Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do pomieszczenia 12m2 za 1000zł


Green-Ivan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

Od dłuższego czasu planuje zakup nowych kolumn głośnikowych do 1000zł.

Pomieszczenie w którym będą grać ma 12m2. Słucham praktycznie każdego gatunku muzyki, ale z przewagą rocka oraz metalu. Myślę więc, że jest to gatunek pod który głownie dopasujemy kolumny. Co do rodzaju kolumn to doczytałem się, że do takiego metrażu lepsze są monitory niż podłogowe.

Wzmacniacz pod który będą podpięte te kolumny to stary Kenwood KA-54.

Osobiście rozpatrywałem kilka modeli, ale finalnie wolę się jeszcze poradzić ludzi którzy wiedzą więcej

Krótka lista rozpatrywanych modeli

Pylon Pearl Monitor lub Pearl 20

Magnat Quantum 673

JBL ES30

STX F140n

STX F130n

Większość modeli ma głośnik niskotonowy w rozmiarze 150-170mm ze względu na bas. Wyczytałem, że z mniejszych przetworników może być problem z basem. Zaś jednak kolumny które zagrają samą średnicą oraz górą średnio mi się uśmiechają jednak lubię jak w utworach rockowych od czasu do czasu pojawi się bas oczywiście tam gdzie ma być. Jedyne kolumny z większym głośnikiem niskotonowy to STX F130n boje się jednak, że bas z tych kolumn będzie przypominał bardziej dudnienie niż bas w tak małym metrażu. Zaś to jest efekt którego chcę uniknąć

Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje kolumn. Preferowałbym nowe kolumny ze sklepu.

Źródła dźwięku dla mojego zestawu to tuner FM oraz komputer wyposażony w kartę AIM SC8000. W późniejszy czasie dojdzie do tego jakiś odtwarzacz CD.

Gdzie indziej proponowali mi jeszcze przyjrzeć się kolumna Monitor MR2 lub Melodika BL20. Monitory MR2 podobno są bardzo uniwersalne zaś BL20 nadają się idealnie pod muzykę rockową. Niestety nikt nie wypowiedział się na temat kolumn które ja podałem.

Jeśli potrzebne są jeszcze jakieś informacje to oczywiście ich udzielę.

Z góry dzięki za udzieloną pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też powiem magnaty quantum 673 albo to :

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie granie mniej więcej prezentują te Magnaty 673?

Te Paradigm Monitor 3 też ciekawe, ale problem ze znalezieniem takich na rynku wtórym.

Jestem w szoku, że nikt nie opowiada się za pylonami pearl czytałem opinie, że takie świetne kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ludzi, którzy polecają komuś kolumny których nie słuchali.... ;-(

Ja ze swojej strony polecam Ci te co kolega Puszkin MA BX2 oraz : używki dali zensor 3, heco music style 2 z tym że zensory będą miały większy troszkę bas z całej tej trójki. Góra podobna ale znowu w heco moim zdaniem troszkę lepsza bardziej czysta i wyraźniejsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie trochę czasu Dali Zensor 3 i środek i góra ok w tej cenie, ale bas... sorry, Magnaty quantum 673 znam bardzo dobrze bo ma je mój brat i śmiało mogłyby kosztować do 2.000 zł za to jak grają, a i basu i dynamiki z nimi na pewno Ci nie zabraknie. Wypożycz na odsłuch jak masz taką możliwość, to jedyne wyjście.

A i do kolegów wyżej, słuchałem też MA bx 2 - nigdy nikomu ich nie polecę bo to żadne cudo w ich cenie, ale gusta są różne dlatego odsłuch i tyle w temacie.

 

A co do basu w zensor 3 - dudniąca studnia do dobre określenie a i zejścia brak ale sam posłuchaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe BX2 to koszt poniżej 1000 za nowe tak więc fajerwerków się nie spodziewajmy ale w tym przedziale cenowym warte uwagi. Są moim zdaniem dość uniwersalne, świetnie wyglądają no i co ważne, nie tracą mocno wartości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś z was wziął pod uwagę że z tym kenwood ka-52 każde te z proponowanych kolumn mogą zagrać zupełnie inaczej niż w waszym systemie?

