Skocz do zawartości
IGNORED

Filmy z dźwiękiem który Was powalił...


djmilkyway

Rekomendowane odpowiedzi

Niektórzy na tym forum tak zaklinają rzeczywistość, że w stereo im się scena 3D objawia :)

 

No cóż bo tylko niektórzy maja sensowny sprzęt audio :)

 

Dla mnie stereo nigdy nie da takich wrażen jak dzwięk przestrzenny 5.1, 7.1 itd. Jest to zaklinanie rzeczywistości. Wogóle nie rozumiem takich porównań - stereo jest do czegoś innego a DTS-HD Master lub Dolby TrueHD do innego

 

Problem polega na tym że to są wydumane wrażenia :) Realizatorzy dźwięku tego nie ogarniają do końca ja, przeważnie jak się skupię intensywniej na dźwięku mam po prostu uczucie dyskomfortu! Oczywiście nie zaprzeczam fajny dodatek ale nie dla kogoś kogo nawet wkurza złe ustawienie dwóch mikrofonów :) W filmie należy płynnie połączyć obraz z dźwiękiem i jest to cholernie trudne tak że nawet przestałem wybrzydzać to nie High End :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Panowie zachwycają się w większości nad ścieżkami dźwiękowymi za efekty, choć nietylko. Ja, żeby nie powielać propozycji klasyków i innych fajnych filmów chciałbym zwrócić waszą uwagę na kino i muzykę bardziej alternatywną.

 

Only lovers left alive

 

Muzyka w tym filmie jest poprostu magiczna, ciężko to opisać, film wydaje się nudnawy ale warto. Wystarczy odpowiednie nastawienie.

 

Pozdrawiam,

Husher

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Panowie zachwycają się w większości nad ścieżkami dźwiękowymi za efekty, choć nie tylko.

Taki był główny cel tego wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Whiplash" oglądałem na swoim kinie i naprawdę wymiatało zwłaszcza w końcowej scenie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Grawitacja". Wg mnie rewelacja.

Film zaczyna się ciszą absolutną. Ciche dialogi z oddali. Po chwili słychać już skoki dynamiki, rozmowy w spokojnym stylu, ale zaczyna się miłe pompowanie basem/kickbasem (praca przy teleskopie). Potem dźwięk narasta, w kulminacyjnej scenie ciśnienie wręcz nie do wytrzymania. Wszystko to budowane jest na przestrzeni kilkunastu minut, praktycznie bezstopniowo. Dla kogoś, kto ogląda pierwszy raz - przejście od ciszy do wręcz straszliwego hałasu jest niedostrzegalne (efekt gotowanej żaby).

Dlatego poziom natężenia dźwięku w tym filmie trzeba starannie ustawić przed projekcją, właśnie w stosunku do najgłośniejszej sceny - początkowa cisza i spokój to niezła "zmyłka".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow. Mnie dźwięk w każdym prawie polskim filmie "powala" dosłownie. Najlepiej oglądać w słuchawkach albo z jakimś filtrem średnich częstotliwości albo odcinającym dźwięki tła żeby usłyszeć wszystko co aktorzy mówią... ;))))))))

 

A na poważnie - polecam obejrzeć/odsłuchać film "Drakula" z Hopkinsem i Gary Oldmanem - ale najlepiej właśnie w słuchawkach - jest tam bardzo ciekawe udźwiękowienie szczególnie dialogów Drakuli (ciekawe dźwięki tła, pomruki, syczenie)... no i muza też fajna przy okazji i film....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbije temat z czymś totalnie z tyłka.

Film stary jak świat no i Polska produkcja.

Był to pierwszy DTS jaki uświadczyłem na kinie domowym Grundiga dr3305 .

Film Avalon z M.Foremiak w roli głównej .

Sam film cienki jak sik komara ale te strzelania w czasie gry czołgi itd.

A wisienką na torcie była ta symfonia na końcu i ten strzał z pistoletu.

Kojarzy ktoś???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był to pierwszy DTS jaki uświadczyłem na kinie domowym

Chyba stąd wynika mitologizacja przez Ciebie tej ścieżki dźwiękowej

Kojarzy ktoś???

Ja nie i wątpię żeby ktoś inny poza tobą - nikt nie będzie pamietał polskiej produkcji w aspekcie jakości ścieżki dźwiękowej bo po prostu nie ma co pamiętać. Polacy niestety nie umieją robić dobrej ścieżki dźwiękowej w kinie. Tzn. może są tacy co umieja ale z racji bidy robią to na zachodzie zatrudnieni w zagranicznych studiach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Chyba stąd wynika mitologizacja przez Ciebie tej ścieżki dźwiękowejJa nie i wątpię żeby ktoś inny poza tobą - nikt nie będzie pamietał polskiej produkcji w aspekcie jakości ścieżki dźwiękowej bo po prostu nie ma co pamiętać. Polacy niestety nie umieją robić dobrej ścieżki dźwiękowej w kinie. Tzn. może są tacy co umieja ale z racji bidy robią to na zachodzie zatrudnieni w zagranicznych studiach.

Widzisz po pierwsze to ścieżkę dźwiękową robili japońce więc wydaję mi się że była dobrze zrobiona.

Ja nie mówię że są lepsze filmy pod względem dd dts itd dobry był Matrix jak na tamte czasy.

Teraz Atmos wiedzie prym i na chwilę obecną na moim systemie z Atmos to remaster Piąty element jest po prostu czad śmiem powiedzieć że lepszy od Mad Max a ten z Atmos wysoko zawiesił poprzeczkę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz Atmos wiedzie prym i na chwilę obecną na moim systemie z Atmos to remaster Piąty element jest po prostu czad śmiem powiedzieć że lepszy od Mad Max a ten z Atmos wysoko zawiesił poprzeczkę

Zaintrygowałeś mnie tym wznowieniem, skoro mówisz że takie dobre musze poszukać. Co prawda nie mam Atmos ale DD True HD w 7.1 też będzie OK skoro tak świetnie to zremasterowali

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ciekaw jestem tego wydania "Piąty element", też nie mam Atmos, ale DD True HD też powinno rozwalić system:)

 

Ps. Na wspólnej pozycja obowiązkowa, taka rozgrzewka przed prawdziwym kinem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ogólnie filmy hollywoodzkie z ostatnich dwóch, trzech dekad. Różnicę między nimi a kinem polskim (nie tylko tym starym) w kwestii udźwiękowienia dobrze widać na przeróbkach Cyber Mariana.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zmieniłem 5 letni amplituner yamahy na CA. Szczerze mowiac dzwiek truehd i master mnie powalił na kolana.puszczam filmy z kodi z androida i powiem szczerze ze dekodery 5 letnie to gowno było. Po 5 latacj az sie niechce wierzyc ze mozna wydobyc z systemu 5.1 tak dobry dzwiek. Kazdy dzwiek słysze w innym glosniku. To naprawde robi wrazenie. Pozdrawian wszystkich.

 

Wysłane z mojego ASUS_T00G

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zmieniłem 5 letni amplituner yamahy na CA.

Jaką miałeś Yamahę, a jaki masz CA ? ( napisz na priv bo to trochę faktycznie nie na temat)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel mi polecił: W samym sercu morza 2015, podobno fajna przygoda z niezłymi efektami. Dziś przetestuję.

A ostatnio nieźle zagrał Creed.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.