Skocz do zawartości
IGNORED

Pylon ładuje chińskie głośniki?


abakdj

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Ushery CP-730 i uważam, że wykonanie, jakość, muzykalność są mistrzowskie. Jak telewizory 4K kupujecie, smartfony to też szukacie europejskich firm? Te czasy się skończyły, może i niestety, pozostały tylko małe manufaktury. A większe firmy jak Naim to tylko kwestia czasu aż się przeniosą z produkcją. Pieniądze trzeba umieć liczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny bardzo chwalone na rynku skandynawskim ( stosunek ceny do jakości ) . Najdroższy model to 6300 zł za parę a pewnie i coś da się wytargować ;) . To jak na tego typu kolumny nie jest przesadnie wygórowana cena . Tych tańszych modeli nie słuchałem to się nie wypowiem.

Normalna polityka firmy , normalna dystrybucja , solidne wykonanie . To kawał dobrej Polskiej roboty bez dopłat za audiofilskie powietrze ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxman PD 444 Nakamichi Dragon ,Lector CDP 707 , Linnart Prephono Dual Tube Power Supply   Technics 30A , Technics 40A EV FR 300 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Pylon do tej pory robił kolumny na Seasie i Visatonie. Są to uznani producenci, znani z solidnej jakości. Napisałem "do tej pory", ponieważ Pylon zakupił maszyny do wyrobu własnych przetworników, które od jakiegoś już czasu testuje. Niedługo będzie można posłuchać kolumn na tych głośnikach. Sam jestem ciekaw, co im z tego wyjdzie... podobno przetworniki mają membrany z papieru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pylon robi naprawdę świetne kolumny. Jeżeli chodzi o ogólną estetykę

 

zgadza się, szczególnie czarny fortepian :-)

 

 

niestety, w tym przypadku jest to model pearl z czarną okleiną. Lakier twardy zaczyna się od modelu topaz 20 i tutaj nie widać żadnych łączeń, lakier jest kładziony perfekcyjnie, załączam zdjęcia

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

solidne wykonanie . To kawał dobrej Polskiej roboty

 

sorry, nadal mówisz o Pylon czarny fortepian?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylon źle podaje dane, według zdjęcia powinno być od mniejszej do większej ;_)\

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu faktycznie wygląda to mało ciekawie . Twoje ?

Ja bym takich nie kupił . Nauczyłem się jednak nie ufać do końca zdjęciom . Perle to poniżej 2tys za komplet o ile mi wiadomo . A w okleinie kosztują 1500 zł i wyglądają schludnie . Jak grają nie wiem .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ludzie umieszczają swoje aranżacje i są zadowoleni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxman PD 444 Nakamichi Dragon ,Lector CDP 707 , Linnart Prephono Dual Tube Power Supply   Technics 30A , Technics 40A EV FR 300 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw, co im z tego wyjdzie

Ja też . Tyle że chyba nie zaprzestaną produkcji Diamondów na starych podzespołach . Takie odniosłem wrażenie po rozmowie w Sobieskim . Te ich modele będą tańsze

 

Przecież to oryginały Pylon na allegro.

Tylko Co Kolega chce udowodnić ? przecież te zdjęcia są marnej jakości . Trzeba by było zobaczyć w realu jak wyglądają ,

 

 

 

Szanowni Państwo,

Jest nam niezmienianie miło poinformować o otrzymaniu 5/5 gwiazd za aktualnie produkowany flagowy model w naszej ofercie - kolumny Diamond 28.

Nasz zagraniczny dystrybutor MalaAudio (Norwegia) poinformował nas o przeprowadzonym teście kolumn Diamond 28 przez jeden z najważniejszych branżowych magazynów audio Stereopluss w Skandynawii. W aktualnym wydaniu magazynu Stereopluss recenzja kolumn Diamond 28 została uznana jako flagowa.

Poniżej umieszczamy kilka przetłumaczonych zdań z testu:

"(...)Bas jest naprawdę imponujący, jest tak głęboki, że subwoofer nie jest potrzebny. Jest bardzo dobrze zdefiniowany i ma dobre uderzenie/dynamikę, kiedy jest to potrzebne.(...)"

"(...)Diamond 28 jest fantastyczny w przypadku głosów/wokalu. To tak, jakby mieć artystę przed sobą, ponieważ scena dźwiękowa jest szeroka, głęboka i naturalna. (...)"

