Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz cd63 modyfikacje i mały problem


Gość kizol666

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kizol666

(Konto usunięte)

Witam wszystkich mam mały problem z tym odtwarzaczem, zrobiłem kilka drobnych modyfikacji zmiana opampów pominięcie modułów HDAM oraz całkowicie pozbyłem się kondensatorów na wyjściu.

CD zagrało sporo lepiej niż przed modyfikacjami ale pojawił się drobny problem w momencie kiedy zmieniam nagrania w głośnikach słychać delikatne pyknięcia, macie jakiś pomysł co z tym zrobić? Czy to przez całkowite usunięcie tych elektrolitów na wyjściu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotykałeś tranzystorów MUTE? Nawet jakby te elektrolity tam były to krótkiego pyknięcia nie zatrzymają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj założyć te elektrolity, może jednak. To 5 minut roboty. Nie porównałem ze schematem, ale wygląda na to, że wpinasz się przed mute.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trany od mute? Co z nimi? Czytałem że bardzo często padają i to może być efekt.

 

Ja usunąłem trany od MUTE, brak problemów z "pykaniem" usuń te wszystkie które s przy wyjściu ( łącznie 4szt na 2 kanały)

 

Lecz nie wiem jak było przed usunięciem tych tranzystorów, bynajmniej tak jak Ty zrobiłeś zawsze i ja robię dodatkowo usuwam Mute, efekt jest bardzo na +

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal te kondy, psują tylko, dalej w PRE i Końcówce zapewne masz na wejściu kondy, także w CD są zbędne naprawdę....

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mody się robi etapowo. Jeden mod i jeden odsłuch. Wtedy ewentualnie wiadomo który mod nabroił :)

Nawet osobno dla każdego kanału.

Gdzieś na forum był kompleksowy, dokładny mod tego cedeka. Kolega damper tak przerabiał. Ale to było dawno temu.

Jak chcesz to napisz do niego . Może ma gdzieś dokumentację.

Wiem od niego, że najlepszy mod, to było wstawienie clocka jockoclocko chyba DeToma.

U mnie w moim bardzo grzebnietym DCD 910 Denona, też to był najlepszy mod. Ja już tego jockoclocko tu na forum sprzedałem bez problemu.

 

Moim zdaniem nie opłaca się w dzisiejszych czasach przerabiać cedeki ze średniej półki. Dochodzisz do pewnego etapu i koniec, narobisz sie i trzeba dużo słuchać. Pewnych rzeczy już w nim nie przeskoczysz.

Lepiej kupić markowy, leciwy hajend. Można kupić już za nieduże pieniądze. Ludzie przechodzą na pliki i wyprzedają perełki. Może warto poszukać takową wśród zaufanych forumowiczów lub ryzykować na giełdzie.

Trzeba też patrzeć pod kątem dostępności i ceny laserów.

 

Pozdrawiam

darek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kizol666

(Konto usunięte)

Tak właśnie robiłem etapowo, i za każdym razem grało lepiej. Co do clocka możesz dać jakiegoś linka co ewentualnie mógłbym tu zapakować? A co do modów tego cd kupiłem go za grosze więc spokojnie mogę się pobawić przecież po części o to właśnie chodzi.

 

Gucio powiem ci że z tymi kondensatorami jest lepiej wcześniej grał za ostro jak dla mnie teraz się delikatnie uspokoiło.

Mam jeszcze Philipsa cd950 na TDA1547 gra dużo spokojniej bardziej analogowo ale jest sporo mniej detali niż na marantzie po modach.

Jeszcze jedno teraz przydałoby się zrobić, te przekaźniki bo przy włączaniu i wyłączaniu słuchać trzaski a gram na samym cd i końcówce bez pre. Może mi ktoś powiedzieć o co chodzi z tymi przekaźnikami? Chodzi o opóźnienie załączania wyjścia z cd czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z kondensatorami powinno być gorzej. Jeżeli z nimi masz ostrzej to wina innego elementu toru. Co to za Mundorfy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie były tranzystory od MUTE musisz zastosować przekaźnik miniaturowy, sterowany tranzystorem od MUTE.

Coś jak na załączonym obrazku. Po lewej stronie oryginalny schemat, po prawej wstawiony przekaźnik. Jak zastosujesz przekaźnik z dwoma osobnymi stykami to wystarczy do prawego i lewego kanału

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie były tranzystory od MUTE musisz zastosować przekaźnik miniaturowy, sterowany tranzystorem od MUTE.