Melodika BL20 - osobiście nie słuchałem ale posiadam Roth Audio Oli 40 czyli obecne BL 40 pokój 11M2...słuchałem na :

Fischer CA-520 = tak se

Sony TA-FE610R = lepiej ale nadal tak se

Yamaha rx-797 = tutaj było zdecydowanie lepiej pojawiła się wyraźniej góra środek i dół był ale bez szału na rocku trochę się gubiły

Marantz SR 4300 = Lepiej niż na yamaha więcej szczegółów lepszy dół i środek zagrały ciepło

Denon PMA 2000r = Gra dużo lepiej niż na marantz pojawił się efekt sceny, można śmiało stwierdziź na dobrych nagraniach gdzie stoi gitarzysta gdzie basista, perkusja, vocal na jazzie można nawet stwierdzić że trombka jest przed vocalistą więć jak widzisz jedne kolumny i kable a wrażenia przeróżne.

 

Najlepiej iść samemu do salonu audio posłuchać swojej ulubionej płyty lub dwóch na każdej z kolumn które rozpatrujesz i polecają chłopaki wyżej. Jeżeli salon się zgodzi niech podepnie twój wzmacniacz i wtedy uzyskasz najlepszą odpowiedź gdyż każdy ma inny słuch i preferencje muzyczne i jeden powie że te kolumny nie maja bassu a drugi że za dużo itd. Najważniejsze żebyś ty uzyskał poprzez zakup nowych kolumn zadowalający efekt. A opinie innych przeczytaj wysłuchaj i trochę z dystansem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Wzmacniacz pod który będą podpięte te kolumny to stary Kenwood KA-54.

 

Zapewne nikt z piszących KA-54 nie slyszał .

 

Pomieszczenie w którym będą grać ma 12m2. Słucham praktycznie każdego gatunku muzyki, ale z przewagą rocka oraz metalu.

 

Weż pod uwagę również monitorki Acoustic Energy , grałem Aegis jak i Evo , w 12mkw a nawet trochę więcej grają świetnie .

Basiszczy nie będzie ale wyższy bas jest szybki punktowy wyrobi się w rocku / metalu , nic nie powinno dudnić .

 

Możesz póżniej zainwestować w lepszy wzmacniacz do AE , wyciągniesz z nich dużo dobrego dżwięku .

 

Na alle ktoś wystawił nówki , ale też są zadbane używane z podstawkami , ktoś wyprzedaje za 7 stówek z wysyłką gratis , trochę pieniążków pozostanie ci w kieszeni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie Ci co się wypowiadają ich nie słuchali. Cierpliwości

 

Paradigm Monitor 3 miałem okazję słuchać. Dobre monitory z dobrym dołem (może nieco zbyt dominujący ale szybki i nie rozleziony) natomiast góra ładna, deliaktna, nieco wycofana . Idealnie współpracują z wzmacniaczem o jasnym brzmieniu. Jakiś czas temu wisiały na aukcjach dwie pary w cenach 700 i 900 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mój wzmacniacz jest w moim mniemaniu dosyć jasny. Niby bas jest, ale malutko jednak może być to też wina tego, że mam wyrób kolumno podobny. Jakieś stare tonsile z nieoryginalnymi niskotonowymi dlatego jest plan kupna nowych kolumn. Niby jak przekręcić potencjometr regulacji barwy dźwięku w zakresie niskich tonów to coś tam tłucze. No jednak tłuczenie to nie bas.

Jeśli to coś wniesie do tematu to wzmacniacz ma w sobie kondy elny i są w dobrym stanie.

Co do firmy Acoustic Energy to rzuciła mi się w oczy taka dzisiaj podczas przeglądania internetu jednak pomyślałem, że nie powiecie o nich nic przychylnego.

Spodobały mi się bardzo te Dali Zensor 3 nawet kusiło mnie żeby dołożyć i kupić nowe ze sklepu. Jednak opinia o tym, że dudnią lekko mnie przeraziła. Oczywiście wybiorę się ich posłuchać.

Te magnaty 673 też wezmę sobie pod lupę. Wezmę ze sobą jakieś swoje utwory i przesłucham czy mi odpowiadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak bardzo jesteś osłuchany i jak interpretujesz pewne opinie innych forumowiczów ale wiedz, że dudnienie może być spowodowane np złą akustyką, gdzie praktycznie każde inne będą dudniły, Nie wiem jak blisko ściany będą stały u Ciebie głośniki. Jak blisko to warto jednak rozważyć coś z przednim br. Zastosowanie gąbki spowoduje zmianę charakteru basu ( ale jak kto lubi )

Reasumując siebie i kolegów, posłuchaj i wyciągnij naukę z własnego doświadczenia.

Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Ten mój wzmacniacz jest w moim mniemaniu dosyć jasny. Niby bas jest, ale malutko jednak może być to też wina tego, że mam wyrób kolumno podobny. Jakieś stare tonsile z nieoryginalnymi niskotonowymi dlatego jest plan kupna nowych kolumn. Niby jak przekręcić potencjometr regulacji barwy dźwięku w zakresie niskich tonów to coś tam tłucze. No jednak tłuczenie to nie bas.

