Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór końcówki mocy.


yatzekx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów.Zaszła taka sytuacja ,że muszę sprzedać zestaw audiolaba 8200 p i 8200 q i teraz szukam nowej końcówki mocy w cenie do ok 4000 PLN.Proszę zatem o pomoc bardziej osłuchanych Forumowiczów w wyborze końcówki.Moje typy to AMC 2100 MkII,Cambridge Audio Azur 651W,ROKSAN KANDY K2,Marantz MM 7025.Przedwzmacniacz to mam operę consonace T99 i za jakiś czas zmienię na AMC CVT 1030 mk II lub Vincent SA 31 MK (który lepszy?) lub inny lampowy.Słucham każdego rodzaju muzyki bez jazzu i poważnej ze wskazaniem na gotycki rock. Dziękuję za sugestie.

P.S-dżwięk z audiolaba dosyć mi się podobał więc może coś w ten ton.

P.S-Po co w końcówce mocy są dwa wejścia chinch?Jedne to rozumiem ale drugie?Przecież nie podłączę dwóch przedwzmacniaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

podaj proszę, z jakimi kolumnami nowa końcówka mocy będzie pracowała.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Q21!ostatnio kupowałem u Was,fajnie było:) dzięki za odzew zapomniałem napisać o kolumnach. Kolumny to indiana line diva.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zdecydowanie najlepiej brzmieniowo powinno być z końcówką mocy Roksan Kandy. Jeśli lubisz trochę więcej góry pasma, bardziej analityczne brzmienie, można jeszcze spróbować CA 651W. Zapraszam jednak do nas, możemy przecież wypożyczyć końcówki do testu w Twoim systemie. Może coś na miejscu jeszcze ciekawego znajdziemy. Zapraszam serdecznie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zdecydowanie najlepiej brzmieniowo powinno być z końcówką mocy Roksan Kandy. Jeśli lubisz trochę więcej góry pasma, bardziej analityczne brzmienie, można jeszcze spróbować CA 651W. Zapraszam jednak do nas, możemy przecież wypożyczyć końcówki do testu w Twoim systemie. Może coś na miejscu jeszcze ciekawego znajdziemy. Zapraszam serdecznie.

Dziękuję Q21.Twoja propozycja jest dla mnie wystarczająca.Posłuchałem już Was kiedyś i jestem zadowolony.Jeszcze , jak możesz to napisz czy kupić przedwzmacniacz Vincent SA 31 MK czy ten tańszy bez MK?Jaka różnica?Wiem , że mk jest na 4 lampach a bez mk na dwóch.Jak to się przekłada na odsłuch?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kandy K2 końcówka to bdb wybór ALE NIE Z przedwzmacniaczem , tylko DAC z regulacją głośności bo ma jedną parę wejść o regulowanej czułości .

Tani przedwzmacniaczy tylko Ci popsuje brzmienie .

Bdb alternatywą jest NAD C356BEE + modyfikacja i tu wskakujesz na poziom klasy Denona PMA2020AE i lepiej niż Krell S300i chociażby .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W mojej ocenie jedną z ciekawszych końcówek mocy w tym budżecie będzie Roksan. Diva jest dosyć specyficzną kolumną ponieważ gra zupełnie inaczej od niższych serii typy Tesi czy Nota. W Divie jest mocniejsza góra, którą należałoby nieco utemperować. Dlatego wspomniany Audiolab może Ci się w takiej konfiguracji podobać. Co do przedwzmacniaczy, mają one ogromne znaczenie w budowaniu optymalnego brzmienia systemu. Nie prawdą jest to, że DAC załatwi nam wszystko i wypadnie znacznie lepiej od pre-ampu. DAC'i z reguły nie mają rozbudowanej sekcji przedwzmacniacza, a jedynie regulowany stopień wyjściowy. Miejmy tego świadomość i nie wprowadzajmy ludzi w błąd. DAC to DAC, a przedwzmacniacz to przedwzmacniacz. Te urządzenia stworzone są do innych zastosowań.

