Skocz do zawartości
IGNORED

Sansui AU-717 VS Accuphase E205 VS Luxman L530 VS ...


54139

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakładam mały temacik w związku z pytaniem do użytkowników jak odbieracie charakter brzmienia tych dwóch sprzętów i czy jakość komponentów, konstrukcja tych wzmacniaczy jest dziś warta płacenia najczęściej grubo ponad 2000zł?

Może ktoś miał doświadczenie z awariami w tych sprzętach lub dokonywał jakiś wymian ze względu na wiek?

 

Nie ukrywam ale marzy mnie się posiadać któryś(najlepiej wszystkie) z tych sprzętów u siebie na stałe, a nie tylko ślinić się na nie na przypadkowych odsłuchach :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Najlepszy z całej trójki jest Accuphase potem Luxman a potem Sansui. To jest dość specyficzne brzmienie, brzmienie czasów w których zostały wyprodukowane. Czy dobre czy złe trzeba przekonać się samemu. Dla mnie np pierwsza połowa lat 80-tych to wiele ciekawych konstrukcji. Na szczęście o większości z nich nie pisze się na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2000 zł można mieć dużo lepszy (i nowszy) wzmacniacz. Accuphase 205 i Luxman 530 to brzmienie łeb w łeb - ale to brzmienie lat 80-tych. W latach 90-tych powstało dużo lepszych konstrukcji. Na temat Sansui się nie wypowiem bo nie mam zielonego pojęcia jak to gra.

Lepsze brzmienie od w/w uzyskasz z Musical Fidelity A3, E100, E101 albo z większości wzmacniaczy lampowych - nawet taniego Egovoxa czy Yaqina.

Podobne w barwie ale dużo lepsze brzmienie uzyskasz z chińskim wzmacniaczy tranzystorowych wyższej klasy jak Cayin, Vincent, Advance Acoustic, Xindak Shengya, Jungson.

Jeżeli myślisz ze wzmacniacze które wymieniłeś to jakiś high end - to jesteś w głębokim błędzie. Moja rada - nie idź tą drogą - bo dołączysz do klubu narzekaczy płaczących że "high end nie istnieje" ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pisze Justas jest nie do końca prawdą mam u siebie Accu E-206 i wolę jego brzmienie od współczesnego Creeka Destiny czy wspomnianego MF A3. Jeśli lubisz ciepłe nieco przybrudzone brzmienie lat 80 to bierz Accu z tego co wiem miałeś Grundiga A-9000? to dość bliski charakter grania, choć o krok dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze czego oczekujesz od sprzetu?

 

Chcesz dobzre zbudowany wzmacniacz z lat 90? za 2000zł można lepiej niż w/w

 

Jeśli oczekujesz konkretnego brzmienia to musisz napisac jakiego

 

Nie wiem jak bardzo L530 rozni sie od L410, mi L440 nie przypadla do gustu brzmieniem, zbyt cieplo, zbyt analogowo

Accuphase nie mam pojecia jak zagra, jest moim zdaniem najlepiej zbudowany z calej 3, nie wiem jednak jak sama firma podchodzila do swoich nizszych modeli

Sansui akurat tego modelu nie sluchalem, ale sluchalem AU-X 901 jak dla mnie brzmienie bardzo slabe a ceny kosmiczne

 

Kazdy z tych spzretow ma swoje lata, awaryjnosc jest +/- zblizona, kazdy z nich po zakupie powinien przejsc serwis

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam hi-endu bo mnie na niego nie stać i nie czuje potrzeby. Ale lubię sprzęt ładnie i dobrze zbudowany, a do tego przyjemnie grające.

Tak, posiadałem Grundigi A9000 (jeden jest nadal jako eksponat), ale bawię się ostatnio na Philipsie FA960, czyli prawie to samo co a9000. Przy zakupie pierwszego A9000 odsłuchałem też L430 i różnicę ciężko było wyczuć, ale po dłuższej chwili bas w luxmanie wydał się bardziej zwarty, ale mniej zróżnicowany. Niestety oceniać tak stare sprzęty to masakra, bo nawet philips fa960 gra obecnie po wymianie elektrolitów kompletnie inaczej niż w stanie oryginalnym(szczególnie niskie tony) Robił ktoś takie zabiegi w w/w sprzętach; czy w ogóle jest tam taka potrzeba. Bo np. w Sony 670ES takowej nie widzę do dziś. Ciekaw jestem jak z temperaturą tych wzmacniaczy podczas pracy, to sporo podpowie czy niektóre elektrolity mogą mieć dość.

 

Zawsze ciekawił mnie Accuphase E205 a szczególnie E206, ale ceny wydawały mnie się zbyt duże.

 

Wspominacie że można lepiej wybrać, co zagra równie słodko na średnicy z dobrym kontrolowanym basem nie tracąc przy tym na budowie i komponentach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś takie zabiegi w w/w sprzętach; czy w ogóle jest tam taka potrzeba. Bo np. w Sony 670ES takowej nie widzę do dziś.

Robilem recap w 670ES, ale tylko tych ktore tego wymagaly, uzylem samych nichiconow kw / fg sprzet przegral w tej chwili juz kilkadziesiat godzin wydaje mi sie ze jakas tam roznica na plus jest, ale to raczej tylko autosugestia, w kazdym razie gorzej napewno nie jest. Wymienialem pojemnosci 47-100uF o dziwo wszystkie mniejsze trzymaja pojemnosc i ESR

 

Wspominacie że można lepiej wybrać, co zagra równie słodko na średnicy z dobrym kontrolowanym basem nie tracąc przy tym na budowie i komponentach?

