Skocz do zawartości
IGNORED

High-end streamer for Tidal


barni

Rekomendowane odpowiedzi

nowy laptop

 

 

Daj spokój z laptopami,jesteśmy w hi endzie ;)

 

 

 

wiecej wycisnac

 

 

Wyciskając można tylko zepsuć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokuj mnie na priv cos chce sie ciebie zapytac.

 

Daj spokój z laptopami,jesteśmy w hi endzie ;)

Tylko ze jakos High-endowa prezentacja Rossiniego odbywala sie wlasnie z laptopa Mac-a. I bardzo przyzwoicie to zagralo. A co by sie dzialo gdyby podpiac tam laptopa z windowsem i Jplay-a? Ale o tym pewnie sie przekonasz dopiero po latach jak wyprobujesz...;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoicie,ale już słyszałem lepiej :)

 

 

 

co by sie dzialo gdyby podpiac tam laptopa

 

 

Co by się działo,gdyby tam nic nie podpinać :)

Ja już słyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by się działo,gdyby tam nic nie podpinać :)

Synology to jednak duze cos i sieje zakloceniami to nie jest NIC, duzo lepsze i duzo cichsze jest lacze USB,ale to trzeba wyprobowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie sprawdzałem,bo mnie nie interesuje pop

Orientowałem się natomiast w rzeczach,których słucham,czyli jazz i klasyka,i jest naprawdę bardzo dużo świetnych perełek,i płyt,które są nie do dostania,

dlatego Tidal mnie zainteresował.

 

Nie wiem jak naprawdę jest z jakością,bo nie mam streamera,i właśnie zaczynam się rozglądać,

ale jak mówisz,że to słabo wygląda dźwiękowo,to jestem zawiedziony.

 

Ale wiesz, że nie ma nic z ECM-u? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że nie ma nic z ECM-u? :)

 

 

 

Wiem,wiem :)

 

Ale ECMu mam pewnie z 500,albo i więcej tytułów,więc tu mnie tak nie "boli"

 

Przeglądałem Tidala,i jest sporo świetnych tytułów,dla których warto się "poświęcić",

i z czegoś tego posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MQA to kompresja stratna, ale ponoć tak zrobiona, żeby nie tracić istotnych informacji. W sumie mp3 też tak miało działać, a wiadomo jak się skończyło. MQA jest zrobione na potrzeby streamingu, nie ma innej racji bytu. z mp3 było tak samo: trzeba było skompresować, bo internet był za wolny. Ale nie będę sugerował, jakie z tego płyną wnioski.

 

Powyższe stwierdzenie jest jednak bardzo uproszczone, tu mozna przeczytać więcej:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mnie najbardziej martwi, że przy okazji zostanie z pewnością wprowadzone DRM. Ogólnie nie lubię streamingu, bo oznacza on uzależnienie od dostawcy: płyty są przez pewien czas jeśli w ogóle, zdarza się, że znikają itd. Streaming to dla mnie odpowiedź branży na niezależność konsumentów wynikającą z ropzowszechnienia internetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Pytanie o wasze wrażenie z ich odsłuchów oraz samej eksploatacji i użyteczności dołączonych do nich aplikacji. Orientujecie się jak wygląda sprawa z kodekiem MQA, który ma wspierać Tidal ? Jakie są jego zalety w porównaniu z FLAC lub ALAC ?

 

Pan Jurewicz na AVS mowil ze MQA bedzie prawdopodobnie dostepne w przyszlym roku na Tidalu. Mowil tez ze jak sprawa praw autorskich bedzie lepiej rozwiazana to za pare lat kodeki MQA beda mogly byc softwarowe a nie sprzetowe jak teraz. btw warto tez dodac ze MQA streaming przy duzo wiekszej ilosci informacji jest na poziomie 1100kbps, porownujac do FLAC'a jakosci 'tylko' cd ok 1400kbps.

