Skocz do zawartości
IGNORED

Dobór DACa - pomocy!


bassxclub

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wiem, że tematów dotyczących porównań i doboru sprzętu, którego szukam jest wiele, ale mimo wszystko bardzo trudno jest mi się na coś sensownego zdecydować - dlatego szukam pomocy i Waszych opinii.

 

Najpierw może pokuszę się o przedstawienie moich gratów, których granie bardzo mi się podoba, ale chyba czas coś dodać:

 

- Indiana Line Tesi 560

- CA Topaz SR-10 v2

 

- źródło - PC/sony xperia z2

 

Co jakiś czas wracam do tematu rozbudowy swojego "systemu" i chyba kolejnym krokiem będzie zakup DACa (muszę wspomnieć również, że w moim rejonie ciężko o wypożyczenie, najbliższy konkretniejszy sklep audio jest ok. 100-120 km od mojej miejscowości).

 

Tutaj przychodzi mi na myśl CA Stream Magic 6 v1/v2 (fajnie, że strumieniowiec wifi z DAC), Hegel HD20, Rega DAC, M2tech Young, irDAC, etc. (sprzęt używany jak najbardziej biorę pod uwagę, chociaż wolę mimo wszystko wszystko co nowe).

 

Jeżeli chodzi o muzykę, której słuchamy, to jest to naprawdę wszystko (bez większych wyjątków/w zależności od nastroju).

 

Z góry przepraszam, że piszę tak ogólnikowo, ale myślę, że w temacie rozwinę kwestie, które powinienem już na wstępie przywołać. Dodatkowo dziękuję za wszelkie opinie, propozycje i poświęcenie Waszego czasu na próbę rozwiązania mojego problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wiem, że tematów dotyczących porównań i doboru sprzętu, którego szukam jest wiele, ale mimo wszystko bardzo trudno jest mi się na coś sensownego zdecydować - dlatego szukam pomocy i Waszych opinii.

 

Najpierw może pokuszę się o przedstawienie moich gratów, których granie bardzo mi się podoba, ale chyba czas coś dodać:

 

- Indiana Line Tesi 560

- CA Topaz SR-10 v2

 

- źródło - PC/sony xperia z2

 

Co jakiś czas wracam do tematu rozbudowy swojego "systemu" i chyba kolejnym krokiem będzie zakup DACa (muszę wspomnieć również, że w moim rejonie ciężko o wypożyczenie, najbliższy konkretniejszy sklep audio jest ok. 100-120 km od mojej miejscowości).

 

Tutaj przychodzi mi na myśl CA Stream Magic 6 v1/v2 (fajnie, że strumieniowiec wifi z DAC), Hegel HD20, Rega DAC, M2tech Young, irDAC, etc. (sprzęt używany jak najbardziej biorę pod uwagę, chociaż wolę mimo wszystko wszystko co nowe).

 

Jeżeli chodzi o muzykę, której słuchamy, to jest to naprawdę wszystko (bez większych wyjątków/w zależności od nastroju).

 

Z góry przepraszam, że piszę tak ogólnikowo, ale myślę, że w temacie rozwinę kwestie, które powinienem już na wstępie przywołać. Dodatkowo dziękuję za wszelkie opinie, propozycje i poświęcenie Waszego czasu na próbę rozwiązania mojego problemu.

Ca gra fajnie jako streamer i ma bardzo dobrego daca.

Oczywiscie ca v2!!!!

Lub ca axn

Lub azur 851...

Kolejnosc rosnaca wg ceny.

Osobiscie mialem ca v2 i mam azura. Naprawde za te pieniadze nie ma lepszego.

W moim heglu 160 jest pidobny dac wbudowany jak hd20. Osobiscie wole dac w azurze.

 

Ca to naprawde wielofunkcyjny kombajn. Jako streamer swietny jako radio netowe rewelacja..jako dac...bardzo dobry. Kiedys w tescie w pismie branzowym zaliczany do kategorii hi end. Wejscie usb rewelacyjne....wtedy dac pokazuje swoje mozliwosci.