Marantz PM-16 to krok wyzej niz to co posiadasz teraz (grundig, philips, sony 670es)

 

ogromny plus to tez to, ze jest duzo mlodszy niz wymienione w tym temacie, oprocz czyszczenia nie wymaga zadnej ingerencji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

 

Jakiś czas temu szukałem budżetowego wzmaka dla siebie. Przesłuchałem wiele nowych konstrukcji do 3k zł.

Skończyło się na Accuphase P-260, którego mam do dziś. Jestem bardzo zadowolony.

 

Oczywiście wszystko jest kwestią preferencji i oczekiwań :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, posiadałem Grundigi A9000

Moim zdaniem - jeżeli posiadasz Grundiga 9000 to kupno starego Accuphase czy Luxmana nie będzie krokiem wprzód tylko w bok. Ale ... sprzętu nie kupuje się tylko rozumem ale także sercem. Więc ...

czy wspomnianego MF A3

A moim zdaniem A3 gra lepiej. No i dochodzimy do pata. Może to po prostu kwestia konfiguracji w jakiej ocenia się dany sprzęt ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Luxman jest bardzo mocno zaokrąglony. Ma w sobie wiele magii i czaru. Z mocno rozjaśnionymi kolumnami tworzy fantastyczny spektakl. Nie da się go porównać ani z Sony ES ani z Grundigiem FineArts (czyli de facto Marantzem). Sansui jest spowolnione. Ma nieco wycofaną średnicę. To jest stara szkoła grania firmy. Dla mnie Sansui 717 jest rozlazłe. Najbezpieczniejszym zakupem z podanej trójki jest Accu. Zwłaszcza E-206. Dysponuje większą szczegółowością od Luxmana.

Lata 80-te miały swoją specyfikę. Na sprzęt z pierwszej połowy dekady mówi się że pochodzi ze złotej ery audio. Coś w tym jest tylko czy każdemu ta złota era będzie odpowiadać? Na szczęście jest wiele sprzętów które nie są znane na forum i dostępne w bardzo dobrych cenach które nie odzwierciedlają jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z Dali Grand Diva wolałem accu e205 od 206 - dziwne, ale 205 wciągała do słuchania muzy bardziej niż 206

 

oba zbudowane wzorcowo, teraz mam P500 i jestem w niebie, a przewaliłem tony sprzętu: luxmany, marantze, rotele, yamahy, harmany,

nakamichi, electrocompanieta aw250, philips FA960, i wiele wiele innych w tym również klony krella ksa50 , accu p7100 , e407

 

accuphase P500 na razie bez konkurencji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ceny są mocno przesadzone w stosunku do jakości brzmienia. O to mnie chodziło, żeby dowiedzieć się czy jest to aż taka różnica że warto dokładać 1000-1500zł. Co nie zmienia faktu że takie Accuphase E206 chciałbym posiadać chociaż na miesiąc w celu zapoznania się z nim :)

A czym się różniło Sansui au717 od au710?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justas nie wiem czy miałeś możliwość bezpośredniego porównania Accu E-206 vs Grundig A-9000, ale ten pierwszy jest krok dalej od A-9000 zwłaszcza wychodzi to na basie na Usher Be-718DMD z Grundigiem był trochę za miękko w tym zakresie. Ceny E-206 są przesadzone, ale też ten wzmacniacz brzmi do tego stopnia przyjemne, że mało kto chce się tego pozbyć, a zdobycie go w złotym kolorze (ja mam czarnucha) w miarę znośnej cenie graniczy z cudem, wystarczy spojrzeć na ebay.de...

 

54139

 

Tak z ciekawości jak wypada porównanie A-9000 z Philips FA-960? nigdy nie miałem tego drugiego u siebie, są jakieś znaczące różnice?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale z moimi problemami z A9000 nie będę jego zwolennikiem.

Patrząc na budowę FA960 vs A9000 to przez niższe napięcia zasilania Philipsa nie ma radiatorów na stabilizatorach, tak samo na STK(choć w wersji mkII jest, ale mało o niej wiem). Końcówka mocy i w ogóle użyte elementy na głównej płycie to jakby z Grungida wyjęte.

Zaletą philipsa przez mniejsze napięcie pracy jest to że STK nie uszkadza się tak szybko i elementy się nie grzeją. Kolejną zaletą jest możliwość zmiany pracy trafo z 220V na 240V dwoma ruchami lutownicy.

Wadą będzie mniejsza moc o ok 20-25W.

Mniejsze problemy miałem tez z selektorami w fa960, ale to pewnie kwestia trafienia bardziej zadbanego egzemplarza, bo selektory są identyczne w obu sprzętach.

Na pewno Grundig na "oko" wygląda bogato przez miedziane radiatory itd, ale dźwiękowo nie słyszę różnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Uuuu,cholera.

Faktycznie trochę drogo na all...Jezeli masz kogoś w Holandii,to na maarktplaats są teraz ze trzy sztuki w cenach ok. 450€.Chodzilo mi oczywiście o accuphase e206.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.