Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki zestaw do Polk Audio Rti A9


robson3750

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w poprzednim temacie pytałem o to, lecz nie otrzymałem odpowiedzi, dlatego ponawiam. Potrzebuję wymienić zestaw na nowy, głównie mocniejszy wzmacniacz. Obecnie kolumny są podłączone do Rotel Ra 02 (średnie i wysokie) i Rb 03 (niskie). Źródło, to CA D500 se. Potrzebuję mocniejszy wzmacniacz, gdyż czuć, że te klocki nie dają rady. Brak takiej lekkości, generalnie tak, jakby brakowało dynamiki. Gatunki muzyczne, to rock, blues, przystępny jazz, np.Diana Krall. Zastanawiam się nad Rotelem z serii 1570, lub zestaw Roksan k3. Myślałem też o cd Audiolab 8200 i wtedy jakiś wzmacniacz do tego, tylko zastanawiam się, czy rzeczywiście eczywiście 8200 cd ma tak nisko schodzący bas, by wykorzystać np pasmo przenoszenia Rotela. Proszę kolegów o pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki budżet mamy na wzmacniacz?

 

Myślałem poświęcić ok 12000 na źródło i wzmacniacz.

 

jak nie musi być nowy ze sklepu to Krell KAV300i lub Hegel H200

 

 

 

Myślałem poświęcić ok 12000 na źródło i wzmacniacz.

 

 

 

Myślałem poświęcić ok 12000 na źródło i wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim budżecie sprzedałbym kolumny i to co posiadasz i zbudował zestaw zupełnie od nowa.

Jak duży masz pokój ? Jak z akustyką ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim budżecie sprzedałbym kolumny i to co posiadasz i zbudował zestaw zupełnie od nowa.

Jak duży masz pokój ? Jak z akustyką ?

A co tym kolumnom dolega?

Może też mu polecisz Tannoye :-P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoye akurat omijam szerokim łukiem jeśli chodzi o moje wybory..:) Niemniej jednak słyszałem kolumny tej firmy dobrze zestawione - brzmiące co najmniej dobrze.

Polk Audio - im raczej wszystko dolega tylko nie muzyka...

W zależności czy nowe czy używane i jaki budżet by wyszedł na wszystko.. Sporo jest ciekawych możliwości w takim budżecie ( szczególnie sh ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polki - niestety tak.

Tannoye - również w wielu wydaniach.

Budżet założyciel ma naprawdę spory i można spróbować ciekawych zestawień. Wszystko zależy od pokoju - jego ustawności i warunków akustycznych oraz potrzeb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 8tyś można kupić wiele ciekawych i lepszych kolumn od Polk A9 np. Vienna Acoustics Grand Mozart

 

Słusznie piszesz... VA..czy wiele innych.. Tytułowe zmieniłbym szybko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię, wczoraj nie bardzo miałem czas, dzisiaj zresztą też, ale mam chwilę, więc piszę. Miałeś może jakieś doświadczenie z Polk Audio? Pisałeś o Krell'u KAV300i. W Top Hi Fi mają S300i za 8500. Co do Hegla, to w Polsce się jeszcze nie orientowałem, ale w Norwegii mam znajomego, sprawdzał w salonie i 160ka na nasze 10500 PLN. Myślisz, że 160 ka nie da rady?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

160 to fajny wzmacniacz z dość dobrym DAC. Ma odpowiednią moc i gra fajnie. Obawiam się tylko, że wówczas Polk-i będą odstawały sporo. To są przeciętne kolumny ( nie są złe, ale też nie wyróżniają się niczym ciekawym ) w swojej cenie.

