Skocz do zawartości
IGNORED

High-end streamer for Tidal


barni

Rekomendowane odpowiedzi

Kurka siwa!!! Wpisów grubo ponad setka. Wątek istnieje niemal pół roku, przeczytałem cały,(na szczęście zrobiłęm to znacznie szybciej niż powstawał) bo chciałem się dowiedzieć, który to streamer może by sobie w chwili słabości kupić. I nic. Wciąż jezdem gupi. No chyba, że umknęły mi po prostu propozycje konkretnych streamerów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od półtora roku używam do Tidala Auralica Ariesa (wersja femto) i jestem bardzo zadowolony!

Miała być propozycja na ewentalną chwilę słabości, no to jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka siwa!!! Wpisów grubo ponad setka. Wątek istnieje niemal pół roku, przeczytałem cały,(na szczęście zrobiłęm to znacznie szybciej niż powstawał) bo chciałem się dowiedzieć, który to streamer może by sobie w chwili słabości kupić. I nic. Wciąż jezdem gupi. No chyba, że umknęły mi po prostu propozycje konkretnych streamerów.

Przecież były propozycje: linn, Naim, auralic itepe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z MF jest taki ze olewaja klienta wraz z wprowadzeniem nowego modelu. Zero wsparcia dla "starego"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena tez nie bedzie niska. Ok 15-18k PLN. A to cena Lumina T1.

 

Co ciekawe w środku siedzi ... komputer PC ;-)

W srodku M6SI jako wzmak i :) tak - maly komputerek :) 64bitowy dual core Intel.

Ciekawe na jakiej kosci jest DAC: 32 Bit 384k DAC.

Gdybym nie mial nic i zastanawiam sie nad systemem to wzialbym to pod uwage ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W srodku M6SI jako wzmak i :) tak - maly komputerek :) 64bitowy dual core Intel.

Ciekawe na jakiej kosci jest DAC: 32 Bit 384k DAC.

Gdybym nie mial nic i zastanawiam sie nad systemem to wzialbym to pod uwage ;)

 

 

Sekcja cyfrowa jest z cd M6scd, więc 2xPCM1795

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testował ktoś te wynalazki do Tidala (streamery) z laptopem czy PC podpiętym pod DAC?

 

 

Ja tak mam i jestem zadowolony. Tidal + Mac + DAC HD 25 i jest pięknie. Może i dobrej klasy CD brzmi nieco lepiej ale nie wierzę w to, że to jest aż tak kolosalna różnica. Testowałem u siebie w systemie DAC'i od 1000 zł do 10 000 zł i te najdroższe dawały różnice na granicy percepcji. Więc jak dla mnie obecny system zaspokaja moje potrzeby. Polecam TIDALA z czystym sumieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam polaczenie TIDAL+LAPTOP+DAC CALYX 24/192+JPLAY i mam klopot,Koreanczycy nie zrobili sterownikow do DAC na Win10 i nie gra jak nalezy,pisze do nich nie odpowiadaja a nasz dystrybutor tez widac nie ma rozwiazania,wszystkie nowe laptopy sa juz na Win10 wiec jak mozna sprzedawac sprzety, ktore nie moga grac,moze ktos z kolegow ma podobny tor odsluchowy i bylby pomocny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam polaczenie TIDAL+LAPTOP+DAC CALYX 24/192+JPLAY i mam klopot,Koreanczycy nie zrobili sterownikow do DAC na Win10 i nie gra jak nalezy,pisze do nich nie odpowiadaja a nasz dystrybutor tez widac nie ma rozwiazania,wszystkie nowe laptopy sa juz na Win10 wiec jak mozna sprzedawac sprzety, ktore nie moga grac,moze ktos z kolegow ma podobny tor odsluchowy i bylby pomocny?

 

Najszybsze rozwiązanie jest bajecznie proste, przeproś się z W7 ja zrobiłem ten błąd z przejściem w komórce z W8,1 na W10 i palcem do d, nie mogę sobie trafić oprócz tego ze np. nie działają różne apki sprzedawane w sklepie Microsoftu np. do bankowości elektronicznej to jeszcze konta internetowe, poczta wymaga ręcznego przerzucania danych łopatą. W10 w kompie mogłem już mieć pół roku temu ale widzisz sam najlepiej gdzie Cię Microsoft zaprowadził!