 

Co do uzytecznosci aplikacji to zainstalowalem ostatnio 'Bubble DS Next' na telefonie (lepsze i bardziej wszechstronne od linowskich app na androida). Ekran 5.7 wystarcza spokojnie. Wchodze do domu, wlaczam wzmaka, streamer odpalam bedac w kuchni wstawiajac wode na herbate. Piekna sprawa dla takiego lenia jak ja. Wciaz podziwiam ludzi ze scianami plyt cd czy analogami. Nigdy nie widzialem siebie w roli takiego kolekcjonera. Ciesze sie ze technolgia dogonila moje preferencje jak zmieniac i uzywac muzyke w codziennym zyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal tak naprawdę są to pliki flac ,mam dostęp do api i nawet testowo pobierałem plik i ten sam utwór ripowałem z cd jakoś specjalnej różnicy nie było słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle jedyną prawdziwą i ukrytą motywacją wprowadzania MQA jest właśnie DRM. Gdyby tak nie było, to technologia MQA mogłaby być ukryta w zwykłym FLAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodze do domu, wlaczam wzmaka, streamer odpalam bedac w kuchni wstawiajac wode na herbate.

Ja pierdziu , niedlugo odpalisz bedac w ... wiesz co mi przychodzi na mysl :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal tak naprawdę są to pliki flac ,mam dostęp do api i nawet testowo pobierałem plik i ten sam utwór ripowałem z cd jakoś specjalnej różnicy nie było słychać.

Ja wlasnie tak robilem - gralem plyte z Tidala i porowynwalem z ripem zapisanym na W20 i podobnie nie slyszalem wiekszej roznicy. To na pewno na plus dla Tidala.

 

Ja pierdziu , niedlugo odpalisz bedac w ... wiesz co mi przychodzi na mysl :)

Prawde powiedziawszy tez moge zaladowc i zmienic plyte/utwor w Aurenderze przez wifi beda w innym pomieszczeniu , ale w tym samym punkcie dostepowym. Takie Panie cuda- wianki:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

Synology to jednak duze cos i sieje zakloceniami to nie jest NIC, duzo lepsze i duzo cichsze jest lacze USB,ale to trzeba wyprobowac.

 

Staszek...ciche USB i milion problemów...konwertery i inne cuda...LAN jest górą...nie docenianą ... Jak nie NAS to cichutki WD My Cloud Mirror ...

Ale to trzeba wypróbować ... I vinyl rip brzmi jak vinyl...

Pozdrawiam serdecznie...

 

 

 

o nieee... po pierwsze moje pytanie jako laika w tym temacie - jak taki vinyl rip technicznie pozyskac?

po drugie, odkąd mój 3-letni syn postanowił że igła we wkładce musi być wygięta w drugą stronę, sprawę gramiaka odłożyłem na dłuższą chwilę...

 

Nie wnikam...od kolegi pożyczyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już padła ta propozycja, ale chciałbym ją rozwinąć. Gram z Lumina. Zgoda: nie jest to "czysty" streamer i dla kogoś dysponujacego wysokiej klasy Dac-iem nie jest to opcja szczególnie emocjonująca. Dla zwolenników all-in-one to rozwiązanie niezłe dźwiękowo. Nawet bardzo (moim zdaniem). Jak chodzi o funkcjonalność obsługi Tidal-a, to jest tak sobie. Poprzez oryginalną aplikacje Lumina przeglądanie, dodawanie do playlist itd. wymaga dopracowania. Nie ma kilku fajnych czasoumilaczy, dostępnych w oryginalnej aplikacji Tidala. Można bez nich oczywiście żyć, ale zawsze troche szkoda...

Porównywałem jakość poprzez Airplay (tu aplikacja oryginalna Tidala) i poprzez tradycyne połączenie kablowe (tu obsługa Tidala za pośrednictwem apki Lumina). Airplay - słabo (albo jestem głuchy). Zatem chcąc uzyskać wysoką jakość, trzeba zaakceptować mniejszą funkcjonalność obsługi Tidala. Jak to w życiu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do internetu to place ok 180 pln brutto za 25 GB internet i wiecej nie zamierzam, inne tansze opcje nie sa dostepne. Nie narzucam koledze co ma robic, prosze o to samo.