Oczywiscie pisze o stream magic bo cxn a tym bardzie azur...graja jednakowo z kazdego wejscia. Wg mnie za te kase to klasa sama w sobie. I dac i streamer...

 

Oczywiscie polaczone interconnectami analogowymi lub xlr. Ca azur stream magic i axn moga byc tez przedwzmacniaczami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Carmelcalif - Dzięki za szybką odpowiedź ;-) Nic tylko potwierdzasz większość opinii, na które "wpadłem" na forum i ogólnie w sieci. Coraz bardziej skłaniam się ku CA SM6, ale obejrzę również AXN i 851. Może udałoby się upolować mimo wszystko coś lepszego w niższej cenie (używane).

 

@All - A może jeszcze jakieś inne, również ciekawe sugestie? Może MUSICAL FIDELITY MX-DAC ? Cena porównywalna z CA SM6 v2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stream magic od azura rozni sie tylko przetwornikiem a/c. Ale diabel tkwi w szczegolach:).

V2 trudno bedzie znalezc z pewnego zrodla.

Azur i cxn to nowosc....wiec uzywek raczej nie bedzie.

Azur utargowac mozesz 600-700 zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD CAMBRIDGE AUDIO AZUR 851C jest teraz na alledrogo za 4290 (używka). Myślę, że moją granicą akceptacji będzie 4k na dzień dzisiejszy.. te 300 zł do używki byłbym jeszcze w stanie dopłacić, o ile warto. Chociaż po 1. nie wiem czy ten przetwornik na to zasługuje (AD1955) i po 2. raczej odchodzę od CDków, więc nie wiem czy jest sens dokładać.

 

A jaka różnica jest pomiędzy tymi przetwornikami AD1955 i WM8740?

 

Widzę, że są dostępne również w cenie ~3,5k Cocktail Audio X30, ADVANCE ACOUSTIC X-UNI, PRO-JECT STREAM BOX DS net - jest sens rozmyślać o nich?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD CAMBRIDGE AUDIO AZUR 851C jest teraz na alledrogo za 4290 (używka). Myślę, że moją granicą akceptacji będzie 4k na dzień dzisiejszy.. te 300 zł do używki byłbym jeszcze w stanie dopłacić, o ile warto. Chociaż po 1. nie wiem czy ten przetwornik na to zasługuje (AD1955) i po 2. raczej odchodzę od CDków, więc nie wiem czy jest sens dokładać.

 

A jaka różnica jest pomiędzy tymi przetwornikami AD1955 i WM8740?

 

Widzę, że są dostępne również w cenie ~3,5k Cocktail Audio X30, ADVANCE ACOUSTIC X-UNI, PRO-JECT STREAM BOX DS net - jest sens rozmyślać o nich?

 

Cd odpusc...

Chyba ze sluchasz sacd pure audio itd...

Jesli cd to przynajmniej za 10-15k. To ma sens.

Inaczej pliki zripowane na dysk i polaczone w sieci kablem netowym do streamera i routera beda graly duzo lepiej niz analogiczne plyty cd.

To wiem ze swojego podworka.

Stream magic to fajny klocek...wielofunkcyjny ze swietnym daciem na okladzie.

Natomiast jesli myslisz o rozbudowie sprzetu popatrz na cxn lub 851N. Maja wiecej mozliwosci. Wolfson to kosc bardzo dobra...porownywalna z sabre 32.

 

Do 10k lepszego streamera nie znajdziesz...

Potem jest juz lumin linn

Primare odpada...slaby...

Natomiast jesli uprzesz sie na cd....to moze blu ray cx?

Podobno niezly za niezle pieniadze z darbee na pokladzie.

O oppo 105 nie wspomne czy pionierze najnowszym...

 

Za 4 k masz cxn nowego...

 

Poczytaj jego test...w necie

 

Jesli uzywasz cos z apple....wazny tez jest airplay..

 

Cxn jest na wolfsonach

 

Ad1995 jest w azurze...porownywalna kosc...choc jesli zastosowali ja w wyzszych mdelach moze hyc ciut ciut lepsza...niz wolfson w ca v2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdupcyłeś mi wątrobe tym Twoim przedziałem cenowym Cd playera.