 

Co do różnic między pre-ampem Vincenta SA-31 a SA-31mk to tak jak już zauważyłeś, ten drugi ma bardziej rozbudowany układ sekcji lampowej. 31-ka jest już od dawna niedostępna. Nie potrafię powiedzieć jakie są między nimi różnice jeżeli chodzi o brzmienie, ponieważ 31 mieliśmy na sklepie kilka lat temu i były to zbyt duże odstępy czasowe między nową wersją.

 

Oczywiście najlepiej przetestować sprzęt u siebie, więc jeżeli będziesz chciał możemy się umówić na takie wypożyczenie.

 

Pozdrawiam,

Rafał

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje adiomatus A400

 

Też myślę, że to najlepszy wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Co do przedwzmacniaczy, mają one ogromne znaczenie w budowaniu optymalnego brzmienia systemu

Owszem , można nimi modelować brzmienie ale czy o to chodzi ?

Chyba każdy bardziej osłuchany słyszy wpływ interkonektów na brzmienie ( mniejsze czy większe ) i wie że dobry IC kosztuje dobrze ponad 1000zł nowy . Preamp wymaga kabla więc to kolejne pieniądze .

Kabel jak i każdy element w torze sygnałowym wpływa ujemnie na brzmienie . Mniej lub bardziej ale wpływa .

Nie prawdą jest to, że DAC załatwi nam wszystko i wypadnie znacznie lepiej od pre-ampu. DAC'i z reguły nie mają rozbudowanej sekcji przedwzmacniacza, a jedynie regulowany stopień wyjściowy. Miejmy tego świadomość i nie wprowadzajmy ludzi w błąd. DAC to DAC, a przedwzmacniacz to przedwzmacniacz. Te urządzenia stworzone są do innych zastosowań.

I proponujesz kiepskiej jakości preamp za ponad 2 koła zamiast te 2 koła + 1000zł za IC dołożyć do DACa z dobrą regulacja głośności ?

Kupując Xindaka A600P słuchałem go na DACu z regulacją głośności - Calyx Femto . I to brzmienie z butów mnie wyrywało .

Tą samą końcówkę ćwiczyłem u siebie lampowym pre Jadisa i Audionetem . Do tego najdroższa wersja drabinki Khozmo . Zostało na SM6 i jego regulacji głośności . Obydwa wysokiej klasy preampy powodowały spadek dynamiki i mikro detali .

Uważam że kupno prampa za 2000zł jest głupotą . Nawet pomijając interkonekt to tą kasę lepiej dołożyć do DACa właśnie z regulacją głośności a te mają ją coraz lepszą .

Chyba że ktoś chce sobie modelować brzmienie , ubarwiać itd .

Tylko pytanie , po co w takim razie ładować kasę w drogi sprzęt ?

 

Oczywiście są takie końcówki które nie chcą grać poprawnie bez preampa ale Kandy K2 końcówka nie jest kapryśny i ma właśnie dodatkową parę wejść z regulacją czułości więc i nie trzeba zjeżdżać mocno z " bitami " przy cyfrowej regulacji głośności .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pre lampowe i końcówki mocy w kasie D, proponuje adiomatus A400

Zgadza się - tak właśnie słucham i jest to dobre połączenie ,z tym że klasa D to ciepłe brzmienie i bardzo dobrym pre do takiej końcówki jest otl,dodaje detaliczności bez ostrości.Słuchałem też w konfiguracji wzmacniacz mocy +dac i też było bardzo dobrze,ale brakowało mi tego "czegoś" z lampy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu pokretna dyskusja nt. przedwzmacniacza. Czy pogarsza brzmienie? Po to chyba szuka się pre aby nie pogarszać brzmienia. Zresztą w każdej integrze siedzi sekcja pre na którą użytkownik nie ma wpływu. Z kolei jak czytam, że pasywka Khozmo degraduje brzmienie to co z tym brzmieniem "wyprawia" pre aktywne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre końcówki muszą mieć pre . Pre było też kiedyś musem jak nie było DACów z regulacją głośności .

Dzisiaj są inne możliwości . Kwestia czy ktoś dąży do jak najwierniejszego grania czy modelowania sobie brzmienia ale kosztem czegoś .

 

Zresztą w każdej integrze siedzi sekcja pre

Jest wiele takich gdzie to pre to sam potencjometr i selektor wejść a są takie gdzie nie ma potencjometra .

