Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  18 członków

Peachtree Klub
IGNORED

Klub Peachtree


antos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie zauważyłem jakoś klubu Peachtree :) więc zakładam...klubik picztri

Posiadam model nova 65SE od niedawna. Wiedziony raczej przeczuciem niż osłuchany kupiłem picztri w ciemno (wbrew swoim zasadom) wyszedłem z założenia że przetworniczek SABRE zrobi z mojego Lenovo naprawdę fajne zródło a lampka pre-ampu dodatkowo to wszystko ubarwi....ponieważ zauważyłem też wyjście pre-out decyzja była krótka....biorę. W razie problemów z mocą czy innymi brakami wbudowanej końcówki mocy poszukam czegoś lepszego czy bardziej odpowiedniego.

 

Ponieważ posiadam głośniki uznane za prądożerne (scan-speak węglowy wersji K z tweeterem 9900) filtrowanym nawiasem mówiąc siemensem MKV) końcóweczka mocy picztri jakoś nie bardzo mnie zachwyciła (wciąż się wygrzewa) więc po kilku godzinach podłączyłem coś co lubię i co sam zrobiłem swojego czasu tzn Gainclone czyli końcówkę mocy dual-mono DIY na LM 3875.łącząc to kablem audioquest SKY.

Zmiana była na tyle korzystna że chyba już tak zostanie,... albo czemu nie.... poszukam czegoś fajniejszego....mam mieć do testów kocówki mocy DIY w/g projektu passa czy accuphase... a może coś na lampach.:)

 

Przyznam że to małe Peachtree daje mi sporo radości przy słuchaniu muzyki. Przerobiłem już ładnych kilka przetworników CA starych i nowych ale ten zawstydza je wszystkie.

 

Proszę o Wasze wrażenia i opinie jestem ich bardzo ciekaw:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy integrze tej za 4 tys czy z lampą czy bez nie słyszałem różnicy. Aczkolwiek ładnie to gra z fajnym wypełnieniem.

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie różnicy z lampą czy bez raczej nie słychać. Być może musi się to wszystko jeszcze wygrzać. Przyznaję że jest to świetny zakup. W sumie korzystam tylko z pre-ampu i przetwornika gdyż w modelu nowa 65SE końcówka mocy jest gorsza od tej którą miałem wczesniej :) Pewnie gdybym nie miał innej końćóweczki to zastanawiałbym się nad pozbyciem całego ustrojstwa:)

Nie znam modelu nova 125 tu jest chyba lepiej w stopniu końcowym. Moim zdaniem największą zaletą Peachtree jest jakość dzwięku tych dwóch elementów czyli połączenia przetwornika z preampem a także możliwość zmiany końcówki mocy. Mój gainclone brzmi teraz fenomenalnie! :) Fakt trzeba się przyłożyć i dobrać głośniki kabelki etc tego się nie przeskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Witam.

 

Obecnie posiadam peachtree novapre i wmacniacz mocy 220 połączony audioquest niagara (miałem poprzedno nova 65, testowałem wszystkie wymienione). Zgadzam się z tym, że w serii SE (dzielonka jest z poprzedniej) Peachtree namieszało w części wzmacniacza mocy. Poprzednia seria (bez SE) grała ogólnie lepiej. W nova 65 (SE) wzmacniacz mocy jest najsłabszym ogniwem jak także zastosowany potencjometr (dotyczy całej serii bez grand). Preamp jest ten sam. Zmieniono układ zasilania i właśnie moduły końcówki mocy (od nova 125) W dzielonce zasilanie preampa tez zostało zamienione oraz zastosowano dwa układy- jeden dyskretny w klasie A, i drugi opary o wzmacniacz operacyjny. Potwierdzam też, że po przejściu konstrukcyjnie na wzmacniacze mocy w klasie D wpływ bufora lampowego wg mnie jest ..pomijalny. W nowej serii peatchtree 2.0 (nova 150, 300 i 500) peatchtree zrezygnowało z lampy na rzecz wyciśnięcia więcej z preampa (S/N maks 96 vs. 111 dB). Słyszalna zmiana przy zastosowaniu lampy była największa przy poprzednikach pracujących w klasie AB (stara NOVA).

 

Co z tego wynika....że warto kupić nova 65 jako preampa i podłączyć do lepszego wzmacniacza mocy albo poczekać na nowe klocki lub kupić z drugiej ręki nova pre, a jak nie można inaczej to zdecydować się na nova 125. Z tym że jak wspomniałem wersja SE wyraźnie ustępuje pod kątem dźwiękowym starszej serii. I jeszcze jedna uwaga..peachtree wychodzi z układu ESS Sabre 9023 i w nowej serii będzie stosować 9018 (MK2) co też wstępnie można uznać jako bardzo obiecujące co do tego jak zagra. Oczywiście wszystko wyjdzie "w praniu":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Jestem w posiadaniu Peachtree Grand Pre, czy ma ktoś może sterowniki pod win 7 do daca pod usb ?

