Skocz do zawartości
IGNORED

Jeszcze raz. Dobor listwy do sprzetu.


Gość włóczykij2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość włóczykij2

(Konto usunięte)

Czesc!

 

(niestety bez polskich znakow - przepraszam)

 

Tematow juz bylo sporo, ale jednak postanowilem rozpoczac kolejny, mam nadzieje, ze ktos pomoze :)

 

Moj sprzet to:

 

- wzmacniacz vincent sv-227,

- pretwornik vincent DAC-1,

- przedwzmacniacz gramofonowy vincent PHO-700,

- gramofon artech (blizniak dual z 1988)

- kolumny b&w 684 s2.

 

Zastanawiam sie nad listwa vincent pf-1 coby do calosci ladnie pasowala. Jednak jak patrze co ma w srodku to nie wyglada zbyt dobrze i nie wiem czy w ogole jest cos warta.Jesli ktos ma prosze o opinie :)

 

Najwazniejsze dla mnie w listwie sa filtry:

- przeciwzwarciowy,

- przeciwprzepieciowy,

- przeciwprzeciazeniowy,

- przeciwprzepieciowy.

 

Widzialem, ze superhiper audiofilskie listwy maja nawet wskaznik biegunowosci :P tylko, ze prad przemienny jak jego nazwa wskazuje plynie na przemian, wiec nie wiem co to za wymysl i ani w technikum elektronicznym, ani na studiach nikt o czyms takim nie wspominal, ale tam audiofilow nie bylo :D Moze link cos rozjasni http://gifsoup.com/MzcxOTMyNA

 

 

Dzieki za odpowiedzi.

 

1007155w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Vincenta nie korzystałem, ale w tej cenie zainteresowałbym się polskim GigaWattem:

http://sklep.rms.pl/gigawatt-pf-1-pf1-mk2-listwa-filtrujaca-6-gniazd

To podstawowy model, było nie było, hi-endowego producenta. Korzystamy z listw tej firmy na salonie, gdzie radzą sobie jednak z dużymi obciążeniami. Sprawdzają się świetnie.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno widziałem chyba na Allegro używaną za cenę bez tej jedynki z przodu. A sam mam taką listwę i bardzo sobie chwalę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w technikum elektronicznym, ani na studiach nikt o czyms takim nie wspominal, ale tam audiofilow nie bylo

Na forach technicznych, czy na wykładach to można usłyszeć nieraz, że każdy wzmacniacz gra tak samo, bo wzmacnia tylko sygnał. Podobnie każde urządzenie odtwarzające dane i nośnik cyfrowy, gra tak samo bo jest cyfrowe, no ale tak piszą osoby które nie wstają za biurka i nie słuchają.

Jak masz założenia co dla listy tylko zabezpieczające (przeciwprzepieciowy nawet dwa razy ;)) to kup zwykłą listwę, ale jeszcze dodatkowo z filtrami za 100zł, a jak bardziej pod audio to listwę Tomanek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

z mojej strony także proponuję polską listwę Gigawatt. Nie chcę Cię namawiać na konkretny model, u nas możesz listwę wypożyczyć i przetestować w swoim systemie. Ewentualnie zawsze możesz zwrócić, Twoim jedynym kosztem jest przesyłka zwrotna.

W sprawie zasilania kontaktuj się proszę z Rafałem lub Michałem w naszym salonie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość włóczykij2

(Konto usunięte)

Czy ktos moglby sie takze wypowiedziec szerzej o samej listwie vincenta. Czy posiada ww zabezpieczenia?

Najbardziej pasuje mi ona, poniwaz za zabezpieczaniem najbardziej zalezy mi na wygladzie, pasujacy do reszty.

 

PS. przez pomylke wpisalem 2x to samo zabezpiecznienie. Oczywiscie chodzilo mi o przeciwzakloceniowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podepnę się pod temat i zadam pytanie czy te wszystkie zabezpieczenia w listwie filtry itp nie wprowadzają zamulenia w dźwięku???

Sam ma zwykła listwę wireworlda matrix2 którą kupiłem dawno i tak myślę czy rozważać w przyszłości jej wymianę na coś z zabezpieczeniami???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość włóczykij2

(Konto usunięte)

Zamulac? Jak juz spawdzisz czy listwa zamula, to potem zobacz bezpieczniki u siebie w skrzynce i oczywiscie glowne. Te to dopiero potrafia znieksztalcic glebie dzwieku. Jakby co to w pracy mam dostep do zaawansowanych moduluw bezpiecznikowych, tylko, ze cena bedzie duza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Drozszej po prostu nie ma sensu kupowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamulac? Jak juz spawdzisz czy listwa zamula, to potem zobacz bezpieczniki u siebie w skrzynce i oczywiscie glowne. Te to dopiero potrafia znieksztalcic glebie dzwieku. Jakby co to w pracy mam dostep do zaawansowanych moduluw bezpiecznikowych, tylko, ze cena bedzie duza...

W pierwszej kolejności doprowadzę akustykę do porządku a w późniejszym terminie wypożyczę listwy i sprawdzę czy wniosą jakieś różnice w stosunku do obecnego wireworlda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Drozszej po prostu nie ma sensu kupowac.

 

 

Za niewiele wyższą cenę można mieć dobrze ocenianą Sonus Olivę z filtrem Schaffnera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość włóczykij2

(Konto usunięte)

Tak sobie pomuyslalem patrzac na vincenta w srodku, ze skoro jest tam tyle miejsca mozna dolozyc filtr shaffnera :) W koncu kosztuje 160zl :)

 

http://www.tme.eu/pl/details/fn2080-10-06/filtry-przeciwzakloceniowe-pozostale/schaffner/

 

Tylko ciagle nie wiem czy posiada zabezpieczenia o ktorych pisalem wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.