Skocz do zawartości
IGNORED

MARANTZ NA6005 prozba o opinie


Sprezyn1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj,

to bardzo dobre urządzenie, pracujące w pełni stabilnie, wyposażone praktycznie we wszystko, co nowoczesny odtwarzacz sieciowy powinien potrafić. Kwestia brzmienia - w swoim budżecie moim zdaniem to bardzo dobry streamer, jednak czy będzie Ci odpowiadał brzmieniowo, zależy od konfiguracji Twojego zestawu oraz indywidualnych preferencji. Napisz trochę więcej o posiadanych urządzeniach i kolumnach oraz preferencjach brzmieniowych.

Jeśli masz natomiast taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ciekawie dobrany zestaw kolumny-wzmacniacz. Atolla znam bardzo dobrze i to jest świetny wzmacniacz , b&w tego modelu akurat nie znam - ale zapewne wpisuje się w trend firmy.

Szukaj raczej w miarę neutralnego źródła. Marantz jest niezły chociaż nie jestem pewien czy jako nowy nie ma lepszych rywali wśród używanych urządzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze mowisz ze to dobry wzmak bo nie mam narazie zrodla i gram z ps 4 przez przejsciowke z optyka na analog jest kiepsko narazie tak jakby atoll in 200 nie mial mocy ani basu to pewnie przez tq przejsciowke hyba ze jest malo wydajny dlatego szukam dobrego zrodla

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze mowisz ze to dobry wzmak bo nie mam narazie zrodla i gram z ps 4 przez przejsciowke z optyka na analog jest kiepsko narazie tak jakby atoll in 200 nie mial mocy ani basu to pewnie przez tq przejsciowke hyba ze jest malo wydajny dlatego szukam dobrego zrodla

Cześć. Też gram na ps3/p4 ze Spotify i nie wiem z czego to wynika ale Spotify z ps4 gra cholernie ssssycząco w porównaniu z ps3. Nie mogę rozwikłać tej zagadki, czy mam trafione coś w ps4 ale kurde śmiga już 2 lata bez żadnych problemów a różnica po przepięciu optyka z jednej konsoli na drugą to po prostu jedno ssssyczenie z ps4 (na obu poziom głośności na wyjściu z konsoli ustawiony ten sam). Na szczęście gruba 80 ps3 jest nieśmiertelna ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko mam ps 4 i jest kiepsko dlatego chce kupic MARANTZ NA6005 zeby poprawic dzwiek szczegolnie Spotify

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Jak Ci zależy na przyzwoitym źródle do Spotify to polecam to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tanie i dobre, sam używam, wysyłają z Holandii, jeśli dobrze pamiętam za friko i jeszcze na youtube jest rabat 5$ xd.

Wyjście ma analogowe ale wkrótce wersja z optykami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz potrzebuje kabla rj45, przez wifi rwie niemilosiernie geste pliki, jesli chodzi o dzwiek to gra w tak zwany usmiech. Do spotify nadaje sie swietnie, aczkolwiek jesli chodzi o stabilnosc to sporo tanszy squeezebox bije go na glowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie te urządzenia mocno denerwują, samo odpalenie muzyki z pedndrive'a to jakaś udręka, do takich zastosowań to bym kupił SONOS ZP90 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

w takim razie proponuję dwa odtwarzacze - wspomniany przez Ciebie Marantz NA6005 oraz jeśli budżet pozwoli, to Cambridge Audio CXN. Pod względem funkcjonalności obydwa urządzenia oferuja praktyczne wszystko, Marantz brzmi dobrze, równo, spójnie,natomiast w bezpośrednim porównaniu z CXN przy klasie Twojego systemu różnica będzie słyszalna na korzyść Cambridge Audio.

Przemyśl sprawę, w przypadku pytań oraz oferty finansowej oczywiście służę pomocą. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuch porównawczy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Miałem wypożyczonego u siebie tego marantza na 6005 i po wifi mi też rwało okrutnie a co do grania to nie moja bajka, chociaż może nie zgrało się to z moim wzmakiem stąd taki efekt, ja nie polecam. A i jego cena jest z kosmosu do tego co gra, jak za 1500zł sklep Ci sprzeda to możesz rozważyć odsłuch, inaczej moim zdaniem nie warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc znajdzie się coś lepszego od maranza na 6005 dzwiekowo do 2500 nieprzekraczajqc budżetu czy nie pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałeś o Pioneerze N-50 A ? wygląda ciekawie , kolega używa N-70A do Spotify i jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Do Bowersów nie dobierał bym Marantza, faktycznie optymalnym wyborem mógł by być Pioneer albo Cambridge Audio.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ma byc tanio i dobrze to polecam SB Touch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

gdzie polecasz kupić?

Ebay, ciagle bardzo chodliwy sprzet, moj wisial kolo 15minut, ciagle zaluje, ze sprzedalem, na szczescie do sypialni zostawilem sobie SB Duet, oczywiscie nie slyszalem wszystkich streamerow ale te ktorymi mialem okazje sie bawic moga pozazdrosciec softu, logitech spisal sie tu wyjatkowo, wystarczy wejsc do klubu SB i poczytac. Gdyby czytal wiecej niz 24/96 to trzymal bym go do dzis. Amazon takze ma go w ofercie, ja jednak polecam ebay. W razie rozczarowania pogonisz go za te same pieniadze, co w przypadku marantza, denona itd, nie jest mozliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałeś o Pioneerze N-50 A ? wygląda ciekawie , kolega używa N-70A do Spotify i jest ok.

pionieer wg mnie też ciekawy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pionieer wg mnie też ciekawy...

Jak najbardziej, aczkolwiek nadal miejmy na uwadze cene ww pioneera. Mam na mysli n70, bo piecdziesiatka nie ciekawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marntz wydaje sie grac ciekawiej, ale moze to dlatego, iz reszta mojego systemu faworyzuje srednie, nie zmienia to faktu ze dla mnie to tylko transport, ja mam to podpiete pod DACa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale streamer ten nie czyta plików flac poprzez front USB po podłączeniu pamięci. Teoretycznie w instrukcji jest napisane (raczej nie do końca przejrzyście) że powinien czytać. Na pewno odtwarza tego typu pliki poprzez podłączenie dysku sieciowego (np. poprzez DLNA).

Czy ktoś wie dlaczego tak jest?? (dlaczego nie czyta flac przez front USB)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy wlasnie kupilem maranza na 6005 n niewiem jak polonczyc spotyfi widzi go telefon samsung ale jest napisane wyloncznie dla uzytkownikow pr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo czy komuś udało się odtworzyć flac przez front USB z np. pendrive ?

Jestem ciekawy co odtwarza przy użyciu tego złącza (mam nadzieje że nie jest to tylko do i-Phone)

Jak wygląda głębia dźwięku i przestrzenność?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak za tq cene to gra to dobrze ze spotyfy lonczy po aktualizacji bez problemu i airplay tez lata z mac booka generalnie jest ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Albo czy komuś udało się odtworzyć flac przez front USB z np. pendrive ?

mnie się to udało. Bez najmniejszego problemu czyta flac-i z przedniego usb.

Dźwięk może być, ale zastanawiam się jeszcze nad dołożeniem między na6005 a wzmacniaczem dodatkowego DAC-a

(wqrza mnie jakość flaków z torentów, większość to mp3-ki poprzerabiane na flac przez idiotów, generalnie zauważyłem, że flac prawdziwy musi mieć około 100Mb. Mniejsze to szajs.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.