Skocz do zawartości
IGNORED

SBB - reedycje


kulawy24

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu ukazały się reedycje płyt SBB. Wiadomość w linku.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy ktoś już ma i wie jaka jest jakość tych wydawnictw. Czy jest to kaszana jak w wydaniu Metal Mind z loudness war, nienaturalnie podbite i zepsute, czy też dobre edycje, jak te wydane kiedyś przez Koch Intenational, które dzisiaj osiągają często astronomiczne ceny w serwisach aukcyjnych.

 

Czy ktoś wie, czy to nie ściema i gdzie można te edycje ewentualnie kupić.

 

kulawy24

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu ukazały się reedycje płyt SBB. Wiadomość w linku.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy ktoś już ma i wie jaka jest jakość tych wydawnictw. Czy jest to kaszana jak w wydaniu Metal Mind z loudness war, nienaturalnie podbite i zepsute, czy też dobre edycje, jak te wydane kiedyś przez Koch Intenational, które dzisiaj osiągają często astronomiczne ceny w serwisach aukcyjnych.

 

Czy ktoś wie, czy to nie ściema i gdzie można te edycje ewentualnie kupić.

 

kulawy24

 

 

Dziś dostałem obie płyty SBB o które pytasz,jako stary i wierny fan grupy czekałem na nie mając nadzieję że wreszcie doczekam się

godnego SBB wydawnictwa,nic z tych rzeczy poligrafia na dramatycznym poziomie, cieńszej się nie dało,o wiele lepsza była w wydaniu Metal Mind.Zastanawia mnie czy w tych firmach wydawniczych jeszcze nikt nie doszedł do tego że oryginalne płyty kupują fani oraz kolekcjonerzy i aby towar sprzedać to trzeba dać coś od siebie,dobrą poligrafię czy bardzo dobrą jakość nagrań niech kosztuje więcej ale będę się cieszył jak dziecko otwierając kolejną nową płytę.Firma Fonografika poszła bardzo na skróty i wypuściła na rynek gniot,myślałem że postarają się i zobaczymy coś na wzór nowych wydawnictw Niemena bo materiał i zespół na to zasługuje.Co do jakości nagrań to nie dałem rady jeszcze porównać ale na pierwszy rzut ucha wydaje się ok.Dziś jeszcze napiszę do Fonografiki że powinni się wstydzić.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to kaszana jak w wydaniu Metal Mind z loudness war

 

Chodzi Ci o wersje z boxu: SBB - Antology 1974-2004 (22 CD Box Set 2004)?

 

Te są bardzo dobrze nagrane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje zajrzeć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to chyba na razie jedyny polski zespół wydany przez cdjapan

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik kulawy24 dnia 23.11.2015 - 18:09 napisał

Czy jest to kaszana jak w wydaniu Metal Mind z loudness war

 

Chodzi Ci o wersje z boxu: SBB - Antology 1974-2004 (22 CD Box Set 2004)?

 

Te są bardzo dobrze nagrane.

 

Z boksu raczej nie. Te wydania też były jakoś sprzedawane oddzielnie. I z dobrym dźwiękiem one nie miały nic wspólnego. Tam był loudness war, wszystko dudni, do jakości wydań Koch International się nawet nie zbliżyły. To za co trzeba pochwalić Metal Mind to jest jakość poligrafii, zawsze dużo informacji do poczytania, w miarę dobra jakość druku, od tej strony jest ok. Szczególnie wydania w plastiku, bo digipack to wygląda jakby się miał zaraz rozlecieć. Ale w tłumie ujdzie.

 

proponuje zajrzeć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to chyba na razie jedyny polski zespół wydany przez cdjapan

pozdrawiam

 

Wszystko OK. Gdyby nie te ceny... Zresztą wydania japońskie też czasami zdarzają się z loudness war (proszę zajrzeć do moich zestawień z wykresami dla płyt Scorpions na BluSPec, BluSpec2 i SHM-CD w wątku Scorpions - 50th Anniversary Edition), które brzmią ...... dobrze :)

 

Dziś dostałem obie płyty SBB o które pytasz,jako stary i wierny fan grupy czekałem na nie mając nadzieję że wreszcie doczekam się

godnego SBB wydawnictwa,nic z tych rzeczy poligrafia na dramatycznym poziomie, cieńszej się nie dało,o wiele lepsza była w wydaniu Metal Mind.Zastanawia mnie czy w tych firmach wydawniczych jeszcze nikt nie doszedł do tego że oryginalne płyty kupują fani oraz kolekcjonerzy i aby towar sprzedać to trzeba dać coś od siebie,dobrą poligrafię czy bardzo dobrą jakość nagrań niech kosztuje więcej ale będę się cieszył jak dziecko otwierając kolejną nową płytę.Firma Fonografika poszła bardzo na skróty i wypuściła na rynek gniot,myślałem że postarają się i zobaczymy coś na wzór nowych wydawnictw Niemena bo materiał i zespół na to zasługuje.Co do jakości nagrań to nie dałem rady jeszcze porównać ale na pierwszy rzut ucha wydaje się ok.Dziś jeszcze napiszę do Fonografiki że powinni się wstydzić.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie nastroiłeś mnie optymistycznie, a tak już chciałem te wydania zakupić.

 

kulawy24

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z boksu raczej nie. Te wydania też były jakoś sprzedawane oddzielnie. I z dobrym dźwiękiem one nie miały nic wspólnego. Tam był loudness war, wszystko dudni, do jakości wydań Koch International się nawet nie zbliżyły. To za co trzeba pochwalić Metal Mind to jest jakość poligrafii, zawsze dużo informacji do poczytania, w miarę dobra jakość druku, od tej strony jest ok. Szczególnie wydania w plastiku, bo digipack to wygląda jakby się miał zaraz rozlecieć. Ale w tłumie ujdzie.

 

 

 

Wszystko OK. Gdyby nie te ceny... Zresztą wydania japońskie też czasami zdarzają się z loudness war (proszę zajrzeć do moich zestawień z wykresami dla płyt Scorpions na BluSPec, BluSpec2 i SHM-CD w wątku Scorpions - 50th Anniversary Edition), które brzmią ...... dobrze :)

 

 

 

Nie nastroiłeś mnie optymistycznie, a tak już chciałem te wydania zakupić.

 

kulawy24

 

Dzwiękowo jest ok nawet teraz gra Follow my Dream mam obie płyty także w wydaniu MMP ale nie miałem czasu porównać,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podejrzewam, aby MMP, łamiąc zresztą umowę z kupującymi boxy (zapewniał, że to limitowane edycje), fatygował się aby majstrować, przepraszam remasterować coś przy wydaniach pojedynczych. Nie ma też co poszukiwac w przypadku SBB jakiegoś mistrzostwa realizatorskiego, ale i bez tego są rewelacyjni! W sumie nie brzmią te wydania jak ofiary loudnes war, nie jest źle. Winyle też brzmią "raczej średnio":)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.