Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepsze źródło dla PM8005 do 2tyś


ZicoS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W chwili obecnej mam zestaw składający się z :

  • Marantza PM8005
  • Denona AVR-X3000
  • Denona DBT-1713
  • Dali Zensor 7- 5.0

Jako źródło wykorzystuje wyjścia analogowe z denona DBT-1713, ponieważ blu-ray player nie jest stworzony do stereo postanowiłem poprosić o pomoc w doborze nowego źródła do 2 tyś. Pierwszy wybór padł na Marantza do kompletu

  • CD 6005 lub tańszy o 250 zł CD 6004 - nie wiem czy różnią się czymś znaczącym

Zdaję sobie sprawę, że najlepszym partnerem dla PM8005 byłby SA8005 ale nie dam 4tyś za źródło, wolę odłożyć na kolumny. Druga opcja to sprzedanie DBT 1713 i kupienie modelu wyższego DBT 3313, nie wiem jak wypadnie jego porównanie z CD 6005 pod względem audio.

Patrzyłem jeszcze Cabridge Audio 651 C, ale wiem, że wzmacniacze tej firmy z brzmią ostro a tego bym nie chciał, nie wiem czy odnosi się to również do cd playerów.

W opcji jest jeszcze Denon DCD 720 lub używany kilku letni Marantz SA7003, który będzie wykonany najlepiej i będzie grał najlepiej ale trochę się boję używki.

Wiem, że powoli kolumny stają się słabym ogniwem, ale ich wymiana to plany na przyszłość.

Czy w mojej aktualnej konfiguracji CD 6005/6004 da mi znaczącą poprawę i nie warto szukać czegoś innego ? W wielu testach CD6004/6005 opisywany jest jako najlepszy do 2 tysięcy.

Ktoś pomoże ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W chwili obecnej mam zestaw składający się z :

  • Marantza PM8005
  • Denona AVR-X3000
  • Denona DBT-1713
  • Dali Zensor 7- 5.0

Jako źródło wykorzystuje wyjścia analogowe z denona DBT-1713, ponieważ blu-ray player nie jest stworzony do stereo postanowiłem poprosić o pomoc w doborze nowego źródła do 2 tyś. Pierwszy wybór padł na Marantza do kompletu

  • CD 6005 lub tańszy o 250 zł CD 6004 - nie wiem czy różnią się czymś znaczącym

Zdaję sobie sprawę, że najlepszym partnerem dla PM8005 byłby SA8005 ale nie dam 4tyś za źródło, wolę odłożyć na kolumny. Druga opcja to sprzedanie DBT 1713 i kupienie modelu wyższego DBT 3313, nie wiem jak wypadnie jego porównanie z CD 6005 pod względem audio.

Patrzyłem jeszcze Cabridge Audio 651 C, ale wiem, że wzmacniacze tej firmy z brzmią ostro a tego bym nie chciał, nie wiem czy odnosi się to również do cd playerów.

W opcji jest jeszcze Denon DCD 720 lub używany kilku letni Marantz SA7003, który będzie wykonany najlepiej i będzie grał najlepiej ale trochę się boję używki.

Wiem, że powoli kolumny stają się słabym ogniwem, ale ich wymiana to plany na przyszłość.

Czy w mojej aktualnej konfiguracji CD 6005/6004 da mi znaczącą poprawę i nie warto szukać czegoś innego ? W wielu testach CD6004/6005 opisywany jest jako najlepszy do 2 tysięcy.

Ktoś pomoże ?

Za 2000 zł za nowy cedek najlepiej zagra Vincent cd 400 (ale trzeba mieć szczęście, żeby nie trafić wadliwego, mi się nie udało ale może Ty będziesz miał więcej szczęścia). Pomijając awaryjność a biorąc pod uwagę tylko brzmienie to kapitalny cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wzmaka marantza 8005 wybrałbym tą uzywke cd 7003 co pisałeś jak masz w dobrej cenie, wypytaj sprzedawcę, to niestary sprzęt, duża szansa że będzie ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

a może warto rozważyć zakup jednego, uniwersalnego źródła czyli odtwarzacz Blu-Ray Oppo. To urządzenia, które oferują świetny obraz (szczególnie wersje Darbee) oraz bardzo dobry dźwięk.

