Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki zestaw do Polk Audio Rti A9


robson3750

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko, nie wnikam kto,co i jak. Oczywiście rozumiem,że nie musi podobać się Tobie ich brzmienie. Każdy kupuje to, co uważa,lub gdy ma ograniczone możliwości lokalowe, tak jak ja, to wybiera,to, co może

Swoją drogą to paradoks, by w tak dużym domu nie było dobrej lokalizacji samych kolumn nie mówiąc już o pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam. Przez 6 miesięcy byłem strasznie napalony na Polk Audio TRI A9 dopóty dopóki nie usłyszałem LSIM 707. Potwierdzam że między tymi kolumnami jest przepaść. Można je kupić za ok. 10 000 pln za kpl. Później poszukiwałem używanego CD. I z CD wyszło bardzo śmiesznie :). Zrobiliśmy ślepy test: ja wystawiłem Technicsa SL PS 7, i 590, Kolega Yamahe 1060 i jeszcze jakiegoś ładnie wyglądającego Marantza. Przy odsłuchu nie wiedzieliśmy który sprzęt gra. Odsłuch trwał 5 x 4 minuty każdy sprzęt. Najlepiej wypadł Technics sl pg7. Teraz szukam wzmacniacza do tych kolumn. Najprawdopodobniej będzie to Cambridge Audio a 851 lub Advence Acoustic 160 + preamp. Może posłuchaj tych klocków :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
Gość numik

(Konto usunięte)

Robson - sklep RMS nie lubi moich uwag gdyż w innym wątku opisałem swoje krótkie doświadczenie z innym produktem - piszę co słyszę i to co moim zdaniem gra dobrze lub słabo.

Kulturalnie ( prześledziłem przed chwilą dokładnie tamte wpisy ) wyraziłem swoją opinię.

Co do Twoich kolumn - nie twierdzę, że są definitywnie słabe - mi się nie spodobało jednak ich granie. Może znajdziesz jakiś wzmacniacz do nich - przy którym zestaw zagra dla Ciebie odpowiednio.

stary wątek, ale ja dziś poznałem te kolumny i absolutnie się nie zgadzam. Poprosiłem o nie tak, dla świętego, aby sprawdzić. Dla mnie jeśli chodzi o uniwesralność, równość tego dźwięku, zachowanie proporcji między zakresami oraz "kulturą / muzykalnością" a dynamiką to najlepsze kolumny na rynku w cenie do 8 tysięcy (a słuchałem sporo).

Audium Comp - bas subwooferowy dyskotekowy, Pylon Diamond - lekko rozlazły, góra przeciętna, Sonus Faber Venere 2.5 - dobre, ale w rocku przysypiałem, Paradigm 9 v.7 - dobre ale w spokojnej muzie zbyt metaliczne, Kef r500 i Tannoy xt 6f bardzo przestrzenne, ale w riffach gitarowych jakieś "za ciepłe / wolne", Dali Opticon - czasem szym we wstędze męczący, MA Silver - góra czasem mi za mocno wchodziła.

Nie słuchałem tylko Xavian NEOX2. Konkurentem dla Polk było u mnie tylko Focal Chorus 826, ale długi odsłuch pokazał mi, że są zestrojone na nieco "krzykliwą" stronę mocy. Polk ma zejście w rocku, dynamikę, fajny wgląd w riffy, uniwersalność, jest dość muzykalny, góra jest kontrolowana i taka jaką lubię. Tym kolumnom brakuje tylko ciut "zwiewności", ale jak ktoś słucha rocka... ;).

Kablami można to trochę ogarnąć, dla mnie to znakomite kolumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ich już dawno, ale pamiętam że równowaga tonalna mi kompletnie nie odpowiadała - podobnie scena i wielkość instrumentów.

Dużo bardziej zapadły mi w pamięć Audiosolutions chociażby lub Audio Physic z niższych serii....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Słuchałem ich już dawno, ale pamiętam że równowaga tonalna mi kompletnie nie odpowiadała - podobnie scena i wielkość instrumentów.

Dużo bardziej zapadły mi w pamięć Audiosolutions chociażby lub Audio Physic z niższych serii....

to 2x droższe kolumny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zestawienie,

Rozumiem że po lewej są preferencje wyboru w danej grupie?

Ciekawe z jakiego okresu to jest, skoro infinity już nie robi kolumn.

Owszem mają jakieś konstrukcje ale raczej nie można tego nazwać produkcją. Są o raczej JBL w innej nazwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

więc może to być mocno niekatulane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.