Jump to content
IGNORED

System Stereo, pomoc w wyborze.


stefan1989

Recommended Posts

Witam, od jakiegoś czasu planuję zakup swojego PIERWSZEGO systemu stereo. Fundusze max 4500zł. Znajomy polecił mi taki zestaw: YAMAHA A-S501 + CD-S300 + KLIPSCH KF26, którego cena mieści się w moich funduszach. Zależy mi, żeby system był jak najbardziej uniwersalny, zarówno pod względem grania(różne rodzaje muzyki) oraz uniwersalny jeżeli chodzi o źródła zewnętrzne(np. wejście optyczne oraz USB, Czasem będzie podpięta konsola gier lub TV). Pokój ma ok 35m2, a odległość głośników od sofy to ok 3,5m. Kasa jak dla mnie nie mała, ale i sprzęt kupuje się na lata.

1. Czy macie jakieś inne propozycje w tym przedziale cenowym, może być nawet jakaś tańsza opcja??

2. Muszę zadać sobie pytanie czy ten odtwarzacz CD jest mi tak potrzebny, czy może lepiej dać jakiegoś dobrego DACa?? Ktoś coś doradzi z własnego doświadczenia.

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

zacznę od połączenia elektroniki Yamaha z kolumnami Klipsch. Byłbym bardzo ostrożny, taki zestaw (szczególnie na serii KF) zaoferuje Ci bardzo jasny, ostry dźwięk z mocnym basem, ale kompletnie cofniętą średnicą, brakiem wypełnienia. Jeśli decydujemy się na kolumny Klipsch, musimy dobrać ciepły, raczej miękki wzmacniacz, grający wyraźnym środkiem, gęstym brzmieniem.

Jeśli odtwarzacz CD nie jest dla Ciebie priorytetem, proponowałbym zwrócić uwagę na jeden z amplitunerów sieciowych. Urządzenia te mają pełną funkcjonalność sieciową, dają dostęp do setek internetowych stacji radiowych, obsługują Spotify oraz posiadają wejścia cyfrowe. Spójrz proszę na amplitunery Yamaha R-N500 oraz flagowy R-N602 oraz konkurencyjne Onkyo TX-8130 oraz flagowe TX-8150. Yamaha gra bardziej efekciarsko, uwypuklając skraje pasma. Onkyo jest równiejsze, trochę cieplejsze, dokładniejsze.

Co do kolumn to zdecydowanie namawiałbym Cie na bardzo dobre, mocne i przy okazji eleganckie (czarny lub biały lakier fortepianowy) Audio Pro Black Diamond V3. Jako alternatywa spójrz na polską konstrukcję Pylon Audio Sapphire 25 oraz Monitor Audio MR6.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza audiostereo jestem do dyspozycji. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to comment
Share on other sites

Wzmacniacz i CD to dobry zestaw, którego nie będziesz żałował. Natomiast Klipsche zastąpiłbym polską Melodiką BL40. Bardzo solidny sprzęt, zbierający dobre recenzje. Zagra na pewno o wiele bardziej uporządkowanym, mniej męczącym dźwiękiem, niż KF26.

 

http://sklep.rms.pl/melodika-bl40-kolumny-podlogowe-stereo-2szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Link to comment
Share on other sites

Q21, troszkę mi pomogłeś, powiedz mi czy połączenie R-N500 oraz Audio Pro Black Diamond V3, będzie w miarę uniwersalnym zestawem?? Czy może dobrać do nich jakieś inne kolumny?? I czy jest duża przepaść jeżeli chodzi o jakość grania między A-S501 a R-N500??

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

zacznę od wyboru wzmacniacza - bezpośrednio porównując A-S501 do R-N500 pewne subtelna różnice na korzyść wzmacniacza A-S501 oczywiście usłyszymy, jednak nie będzie to jakaś ogromna różnica. Z mojego doświadczenia, jeśli chcesz znaleźć złoty środek, proponowałbym amplituner R-N500 oraz kolumny Audio Pro Black Diamond V3. Takie połączenie będzie uniwersalne, zestaw zaoferuje Ci dynamiczny, spójny dźwięk z wyraźną górą pasma. To moja rekomendacja.

Można oczywiście poszukać innych kolumn, jednak to będzie wiązało się z wyższym wydatkiem. Niech przykładem będą Pylon Audio Sapphire 25 lub 31, które będą lepsze od Audio Pro, jednak finansowo to także różnica.

 

W przypadku pytań oczywiście służę pomocą, zapraszam serdecznie na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to comment
Share on other sites

2. Muszę zadać sobie pytanie czy ten odtwarzacz CD jest mi tak potrzebny, czy może lepiej dać jakiegoś dobrego DACa?? Ktoś coś doradzi z własnego doświadczenia.

Witaj.

 

Moje doświadczenie: odtwarzacz CD zamieniłem na komputer. Wzmacniacz z wejściem USB DAC, w komputerze odtwarzacz obsługujący interfejs np. WASAPI i zamieniłem żonglerkę płytami na żonglerkę plikami FLAC, co jest o wiele wygodniejsze :-). Do szczęścia aktywowałem sobie jeszcze serwis streamingowy TIDAL HiFi i mam nieograniczony dostęp do ok. 25 mln. utworów w bezstratnym formacie. Jest w czym wybierać.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.