Skocz do zawartości
IGNORED

High-end streamer for Tidal


barni

Rekomendowane odpowiedzi

na naim'ie też świetnie działa. Appka naim ma zaimplementowanego tidal'a i choć właściwa appka tidal jest nieco lepsza to ta naimowska w praktyce daje się lubić. Jakość zależy od wersji samego materiału. Bo skąd praktycznie mamy wiedzieć, którego master użyto w serwisie do streamu?

Ogólnie z tego, co porównywałem nie ma znaczącej różnicy między cd a tidal. Tyle że nie mam ochoty porównywać specjalnie bo raczej słucham muzyki.

 

Zatem pewnie NDS z max zasilaniem i aktulnym softem powinien wymiatać :) I wątpię aby był jakiś czysty odtwarzacz do tidal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Tidala w zestawie Octave i Oppo 105, jednak lepiej było z dobrze nagranych płyt CD (SHMCD), a najlepiej z plików Flac zgranych z dobrych CD (j.w.) W tym systemie napęd to najsłabsze ogniwo jednak przy dobrych płytach i tak Tidal wypada gorzej. Oczywiście w tym systemie to subtelności, a nie rażące różnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dokladnie tak, jak ja to odebralem. Polecam zgrywanie do wav , zamiast flac i rozmagensowanie plyty chocby ustrojstwem Acoustic Revive przed wlozeniem cd do napedu kompa. W dyskusje teoretyczne nie bede sie wdawal, ale kilka lat obcuje z plikami i to sa wybory po wielokrotnych porownaniach. Roznice nie sa moze ogromne, ale odbieralem lepiej dzwiek tak przygotowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można porównywać inne wydania płyt Tidal vs CD przecież to jakiś absurd. Ja porównywałem zgrane pliki z tego samego wydania vs Tidal i nie słyszę różnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne sptreamery z natywną obsługa Tidala ma w swojej ofercie Naim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Sugeruję uzbroić się w cierpliwość i poczekać jakieś dwa tygodnie na dostawę Auraliców Aries Mini - z tego co można było usłyszeć w Monachium i na AVS ten niepozorny maluch może nieźle namieszać na rynku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szału z jakością na wyjściu tego Auralica nie będzie. To raczej urządzenie do budżetowych systemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam DACa, który nie byłby wrażliwy na jakość sygnału USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może cena nie hi-end ale to i dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rzadko zapuszczam się na to forum bo nie mam zbytnio czasu. Wyjątek stanowi czas, kiedy chciałbym coś pozmieniać w systemie (tak raz na rok, na święta). U mnie Tidal leci z Apple TV do DACa Ayon Sigma (właśnie mam go do testów bo szukam jakiegoś DACa i transportu) przewodem optycznym. Odczuwam ogromną wygodę w sterowaniu, przeglądaniu zasobów dyskowych, odtwarzaniu gęstych plików. Mam SM6 ale z uwagi na beznadziejne sterowanie dedykowaną aplikacją przy pomocy iPhona i tabletu przestałem używać. Lepiej działa Apple TV.

Jestem na etapie wyboru transportu i zastanawiam się co byście doradzili?

Reszta zestawu:

Accuphase E-460, Dynaudio Contour 5.4, interkonekt Siltech Anniversary Classic 770i XLR i sieciówki, CA751bd do płyt CD/SACD.

 

Jak porównywałem dźwięk z Tidala i z płyty SACD to z sieci grało dużo lepiej. Wiadomo do bani mam CA751bd.

 

Wydaje mi się, że ten Auralic Aries mini to może być faja sprawa..... Wygoda, dobra muzyka i relaks - to się dla mnie liczy.

Pozdrawiam wszystkich....również zagorzałych malkontentów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wykorzystujesz w pełni możliwości TIDAL HIFI.

Wysyłasz na Apple TV 320 kbit/s (applowskie ALAC), a jest do wyciągnięcia z TIDAL bitrate 1441 kbps (FLAC).

 

Szkoda tego nie wykorzystać. Tym bardziej, że sprzęt zacny!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wykorzystujesz w pełni możliwości TIDAL HIFI.

Wysyłasz na Apple TV 320 kbit/s (applowskie ALAC), a jest do wyciągnięcia z TIDAL bitrate 1441 kbps (FLAC).

 

Szkoda tego nie wykorzystać. Tym bardziej, że sprzęt zacny!

 

 

ALAC oznacza Apple Loosless Audio Codec. ALAC to dwa kanały, 44.1 KHz. AirPlay, którego używa AppleTV i np. iPhone to bezstratny sposób przsyłania muzyki. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Czyli jak rozumiem jakiś strat sygnału po drodze do DACa nie ma, po kablu optycznym?