 

Z kolei jak czytam, że pasywka Khozmo degraduje brzmienie

Problem z dopasowaniem impedancji .

Temat rozległy i wielokrotnie omawiany .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że ci którzy są na forum szukają sposobu na jak najwierniejsze odtworzenie tego czego oczekiwał artysta. Ubarwienie brzmienia za pomocą pre to chyba nie ten kierunek. Tak myślę. ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Zakładam, że ci którzy są na forum szukają sposobu na jak najwierniejsze odtworzenie tego czego oczekiwał artysta. Ubarwienie brzmienia za pomocą pre to chyba nie ten kierunek. Tak myślę. ..

 

Problem jest taki że dążąc do jak najwierniejszego dżwięku mowa jest o dużych pieniądzach , więc nie tędy droga / nie w tym temacie .

 

Po to chyba szuka się pre aby nie pogarszać brzmienia.

 

Masz rację ,szukamy pre który nada końcówce taki charakter brzmieniowy który nam odpowiada / od pre na tranzystorach po lampowe i to jest zabawa .

Tanie wzmacniacze + tanie dac to dalej słabe granie , wcale nie lepsze od integr z przedwzmacniaczem , nie tędy droga .

 

Branżysta napisał powyżej o dodatkowym IC ? zarówno pre + końcówkę łączymy jak i Dac + wzmacniacz łączymy . :)

Ale wiesz jak to jest w tym powiedzeniu , jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę . :)

 

Pozdrówko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muda44 mam pytanie bo nie rozumiem.Sugerujesz , żeby DAC podłączyć do wejść regulowanych-dlaczego?Myślałem,że takie wejścia służą do regulacji poziomu sygnału przy bi ampingu.Czy pre vincenta za 4000 też podłączać do regulowanych jak już kupię roksan?DAC też mam w planach kupić na przyszły rok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muda ma zdecydowanie rację w kwestii przedwzmacniacza: pre ma sens, ale to musi być drogie pre, nie w tych rejonach się w tym wątku obracamy.

 

I jeszcze jedno: Kandy K2 będzie dużo gorsze od monobloków Audiomatusa. Audiomatusa nie ma w salonach audio więc jest mało popularny, ale w swojej cenie nie ma konkurencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muda44 mam pytanie bo nie rozumiem.Sugerujesz , żeby DAC podłączyć do wejść regulowanych-dlaczego?

Piszemy o DACach z cyfrową regulacją głośności . Te , tą regulacje mają zrobioną w ten sposób że im bardziej ściszamy tym bardziej tracimy na jakości .

Mając końcówkę z wejściem regulowanym i takiego DACa ustawiamy tak czułość końcówki żeby przy maksymalnym wzmocnieniu ( czyli bez ściszania sygnału ) uzyskać natężenie dźwięku przy jakim normalnie słuchamy . W ten sposób degradacja staje się pomijalna .

Czy pre vincenta za 4000 też podłączać do regulowanych jak już kupię roksan?

Zamiast tego pre i ceny końcówki Roksana kup sobie używanego Denona PMA2020AE albo NAD C356BEE + mod i starczy Ci jeszcze na źródło . Nie pchaj się w tanie pre gdzie powiedzmy 90% to koszt obudowy , opakowania itd .

 

Co się tyczy wzmacniaczy w klasie D , nie jestem ich zwolennikiem . Układy impulsowe są wrażliwe i nie wróżę im wiele lat bezawaryjnej eksploatacji przy tych częściach które są używane w większości obecnej elektroniki . Czas pokaże.

 

A przy okazji jak ktoś ma problemy policzyć do dwóch .

DAC - interkonekt - końcówka = jeden interkonekt

DAC - interkonekt - przedwzmacniacz - interkonekt - końcówka = dwa interkonekty .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Muda44 , teraz wszystko jasne:)Używkę kupowałbym niechętnie.Chyba klaruje mi się taki obraz:końcówka mocy roksan kandy 2 , przedwzmacniacz i DAC - w jednym onkyo P-3000 r . Mam załatwione sprawę przedwzmacniacza zgodnie z zaleceniem Muda44 i sprawę DAC-a którego i tak zamierzałem kupić.Jeśli chodzi o klasę D to miałem kiedyś amplituner chyba Pioneera w klasie D i cienko było.Sprzedałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno Kandy K2 końcówka była za bodajże 1700zł . Nie słyszałem o ich awaryjności .

