Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw Stereo, estradowo-metalowe brzmienie w 16m2


S0nic

Rekomendowane odpowiedzi

@Sonik990

W swoich poszukiwaniach weź też pod uwagę monitory studyjne.

Slucham baaardzo dużo metalu i mam do tego dynaudio bm5a plus bm9s w pomieszczeniu 14m zaadaptowanym.

 

Sub jakoś średnio mi się widzi. Czym charakteryzują się monitory studyjne i dlaczego będą lepsze niż standardowe kolumny?

Z tego co mi wiadomo to grają dość równo "deska".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobna końcówka mocy na każdy przetwornik zwrotnica aktywna. Nie porrzebujesz wzmacniacza.

Co do suba to wszystko zależy od dobrego z grania z monitorami i adaptacji pomieszczenia. Proponuje Ci tylko wybrać się ze swoją muzyką do sklepu ze sprzętem pro i posłuchania takich monitorów. Taki sprzęt trzeba kupować świadomie bo obnaża on brutalnie prawdę o realizacji. Mi to nie przeszkadza ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobna końcówka mocy na każdy przetwornik zwrotnica aktywna. Nie porrzebujesz wzmacniacza.

Co do suba to wszystko zależy od dobrego z grania z monitorami i adaptacji pomieszczenia. Proponuje Ci tylko wybrać się ze swoją muzyką do sklepu ze sprzętem pro i posłuchania takich monitorów. Taki sprzęt trzeba kupować świadomie bo obnaża on brutalnie prawdę o realizacji. Mi to nie przeszkadza ;)

 

Problem jest taki, że wzmaka kupiłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rownego grania to nic nie jest sztucznie podbijane dla mnie to zaleta. A jak ktoś ma ochotę na uśmiech dyskoteki to też nie problem dzieki wbudowanym filtrom.

 

 

 

Problem jest taki, że wzmaka kupiłem.

To zamyka temat monitorow aktywnych.

 

No chyba że sprzedasz wzmacniacz;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rownego grania to nic nie jest sztucznie podbijane dla mnie to zaleta. A jak ktoś ma ochotę na uśmiech dyskoteki to też nie problem dzieki wbudowanym filtrom.

 

To zamyka temat monitorow aktywnych.

 

No chyba że sprzedasz wzmacniacz;)

 

Na standardowym sprzęcie też możliwe jest granie dość neutralnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że tak tylko nie wszyscy producenci sprzętu domowego do tego dążą a w sprzęcie pro powinien to być priorytet choć oczywiście tylko w teorii. W rzeczywistości nie wygląda to tak różowo ;)

Tak samo jak domowe tak i profesjonalne głośniki grają każdy inaczej. Ale nie ma co ulegać stereotypom że sprzęt pro nie nadaje się do słuchania w domu. Moim zdaniem nadaję się i posiada przy okazji parę zalet m.in. stosunek cena jakość i przede wszystkim mniej voodoo a więcej rzeczywistych rozwiązań wpływających na ostateczny efekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że tak tylko nie wszyscy producenci sprzętu domowego do tego dążą a w sprzęcie pro powinien to być priorytet choć oczywiście tylko w teorii. W rzeczywistości nie wygląda to tak różowo ;)

Tak samo jak domowe tak i profesjonalne głośniki grają każdy inaczej. Ale nie ma co ulegać stereotypom że sprzęt pro nie nadaje się do słuchania w domu. Moim zdaniem nadaję się i posiada przy okazji parę zalet m.in. stosunek cena jakość i przede wszystkim mniej voodoo a więcej rzeczywistych rozwiązań wpływających na ostateczny efekt.

 

Jednak na śląsku ciężko będzie odsłuchać coś aktywnego w salonie. Bieda w tej kwestii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem dzisiaj do exposure kolumny które tata ma w kinie domowym KEFY C (najmniejsza kolumna wolnostojąca z najniższej serii) 2x 11 cm średnio-nisko, żeby przetestować coś wolnostojącego w pokoju i mimo 2ch paneli z wełny w rogach i sterty poduszek za kolumnami bas dalej "mruczał" (front kolumny 80cm od ściany i 105 cm od ściany bocznej.

 

W tym tygodniu skończe jeszcze 4 panele, razem będzie więc 6 i przetestuje jeszcze raz, ale wygląda na to, że pod skosem będą mogły grać tylko podsawkowce i to bez szaleństwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak na śląsku ciężko będzie odsłuchać coś aktywnego w salonie. Bieda w tej kwestii.

Gliwice FON Instrumenty Muzyczne, Riff Katowice. Szukaj sklepów ze sprzętem pro audio. Nie wierzę że na śląsku takich nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na ostatnim odsłuchu jeżeli chodzi o kolumny :)

 

Decyzja zapadła na Magnaty quantum 1003 S, obiektywnie były lepsze prawie w każdym aspekcie od MA silver 6. Prawde mówiąc konstrukcje podłogowe za 2x tyle kasy nie zagrały jakoś specjalnie lepiej. Kolumna Magnat okazała się super uniwersalna. Scena, szczegółowość, barwa dźwięku, szybki, mocny bas (może nie tak poucinany jak w MA) dosyć równe pasmo, rewelacja, te cechy jakby wyjęta z kolumn z wyższej półki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te 1003s kosztują dość sporo. Jakiś kolega na forum porównywał je z Kef R300. I wg niego grały lepiej.

