Skocz do zawartości
IGNORED

System Stereo, pomoc w wyborze.


stefan1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu planuję zakup swojego PIERWSZEGO systemu stereo. Fundusze max 4500zł. Znajomy polecił mi taki zestaw: YAMAHA A-S501 + CD-S300 + KLIPSCH KF26, którego cena mieści się w moich funduszach. Zależy mi, żeby system był jak najbardziej uniwersalny, zarówno pod względem grania(różne rodzaje muzyki) oraz uniwersalny jeżeli chodzi o źródła zewnętrzne(np. wejście optyczne oraz USB, Czasem będzie podpięta konsola gier lub TV). Pokój ma ok 35m2, a odległość głośników od sofy to ok 3,5m. Kasa jak dla mnie nie mała, ale i sprzęt kupuje się na lata.

1. Czy macie jakieś inne propozycje w tym przedziale cenowym, może być nawet jakaś tańsza opcja??

2. Muszę zadać sobie pytanie czy ten odtwarzacz CD jest mi tak potrzebny, czy może lepiej dać jakiegoś dobrego DACa?? Ktoś coś doradzi z własnego doświadczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznę od połączenia elektroniki Yamaha z kolumnami Klipsch. Byłbym bardzo ostrożny, taki zestaw (szczególnie na serii KF) zaoferuje Ci bardzo jasny, ostry dźwięk z mocnym basem, ale kompletnie cofniętą średnicą, brakiem wypełnienia. Jeśli decydujemy się na kolumny Klipsch, musimy dobrać ciepły, raczej miękki wzmacniacz, grający wyraźnym środkiem, gęstym brzmieniem.

Jeśli odtwarzacz CD nie jest dla Ciebie priorytetem, proponowałbym zwrócić uwagę na jeden z amplitunerów sieciowych. Urządzenia te mają pełną funkcjonalność sieciową, dają dostęp do setek internetowych stacji radiowych, obsługują Spotify oraz posiadają wejścia cyfrowe. Spójrz proszę na amplitunery Yamaha R-N500 oraz flagowy R-N602 oraz konkurencyjne Onkyo TX-8130 oraz flagowe TX-8150. Yamaha gra bardziej efekciarsko, uwypuklając skraje pasma. Onkyo jest równiejsze, trochę cieplejsze, dokładniejsze.

Co do kolumn to zdecydowanie namawiałbym Cie na bardzo dobre, mocne i przy okazji eleganckie (czarny lub biały lakier fortepianowy) Audio Pro Black Diamond V3. Jako alternatywa spójrz na polską konstrukcję Pylon Audio Sapphire 25 oraz Monitor Audio MR6.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza audiostereo jestem do dyspozycji. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz i CD to dobry zestaw, którego nie będziesz żałował. Natomiast Klipsche zastąpiłbym polską Melodiką BL40. Bardzo solidny sprzęt, zbierający dobre recenzje. Zagra na pewno o wiele bardziej uporządkowanym, mniej męczącym dźwiękiem, niż KF26.

 

http://sklep.rms.pl/melodika-bl40-kolumny-podlogowe-stereo-2szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21, troszkę mi pomogłeś, powiedz mi czy połączenie R-N500 oraz Audio Pro Black Diamond V3, będzie w miarę uniwersalnym zestawem?? Czy może dobrać do nich jakieś inne kolumny?? I czy jest duża przepaść jeżeli chodzi o jakość grania między A-S501 a R-N500??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznę od wyboru wzmacniacza - bezpośrednio porównując A-S501 do R-N500 pewne subtelna różnice na korzyść wzmacniacza A-S501 oczywiście usłyszymy, jednak nie będzie to jakaś ogromna różnica. Z mojego doświadczenia, jeśli chcesz znaleźć złoty środek, proponowałbym amplituner R-N500 oraz kolumny Audio Pro Black Diamond V3. Takie połączenie będzie uniwersalne, zestaw zaoferuje Ci dynamiczny, spójny dźwięk z wyraźną górą pasma. To moja rekomendacja.

Można oczywiście poszukać innych kolumn, jednak to będzie wiązało się z wyższym wydatkiem. Niech przykładem będą Pylon Audio Sapphire 25 lub 31, które będą lepsze od Audio Pro, jednak finansowo to także różnica.

 

W przypadku pytań oczywiście służę pomocą, zapraszam serdecznie na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Muszę zadać sobie pytanie czy ten odtwarzacz CD jest mi tak potrzebny, czy może lepiej dać jakiegoś dobrego DACa?? Ktoś coś doradzi z własnego doświadczenia.

Witaj.

 

Moje doświadczenie: odtwarzacz CD zamieniłem na komputer. Wzmacniacz z wejściem USB DAC, w komputerze odtwarzacz obsługujący interfejs np. WASAPI i zamieniłem żonglerkę płytami na żonglerkę plikami FLAC, co jest o wiele wygodniejsze :-). Do szczęścia aktywowałem sobie jeszcze serwis streamingowy TIDAL HiFi i mam nieograniczony dostęp do ok. 25 mln. utworów w bezstratnym formacie. Jest w czym wybierać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.