"(...)Kolumny nie ukrywają żadnych szczegółów i mają równowagę tonalną, która jest dość neutralna. (...)"

"(...)Podsumowanie: Jest to naprawdę niezwykły zestaw głośnikowy oferowany za fantastyczną cenę. (...)"

"(...) Plusy:

- Dźwięk

- Design

- Cena

Minusy:

- Brak podwójnych terminali (...)"

Link do recenzji znajduje się poniżej (str. 60-62, niestety recenzja jest w języku lokalnym):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z poważaniem,

Zespół Pylon Audio.

 

ps. Mam te kolumny i jestem z nich mega zadowolony . Pewnie że nie są to flagowe Fokale ale za tą cenę czego chcieć więcej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxman PD 444 Nakamichi Dragon ,Lector CDP 707 , Linnart Prephono Dual Tube Power Supply   Technics 30A , Technics 40A EV FR 300 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siestne recenzje, ile kosztowały?

 

A tu zabacz, w Polsce na allegro, po niecałych 2 tygodniach pozbywają się Pylon monitor. Jest problem?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czego to dowodzi bo nie mogę zrozumieć ? Wklejasz najniższe modele producenta .

To taka bezsensowna przepychanka . Najpierw trzeba posłuchać jak się podoba to się kupuje ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxman PD 444 Nakamichi Dragon ,Lector CDP 707 , Linnart Prephono Dual Tube Power Supply   Technics 30A , Technics 40A EV FR 300 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja mam diamondy 28 i grają naprawdę bardzo dobrze . Są oczywiście kolumny które grają lepiej ale i kosztują zdecydowanie lepiej . Dzisiejsze Chiny to nie Chiny jakie znaliśmy jeszcze 5 lat temu . Rozwijają się w niesamowitym tempie .

Pytanie...czy to kolumny grają lepiej? Czy z lepszą elektroniką...dużo droższą ... Pylony nie zagrały by lepiej...? Sprawdzone na własnych uszach...Panuje obiegowa opinia, że tanie kolumny wystarczy napędzać tanią elektroniką ... G...no prawda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie...czy to kolumny grają lepiej? Czy z lepszą elektroniką...dużo droższą ... Pylony nie zagrały by lepiej...? Sprawdzone na własnych uszach...Panuje obiegowa opinia, że tanie kolumny wystarczy napędzać tanią elektroniką ... G...no prawda...

 

U mnie grają z coplandem cta 301 + cta 504 lub kenwoodem ka-9100

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxman PD 444 Nakamichi Dragon ,Lector CDP 707 , Linnart Prephono Dual Tube Power Supply   Technics 30A , Technics 40A EV FR 300 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Koledzy, nie dyskutujcie z klonem, który pod kolejną postacią chce zaszkodzić firmie.

 

Robert...mam nadzieję, że ludzie mają swój rozum i słuch...i wreszcie skumają, że gra cały system...z każdej kolumny można wyciągnąć to coś...tylko trzeba nad tym popracować...akustyka, ustawienie...odpowiednia elektronika ... I niekoniecznie z tego samego pułapu cenowego, wręcz przeciwnie...lepsza będzie droższa, a przede wszystkim wzmacniacz wydajny prądowo...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

solidne wykonanie . To kawał dobrej Polskiej roboty

 

sorry, nadal mówisz o Pylon czarny fortepian?

 

 

na zdjęciach (biały lakier) topaz 20. Co do pearl (czarna okleina widoczna na twoim zdjęciu) i topaz 20 bez lakieru to wygląda to nieciekawie, okleina jest naprawdę kiepska. Topaz 20 jest polakierowany identycznie jak shappire, czyli wedle sztuki lakierniczej. Uczciwie twierdzę, że wyglądają świetnie. Lakiernia pylona naprawdę mnie zaskoczyła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, nadal mówisz o Pylon czarny fortepian?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Widziałem już kiedyś to zdjęcie i mam nieodparte wrażenie, że ktoś przy nim majstrował. Dziwnie wygląda linia kolumny na środku zdjęcia jakby był na to nałożony jakiś efekt graficzny ("pędzla"?). Pylon Pearl słyszałem i widziałem na żywo. Mnie dźwiękowo nie przekonały. Stolarka też najwyższych lotów nie jest ale na pewno nie wyglądało to tak tragicznie jak na załączonym zdjęciu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

 

Zgodnie z przyjętymi zasadami Pylon S.A. nie komentuje poszczególnych wypowiedzi na forach. Jednakże wobec pojawiającego się pytania o pochodzenie używanych przetworników elektroakustycznych postanowiliśmy rozwiać Państwa wątpliwości i domysły.