 

Dla mnie kefy grają środkiem i to zupełnie inne brzmienie niż mi się podoba. Musi być w miarę równo.

 

Jestem po 3h słuchania tych magnatów i jaram się jak pochodnia, są idealnej wielkości do mojego pomieszczenia, ta kolumna nie gra, ona za***rdala. Całkiem fajny mix z tym exposurem, Dobry stosunek szybkości do gęstości, taki w sam raz. Wczoraj słuchałem pioniera jeszcze z tymi magnatami i owszem był większy wygar ale kosztem szybkości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef grają też fajnie ale nie nadają się jednak do ciężkiego grania. Chciałem je kiedyś kupić i poległy na takiej muzyce. Za ile kupiłeś 1003s?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef grają też fajnie ale nie nadają się jednak do ciężkiego grania. Chciałem je kiedyś kupić i poległy na takiej muzyce. Za ile kupiłeś 1003s?

 

Najniższa jaka jest na alledrogo. Natomiast kupiłem lokalnie z odbiorem osobistym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie cena bardzo dobra. Kiedyś widziałem je w cenie wyższej od R300.

 

Myślę, że cena do jakości brzmienia jest na prawdę niezła. Kierownik w sklepie śmiał się, że ten exposure to bardziej do plumkania niż ostrego grania :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że cena do jakości brzmienia jest na prawdę niezła. Kierownik w sklepie śmiał się, że ten exposure to bardziej do plumkania niż ostrego grania :)

quantum 1003 ,1005 i 1009 to świetne kolumny 1005 do 20m mega potencjał można je wyrwać za 4500zł plusy w prasie jak i na zagranicznych forach mają zaletę łączenia starej szkoły brzmienia, barwy z nowoczesną szczegółowością i dużą sceną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quantum 1003 ,1005 i 1009 to świetne kolumny 1005 do 20m mega potencjał można je wyrwać za 4500zł plusy w prasie jak i na zagranicznych forach mają zaletę łączenia starej szkoły brzmienia, barwy z nowoczesną szczegółowością i dużą sceną.

 

Myślę, że 1005 będą za duże. Sprzedawca mówił, żebym tego exposure'a sprzedał i coś innego kupił. O co mu chodziło :) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy nie spylić tego exposure i nie kupić DACA z pre i końcówke mocy. Cenowo powinno wyjść lepiej w stosunku do integry z pre, dac z pre. Są jakieś ciekawe opcje z systemów dzielonych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge audio robi streamery z wbudowanym Dac i cyfrowym przedwzmacniaczem. Do tego można kupić dedykowaną końcówkę. Ale trudno mi powiedzieć jak to gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge audio robi streamery z wbudowanym Dac i cyfrowym przedwzmacniaczem. Do tego można kupić dedykowaną końcówkę. Ale trudno mi powiedzieć jak to gra.

 

słuchałem kiedyś CA i jakoś dźwięk nie powalił mnie, tyle, że nie pamiętam modelu. Chyba jednak ta opcja nie przejdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Słuchałem dziś primare i22 i musical fidelity M3 z magnatami i chyba exposure pójdzie do Żyda. Problemem była kiepska akustyka ale możliwe, że w sobote sprzęt będzie u mnie w domu na testach jeszcze raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Wrzuce jeszcze posta, może dla potomnych się przyda. Podczas ostatnich 2ch miesięcy słuchałem troche wzmaków z magnatami i takie mam subiektywne odczucia:

 

Primare I22 - suchotnik ale wybitnie szybki, nie do tych kolumn, stopa jak karabin maszynowy

 

Musical Fidelity M3i - ciekawa sprawa, dzwięk nieco zamulony ale za to nie obnaża kiepskich płyt, taka lampa do metalu

 

Baltlab epoca 3 - nie zagrało z magnatami, dzwięk wyszedł analityczny, żyletki, niemniej jednak, ten wzmak ma mega potencjał, jest z nim sporo kombinacji ale wart zachodu, obowiązkowo nieco cieplejsze kolumny

 

exposure 2010- raczej nie do metalu ale ma wybitne "zakończenie dzwięku" gitara akustyczna brzmi najlepiej z całej tej gromadki, jeżeli lubisz akustykę wart odsłuchu, jest też dość szybki i dynamiczny, niestety brak dociążenia przez co elektryczna i bębny nie jarają

 

naim 5i - bardzo ciekawa konstrukcja, nieco mniejszy wykop niż atoll ale lepiej gra akustyke, coś pomiędzy exposure a atollem, może się podobać brzmieniowo, generalnie, szybko, zwięźle i na temat

 

 

Atoll IN100 - wcześniej pisałem, że średnio się zgrywał z MA silver 6 (albo baltlab zagrał wybitnie z jakiegoś powodu) a z magnatami jest b. dobrze,

ciężar gatar elektrycznych - wybitny w tej cenie

perkusja - szybka, konturowa ale i dociążona

wokale - do cieplutkich nie należą

wysokie tony - dla mnie rewelka, może obiektywnie jest ich nieco za dużo ale nie przeszkadzają w ogóle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.