Skocz do zawartości
IGNORED

Szukam plyty pink floyd sacd


Carmelcalif

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Szukam plyty pink floyd sacd wish you were here. Ponadto szukam nagran jarra hi res. Wiem ze sa dostepne w sklepach ale zakupu nie moge dokonac z terenu Polski. Szukam tez plyty cd lub sacd genesis the platinum colection. Ktos ma wiedze gdzie szukac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem. Tam jest tylko pink floyd.

 

Np jedna plyta sacd kosztuje 46 zl a druga 168zl ten sam wykonawca. Czemu az taka roznica?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYW na SACD nie powala .... ! Zamulony dzwiek ..... Na Ebay mozesz kupic te wszystkie plyty o ktorych wspominasz....Jak na razie PL jest w UE !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu akurat sacd?

Bo mam nadzieje na lepszy dzwiek. Cd juz mam a hi res nie ma...wiec sacd.

 

WYW na SACD nie powala .... ! Zamulony dzwiek ..... Na Ebay mozesz kupic te wszystkie plyty o ktorych wspominasz....Jak na razie PL jest w UE !

Wlasnie kupilem the wall na cd....i..porazka dzwiekowa...jakby spod koldry....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie kupilem the wall na cd....i..porazka dzwiekowa...jakby spod koldry....

Mam to wydanie, i jestem bardzo zadowolony, może warto spróbować ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pink Floyd, jak i inni wykonawcy w SACD są także tam dostępne. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nośniki ,nośnikami ale reszta toru też ważna.

Mam nadzieje ze hegel 160 plus oppo 105 lub 851n azur....sa sredniej klasy sprzetem by moc napisac ze dzwiek jest zamulony:). O kolumnach dynaudio nie bede wspominal. Przeciez plyty cd sa wlasnie dla przyslowiowego kowalskiego z kd:)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ta płytę cieżko kupić w sacd i nowe kosztują ponad 35 funtów a używkę drogo , mam zwykle wydanie i jest super , więcej mi nie trzeba , myśle ze ta płyta i tak jest dobrze nagrana :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ta płytę cieżko kupić w sacd i nowe kosztują ponad 35 funtów a używkę drogo , mam zwykle wydanie i jest super , więcej mi nie trzeba , myśle ze ta płyta i tak jest dobrze nagrana :)

Tez mam cd i uwazam ze jest dobrze nagrana w porownaniu z the wall ktora wlasnie kupilem. Chce tylko porownac jakosc dzwieku cd i sacd. Mam tez pliki hi res the division bell 96/24 i plyte cd....i slychac roznice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze hegel 160 plus oppo 105 lub 851n azur....sa sredniej klasy sprzetem by moc napisac ze dzwiek jest zamulony:). O kolumnach dynaudio nie bede wspominal. Przeciez plyty cd sa wlasnie dla przyslowiowego kowalskiego z kd:)...

 

Ten Azur "poprawia" po tym Oppo bo nie kumam ? :-)

Też mam Oppo i "Azora" w drugim systemie ( K.D.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ten Azur "poprawia" po tym Oppo bo nie kumam ? :-)

Też mam Oppo i "Azora" w drugim systemie ( K.D.)

Absolutnie nic po nikim nie poprawia. Graja niezaleznie. Oppo to np tidal cd sacd z azur to streaming i dysk NAS. Wszystko po analogu. Czasem tez wykorzystuje dac w heglu. Sa plyty ktore potrzebuja innego brzmienia i wtedy hegel jest priorytetem. Ot i cala tajemnica:). Juz kumasz?

 

Jaką płytę chcesz kupić?

 

Pink floyd wish you were here sacd

Genesis the platinium colection

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś myśli, że wrzucając SACD w miejsce CD nagle pojawi się objawienie i muzyka zacznie płynać szerokim nurtem…nie tędy droga.

Niuanse, niewielka poprawa dynamiki i to do tego w bardzo wąskim zakresie, odczuwalna jedynie w bezpośredniej konfrontacji.

Ale oczywiście nie twierdzę, że nie warto inwestować w "lepsze", pytanie tylko na ile to "lepsze" jest warte tego, co musimy wydać.

Tym bardziej, że w 99% wszystko rozbija się już na etapie realizacji płyty/pliku, a potem o nasz domowy sprzęt.