 

Od razu lepiej posprzedawajcie swoje playery i kupujcie streamery.

Bóg zesłał nam nowego mesjasza,radujmy się prawda nas wyzwoli...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ma, osobiście obecnie 4 dac-i, CA SM6, Marantz NA-7004, Audiotrak Dr. Dac 3, SMSL Sanskrit i w drodze części do 5 dac-a (na AK4495). I też polecam CA SM 6, z moich obecnych dac-ów gra z najlepszą przestrzenią i basem. Miałem przez chwilę onkyo cn7050 z AD1955, ale tam odtwarzacz strumieniowy jakościowo był gorszy od dr. dac 3 i po 2 miesiącach sprzedałem za śmieszne pieniądze. Obecnie będę składał coś na AK4495, bo aune s16 (a pracuje na AK4495) ma super opinie i gra bardzo dobrze, więc przetestuję. Jakbyś był z okolic Lublina to bym zaprosił na odsłuch i sprawdzenie różnic. Mimo wszystko dobrze jest posłuchać. Z drugiej strony jeżeli ma dac być podłączany do CA Topaza to uważam, ze może najpierw spróbować odsłuchać coś tańszego i droższego, żeby porównać i zobaczyć czy będzie duża różnica.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdupcyłeś mi wątrobe tym Twoim przedziałem cenowym Cd playera.

 

Od razu lepiej posprzedawajcie swoje playery i kupujcie streamery.

Bóg zesłał nam nowego mesjasza,radujmy się prawda nas wyzwoli...

Skoro blu ray oppo gra jak cd za 8k....a jest 3w1.... To ile kosztuje ten 1j:)

Skoro lubisz szelest otwierania plyt...zapach pudelka...obrazki kolorowe....droga wolna. Nikt nie jest niewolnikiem. Demokracja....:)

Skoro wolisz blondynki nie krytykuj tych co wola brunetki...

Czyzby moze Twoja prawda byla ta jedyna...

Jak to bylo....mesjasz sie nam objawil....:)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carmelcalif,coś nie uważnie doczytałeś,nikogo nie krytykuję jak to nazwałeś.

Wskaż mi proszę gdzię tak napisałem,hmm

 

Nie zgadzam się tylko z Twoim twierdzeniem jeśli chodzi o cenę cd playera.

 

Chyba na odwrót chciałeś napisać,do dobrego cd playera moze podskoczyć streamer za te Twoje 8-10tyś.

 

Mam Roomplayera wystawionego na sprzedaż,bo nie ma co konkurować z Pioneerem PD d9j,którego sprzedałem w celu zakupu Leema stream III.

 

Nie twierdzę że streamery są kiepskie ale te dla Kowalskiego do tych 3-4 tys to jest jedna kupa i CD za 2tys bije go.

Zgadza się,lubię płyty CD,radość zakupu itp.

Większość tutejszych audiofili wali pliki od ruskich z neta i od razu zanzaczam że nie mam Ciebie na myśli :)

 

 

Pozdr

Sorki za byki ale z fona klepie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

zarówno dobre cd jak i dac zagrają dobrze. Ja osobiście słucham raz dac-a raz cd playera ( mam również Arcam cd92 i Pioneera PDS 904), ale dac ze strumieniówką jest po prostu wygodniejszy. A jakość plików jakie się ma oczywiście ma duże znaczenie. 60 % plików mam zgranych z własnych cd, reszta kupiona albo hdtracks albo gaude i jest faktycznie różnica głównie pomiędzy 16 bit a 24bit. A jeżeli ktoś ściąga z sieci (nie kupując) to nigdy nie ma pewności co to za plik i skąd pochodzi, więc jakość tez będzie zapewne różna.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma, osobiście obecnie 4 dac-i, CA SM6, Marantz NA-7004, Audiotrak Dr. Dac 3, SMSL Sanskrit i w drodze części do 5 dac-a (na AK4495).

A nie lepiej mieć jeden, ale dobry....