Dostawcami głośników do naszych produktów są : Scan Speaka, Seasa, Visaton oraz polska firma STX, która dla Pylon S.A. produkuje głośniki zgodnie z opracowana przez firmę dokumentacją. Wszystkie wymienione firmy są uznanymi producentami przetworników elektroakustycznych, zapewniającymi wysoki, powtarzalny standard wyrobów co przekłada się wprost na jakość naszych zestawów. Ponadto wielokrotnie informowaliśmy również Państwa o rozbudowie zakładu o własną produkcję głośników. Stworzyliśmy bazę projektowo produkcyjną w oparciu o którą już powstają przetworniki pod marka PYLON. Na tegorocznej wystawie Audio Video Show zaprezentowaliśmy dwa modele głośników wyprodukowane w naszym zakładzie w Jarocinie, które to zaimplementujemy w nowych produktach - Opal oraz Emerald.

Pojawiające się zdjęcie zestawu Pearl Front w okleinie pcv czarny HG na głośnikach Tonsil`owskich - wykończenie to było dostępne w naszej ofercie 5 lat temu, przez okres 3 miesięcy. Zdjęcia nie ukazują finalnego wyglądu produktu, a prezentowana wizualizacja jest bardzo słabej jakości. Same kolumny są rozmyte, nie wspominając o ścianie, czy drzwiach.

 

Aby uciąć wszelkie nieprawdziwe informacje zapraszamy osoby zainteresowane do naszego zakładu produkcyjnego. Ugościmy kawą, przedstawimy proces technologiczny wraz z parkiem maszynowym, kończąc na prezentacji finalnego wyrobu. Ponadto nasze wyroby są dostępne w Salonach Partnerskich, których lista dostępna jest na stronie firmowej.

W razie wątpliwości służymy pomocą, i chętnie odpowiemy na każde Państwa pytanie skierowane wprost do firmy.

 

Z poważaniem,

Zespół Pylon Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne że Polak tak źle wypowiada się o polskiej manufakturze,która stara się,rozwija i stwarza konkurencję dla wielkich kolosów branży.

 

Gdybym mieszkał w PL to pewnie miałbym je w domu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety najwięcej kategorycznych wypowiedzi piszą osoby, które nie widziały i nie słyszały. Ja miałem okazję posłuchać kilku modeli i najlepiej spodobał mi się model w wypośrodkowany budżetowo. Jest wszystko, świetna fonia, klasyczny wygląd stereo, świetnie położony lakier. Najlepsza jest reakcja moich znajomych, kiedy mówię im że jest to produkt PL. Nikt nie może uwierzyć, ponieważ produkt finalny jest kompletny akustycznie i wzorniczo, no i ten lakier, świetna robota. Nawet w dużo droższych kolumnach nie widziałem takiego wykonania! i jeszcze jedno, ostatnio byłe zafiksowany na punkcie audio physic sitara, i wiecie co wam powiem kiedy słyszałem je na żywo byłem strasznie rozczarowany, i może wyjdę na ignoranta ale nie zamieniłbym się na pylony...zaznaczam, że to nie prowokacja:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spendor, naim, kable tellurium produkcja tylko w uk

Masz rację, ale kto dziś kupuje np. Spendor? Mam w domu. Jestem jednym z 3,4,5-ciu? ;)

Przyszłość nadchodzi z Chin. Za jakiś czas nas czapkami nakryją. ;)

 

Ps. W przyszłym roku będę się rozglądał za DAC. Mam upatrzonego zawodnika made in China i nie wylewam łez z tego powodu. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castle tez przeniosło produkcje do Chin jak wykupiły udziały w firmie,chyba to już chińskie jest ale głowy nie daje a sprawdzać mi się nie chce.Ale jak do nich pisałem to poczta była z ichnich serwerów.

 

A kto ma czy widział jak są wykonane,ten wie na jakim poziomie stoją.

