Skocz do zawartości
IGNORED

Sieć kin IMAX - pytanie do znawców.


jgx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chciałbym obejrzeć jakiś dobry film w 3D w kinie które oferuje najlepszą jakość jeśli chodzi o obraz i dźwięk na drugim miejscu. Wiem że w związku z tym musze udać się do jednego z kin IMAX. Mam do wyboru Warszawę, Łódź, Kraków i Katowice (do reszty za daleko). Czy kina IMAX w Polsce są obecnie wszystkie takie same jeśli chodzi o wielkość ekranu czy różnią się? Z tego co doczytałem to podobno w Łodzi jest największy ekran, ale może to tylko ploty, najgorszą opinią podobno cieszy się Warszawa ale to też mogą być bzdury. Czy jest tu ktoś obeznany w temacie i mógłby opisać co i jak? O szczegółach techn. że wszystkie kina (chyba?) przeszły już z analogu na cyfrę, o tym że analogowe ekrany były ciut większe niż obecnie cyfrowe, że prawdziwy IMAX np. w stanach jest duuuużo większy niż w Polsce o taśmie 70mm itd. wiem - chodzi mi tylko o bezpośrednie porównanie wielkości ekranów i jakości obrazu w poszczególnych polskich kinach IMAX

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Kolega szuka kina na Star Wars :)

 

Co do odpowiedzi na pytanie to zadzwoń do Cinem City , może oni pomogą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

chciałbym obejrzeć jakiś dobry film w 3D w kinie które oferuje najlepszą jakość jeśli chodzi o obraz i dźwięk na drugim miejscu. Wiem że w związku z tym musze udać się do jednego z kin IMAX. Mam do wyboru Warszawę, Łódź, Kraków i Katowice (do reszty za daleko). Czy kina IMAX w Polsce są obecnie wszystkie takie same jeśli chodzi o wielkość ekranu czy różnią się? Z tego co doczytałem to podobno w Łodzi jest największy ekran, ale może to tylko ploty, najgorszą opinią podobno cieszy się Warszawa ale to też mogą być bzdury. Czy jest tu ktoś obeznany w temacie i mógłby opisać co i jak? O szczegółach techn. że wszystkie kina (chyba?) przeszły już z analogu na cyfrę, o tym że analogowe ekrany były ciut większe niż obecnie cyfrowe, że prawdziwy IMAX np. w stanach jest duuuużo większy niż w Polsce o taśmie 70mm itd. wiem - chodzi mi tylko o bezpośrednie porównanie wielkości ekranów i jakości obrazu w poszczególnych polskich kinach IMAX

pozdrawiam

 

Przestrzegam przed ewentualnym bólem głosy, nie dla wszystkich 3D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból głowy podobno występuję u niektórych homo sapiens tylko w przypadku technologi aktywnej a kina takowej (chyba) nie oferują....

 

...jgx ja także się wybieram po dłuższej przerwie do (Łódzkiego) IMAX...

Star Wars mnie skusił... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból głowy podobno występuję u niektórych homo sapiens tylko w przypadku technologi aktywnej a kina takowej (chyba) nie oferują....

 

...jgx ja także się wybieram po dłuższej przerwie do (Łódzkiego) IMAX...

Star Wars mnie skusił... :)

Byłem dwa razy na 3d (Avatar i coś tam - bajka) tylko że w zwykłym kinie - żadnych dolegliwości nie miałem

Yodas, rozumiem z Twojej wypowiedzi że już b byleś w łódzkim - czy byleś jeszcze w innym mieście i masz jakieś porównanie? Z tego co wyczytałem Łódź jest podobno najlepsza. Co do GW - nie jestem jakimś zagorzałem fanem (bardzo lubię fantastykę ale raczej w innym wydaniu - Oblivion, Obcy, Prometeusz, Interstaler nowa Wojna Światów itp. itd :) - GW bardziej kojarzą mi się z baśnią niż fantastyką ale nie ukrywam że tak - to nowy Epizod VII spowodował że planuje wyprawę do IMAXu ale raczej nie chęć przeżycia samej fabuły jak nadzieja że przy tak "galaktycznym" ;) wydarzeniu jak ta premiera postarali się o super obraz. Choć niestety ale scen kręconych natywnymi kamerami IMAX 70mm które dają prawdziwy IMAXowy obraz jest filmie aż......jedna! :). Bardzo zaluje że nie pojechałem na Grawitacje. Wiem że jest to film kontrowersyjny ale mnie się podobał a w IMAXie podobno był zaj...y

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w innym IMAX jak łódzki nie byłem...więc nie mam porównania. ... a w łódzkim byłem "dawno dawno temu"....

To tak w nawiązaniu do GW... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Yodas, a jak wypada porównanie Imax (mówisz, że jest tylko pasywne 3d - jesteś pewien?) z domowym (migawkowym oczywiście)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W łódzkim IMAX jest tylko pasywne...jestem pewien bo okularki kupiłem za zdaje się 3-4 pln-ny i nie mają zasilania... głębia obrazu b. dobra natomiast reszta projekcji to porażka opisałem swoje niemiłe ostatnie doświadczenie z łódzkim kinem w wątku o ekranach Magicscreen.

Zajrzyj tam bo nie chcę mi się już powielać wpisów.... ;)

 

Proszę o to jak wyglądają zakupione okularki.....

d9c399947b977320898b35e908d97500.jpg

 

876747554741a141cf0c98eab4c1fd60.jpg

 

c40a1c9148e3ce92f19c060ba6485e27.jpg

dd4b7909183299d0ea8b2cd2d20bc1e7.jpg

 

f3063553ff73ec56f9c6651547aa6242.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zastanawiałem się nad nowymi SW właśnie w IMAX - ale po tym komentarzu (jeszcze nie czytałem, za chwilę...) poczekam i obejrzę w domu. Zwłaszcza, że nowe okulary mam (opisałem właśnie w zakładce KD).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.