 

 

Co do ciągle poruszanego "Kino domowe nie jest do muzyki", wielu z Forumowiczów ze swoimi składanymi "na ucho" zestawami HiFi poległoby z kilkoma znanymi mi z autopsji zestawami kina domowego.

Tak więc ani SACD nie zawsze jest objawieniem, tak samo kino domowe nie zawsze jest kinem domowym jakie wszyscy znają ze sklepów za rogiem.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś myśli, że wrzucając SACD w miejsce CD nagle pojawi się objawienie i muzyka zacznie płynać szerokim nurtem…nie tędy droga.

Niuanse, niewielka poprawa dynamiki i to do tego w bardzo wąskim zakresie, odczuwalna jedynie w bezpośredniej konfrontacji.

Ale oczywiście nie twierdzę, że nie warto inwestować w "lepsze", pytanie tylko na ile to "lepsze" jest warte tego, co musimy wydać.

Tym bardziej, że w 99% wszystko rozbija się już na etapie realizacji płyty/pliku, a potem o nasz domowy sprzęt.

 

 

Co do ciągle poruszanego "Kino domowe nie jest do muzyki", wielu z Forumowiczów ze swoimi składanymi "na ucho" zestawami HiFi poległoby z kilkoma znanymi mi z autopsji zestawami kina domowego.

Tak więc ani SACD nie zawsze jest objawieniem, tak samo kino domowe nie zawsze jest kinem domowym jakie wszyscy znają ze sklepów za rogiem.

 

Pozdrawiam

 

Jasne ze masz racje. U mnie pliki hi res a mam ich sporo oraz sacd to rodzaj poszukiwan najlepszego dla mnie dzwieku. Gra nie tylko plyta ale i cala reszta. Z doswiadczenia musze powiedziec ze z kazda wymiana klockow slyszalem roznice w brzmieniu. Moze czasem subtelna delikatna ale zawsze slyszalna. Sacd musi byc DoD a nie przerobka lpcm. Niestety o tym nie wszyscy wiedza. Mam np pliki marka knopflera 192 i przyznaje ze brzmia slabo. Dlatego wazny jest sposob obrobki utworow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Co ciekawe mimo testów SACD playerow, pismo Audio video przyznało że dźwięk z SACD w wielu przypadkach nie jest lepszy od 16 bitów . Ja też mimo upgradeu systemu o lepszy player zrezygnowalem z SACD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe mimo testów SACD playerow, pismo Audio video przyznało że dźwięk z SACD w wielu przypadkach nie jest lepszy od 16 bitów . Ja też mimo upgradeu systemu o lepszy player zrezygnowalem z SACD

Oczywiscie zgadzam sie , dlatego sacd nie jest popularny i wyginający , dla mnie wszytko zależy od nagrania w studiu , od tego sie zaczyna ,

Dobra płyta oasis what is story w każdym formacie nie da sie słuchać poprostu sieczka , chyba ze sie słucha na radiu kuchennym wtedy nie ma różnicy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś myśli, że wrzucając SACD w miejsce CD nagle pojawi się objawienie i muzyka zacznie płynać szerokim nurtem…nie tędy droga.

Niuanse, niewielka poprawa dynamiki i to do tego w bardzo wąskim zakresie, odczuwalna jedynie w bezpośredniej konfrontacji.

Ale oczywiście nie twierdzę, że nie warto inwestować w "lepsze", pytanie tylko na ile to "lepsze" jest warte tego, co musimy wydać.

Tym bardziej, że w 99% wszystko rozbija się już na etapie realizacji płyty/pliku, a potem o nasz domowy sprzęt.

 

 

Co do ciągle poruszanego "Kino domowe nie jest do muzyki", wielu z Forumowiczów ze swoimi składanymi "na ucho" zestawami HiFi poległoby z kilkoma znanymi mi z autopsji zestawami kina domowego.

Tak więc ani SACD nie zawsze jest objawieniem, tak samo kino domowe nie zawsze jest kinem domowym jakie wszyscy znają ze sklepów za rogiem.