Nie chciałbym tu prowokować konfliktów, ale np. stara Theta ProPrime, czy inny DAC tej klasy, dostępne obecnie w kategorii 1000-1500 zł oferują wysokiej klasy dźwięk. Oczywiście nie ma tam USB (tak teraz podobno słucha się muzyki...) i sterowania ze smarkfona, ale jest Muzyka...

Jak kto lubi, i czego potrzebuje/oczekuje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma, osobiście obecnie 4 dac-i, CA SM6, Marantz NA-7004, Audiotrak Dr. Dac 3, SMSL Sanskrit i w drodze części do 5 dac-a (na AK4495).

A nie lepiej mieć jeden, ale dobry....

Nie chciałbym tu prowokować konfliktów, ale np. stara Theta ProPrime, czy inny DAC tej klasy, dostępne obecnie w kategorii 1000-1500 zł oferują wysokiej klasy dźwięk. Oczywiście nie ma tam USB (tak teraz podobno słucha się muzyki...) i sterowania ze smarkfona, ale jest Muzyka...

Jak kto lubi, i czego potrzebuje/oczekuje...

Jakby był ten jeden jedyny dobry, to żaden inny zapewne by się nie sprzedawał. A z drugiej strony, żeby zobaczyć czy coś jest dobre często trzeba posłuchać coś co może dobre nie jest, zęby wiedzieć że coś innego jest dobre. A mnie interesuje wychwytywanie różnić i sprawdzenie sensu lub bezsensu niektórych opinii w moim subiektywnym odbiorze.

 

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaję z rana, praca i sporo wypowiedzi w moim temacie - ogromne dzięki! ;-)

 

Ok, na chwilę obecną zmierzam w stronę CA CXN (4590 zł na chwilę obecną - jestem w stanie się poświęcić - myślicie, że uda się coś stargować gdzieś?). CA 851N troszkę nie w moim przedziale cenowym (aktualnie widzę za 7k bez złotówki), streamer droższy od wszystkiego co mam. Wolałbym sprzedać wzmak, dołożyć i kupić coś może z XLR (ale póki co skupmy się na DAC/stramer, reszta garnków w przyszłości).

 

Chociaż jak widzę tego Azurka, to mną rzuca... ten tunel zmierza ku światłu... do piekła - Kobieta by mnie chyba wyrzuciła z domu ;-)

 

Ps. Tak z ciekawości, jakbym chciał zmienić/dokupić wzmak, ale lampowy... jaki musiałby być, za ile żeby zasilić moje kolumny? Nie będę ukrywał, że jestem ciekawy brzmienia żarówkowych, a do tego pięknie wyglądają...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaję z rana, praca i sporo wypowiedzi w moim temacie - ogromne dzięki! ;-)

 

Ok, na chwilę obecną zmierzam w stronę CA CXN (4590 zł na chwilę obecną - jestem w stanie się poświęcić - myślicie, że uda się coś stargować gdzieś?). CA 851N troszkę nie w moim przedziale cenowym (aktualnie widzę za 7k bez złotówki), streamer droższy od wszystkiego co mam. Wolałbym sprzedać wzmak, dołożyć i kupić coś może z XLR (ale póki co skupmy się na DAC/stramer, reszta garnków w przyszłości).

 

Chociaż jak widzę tego Azurka, to mną rzuca... ten tunel zmierza ku światłu... do piekła - Kobieta by mnie chyba wyrzuciła z domu ;-)

 

Ps. Tak z ciekawości, jakbym chciał zmienić/dokupić wzmak, ale lampowy... jaki musiałby być, za ile żeby zasilić moje kolumny? Nie będę ukrywał, że jestem ciekawy brzmienia żarówkowych, a do tego pięknie wyglądają...

 

Posluchaj tego axn. Posluchaj azura i podejmij wtedy decyzje. Podejrzewam ze w sklepie nawet nie zauwazysz roznicy. Wez ze soba swoja muzyke. Najlepiej gdybys mogl wypozyczyc sprzet do domu...