 

Używasz Tooway?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o funkcjonalność obsługi Tidal-a, to jest tak sobie. Poprzez oryginalną aplikacje Lumina przeglądanie, dodawanie do playlist itd. wymaga dopracowania. Nie ma kilku fajnych czasoumilaczy, dostępnych w oryginalnej aplikacji Tidala. Można bez nich oczywiście żyć, ale zawsze troche szkoda...

A aplikacja od Linna nie działa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Na Linnach Tidal chodzi doskonale.

 

Potwierdzam.

Chlopcy na wyspach robia upgrady, coraz czesciej pojawiaja sie klimaxy DS1 w wersji renew. Ceny 3300-3600f. Szkoda tylko ze funt poszedl tak ostro w gore.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Linn-Klimax-DS-1-Renew-very-little-use-/272038936135?hash=item3f56c8be47:g:~RYAAOSwunJWFHQA

http://www.ebay.co.uk/itm/Linn-Renew-Klimax-DS-1-2015-unopened-/172000694450?hash=item280c0a50b2:g:OAEAAOSw9mFWF4~q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Używasz Tooway?

Tak, prawde powiedziawszy place 169 pln po ostatnich negocjacjach. Duzo, ale dobrze chodzi jak na satelite.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że na Luminie Tidal nie działa. Oczywiście: działa jak najbardziej. Uwaga dotyczyła braku wszystkich dodatkowych wodotrysków, dostepnych w Tidalu. Kolejne wersje aplikacji dla Lumina są udostepniane co dwa - trzy miesiące i myslę, że z czasem bedzie to coraz doskonalsze ergonomicznie. Sonicznie, ze tak powiem, już teraz jest bez zarzutu. Przy okazji, to ostatnio udostepnili apkę na Adroida (nareszcie), zatem już nie tylko Kinsky... Choć ten działa równiez doskonale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, prawde powiedziawszy place 169 pln po ostatnich negocjacjach. Duzo, ale dobrze chodzi jak na satelite.

 

Widzę, że masz w ofercie transfer nocny bez limitu. Musisz poczekać. Tidal ma udostępnić pliki na PC w trybie offline obecnie jest tylko na tabletach i telefonach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem rąsie na kołderkę i lulu ;) Czyli jednak jest to oferta dla stróży nocnych. Oni nie śpią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale to chyba nie ta polka (okolice mojego marantza na-11)

 

ja z tidala / spotify korzystam to przesluchania przed kupnem

 

jesli chodzi o sianie zakloceniami przez nas-a to sa na to 2 sposoby

po 1 odrebny obwod elektryczny

po 2 separacja sieci audio od reszty sieci domowej swiatlowodem:

- 2 takie switche

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ten po stronie audio zasilamy liniowo (koszt ok 2*130 zl + zasilacz)

- 2 wkladki sfp 1 gb/s koszt ok 60 zl na allegro

- kawalek patch-corde swiatlowodowego - koszt jak wyzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, prawde powiedziawszy place 169 pln po ostatnich negocjacjach. Duzo, ale dobrze chodzi jak na satelite.

 

SkyDSL ma satelitę bez limitów. Używam Tidala + Linn Majik DS/1 i muszę przyznać, że działa przez satelitę całkiem dobrze.

W SkyDSL mam pakiet L Premium, za jakieś 55 Eur po upustach i negocjacjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkukrotnie porównywałem TIDAL/CD.

Ta sama płyta CD do transportu (CEC),

ta sama płyta z TIDAL poprzez Ariesa po USB (Totaldac) na DAC.

Porównanie błyskawiczne, równoległe (guzik na pilocie).

Ciężko w ślepym teście odróżnić.

Gra tak samo, czyli marnie lub wybitnie, zależy jak jest płyta zrealizowana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.