Skocz do zawartości
IGNORED

Alternatywa do Monitor Audio RX8 do 10 000


venom200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie zaczynam się zastanawiać czy wymiana kolumn w moim zestawie nie powinna nastąpić w niedługim czasie.

A mianowicie mam MA RX8 w stanie sklepowym i z żalem miałbym się ich pozbyć.

Są to dobre kolumny,ale ich styl grania jakby nie do końca mi odpowiadał.

Teraz RX grają z NAD C 350 tuning Muda i CA SM6 v2 którego notabene wstawiłem na sprzedaż ten akurat nowka ma 5 miesięcy.

I właśnie doszedłem do wniosku że to kolumny są największą piętą Achillesową mojego zestawu.

Zmieniam klocki amplitinery DACi i ciągle coś nie pasuje.

Czego mi brakuje ,brakuje mi po prostu jakości dźwięku tzn bass jest średnica jakby delikatnie wycofana ale najbardziej brakujące wrażenie to jakość wysokich tonów.

Tzn można grać jasno,bardzo jasno, ale te wysokie tony nie zachwycają kolumny potrafią walić wysokimi,ale te wysokie tony nie mają jakości,nie jest to jakiś bardzo tragiczny dźwięk,ale jakby wybrakowany z jakości.

Czego oczekiwałbym to dźwięku lepszego jakościowo w wysokich i lekko ocieplonego.

Prędzej moje RX grały z Marantz Sr7008 potem wspierane były jeszcze końcówka mocy Audiolaba8000p była dynamika,ale barwa dźwięku bez jakiejkolwiek szczegółowości.

Teraz z CA sm6v2 i Nadem po tuningu szczegóły są ale ich jakość chyba nie taka jakiej bym oczekiwał.

Dlatego padło na kolumny.

Repertuar muzyczny w sumie wszystko poza disco polo głównie klasyki Pink Floyd Eagles Dire Straits,i gitarowe Alan Taylor Chris Jones.

Dużo popu i lat90 też się pojawia.

Szukam kolumn do 10 000 mogą być propozycję nowych jak i używanych.

Myślałem o jakiś focalach b&w lub kef

Ale nie mam za dużo doświadczenia

Chodziły mi po głowie Harpia ale po cyrkach z tym Panem już się z nich wyleczyłem.

Z góry dzięki za propozycję

Pomieszczenie około24 metrów bez specjalnej adaptacji akustycznej są meble obrazy i firanki ale ogólnie na ścianach tylko kwiaty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Kef, Dynaudio, Vienna Acoustics - wyjść jest chyba parę, nawet Pylon Diamond 25, ale chyba jeśli sam nie posłuchasz czego dokładnie szukasz to nie znajdziesz.

 

Focal i B&W to wg mnie na czujkę mniej udane kierunki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 10 000 zł będziesz miał dużo lepiej i żywiej grające kolumny od RX8. Dobrze by było jakbyś zaczął od jakiś odsłuchów wtedy mieli byśmy punkt odniesienia....

Polecam przesłuchać Dali Opticon 8, Sonus Faber Venere 3.0

 

Chodziły mi po głowie Harpia ale po cyrkach z tym Panem już się z nich wyleczyłem.

Tzn?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiosolutions posłuchaj i przestaniesz wierzyć w promowane wszędzie Dali , VA i wiele innych . Uważam, że w Twoim budżecie nic ich nie przebije z nowych kolumn.

Bardzo ważne jednak jest aby kolumny grały w dobrze zaadaptowanym akustycznie pomieszczeniu - bez akustyki nic nie zagra tak jak powinno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Jakieś konkretne modele?

 

kef r700, dynaudio excite 38, vienna mozart, chyba wszystkie po ostrych negocjacjach w tych cenach mniej więcej, a używane spokojnie

 

Do 10 000 zł będziesz miał dużo lepiej i żywiej grające kolumny od RX8. Dobrze by było jakbyś zaczął od jakiś odsłuchów wtedy mieli byśmy punkt odniesienia....

