Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacniacz do 2000zl


superczaro

Rekomendowane odpowiedzi

witam..

jestem nowy wiec prosze o wyrozumialosc..

na razie stawiam pierwsze kroki ale wazne aby w dobrym kierunku...

a wiec do rzeczy...

glosniki ROTH oli 40

wzmacniacz yamaha a s500

cd onkyo c n7050

jako ze yamaha niestety sie popsula tak wiec szukam alternatywy do 2000zl..

pokoj 20m2

muzyka klasyczna przewaznie..duzo slucham koncertow kameralnych..

budzet to max 2tys zl ale moze cos tanszego?

onkyo 8780 integra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy połączenie tych kolumn, o których w testach napisano, że prezentują raczej żywe i jasne brzmienie, z Onkyo będzie szczęśliwe. Jeśli nie słuchasz głośno to wg mnie może warto byłoby zapolować na używanego Musicala Fidelity A2. W małych składach brzmienie tego wzmacniacza jest dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

bardzo dobrze sprawdziłby się w Twoim systemie wzmacniacz Arcam A19, ewentualnie Vincent SV-400. To wzmacniacze, które jasny, żywy charakter kolumn powinny ogarnąć, dając równiejsze, pełniejsze brzmienie.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro szukasz alternatywy a ponadto ponizej 2k to pierwsza mysl jaka mi przychodzi do glowy to Creek z serii evo glownie biorac pod uwage Twoje preferencje muzyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Oli40 z Music Hall-em a35.2. Oli grały dość ciepło z miękkim basem i z łagodnymi wysokimi (lekko cofnięte). MH ładnie ożywił brzmienie. Polecam takie zestawienie. Używkę za 2k kupisz. Do tego bardzo dobre wykonanie. Dużym plusem jest precyzyjna regulacja głośności. Przy wieczornych odsłuchach się przydaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeżeli słuchasz dużo poważnej to też polecam Vincenta SV-400, wszak nie słuchałem go z głośnikami Oli, bardzo czułe sterowanie dotykowe i bardzo dobre wykonanie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki..

wiem ze najlepiej podlaczyc glosniki pod kazdy wzmacniacz i wtedy wybrac cos ale tu w deszczolandi(czyt.irlandia) nie ma dobrej sali odsluchowej juz nie mowiac o wyborza jakis ciut lepszych wzmacniaczy...

dlatego musze zamowic najlepiej w PL i od razu wziac bez odsluchania...i to jest najwiekszy problem...i ztad moje pytanie tu na forum...

echhhhh....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie generalnie Twoj budzet nie podoba wzgledem preferencji muzycznej. Lubisz klasyke- a tutaj fajnie miec szeroka scenerie, piekno wysokich wydzwiekow talezy, pieknych subtelnie niuansow-akcentow-hmm to doskrob na Destiny.

 

Poza tym do kazdego innego rodzaju muzyki, z przekonaniem in plus budzetowo Yamaha RX-797 zadowoli w tym przedziale cenowym sporo startujacych melomanow. Mam osobiscie RX,a bo jest zaprzeczeniem dziszejszej fali marketingowej pod wzgledem muzycznym (a do tego jeszcze ampli fuj). Generalnie jest swietnym punktem odniesienia.

pzdr Ł

 

aha w klimatach sypialni niezatapiona a jeszcze jak powiem ze z Tonsil duet to mnie zabija ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozna by by rothy sprzedac i zrobic inny zestaw ale na to chyba jeszcze za wczesnie dla mnie..dzwiek mi odpowiada z rothow tak wiec na razie zostaja,,,

yamaha ktora mialem mi odpowiadala ,,ale skoro zaniemogla to pomyslalem o czyms ciut lepszym....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie pomyślałbym o Advance Acoustic X-i60. Kompletny, sprawdzony wzmacniacz. W ubiegłym roku dostał nagrodę od High Fidelity jako najlepszy produkt 2014. Posiada pełen zestaw przydatnych wejść, uniwersalny, funkcjonalny, dobrze brzmiący.

http://sklep.rms.pl/advance-acoustic-x-i60-xi60-zintegrowany-wzmacniacz-stereo

 

W cenie niewiele przekraczającej Twój budżet masz też bardzo solidny wzmacniacz i odtwarzacz strumieniowy w jednej obudowie:

http://sklep.rms.pl/polk-audio-omni-a1-bezprzewodowy-wzmacniacz-wi-fi-dts-play-fi

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki..

wiem ze najlepiej podlaczyc glosniki pod kazdy wzmacniacz i wtedy wybrac cos ale tu w deszczolandi(czyt.irlandia) nie ma dobrej sali odsluchowej juz nie mowiac o wyborza jakis ciut lepszych wzmacniaczy...

dlatego musze zamowic najlepiej w PL i od razu wziac bez odsluchania...i to jest najwiekszy problem...i ztad moje pytanie tu na forum...

echhhhh....

Zanim zaczniesz narzekać na brak sklepów z dobrym sprzętem w Irlandii to poszukaj trochę w internecie i zobaczysz że jednak są takowe w Dublinie, Cork lub Limericku. Po drugie Irlandia to już nie ta sama ''deszczolandia'' co kiedyś, teraz w Polsce pada częściej, wiem co mówię bo mieszkam w Irlandii 15 lat. Po trzecie zajrzyj do profesjonalnego sklepu HiFiHut ze sprzętem w Dublinie, tam możesz sobie odsłuchać dużo sprzętu (ciut lepszego jak piszesz)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy połączenie tych kolumn, o których w testach napisano, że prezentują raczej żywe i jasne brzmienie

 

No właśnie testy. Do Jasnego brzmienia to im sporo brakuje. Wiec zestawienie z Onkyo, Yamahą Będzie tu optymalne.

 

Z używanych klocków NAD 356 BEE lub wspomniany Musical Fidelity.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam..

vincent odwolany z powodu braku na magazynie(niestety)....ale moze i dobrze bo wlasnie sie przeprowadzam i pokoj moj bedzie 4x4...

roth oli beda sprzedane z powodu braku miejsca....

tak wiec zostaje mi opcja

stary onkyo integra 8780 (jakos mi sie zostal w szafie) i teraz szukam do niego glosnikow malych takich jak elac debut b6 lub kef q300...

i co polecicie?

muzyka ta sama,,

czyli chodzi mi o szczegolowosc a nie koniecznie o bas....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak rozważasz KEF to jak masz okazję to posłuchaj KEF LS50, wymagają dobrego wzmacniacza, ale im lepszy wzmacniacz tym lepiej grają. Średnica i góra pasma wg mnie bardzo dobra, z jednej strony super muzykalność z drugiej dobra szczegółowość, naprawdę polecam. Trochę tańsze ale też ciekawie grająca konstrukcja to Edwards Audio Sp1 (były w promocji po 1890 zł za parę) tylko nie wiem jak zagrają z Onkyo. Z Vincentem sv 400 oba zestawienia grają bardzo dobrze z NAD C350 i NAD C356 też super zestawienie. LS50 super też zagrają z Denon PMA 2020 ale to inna klasa.

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co ja mam marantza PM6005 podłączonego póki co po Rotha Oli RA4, mi bardzo ale to bardzo pasuje, w przyszłości będę chciał kolumny zmienić, ale moi, zdaniem do wzmacniacza warto dopłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 31

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.