Witaj, sterowniki do Peachtree znajdziesz na stronie producenta lub pod poniższym linkiem:

http://www.peachtreeaudio.com/support/usb-drivers.html/

Salon TopHiFi - LUBLIN, ul. Fabryczna 2, piętro 1

81 531 78 51, [email protected]

pn-pt: 10.00–19.00, sob: 10.00–14.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Posiadam Peachtree Nova 125SE i kolumny B@W DM602 S3. Brakuje mi trochę niskiego basu. Kolumny stoją na stalowych podstawkach. Kable głośnikowe Wireworld Oasis Pro. Czy z tego wzmacniacza można wycisnąć więcej słyszalnego basu na poziomie 40-50Hz?

W dobrze zrealizowanych albumach jest akceptowalnie. Reszta realizacji pozostawia niedosyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Peachtree Nova 125SE i kolumny B@W DM602 S3. Brakuje mi trochę niskiego basu. Kolumny stoją na stalowych podstawkach. Kable głośnikowe Wireworld Oasis Pro. Czy z tego wzmacniacza można wycisnąć więcej słyszalnego basu na poziomie 40-50Hz?

W dobrze zrealizowanych albumach jest akceptowalnie. Reszta realizacji pozostawia niedosyt.

 

Bo źle dobrałeś wzmacniacz i kolumny. Nie zawsze to, co sprzedawcy pewnej sieci proponują - sprawdza się. Masz dynamicznie, mocną i zaznaczoną górę, ciut chowający się środek, ale czytelny. Jednak poza szybkim niskim.... zero wybrzmienia niskich tonów.

I tak to będzie w przypadku tego zestawu.

Tutaj nie pomogą żadne zabiegi jak próba z kablami (wątpię, ale można próbować) czy zmiana podstawek.

Chcesz inne brzmieni - pozostaje zmienić jeden z elementów tego systemu.

 

Przerobiłem Brzoskwinki od 65 po najwyższą serię X. I tak to "ma", i tak to gra w połączeniu z B@W.

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem Brzoskwinki od 65 po najwyższą serię X. I tak to "ma", i tak to gra w połączeniu z B@W.

 

Z jakimi kolumnami zatem brzoskwinia potrafi zagrać z mocniejszym dołem? Chciałbym zostawić Peachtree ze względu na DAC z USB. Zdaję sobie sprawę, że kolumny są w tym zestawieniu ograniczeniem. Dlatego zakładam zmianę na coś innego.

B@W pokazały wykop z Roksan Kandy K2, ale całość była nieczytelna. Z Naim 5si było bardzo dynamicznie, lecz bez wybrzmiewania instrumentów.

Słuchałem kolumny Davone Tulip, lecz nie wiem jak by się zgrały z brzoskwinią. Pułap cenowy wysoki, lecz kolumna bardzo uniwersalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakimi kolumnami zatem brzoskwinia potrafi zagrać z mocniejszym dołem? Chciałbym zostawić Peachtree ze względu na DAC z USB. Zdaję sobie sprawę, że kolumny są w tym zestawieniu ograniczeniem. Dlatego zakładam zmianę na coś innego.

B@W pokazały wykop z Roksan Kandy K2, ale całość była nieczytelna. Z Naim 5si było bardzo dynamicznie, lecz bez wybrzmiewania instrumentów.

Słuchałem kolumny Davone Tulip, lecz nie wiem jak by się zgrały z brzoskwinią. Pułap cenowy wysoki, lecz kolumna bardzo uniwersalna.

 

Wybacz mi, ale zmęczony byłem graniem Peachtree i w efekcie końcowym trafiła dzielona 220 do jednego sklepu w Katowicach (coś brałem na wymianę).

Z tego co mi wiadomo jeszcze kilka miesięcy temu stał u nich w sklepie ten sprzęt i nie mógł doprosić się nabywcy.

Mnie właśnie w każdym z ich "klocków" męczyła zbytnia nerwowość, a grały wtedy u mnie z kompletnie niedopasowanymi głosnikami - podłogówki.

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam wszystkich. Kupiłem niedawno kolumny B&W 801 serie 3 i mam zamiar je połączyć z Nova 300. Jak myślicie będzie to dobre połączenie czy szukać czegoś innego.  Bardzo mało jest recenzji dotyczących tego wzmacniacza.  Wzmacniacz robi dobre wrażenie jak się czyta dane techniczne i jest multimedialny. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich fanów Peachtree. Dołączam do klubu z Grand Integrated X1. 
Sprzęt super ?

Mam jednak 2 pytania do posiadaczy wzmacniaczy Peachtree:

1. Czy przy włączaniu i wyłączaniu waszego sprzętu z trybu standby jest delikatny trzask w kolumnach ?

2. Drugie pytanie dotyczy trybu Home Theatre. Podłączyłem Peachtree z Denonem X4400H.

Jak ustawie przełącznik Aux1 w tryb HT kolumny szumią dość głośno pomimo braku sygnału. Trochę obawiam się o kolumny. 
Wiem że ominięty jest przedwzmacniacz w Peachtree i kontrolę nad dźwiękiem przejmuje Denon. Jednak kiedy z AUX1 w trybie HT przełączam na inne wejście np. COAX jest głośny trzask w kolumnie. Czy tez tak macie ? Kable mam dobre, z ekranem Melodiki. Nie odważyłem się włączyć kina bo boje się o kolumny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.