 

Panowie,

zarówno dobre cd jak i dac zagrają dobrze. Ja osobiście słucham raz dac-a raz cd playera ( mam również Arcam cd92 i Pioneera PDS 904), ale dac ze strumieniówką jest po prostu wygodniejszy. A jakość plików jakie się ma oczywiście ma duże znaczenie. 60 % plików mam zgranych z własnych cd, reszta kupiona albo hdtracks albo gaude i jest faktycznie różnica głównie pomiędzy 16 bit a 24bit. A jeżeli ktoś ściąga z sieci (nie kupując) to nigdy nie ma pewności co to za plik i skąd pochodzi, więc jakość tez będzie zapewne różna.

Pozdrawiam.

Alternatywa mze byc np tidal. Flac z jakoscia cd w cenie jednej plyty. Tez mam zripowane swoje plyty. Po pierwsze wygoda, po drugie faktycznie lepsze brzmienie. Nie kupuje podejrzanych plikow. Wszystkie te hi res mam tez z hdtracks i gaude. Oppo mam tylko po to by sluchac sacd dvd audio lub pure audio. Cd dzis bym juz nie kupil...

 

Wstaję z rana, praca i sporo wypowiedzi w moim temacie - ogromne dzięki! ;-)

 

Ok, na chwilę obecną zmierzam w stronę CA CXN (4590 zł na chwilę obecną - jestem w stanie się poświęcić - myślicie, że uda się coś stargować gdzieś?). CA 851N troszkę nie w moim przedziale cenowym (aktualnie widzę za 7k bez złotówki), streamer droższy od wszystkiego co mam. Wolałbym sprzedać wzmak, dołożyć i kupić coś może z XLR (ale póki co skupmy się na DAC/stramer, reszta garnków w przyszłości).

 

Chociaż jak widzę tego Azurka, to mną rzuca... ten tunel zmierza ku światłu... do piekła - Kobieta by mnie chyba wyrzuciła z domu ;-)

 

Ps. Tak z ciekawości, jakbym chciał zmienić/dokupić wzmak, ale lampowy... jaki musiałby być, za ile żeby zasilić moje kolumny? Nie będę ukrywał, że jestem ciekawy brzmienia żarówkowych, a do tego pięknie wyglądają...

Powinienes utargowac okolo 400-500 zl. Poszukaj po calej Polsce. Wsystkie salony.

 

Carmelcalif,coś nie uważnie doczytałeś,nikogo nie krytykuję jak to nazwałeś.

Wskaż mi proszę gdzię tak napisałem,hmm

 

Nie zgadzam się tylko z Twoim twierdzeniem jeśli chodzi o cenę cd playera.

 

Chyba na odwrót chciałeś napisać,do dobrego cd playera moze podskoczyć streamer za te Twoje 8-10tyś.

 

Mam Roomplayera wystawionego na sprzedaż,bo nie ma co konkurować z Pioneerem PD d9j,którego sprzedałem w celu zakupu Leema stream III.

 

Nie twierdzę że streamery są kiepskie ale te dla Kowalskiego do tych 3-4 tys to jest jedna kupa i CD za 2tys bije go.

Zgadza się,lubię płyty CD,radość zakupu itp.

Większość tutejszych audiofili wali pliki od ruskich z neta i od razu zanzaczam że nie mam Ciebie na myśli :)

 

 

Pozdr

Sorki za byki ale z fona klepie :)

Wiesz ze kazdy bedzie mial swoje racje. To tak jak bysmy dyskutowali nad wyzszoscia jednych swiat nad drugimi:).

Trend na swiecie jest taki ze ludzie odchodza od plyt....by podazac w kierunku odtwarzaczy sieciowych. Czy to dobrze czy zle....nie wiem. Nie osadzam nie krytykuje. Moze za kilka lat wroci moda na cd dla sredniego kowalskiego. Dzis nawet blue ray jest na wymarciu bo wnet bedzie 4k. Choc vinyl wraca....wiec who knows co bedzie modne za 10 lat. Poki co mam i streamera i namiastke niezlego cd w formie oppo 105d.