Onkyo raczej nie . Lepiej albo Stream Magic 6 albo M-DAC . Też nie słyszałem żeby jakiś padł .

Pamiętaj tylko że w tym przypadku odpadają urządzenia z wyjściem analogowym bo nie ma jak ich wpiąć .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupisz gówno bo tanie. muda nie mieszaj w głowie kolegom, wszystkiego nie słuchałeś. SM6 to straszne gówno jest

uprzedzenia sa najgorsze. weź na testy końcówki audiomatus, nie mozna ich porównywać do pioneera. ale zrobisz jak uważasz. zamienił stryjek siekierkę na kijek, to tak w skrócie. powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

DAC - interkonekt - końcówka = jeden interkonekt

 

DAC - interkonekt - przedwzmacniacz - interkonekt - końcówka = dwa interkonekty .

 

Po cholerę Dac jeżeli jest pre - końcówka = jeden interconekt , ale jaja sobie robić z mniej doświadczonych userów to twoja specjalność .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Kandy, to jest przy Audiomatusie raczej propozycja z kategorii głupich żartów. Możnaby się zastanawiać z Caspianem, a i tak wątpię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muda nie mieszaj w głowie kolegom, wszystkiego nie słuchałeś

Ty też nie ;)

Ale słuchałem wystarczająco wiele i poznaję kilka do kilkunastu osób w miesiącu a przy okazji wymieniamy się doświadczeniami które często się potwierdzają .

SM6 to straszne gówno jest

W odpowiedniej konfiguracji nie .

uprzedzenia sa najgorsze

Różnimy się tym że ja naprawiam klamoty i to do mnie ludzie piszą czy dzwonią z różnymi problemami i to często nowych urządzeń które im się psują .

Więc mam nieco inne - z innej strony rozeznanie .

weź na testy końcówki audiomatus, nie mozna ich porównywać do pioneera

Dziękuję , nie wezmę . I jakiego znowu Pioneera ?

Ten Kandy, to jest przy Audiomatusie raczej propozycja z kategorii głupich żartów. Możnaby się zastanawiać z Caspianem, a i tak wątpię.

Zadam proste pytanie .

Czy słuchałeś KOŃCÓWKI Kandy K2 w rozwiązaniu o jakim tu pisałem ?

Nie integrę , końcówkę ...

 

Po cholerę Dac jeżeli jest pre

No tak . Jak jest pre to DAC nie jest potrzebny ...

:)))

 

Bawcie się dobrze i wydawajcie kasę jak musicie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy słuchałeś KOŃCÓWKI Kandy K2 w rozwiązaniu o jakim tu pisałem ?

 

Nie, ale słuchałem Caspiana i to w biampingu i prawdę mówiąc nie wiem, czy Audiomatus nie jest lepszy. W takiej sytuacji nie widzę możliwości, aby Kandy mu dorównało.

 

A Ty słuchałeś monobloków Audiomatusa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Po cholerę Dac jeżeli jest pre

 

No tak . Jak jest pre to DAC nie jest potrzebny

 

Odpowiedni pre z drugiej ręki załatwia dac nawet za duże pieniądze na ten czas .

 

 

Ten Kandy, to jest przy Audiomatusie raczej propozycja z kategorii głupich żartów.

Fragment powyżej jest autorstwa dd6 , nie muda , tak się wkleiło .

 

 

Może nie powinienem odpowiadać bezpośrednio na twój post , " jestem ignorowany przez ciebie , choć nie znam przyczyny "

Końcówka kandy K 2 polecana przez ww branżystę jest tylko dlatego że trzeba przygotować sobie grunt pod sprzedaż , zakupił ją jakieś 2-3 miesiące temu .

 

Dziękuję .

 

Ps . Do autora tematu , Audiomatus to dobra propozycja , z mojej strony do muzyki której słuchasz końcówka Lyngdorf SDA-2175 z drugiej ręki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.