwu:Supernait+CS 1.6.

 

Jestem 100% pewny, że supernait zagra lepiej niż exposure. Problemem jest jego cena bo kosztuje 15000zł a exposure 4000zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15k trzeba zapłacić za nowego SN2,używki pierwszej wersji SN chodzą po ok.7k-na pokładzie masz bardzo przyzwoitego DACa-w nowszym już nie ma.Miałem Exposure wiele lat temu, niezły w swojej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15k trzeba zapłacić za nowego SN2,używki pierwszej wersji SN chodzą po ok.7k-na pokładzie masz bardzo przyzwoitego DACa-w nowszym już nie ma.Miałem Exposure wiele lat temu, niezły w swojej cenie.

 

Dokładnie, w swojej cenie i na tym mi zależy. Budżet 9000zł - dac, kable, wzmak, kolumny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś na śląsku paradigmy w domu? Widzę, że tutaj w okolicy nie ma opcji, żeby gdzieś przesłuchać a jak przeglądałem sobie tematy o podobnej tematyce do tego, są chyba najczęściej polecane - grzechem byłoby nie przetestować.

Na pewno jakaś butelka wpadłaby dla właściciela za odsłuch z moim wzmakiem.

 

Ps. Exposure już w domu, sztuka jak z salonu albo i lepsza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dziwne zajwisko z monitorami paradigma.

 

Najwyższa seria za 4400zł para

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niższa seria za 6500zł para

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ten model signature w tej cenie wydaje się rewelacyjnym pomysłem do moich 16m2 i to nówki.

Jest tu jakiś haczyk?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załapałem, seria signature ma dwie wersje...

 

 

Generalnie zastanawia mnie jeszcze opcja czy lepiej szukać podstawkowych serie wyżej czy małych podłogówek z niższej serii. Jest tutaj jakaś zależność?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sonik990

W swoich poszukiwaniach weź też pod uwagę monitory studyjne.

Slucham baaardzo dużo metalu i mam do tego dynaudio bm5a plus bm9s w pomieszczeniu 14m zaadaptowanym. Jest dynamicznie szczegółowo i dobrym pi...em. Do tego mam dac z regulacją wzmocnienia na wyjsciach. W sumie całość była w podobnym do Twojego budżecie. Nie wszystkim studyjne granie będzie pasować ale naprawdę warto posłuchać niektórych zestawów bo może okazać się że tego szukamy. No i przy okazji jest trochę taniej niż sprzęt domowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.