Polecam przesłuchać Dali Opticon 8, Sonus Faber Venere 3.0

 

 

Tzn?

 

zakładka inne wątek ostrzegam przed oszustem, Pan Harpia się przyznał, rozpętało się piekło ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładka inne wątek ostrzegam przed oszustem, Pan Harpia się przyznał, rozpętało się piekło ;p

podeślij proszę na priva linka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj wszystko i kup inny sprzęt.

np: creek z kolumnami spendor, elac bądź Usher

primare z vienna acoustics

posłuchaj też Dynaudio Focus 160 z naimem lub czymś wydajnym prądowo

 

za 10 000 jest w czym wybierać (w używanych)

 

focal, b&w, kef bym sobie darował

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hodziły mi po głowie Harpia ale po cyrkach z tym Panem już się z nich wyleczyłem.

rozwiń tą myśl koniecznie.

 

Audiosolutions posłuchaj i przestaniesz wierzyć w promowane wszędzie Dali , VA i wiele innych . Uważam, że w Twoim budżecie nic ich nie przebije z nowych kolumn.

Bardzo ważne jednak jest aby kolumny grały w dobrze zaadaptowanym akustycznie pomieszczeniu - bez akustyki nic nie zagra tak jak powinno.

 

Również zaproponowałbym AudioSolution, ale czy nic ich nie przebije? to już subiektywna ocena. KEF lub Tannoy oraz Audio Academy Rhea również odsłuchaj koniecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. To subiektywne podejście i trochę się zapędziłem pewnie...Co nie zmienia faktu, że jako nowe w swojej cenie grają świetnie i bardzo naturalnie - żywo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

venom200 kiedys tez mialem RX8 w MA dobre granie zaczyna sie od serii gold lub gx...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu porownywalem nowe 8ki czyli Silver z dali ikon jeszcze z AA hyperion i z silver6. Dodatkowo zabralem kilka zestawów ale już monitorów do domu żeby porównać z już podłączonym Silver 8.

Opisalem z grubsza wszystko w klubie MA można odszukać . Relacja ceny do jakości dźwięku wydała mi się optymalną więc zostałem przy 3 drożnych silver8. Radzę posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje sugestie, namawiam na posłuchanie na pewno polskiej konstrukcji Audio Academy Rhea. To kolumny, które brzmieniowo powinny w 100% wpasować się w Twoje preferencje. Warto także posłuchać Kef serii R, w Twoim przypadku idealnym rozwiązaniem będzie model Kef R700. Proponuję posłuchać także najnowszą konstrukcję Tannoy Recolution XT6F. To wszystko kolumny dynamiczne o dobrym środku pasma, raczej neutralnej górze, każda z tych kolumn będzie wyraźnie lepsza od RX8.

Jeśli natomiast chciałbys pójść zdecydowanie w bardziej audiofilskim brzmienie, bardzo spójne, naturalne, proponuję posłuchanie dwóch bardzo odróżniających się od siebie konstrukcji - Harbeth i ATC.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy. Myśle ze byłaby także u nas możliwość rozliczenia Twoich kolumn MA Rx8.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

ja ostro przeczesuję rynek i na dziś w zasadzie ograniczyłem swój wybór do Castle Knight 4 lub 5 (zależnie od proporcji basu), Epos k2 i Pylon Diamond 25 z jakimiś Monitor Audio dla spokoju sumienia.

 

Wychodzi mi na to, że to najciekawsze oferty do 5.000 zł, a ja szukam specyficznego połączenia muzykalności bez ostrości z dużą uniwerslanością i dobrą jakością.

 

Z monitorów biorę pod uwagę tylko Audiosolutions Euphony / Overture i Rebel Classic 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostro przeczesuję rynek i na dziś w zasadzie ograniczyłem swój wybór do Castle Knight 4 lub 5 (zależnie od proporcji basu), Epos k2 i Pylon Diamond 25 z jakimiś Monitor Audio dla spokoju sumienia.