 

I jeśli dobrze rozumiem kolegę "xsnailx" to separacja od sieci i NASa światłowodem jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

z tym Tidalem nie jest aż tak prosto :)

 

Jako developer mam dostęp do Api Tidala pomijając , że ktoś zrobił to na kolanie i 90% firm co używają tidala troszkę się pogubili w ich api.

W skrócie działa to tak, wysyłasz zapytanie do api Tidal o jakiś tam utwór muzyczny, zwrotnie dostajesz url z stremem i tu najfajniejsze 90% producentów juz gra z niego ale to nie jest fajne niestety podczas przesyłu zdarza się, że cos poszło nie tak i są zakłócenie przerwy etc i to widzę problem tidala.

 

My rozwiązaliśmy to inaczej po otrzymaniu url ściąga utwór na ssd i dopiero go odtwarza ,z tego co mi wiadomo robią to tylko 3 firmy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My rozwiązaliśmy to inaczej po otrzymaniu url ściąga utwór na ssd i dopiero go odtwarza ,z tego co mi wiadomo robią to tylko 3 firmy .

Tylko wtedy trzeba dłużej czekać, aż zacznie grać. Chyba, że potrafi grać od razu, a ściąga w tle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wtedy trzeba dłużej czekać, aż zacznie grać. Chyba, że potrafi grać od razu, a ściąga w tle.

 

to tak nie działa :) on nic nie ściąga, jest bardzo mały bufor

 

to jak byś słuchał radia internetowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi o polaczenie sieciowe w streamerze / audio pc do nas, mam taka zrobioną u siebie :) tylko ze switch po stronie nasa to inny model bo 5 portow to zamalo dla mnie bylo

 

jesli chodzi o polaczenie z dacem to juz inna sprawa, akurat toslink nie jest tu najlepszym wyborem

 

Dzięki.

Czyli jak rozumiem jakiś strat sygnału po drodze do DACa nie ma, po kablu optycznym?

 

I jeśli dobrze rozumiem kolegę "xsnailx" to separacja od sieci i NASa światłowodem jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wtedy trzeba dłużej czekać, aż zacznie grać. Chyba, że potrafi grać od razu, a ściąga w tle.

 

Jak dodajesz cały album to pierwszy utwór ściąga i go odtwarza , a pozostałe są pobierane w tle.

 

robią to tylko 3 firmy

Jeśli to nie tajemnica, to które ?

 

Aurender ,Amare,Bryston

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem aby coś rwało na moim odtwarzaczu. Jest stabilnie.

 

...a i u mnie również bardzo stabilnie na "śmieciowych" Squeezeboxach śmiga.

 

Jako developer mam dostęp do Api Tidala pomijając , że ktoś zrobił to na kolanie i 90% firm co używają tidala troszkę się pogubili w ich api.

W skrócie działa to tak, wysyłasz zapytanie do api Tidal o jakiś tam utwór muzyczny, zwrotnie dostajesz url z stremem i tu najfajniejsze 90% producentów juz gra z niego ale to nie jest fajne niestety podczas przesyłu zdarza się, że cos poszło nie tak i są zakłócenie przerwy etc i to widzę problem tidala.

 

to są w większości problemy "sieciowo-internetowe", związane z wydajnością, przepustowością, ruchem, negocjowaniem i obciążeniem w twoim punkcie dostępowym, jeżeli już to chcesz w tak łopatologiczny sposób tłumaczyć... nie widzę tutaj problemu z API, ale nie jestem developerem, także mogę sie mylić ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daphile dośc mocno ostatnio się zmienia. Jest już opcja odtwarzania z pamięci RAM. Myślę, że za niedługo też ta opcja będzie w Daphile a może już jest ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o samo zrywanie tylko zakłócenia i błędy które mogą się pojawić.

 

okej - spoko, czekam jak dalej rozwinie się wątek, na razie z mojej strony EOT - ciemność widzę... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Witam,

 

z tym Tidalem nie jest aż tak prosto :)

 

My rozwiązaliśmy to inaczej po otrzymaniu url ściąga utwór na ssd i dopiero go odtwarza ,z tego co mi wiadomo robią to tylko 3 firmy .

 

I to jest bardzo dobre rozwiązanie...podobnie odtwarzam pliki z dysku sieciowego...po transkodowaniu serwer zapisuje je na dysku i dopiero przesyła do odtwarzacza...

 

Panowie źle mnie zrozumieliście, nie chodzi o samo zrywanie tylko zakłócenia i błędy które mogą się pojawić.

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.