Krell s300i bardzo cenię ( miałem ponad rok ) , ale to dość kontrowersyjny wzmacniacz więc odradzam kupno w ciemno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,dzięki za info. Niestety dalej nie mam jakiejś wizji. Myślałem spróbować z zestawem Roksan K3, ale to może też inna liga. Sam nie wiem. Może Advance ACOUSTIC to będzie ich poziom? Nie bardzo wiem, czym się zainteresować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby poznać swój dźwięk musisz słuchać... Dużo słuchać.. Zarówno u siebie w domu jak również w salonach - dużo droższych i dobrze zestawionych systemów. To wszystko po to aby trochę słuch 'wyćwiczyć' i posiadać punkt odniesienia do droższego i lepszego systemu. Wypożycz do domu po kolei kilka wzmacniaczy za kaucją i sam zobaczysz co Ci się podoba, a co nie pasuje..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polk Audio A9 to bardzo dobre, bardzo równo grające kolumny, dlatego nie znajdują uznania wśród osób, które szukają napompowanego dźwięku - szczególnie w basie, lub w wysokich tonach. Do tego w tej cenie mają bezkonkurencyjnie wykonaną obudowę z giętych 6 warstw zlaminowanej płyty, co ma kluczowe znaczenie dla braku podbarwień. Warto podłączyć pod nie dobry wzmacniacz, bo potrafią wykrzesać z siebie bardzo duże natężenie kulturalnego dźwięku.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Pisałeś o Krell'u KAV300i

poniżej 4tyś kupisz KAV300i polecam jeśli Ci się nie spodoba sprzedaż bez straty. Ewentualnie jak ma być nówka to kup w sklepie z możliwością zwrotu np. Krell S300, Denon 2020ae, Hegel H160, Roksan Caspian m2, wybór jest spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby poznać swój dźwięk musisz słuchać... Dużo słuchać.. Zarówno u siebie w domu jak również w salonach - dużo droższych i dobrze zestawionych systemów. To wszystko po to aby trochę słuch 'wyćwiczyć' i posiadać punkt odniesienia do droższego i lepszego systemu. Wypożycz do domu po kolei kilka wzmacniaczy za kaucją i sam zobaczysz co Ci się podoba, a co nie pasuje..

 

Święte słowa. Sam się przelonałem o tym w tym tyg. Pomaga to określić, czego brakuje w obecnym systemie i w jakim kierunku chcemy isc. Daje puńkt odniesienia i pptem jestesmy w stanie wybrac odpowiedni element systemu. Inaczej to szukanie na slepo konczace sie ciaglymi wymianami sprzetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branży podziękuję za wpisy. Akurat Audio Physic Avanti I, które posiadam są bardzo neutralne i basu dla niektórych mają stanowczo za mało - w przeciwieństwie do Polk'ów .

Nie ośmieszajcie się takimi wpisami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To całkowicie zrozumiałe, że osoba, która jest przyzwyczajona do odsłuchu swoich kolumn może odbierać inne jako gorsze. Ważne, aby mieć świadomość, że inni mogą odbierać to zupełnie inaczej, stąd dobrze jest informować o wadach i zaletach produktów powstrzymując się od stwierdzeń typu: "im raczej wszystko dolega tylko nie muzyka".

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom za pomoc i informacje. Wszystkie są ważne. Te nieprzychylne też. Brakuje mi czasu, ale coś z tym zrobić muszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośmieszyliście się już kiedyś ze sprzedażą kolumn jednemu z kolegów.

Polk'i dla mnie są słabymi kolumnami podobnie jak definitive mythos, o czym rozmawialiśmy w innym wątku.

Zdania o tych kolumnach nie zmienię - podobnie jak o Waszym sklepie - szczególnie po wypowiedziach powyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się zrobiło nieprzyjemnie. Ale cóż, każdy ma jakieś oczekiwania, ja też może kupiłbym inne kolumny, ale realia lokalowe mam takie, a nie inne, więc wybór jest ograniczony. Co do Rafko,jako dystrybutora,a w zasadzie odnośnie sklepu z Częstochowy nie mam zastrzeżeń, wręcz odwrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robson - sklep RMS nie lubi moich uwag gdyż w innym wątku opisałem swoje krótkie doświadczenie z innym produktem - piszę co słyszę i to co moim zdaniem gra dobrze lub słabo.

Kulturalnie ( prześledziłem przed chwilą dokładnie tamte wpisy ) wyraziłem swoją opinię.

Co do Twoich kolumn - nie twierdzę, że są definitywnie słabe - mi się nie spodobało jednak ich granie. Może znajdziesz jakiś wzmacniacz do nich - przy którym zestaw zagra dla Ciebie odpowiednio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.