 

Wychodzi mi na to, że to najciekawsze oferty do 5.000 zł, a ja szukam specyficznego połączenia muzykalności bez ostrości z dużą uniwerslanością i dobrą jakością.

 

Z monitorów biorę pod uwagę tylko Audiosolutions Euphony / Overture i Rebel Classic 10

zmieniasz kolumny?

 

Co to Harpii, to faktycznie lepiej dać sobie spokój. Sam właściciel przyznał się do jednego oszustwa, a przy okazji zaczyna więcej szamba wybijać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

zmieniasz kolumny?

 

Co to Harpii, to faktycznie lepiej dać sobie spokój. Sam właściciel przyznał się do jednego oszustwa, a przy okazji zaczyna więcej szamba wybijać.

ja nie mam kolumn :), Audio Physic nie moje granie, już z miesiąc jestem bez kolumn i ostro czeszę temat, chyba doczesuję się końca :)

 

Najlepiej coś wyszukać używanego do 6000-7000 tyś taka prawda

tylko to zawsze trochę "w ciemno", ryzyko przy 7 koła, ciężki wybór, ja na dziś wolę taniej, nówki, ale dokładnie pod siebie, sprawdzone gruntownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory MA spełniały moje wymagania ale jak słucham muzyki na moich Audio Technica ATH900x to jest dosłownie przepaść jakościowa względem Monitor Audio.

Ja wiem że bez sensu porównywać słuchawki z sprzętem domowym,ale jakoś reprodukcji dźwięki w Audio Technica dosłownie bajka i takiej jakości chciałbym w domu na sprzęcie audio

A w domu miałem kilka klocków denony Marantz NAD y i ze wszystkim grało podobnie.

O dziwo teraz z Nadem od mudy jest zdecydowanie najlepszej bez porównania,ale wniosek nasuwa się jeden kolumny są największą pomyłką

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam kolumn :)

Pomyliłem Cie z innym userem, nie wiem, czemu :) Pisałeś wczoraj, czy w sobotę, że nie masz kolumn już komuś innemu i to pamiętam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Physic nie moje granie

 

Już kiedyś pisałem... Nie pisz o firmie tylko o modelu :) Słuchałeś najsłabszej serii AP ( albo jednej z budżetowych ) i piszesz, że brzmienie AP nie jest Twoje.. Wstyd :)

Podobnie z Audio GD i innymi... Firma przeważnie ma przekrój finansowo-jakościowy i trzeba się odnieść do jakiegoś zakresu cenowego..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Już kiedyś pisałem... Nie pisz o firmie tylko o modelu :) Słuchałeś najsłabszej serii AP ( albo jednej z budżetowych ) i piszesz, że brzmienie AP nie jest Twoje.. Wstyd :)

Podobnie z Audio GD i innymi... Firma przeważnie ma przekrój finansowo-jakościowy i trzeba się odnieść do jakiegoś zakresu cenowego..

słuchałem kilku Audio-gd i jednak te, których słuchałem były "podobne". Wymagasz bym pamiętał ich symbole?? :), z pewnością nfb 27, 28, jeszcze chyba jakieś 2 inne. Słyszałem też 3-4 razy na AS 2015 różne ich klocki - dla mnie za dużo "szumu" pokrótce, bez wyjątku, jakiegoś dziwnego wysokiego szumu powiedzmy. No AP ma swój sznyt, już tak się nie czepiaj :), chodzi mi o ich prezentację basu, liniowość, neutralność, brak "masy" dźwięku, a słuchałem 4 AP. W domu miałem Spark V, słuchałem nowych Sitar, obu Classiców.

 

Co ciekawe Classic 10 to serio budżet, drogi przeciętny budżet, a Classic 20.....jako jedyny w miarę mi się podobał. Wiem, że starsze AP ponoć lepsze, nie wiem, nie słyszałem. Z AP, czy VA...jednal są pewne elementy wspólne przez lata, uważam że przesadzasz, te marki w miarę dbają o pewną "linię" wspólną i uważam za dopuszczalne hasło "granie AP czy w stylu AP nie dla mnie" = Inaudio, ProAc czy PMC też w sumie odpadają u mnie..

