Skocz do zawartości
IGNORED

Wycina mi bas


cygaret

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zbyt zagracone/prze-tłumione pomieszczenie może powodować braki w średnim i wyższym basie?

Przy kolumnie jest ok, za kolumną również ale w miejscu odsłuchu bas jak pudełko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetłumione i zagracone, to raczej na średnicy i wysokich. Jednak przy akustyce nie ma prostych odpowiedzi. To zbyt złożony problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnica jest rewelacyjna, wysokie b/dobre. O dziwo najniższy bas też fajny ale gdzieś po drodze średni bas znika, po prostu jakby ktoś wyciął ten kawałek pasma. Może pokombinuje i powynoszę trochę gratów

Pokoik ma ok. 5x4m, ściana za kolumnami skośna z oknami, kolumny ustawione po metrze od ścian, od siebie jakieś 2,5 metra.

Do miejsca odsłuchu również 2,5 metra, samo miejsce odsłuchu ma wolne po metrze od bocznych i tylnych ścian.

 

W odległości 0,5 metra od kolumny bas jest OK, za lewą kolumną - w rogu basu jest za dużo.

 

W pokoju stoi spory narożnik i fotel - skórzane - trudne do przemieszczenia, a to własnie ten grat może pochłaniać te częstotliwości?

Sufit gipsowy podwieszany, podłoga drewniana - chyba sosna, ściany również gipsowe ze stelażem.

 

Jak na wzmacniaczu dam + na basie to nie dużo pomaga, zaczyna gdzie nie gdzie przeciągać i buczeć.

 

Jak z tym sobie poradzić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opanowałem temat, może nie jest idealnie ale znośnie. Kolumny zostały, cofnąłem się z miejscem odsłuchu.

ciekawe czemu akurat w tym miejscu nie ma basu, nie wiem nie wnikam już. pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.