Jump to content
IGNORED

Sieć kin IMAX - pytanie do znawców.

jgx

Recommended Posts

Witam

chciałbym obejrzeć jakiś dobry film w 3D w kinie które oferuje najlepszą jakość jeśli chodzi o obraz i dźwięk na drugim miejscu. Wiem że w związku z tym musze udać się do jednego z kin IMAX. Mam do wyboru Warszawę, Łódź, Kraków i Katowice (do reszty za daleko). Czy kina IMAX w Polsce są obecnie wszystkie takie same jeśli chodzi o wielkość ekranu czy różnią się? Z tego co doczytałem to podobno w Łodzi jest największy ekran, ale może to tylko ploty, najgorszą opinią podobno cieszy się Warszawa ale to też mogą być bzdury. Czy jest tu ktoś obeznany w temacie i mógłby opisać co i jak? O szczegółach techn. że wszystkie kina (chyba?) przeszły już z analogu na cyfrę, o tym że analogowe ekrany były ciut większe niż obecnie cyfrowe, że prawdziwy IMAX np. w stanach jest duuuużo większy niż w Polsce o taśmie 70mm itd. wiem - chodzi mi tylko o bezpośrednie porównanie wielkości ekranów i jakości obrazu w poszczególnych polskich kinach IMAX

pozdrawiam

Witam

chciałbym obejrzeć jakiś dobry film w 3D w kinie które oferuje najlepszą jakość jeśli chodzi o obraz i dźwięk na drugim miejscu. Wiem że w związku z tym musze udać się do jednego z kin IMAX. Mam do wyboru Warszawę, Łódź, Kraków i Katowice (do reszty za daleko). Czy kina IMAX w Polsce są obecnie wszystkie takie same jeśli chodzi o wielkość ekranu czy różnią się? Z tego co doczytałem to podobno w Łodzi jest największy ekran, ale może to tylko ploty, najgorszą opinią podobno cieszy się Warszawa ale to też mogą być bzdury. Czy jest tu ktoś obeznany w temacie i mógłby opisać co i jak? O szczegółach techn. że wszystkie kina (chyba?) przeszły już z analogu na cyfrę, o tym że analogowe ekrany były ciut większe niż obecnie cyfrowe, że prawdziwy IMAX np. w stanach jest duuuużo większy niż w Polsce o taśmie 70mm itd. wiem - chodzi mi tylko o bezpośrednie porównanie wielkości ekranów i jakości obrazu w poszczególnych polskich kinach IMAX

pozdrawiam

Przestrzegam przed ewentualnym bólem głosy, nie dla wszystkich 3D

Ból głowy podobno występuję u niektórych homo sapiens tylko w przypadku technologi aktywnej a kina takowej (chyba) nie oferują....

...jgx ja także się wybieram po dłuższej przerwie do (Łódzkiego) IMAX...

Star Wars mnie skusił... :)

Byłem dwa razy na 3d (Avatar i coś tam - bajka) tylko że w zwykłym kinie - żadnych dolegliwości nie miałem

Yodas, rozumiem z Twojej wypowiedzi że już b byleś w łódzkim - czy byleś jeszcze w innym mieście i masz jakieś porównanie? Z tego co wyczytałem Łódź jest podobno najlepsza. Co do GW - nie jestem jakimś zagorzałem fanem (bardzo lubię fantastykę ale raczej w innym wydaniu - Oblivion, Obcy, Prometeusz, Interstaler nowa Wojna Światów itp. itd :) - GW bardziej kojarzą mi się z baśnią niż fantastyką ale nie ukrywam że tak - to nowy Epizod VII spowodował że planuje wyprawę do IMAXu ale raczej nie chęć przeżycia samej fabuły jak nadzieja że przy tak "galaktycznym" ;) wydarzeniu jak ta premiera postarali się o super obraz. Choć niestety ale scen kręconych natywnymi kamerami IMAX 70mm które dają prawdziwy IMAXowy obraz jest filmie aż......jedna! :). Bardzo zaluje że nie pojechałem na Grawitacje. Wiem że jest to film kontrowersyjny ale mnie się podobał a w IMAXie podobno był zaj...y

pozdro

• 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

W łódzkim IMAX jest tylko pasywne...jestem pewien bo okularki kupiłem za zdaje się 3-4 pln-ny i nie mają zasilania... głębia obrazu b. dobra natomiast reszta projekcji to porażka opisałem swoje niemiłe ostatnie doświadczenie z łódzkim kinem w wątku o ekranach Magicscreen.

Zajrzyj tam bo nie chcę mi się już powielać wpisów.... ;)

Proszę o to jak wyglądają zakupione okularki.....

d9c399947b977320898b35e908d97500.jpg

876747554741a141cf0c98eab4c1fd60.jpg

c40a1c9148e3ce92f19c060ba6485e27.jpg

dd4b7909183299d0ea8b2cd2d20bc1e7.jpg

f3063553ff73ec56f9c6651547aa6242.jpg

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.