 

Pozdrawiam

Zależy z jakich elementów jest kino domowe zbudowane

Jak mamy dobry amplituner i dobre stereo głośniki to napewno będzie lepsze niz budżetowe stereo , w Anglii do kina kupują kolumny kef ls50 razy 4 plus sub i wtedy nie dziwie sie ze jest dobre

Ale ogólnie kino domowe to wysoki sopran i duzo basu bić więcej , amplituner w tej samej cenie do wzmacniacza nie ma porównania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Oczywiscie zgadzam sie , dlatego sacd nie jest popularny i wyginający , dla mnie wszytko zależy od nagrania w studiu , od tego sie zaczyna ,

Dobra płyta oasis what is story w każdym formacie nie da sie słuchać poprostu sieczka , chyba ze sie słucha na radiu kuchennym wtedy nie ma różnicy

 

To prawda SACD Oasis to większy smiech niż SACD sex pistols

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy z jakich elementów jest kino domowe zbudowane

Jak mamy dobry amplituner i dobre stereo głośniki to napewno będzie lepsze niz budżetowe stereo , w Anglii do kina kupują kolumny kef ls50 razy 4 plus sub i wtedy nie dziwie sie ze jest dobre

Ale ogólnie kino domowe to wysoki sopran i duzo basu bić więcej , amplituner w tej samej cenie do wzmacniacza nie ma porównania

 

:)

 

Mam znajomego we Wiedniu.

Skompletowane:

 

Arcam AV950 z P777.

Sam mam AVR750 i nie ukrywam, że gdyby nie fakt - już zainwestowałem w pre+amp z serii 49, to spokojnie by mi wystarczyła moja AVR 750 nawet do stereo.

Do tego zapewnić trzeba dobrej klasy nagłośnienie i nic więcej nie potrzeba.

 

Ajuż o uroku koncertów z BD nawet nie będe się rozpisywał.

Na marginesie, kto słyszał The Endless River w DTS-MA wie o czym piszę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na www.fan.pl ale licz się ze sporym wydatkiem, są jakieś dwa wydania. Sklep dobry kupiłem u nich już dziesiątki kompaktów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pink Floyd wydała słownie 2 plyty na sacd nie licząc singla wydanego w tym formacie. Mam obie te płyty i obie kupione jako nowe na allegro. Proponowane cena ze sklepu chyba fun 225 zl jest jeszcze do przyjęcia bo najczesciej mozna ta plyte dostac na allegro za ok 190 zl. Prócz plyty dostajemy kilka pocztowek znanych z wydania LP. Co do roznic w jakosci cd sacd to wszystko zalezy od sprzetu na ktorym tego sluchamy. Pamietac tez trzeba ze jedna z glownych zalet jaka miala dotyczyc wydan SACD miala byc mozliwosc sluchania tych nagran w wersji wielokanalowej i tak tez jest w przypadku obu ww plyt. Niestety najczesciej do takiego odsluchu używane są zwykle amplitunery do KINA domowego co nie gwarantuje dobrej jakosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszyscy myślą tylko o sobie. Tylko ja myślę o mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem. Tam jest tylko pink floyd.

 

Np jedna plyta sacd kosztuje 46 zl a druga 168zl ten sam wykonawca. Czemu az taka roznica?

różne wydania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pink Floyd wydała słownie 2 plyty na sacd nie licząc singla wydanego w tym formacie. Mam obie te płyty i obie kupione jako nowe na allegro. Proponowane cena ze sklepu chyba fun 225 zl jest jeszcze do przyjęcia bo najczesciej mozna ta plyte dostac na allegro za ok 190 zl. Prócz plyty dostajemy kilka pocztowek znanych z wydania LP. Co do roznic w jakosci cd sacd to wszystko zalezy od sprzetu na ktorym tego sluchamy. Pamietac tez trzeba ze jedna z glownych zalet jaka miala dotyczyc wydan SACD miala byc mozliwosc sluchania tych nagran w wersji wielokanalowej i tak tez jest w przypadku obu ww plyt. Niestety najczesciej do takiego odsluchu używane są zwykle amplitunery do KINA domowego co nie gwarantuje dobrej jakosci.

 

Dzieki za podpowiedz. Slucham tylko stereo. Kd odpada. Wg mnie jako hi res pink floyd to dark side of the moon, wish you were here, the division bell i najnowsza endless river...chyba ze o jakies zapomnialem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj wszystko ,kup Lampizatora DSD ,do tego pliki DSD Pinków i będziesz miał najlepszą dostępną jakość ,

przynajmniej twierdzą tak koledzy którzy to "ćwiczą" u siebie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 35

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.