 

Zapraszam serdecznie na prezentację urządzenia do naszego salonu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W chwili obecnej mam zestaw składający się z :

  • Marantza PM8005
  • Denona AVR-X3000
  • Denona DBT-1713
  • Dali Zensor 7- 5.0

Jako źródło wykorzystuje wyjścia analogowe z denona DBT-1713, ponieważ blu-ray player nie jest stworzony do stereo postanowiłem poprosić o pomoc w doborze nowego źródła do 2 tyś. Pierwszy wybór padł na Marantza do kompletu

  • CD 6005 lub tańszy o 250 zł CD 6004 - nie wiem czy różnią się czymś znaczącym

Zdaję sobie sprawę, że najlepszym partnerem dla PM8005 byłby SA8005 ale nie dam 4tyś za źródło, wolę odłożyć na kolumny. Druga opcja to sprzedanie DBT 1713 i kupienie modelu wyższego DBT 3313, nie wiem jak wypadnie jego porównanie z CD 6005 pod względem audio.

Patrzyłem jeszcze Cabridge Audio 651 C, ale wiem, że wzmacniacze tej firmy z brzmią ostro a tego bym nie chciał, nie wiem czy odnosi się to również do cd playerów.

W opcji jest jeszcze Denon DCD 720 lub używany kilku letni Marantz SA7003, który będzie wykonany najlepiej i będzie grał najlepiej ale trochę się boję używki.

Wiem, że powoli kolumny stają się słabym ogniwem, ale ich wymiana to plany na przyszłość.

Czy w mojej aktualnej konfiguracji CD 6005/6004 da mi znaczącą poprawę i nie warto szukać czegoś innego ? W wielu testach CD6004/6005 opisywany jest jako najlepszy do 2 tysięcy.

Ktoś pomoże ?

Mialem 7003 sacd marantz. Szczerze gral slabo... U mnie byl polaczony z pear lite wzmak KI. Kolumny ma rx8. Niestety najslabszym elementem byl wlasnie sa 7003. Niby trudno bylo sie przyczepic ale....ani wejscia usb b ani daca.... Troche odstawal muzycznie. Gral...i tylko tyle... Wymienilem go na oppo 105d. Inna bajka ale i wieksza kasa.

A moze zamiast cd kup streamera.....moze cos z cambridge audio i do tego dysk Nas. Moze to jest kierunek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Wymienilem go na oppo 105d. Inna bajka ale i wieksza kasa.

A moze zamiast cd kup streamera.....moze cos z cambridge audio i do tego dysk Nas. Moze to jest kierunek?

 

Niestety strumieniowanie nie wchodzi w grę, mam dużo płyt i kolekcja stale się powiększa.

Strumieniowania nie używam praktycznie wcale pomimo serwera 2gb i dużej ilości flaców.

Oppo wygląda naprawdę ciekawie ale ta cena jest powalająca i znacznie przekracza mój budżet.

Carmelcalif jako przyszłe kolumny rozważam właśnie Silver 8, które są niby nową serią RX-8, lub KEF Q700/900, Dali Opticon 6/8.

Myślałem, że SA7003 będzie dużo lepszy niż CD6005 i wystarczy w mojej konfiguracji ale chyba już nic nie wiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niestety strumieniowanie nie wchodzi w grę, mam dużo płyt i kolekcja stale się powiększa.

Strumieniowania nie używam praktycznie wcale pomimo serwera 2gb i dużej ilości flaców.

Oppo wygląda naprawdę ciekawie ale ta cena jest powalająca i znacznie przekracza mój budżet.

Carmelcalif jako przyszłe kolumny rozważam właśnie Silver 8, które są niby nową serią RX-8, lub KEF Q700/900, Dali Opticon 6/8.

Myślałem, że SA7003 będzie dużo lepszy niż CD6005 i wystarczy w mojej konfiguracji ale chyba już nic nie wiem

 

Naprawde moim zdaniem szkoda kasy na marantze nad ktorymi sie zastanawiasz. Nie poprawia dzwieku, nie wzbudza emocji. W ostatnim numerze audio video jest test cd za okolo 2500zl. Moze warto przeczytac. Marantz jako taki wypada w nich slabo. Jest atrakcyjny w temacie wyglad, ale to wszytsko. Muzycznie.......slabo.

Sa 7003 moze grac nieznacznie lepiej...ale wg mnie jako uzytkownika nie warto wymieniac 6005 na 7003. Idz do salonu i posluchaj....a najlepiej wypozycz sobie sprzet do domu i sprawdz w warunkach domowych. Najwazniejsze sa Twoje odczucia. Poza tym sporo testow jest w seci. Moze warto poczytac.

 

Pliki z dysku NAS brzmia zripowane plyty cd brzmia naprawde lepiej w wielu przypadkach niz te same plyty odtwarzane z cd. Zaznaczam ze tor jest ten sam...oczywiscie tor odsluchu. Pomysl nad tym kierunkiem....bo moim zdanie jesli cd...to kupic naprawde dobry...a nie krecic wokol tej samej klasy odtwarzaczy. Kolumny rx8 fajne...z fajnym basem...nie wymagaja mocnego wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest dysk NAS ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.