 

produkty zaś czysto chińskie,doganiają jakością zachodnie i biją je na łeb ceną,taka prawda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale kto dziś kupuje np. Spendor? Mam w domu. Jestem jednym z 3,4,5-ciu? ;)

Przyszłość nadchodzi z Chin. Za jakiś czas nas czapkami nakryją. ;)

 

Ps. W przyszłym roku będę się rozglądał za DAC. Mam upatrzonego zawodnika made in China i nie wylewam łez z tego powodu. ;)

 

ja kupiłem Spendor A3 bo to kapitalne głośniki i to produkowane w UK! :) Pierwszym dla mnie priorytetem w moim systemie audio do żadnego elementu z chin :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castle tez przeniosło produkcje do Chin jak wykupiły udziały w firmie,chyba to już chińskie jest ale głowy nie daje a sprawdzać mi się nie chce.Ale jak do nich pisałem to poczta była z ichnich serwerów.

 

A kto ma czy widział jak są wykonane,ten wie na jakim poziomie stoją.

 

produkty zaś czysto chińskie,doganiają jakością zachodnie i biją je na łeb ceną,taka prawda

Oj stary to dowaliłeś z tym przyrównaniem do Castle... ostatnie partie C. Knight są tak wykonane, że obraziłeś teraz Pylona i oby nigdy Pylon nie zniżył się do tego poziomu. Prowokujesz mnie, żebym wkleił zdjęcia trzech nowiuśkich par CK2 (mówię tu teraz o wykonaniu i stanie technicznym użytych podzespołów- uwierz mi, że coś złego dzieje się w fabrykach Castle, że wypuszczają takie "kwiatki" i oby szybko się ogarnęli).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak poważnie przestawienie produkcji na chiny nie jest wymiernikiem oczywiście gorszej jakości , ale też nie jest odczuwalne w niższej cenie produktu dla końcowego odbiorcy, są też ciekawe produkty audio firm chińskich tam też są dobrzy konstruktorzy ale też typowo europejskie jak dla mnie powinny być produkowane w europie, daje to zatrudnienie europejczykom i dalej można kultywować tradycyjne korzenie danego producenta dla mnie jest to ważne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj stary to dowaliłeś z tym przyrównaniem do Castle... ostatnie partie C. Knight są tak wykonane, że obraziłeś teraz Pylona i oby nigdy Pylon nie zniżył się do tego poziomu. Prowokujesz mnie, żebym wkleił zdjęcia trzech nowiuśkich par CK2 (mówię tu teraz o wykonaniu i stanie technicznym użytych podzespołów- uwierz mi, że coś złego dzieje się w fabrykach Castle, że wypuszczają takie "kwiatki" i oby szybko się ogarnęli).

 

Oj stary,chyba nie prześledziłeś zagadnienia,nie porównuję Castli do do Pylonów tylko pisałem o tym gdzie obecnie są produkowane te kolumny,przeniesione z Wielkiej Brytani.

 

Druga sprawa o gustach się nie dyskutuje i dla mnie za ok 1300zł Knight 5 -nowe ze sklepu w UK za tyle wyszarpałem je dla kumpla,nic lepszego nie kupisz w pięknej Polsce w tym wykonaniu i przedziale cenowym.Miałem Knight 4 i Mahoń to coś pięknego w ich wykonaniu.

Z tych wszystkich kolumn a miałem ich wiele to jeszcze Bowers CM5 powaliły mnie jakością wykonania,nawet obecne Quadrale nie mają czym zaskoczyć oprócz dobrego dźwięku.

A to że wszystko schodzi na psy to chyba wiadomo,mowa o towarze dla Kowalskiego bo taka Leema,Linn itp to trzymają poziomo bo celują w innych klientów.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem Spendor A3 bo to kapitalne głośniki i to produkowane w UK! :) Pierwszym dla mnie priorytetem w moim systemie audio do żadnego elementu z chin :)

Witaj w klubie. Od dłuższego czasu A3 stoją u mnie domu.

 

A to że wszystko schodzi na psy to chyba wiadomo,mowa o towarze dla Kowalskiego bo taka Leema,Linn itp to trzymają poziomo bo celują w innych klientów.

Nie wszystko. Czasem jest to po prostu kwestia ceny x5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.