Coś jak na załączonym obrazku. Po lewej stronie oryginalny schemat, po prawej wstawiony przekaźnik. Jak zastosujesz przekaźnik z dwoma osobnymi stykami to wystarczy do prawego i lewego kanału

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

wyjaśnisz czemu "musi" bo ja nie widzę problemu w działaniu bez już od kilku lat w wielu egzemplarzach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temu, że jak napisał przy włączaniu i wyłączaniu słychać trzaski i prosił o wyjaśnienie jak to zrobić z przekaźnikami, "musi" było użyte w sensie, że aby zamontować przekaźniki trzeba zrobić tak jak napisałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temu, że jak napisał przy włączaniu i wyłączaniu słychać trzaski i prosił o wyjaśnienie jak to zrobić z przekaźnikami, "musi" było użyte w sensie, że aby zamontować przekaźniki trzeba zrobić tak jak napisałem

 

Czytaj uważnie, usunął kondensatory same - trzaski, usunął dodatkowo tranzystory mutujące - trzasków brak...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam czytaj uważnie, w ostatnim poście kolegi nr 13, ostatnie dwie linijki mówi o trzaskach przy włączaniu i wyłączaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam czytaj uważnie, w ostatnim poście kolegi nr 13, ostatnie dwie linijki mówi o trzaskach przy włączaniu i wyłączaniu.

 

Zwracam honor, masz rację, nie przyuważyłem tego wpisu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kizol666

(Konto usunięte)

daru0105 Napisałem że z kondensatorami się uspokoiło :) Ale nie ważne w moim odczuciu i zestawieniu Philips cd950 gra lepiej i chyba odpuszczę sobie dalsze mody tego cd63. Zastanawiam się jeszcze nad podpięciem jakiegoś lepszego kompaktu niż cd950, gram na e450 + usher v602 jakieś propozycje? Zakres cenowy do 2000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daru0105 Napisałem że z kondensatorami się uspokoiło :) Ale nie ważne w moim odczuciu i zestawieniu Philips cd950 gra lepiej i chyba odpuszczę sobie dalsze mody tego cd63. Zastanawiam się jeszcze nad podpięciem jakiegoś lepszego kompaktu niż cd950, gram na e450 + usher v602 jakieś propozycje? Zakres cenowy do 2000zł

 

Pobaw się jeszcze z osobnymi zasilaniami w CD63 też będzie na +

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

chciałbym odswiezyc temat w kntekscie tranzystorów mute i zastapienia ich przekaznikiem.

 

W modyfikowanym wlasnie Denonie 910 usunalem traznystory mute i wstawilem przekazznik. Podlaczenie dokaldnie tak jak na szkicu od kolegi grze_sio.

 

Prawie wszystkie jest ok, bo przekaznik sie załącza, dzwiek jest, praca prawidłowa, ale ... mam spory przydziwek (pykanie) przy wlaczaniu i wylaczaniu CD. Uklad z przekaznikiem jest poprzedzony układem konwersji I/U na AD797 i rezystorze 3,9K. Za AD jest jeszcze rezystor 100Ohm (tuz przed przekaznikiem).

 

Zastanawiam sie co moze byc przyczyna tego, ze po mimo dzialania przekaznika i prawidlowego zwierania, pykniecia sie pojawiaja.

Ponizej kilka moich przypuszczen:

 

1) Uzylem taniego przekaznika (nie wiedzialem czy uda mi sie odpalic uklad/robilem go pierwszy raz). Byc moze z lepszej jakosci przekaznikiem byloby lepiej? Jesli tak, to na jakie chcarakterystyki zwracac uwage?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

2) Prowadzenie do masy jest wykonane na przewodzie (lince) miedzianym o srednicy 0,5mm. Czy poprawe mozna by uzyskac zastepujac go drutem miedzianym np fi. 1m?

 

3) Podlaczenie do masy - wykorzystalem punkty lutownicze po wyjetych tranzystorach. Czy lepiej byłoby uzyc przewodu/drutu o wiekszej srednicy i przylutowac go bezposrednio do masy pod zdrapana solder maske?

 

Robilem taki uklad pierwszy raz, nie jestem elektronikiem (po prostu ucze sie metoda prób i błędów) i po mimo względnej prostoty układu nie jestem w stanie sobie z tym poradzic.

 

Z gory dzieki Wszystkim, ktorzy odezwą się z pomoca :)

 

Pzdr

Bartek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.