Jeśli to coś wniesie do tematu to wzmacniacz ma w sobie kondy elny i są w dobrym stanie.

Co do firmy Acoustic Energy to rzuciła mi się w oczy taka dzisiaj podczas przeglądania internetu jednak pomyślałem, że nie powiecie o nich nic przychylnego.

Spodobały mi się bardzo te Dali Zensor 3 nawet kusiło mnie żeby dołożyć i kupić nowe ze sklepu. Jednak opinia o tym, że dudnią lekko mnie przeraziła. Oczywiście wybiorę się ich posłuchać.

Te magnaty 673 też wezmę sobie pod lupę. Wezmę ze sobą jakieś swoje utwory i przesłucham czy mi odpowiadają.

 

Dudnienie też zależy od reszty toru i jakości nagrania. Po za tym kolumny za tysiąc to nie hi end, mają prawo mieć takie wady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta toru też jest istotna to wiem.

Pojadę posłucham tych dali zensor 3, posłucham magnatów postaram się jeszcze dopaść jakiś salonach audio pozostałe propozycje.

W moim mieście w sumie na razie zwrócił moją uwagę sklep MegaHz Katowice mają tam monitor audio MR2 oraz Dali Zensor 3

Osłuchany jestem słabo w sumie przygodę z audio zacząłem stosunkowo niedawno, a na jakieś lepsze kolumny dopiero udało się odłożyć. Budżet mam ok.1000zł może z lekkim hakiem jeśli będzie warto dołożyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie BX2 ewentualnie coś z używek może klipsch RB 61 ale na pewno nie Quantum...

Chyba ze podłogówki z bass reflexem z przodu, koleżka ma takie w 11m2 i dają radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Bx2 to nie jest rewelacja. Nawet te tanie Quantumy 673 grają lepiej.

Podłogówki zupełnie się nie nadają. Tym bardziej te tanie Klipsch. Trudno wytrzymać te agresywne wysokie tony.

Jak coś to raczej Zensor 5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogowki za 900 w 12 m? To będzie dopiero dudnilo

 

ja mam Roth Audio Oli 40 w 11m2 i nic nie dudni z Denon PMA 2000r :) słucha się muzyki z odpowiednią głośnością a nie gałka do oporu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego metrażu i w tym budżecie to bym też wziął pod uwagę aktywne monitory

 

Tylko po co mi takie aktywne monitory jak mam prawie gotowy zestaw stereo.

Ten wzmacniacz jest elementem przejściowym później wpadnie coś lepszego. Podobają mi się wzmacniacz hybrydowe lub czysto lampowe i może kiedyś wpadnie coś takiego w miejsce kenwooda.

Powiedzmy, że uda mi się zwiększyć budżet tak do tego 1500zł tylko czy warto zwiększać ten budżet.

 

Chyba ze podłogówki z bass reflexem z przodu,

 

O podłogówkach myślałem strasznie mi się podobają takie kolumny tylko co z tego, jeśli zamiast grać poprawnie będę miał dudnienie i basowy huk w pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Tylko po co mi takie aktywne monitory jak mam prawie gotowy zestaw stereo.

Ten wzmacniacz jest elementem przejściowym później wpadnie coś lepszego. Podobają mi się wzmacniacz hybrydowe lub czysto lampowe i może kiedyś wpadnie coś takiego w miejsce kenwooda.

Powiedzmy, że uda mi się zwiększyć budżet tak do tego 1500zł tylko czy warto zwiększać ten budżet.

Castle Knight 2

 

http://allegro.pl/glosniki-tannoy-revolution-dc6-i5824033302.html

 

http://allegro.pl/glosniki-dynaudio-2-10-idealne-i5815156768.html

 

http://allegro.pl/usher-s-520-standy-kable-gl-stan-gabinetowy-i5816118497.html

 

http://allegro.pl/b-w-cdm1-special-editions-i5815397751.html

 

http://allegro.pl/monitor-audio-silver-rs1-cherry-real-wood-veneer-i5816060340.html

 

http://allegro.pl/kolumny-chario-linia-silverette-bez-standow-i5805525885.html !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (bierz)

 

http://allegro.pl/castle-richmond-3i-genialne-monitory-i5827024693.html !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (bierz 2 ;p )

 

http://allegro.pl/tannoy-dc4-solidne-monitorki-revolution-i5801472287.html

 

http://allegro.pl/dali-310-i5818264087.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.