 

Swego czasu przez te bandyckie metody Microsoftu musiałem wyrzucić zarówno fajną drukarkę jak i skaner bo w nowym systemie nie raczyli zrobić sterowników.

 

Tak że zastanów się co robisz, kupując ich najnowsze programy powierzasz im swoje życie bo funkcji jest coraz więcej i nawet komórka z wyjętą baterią rejestruje co gdzie i kiedy robisz (proponuję pokopać w necie o tym wynalazku z Noki którą przejął MS)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ja tak mam i jestem zadowolony. Tidal + Mac + DAC HD 25 i jest pięknie. Może i dobrej klasy CD brzmi nieco lepiej ale nie wierzę w to, że to jest aż tak kolosalna różnica. Testowałem u siebie w systemie DAC'i od 1000 zł do 10 000 zł i te najdroższe dawały różnice na granicy percepcji. Więc jak dla mnie obecny system zaspokaja moje potrzeby. Polecam TIDALA z czystym sumieniem.

 

Abyś miał świadomość, to przetestuj dobry transport we własnym systemie:)

Wygodnie jest nie wierzyć ale roznica między zwykłym komputerem z DACem dobrej jakości a dobrym transportem z tym samym DACem jest jak różnica między słabym a bardzo dobrym DACem. Albo jak między słabym zintegrowanym cd a bardzo dobrym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abyś miał świadomość, to przetestuj dobry transport we własnym systemie:)

Wygodnie jest nie wierzyć ale roznica między zwykłym komputerem z DACem dobrej jakości a dobrym transportem z tym samym DACem jest jak różnica między słabym a bardzo dobrym DACem. Albo jak między słabym zintegrowanym cd a bardzo dobrym.

 

Racja, testowałem ostatnio transport z tym samy DAC i różnica kolosalna. Wszyscy byli zdziwienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Racja, testowałem ostatnio transport z tym samy DAC i różnica kolosalna. Wszyscy byli zdziwienie.

 

 

Napisz proszę jaki transport i DAC to był.

 

Sam szukam transportu , który zastąpi laptopa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abyś miał świadomość, to przetestuj dobry transport we własnym systemie:)

Wygodnie jest nie wierzyć ale roznica między zwykłym komputerem z DACem dobrej jakości a dobrym transportem z tym samym DACem jest jak różnica między słabym a bardzo dobrym DACem. Albo jak między słabym zintegrowanym cd a bardzo dobrym.

 

Robiłem ostatnio krótkie porównanie. Komputerek ze zwykłym zasilaczem impulsowy + Leema Libra po USB oraz CD Leema Antila II + Libra po coaxialu. CD zagrało trochę lepiej, ale trzeba było się dobrze wsłuchać. Różnica była bardzo niewielka.Różnica cenowa pomiędzy komputerekiem i CD, to przepaść . Może przy typowym transporcie CD byłaby większa różnica? Nie wiem też, jak zagrałby DAC po wejściu I2S?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość CD gra fatalnie jako transport ...nic dziwnego, że nie ma wielkiej różnicy pomiędzy PC a CD w roli transportu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż dobre CD kosztuje więcej niż przeciętny komputerek ale bardzo dobry komputerek dalej nie gra tak dobrze jak CD w jego cenie :(

 

Większość CD gra fatalnie jako transport ...nic dziwnego, że nie ma wielkiej różnicy pomiędzy PC a CD w roli transportu.

 

 

Przecież Ty nie używasz transportów CD, nie rozumiem skąd u Ciebie taka apodyktyczna opinia?

 

Marketing?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przecież Ty nie używasz transportów CD, nie rozumiem skąd u Ciebie taka apodyktyczna opinia? Marketing?

 

Doświadczenie ;-)

 

Nie wiem czy zauważyłeś ale nie jestem już "branża" ...

 

Dobre transporty CD grają świetnie. Ale nawet świetne CD grają najczęściej słabo jako transport ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet świetne CD grają najczęściej słabo jako transport ...

 

 

Nie szerz defetyzmu i nie twórz ściemniających stereotypów.

 

Aplikacja całości kolego, aplikacja!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.