 

Gdybym tak pisał o Dali, MA czy Paradigmach itp rozumiałbym, a nie piszę o ile pamiętam, możesz sprawdzić :), wręcz bywam rygorystyczny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

venom200 kiedys tez mialem RX8 w MA dobre granie zaczyna sie od serii gold lub gx...

Potwierdzam przechodząc z serii bx,testując silver8 i docelowo gold gx-200.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli natomiast chciałbys pójść zdecydowanie w bardziej audiofilskim brzmienie, bardzo spójne, naturalne, proponuję posłuchanie dwóch bardzo odróżniających się od siebie konstrukcji - Harbeth i ATC.

 

Mam ATC 11 grają bardzo fajnie, a fantastycznie grały w salonie, ale niestety moje audiolaby (2x120) ledwoledwo je wysterowywują, musisz mieć końcówkę milion Wat i Amper :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce mieć w domu kolumny za 10000zł, to musi też wydać kolejne, no powiedzmy 15000 na początek, na resztę toru. No i oczywiście prawdziwe CD a nie jakąś tam strumieniówkę.

Największym błędem jaki można zaobserwować i to prawie od zawsze, to serwowanie zbyt słabej elektroniki do zbyt drogich kolumn.

Ciągle nam nie gra a my wymieniamy nie to co trzeba. Kolumny bez dobrej elektrowni niestety nie zagrają i nic tego nie zmieni a w dzisiejszych czasach jest tym trudniej, że produkuje się teraz takie badziewie, że nawet klocek za dychę może niczego sobą nie reprezentować. Oczywiście są pewne smaczki, które trzeba pierw wyszukać i przesłuchać, ale to nie jest takie proste jak się wydaje.

Proponuje w ogóle wyjść poza komercyjny obszar elementów typu: Nad, Denon, czy Marantz. To nie są rzeczy do prezentowania muzyki na kolumnach za 10000zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce mieć w domu kolumny za 10000zł, to musi też wydać kolejne, no powiedzmy 15000 na początek, na resztę toru. No i oczywiście prawdziwe CD a nie jakąś tam strumieniówkę.

Największym błędem jaki można zaobserwować i to prawie od zawsze, to serwowanie zbyt słabej elektroniki do zbyt drogich kolumn.

Ciągle nam nie gra a my wymieniamy nie to co trzeba. Kolumny bez dobrej elektrowni niestety nie zagrają i nic tego nie zmieni a w dzisiejszych czasach jest tym trudniej, że produkuje się teraz takie badziewie, że nawet klocek za dychę może niczego sobą nie reprezentować. Oczywiście są pewne smaczki, które trzeba pierw wyszukać i przesłuchać, ale to nie jest takie proste jak się wydaje.

Proponuje w ogóle wyjść poza komercyjny obszar elementów typu: Nad, Denon, czy Marantz. To nie są rzeczy do prezentowania muzyki na kolumnach za 10000zł.

Do każdych decyzji,zmian systemowych i dobrego dźwięku trzeba dojrzeć.Najlepiej jakbyśmy mieli nieograniczone możliwości w zakupach a nasze zestawy grałyby tak jakbyśmy chcieli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do każdych decyzji,zmian systemowych i dobrego dźwięku trzeba dojrzeć.Najlepiej jakbyśmy mieli nieograniczone możliwości w zakupach a nasze zestawy grałyby tak jakbyśmy chcieli.

A i tak każdy by kombinował taka natura

Atc fakt mega ciekawe tylko podstawkowe chyba by się zgubiły u mnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje w ogóle wyjść poza komercyjny obszar elementów typu: Nad, Denon, czy Marantz. To nie są rzeczy do prezentowania muzyki na kolumnach za 10000zł.

Kiedy ludzie w końcu do tego sami dojdą ? Niestety pewne myślenie ciężko zmienić..

Do tego dobra akustyka i zestaw zaczyna w końcu grać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.