 

Wstaję z rana, praca i sporo wypowiedzi w moim temacie - ogromne dzięki! ;-)

 

Ok, na chwilę obecną zmierzam w stronę CA CXN (4590 zł na chwilę obecną - jestem w stanie się poświęcić - myślicie, że uda się coś stargować gdzieś?). CA 851N troszkę nie w moim przedziale cenowym (aktualnie widzę za 7k bez złotówki), streamer droższy od wszystkiego co mam. Wolałbym sprzedać wzmak, dołożyć i kupić coś może z XLR (ale póki co skupmy się na DAC/stramer, reszta garnków w przyszłości).

 

Chociaż jak widzę tego Azurka, to mną rzuca... ten tunel zmierza ku światłu... do piekła - Kobieta by mnie chyba wyrzuciła z domu ;-)

 

Ps. Tak z ciekawości, jakbym chciał zmienić/dokupić wzmak, ale lampowy... jaki musiałby być, za ile żeby zasilić moje kolumny? Nie będę ukrywał, że jestem ciekawy brzmienia żarówkowych, a do tego pięknie wyglądają...

 

Rtv max cena 3800 ale sprawdz czy to polska dystrybucja i gwarancja.

 

Pamietaj ze same gniazda xlr nie swiadcza o tym ze tor jest zbalasowany. Sredni wzak z torem zbalansowanym to wydatek okolo 6-7 tys. Dlatego najpierw kup streamera. On nawet jesli wymienisz klocki pozostanie na dluzej. Ca to chyba dobry kierunek.

 

Kupuj uszami nie wzrokiem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rtv max cena 3800 ale sprawdz czy to polska dystrybucja i gwarancja.

 

No właśnie ta cena już nie obowiązuje. Może warto będzie się wstrzymać i upolować przy jakiejś fajnej okazji ;-)

 

Cd dzis bym juz nie kupil...

 

Ja też raczej nie, wolałbym już chyba myśleć nad vinylem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No właśnie ta cena już nie obowiązuje. Może warto będzie się wstrzymać i upolować przy jakiejś fajnej okazji ;-)

 

 

 

Ja też raczej nie, wolałbym już chyba myśleć nad vinylem.

 

Podzwon popytaj. Powinno Ci sie udac utargowac 400-500 zl, wiec 4k jest w Twoim zasiegu. Niezly salon jest w wawa planetadzwieku. Ja u nich dostawalem duze rabaty. W zasadzie kupowalem bez vatu. Szczegolnie ze jest koniec roku.... W tym tez bym upatrywal szansy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

może jestem prosty - podoba się aune s16? to kup :)

 

Nie dziwię się, że się podoba, mi też, najbardziej, mam i coraz więcej osób docenia tego DAC.

 

Ale 4 DAC + części na jakiś quasi-klon Aune to serio bez sensu

 

w sensie do wit-told :), do autora - Aune s16 warto wypróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

jak wit-told napisał, lepiej 1 a dobry DAC i popieram 100%, tu kilka dość dziwnyh wpisów widzę. Niezły cd też da się znaleźć, Vincent cd-400, nowy Audiolab fajnie gra itp.,ale nie o to chodzi, można wydać 5.000 na dobre granie z cd, można też wydać 3.000 na bardzo dobre granie z DAC. Wg mnie wybór jest czysto...inwestycyjny - obecnym poziom wykonania i "długowieczności" współczesnych napędów, laserów, tacek...wg mnie dość jasno wskazuje, że DAC jest lepszą inwestycją, zagra przynajmniej nie gorzej, jest trwalszy i ......bardziej uniwersalny - można tam sporo podpiąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość tutejszych audiofili wali pliki od ruskich z neta

 

dobre:) cale szczescie nie jestem audiofilem i tez lubie zapodac plytke cd, ale pare plikow od ruskiego tez mam :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może się wypowiedzieć w kwesti możliwych różnic dźwięku między CA CXNem a Musical Fidelity MX-DAC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIestety od CA lepszy bedzie CD za 1500 zl - wiem bo sluchalem. Tak sie sklada ze CA nie jest zly - jak na prostego streamera - ale nie ma szalu. Mialem porownanie CA do Maliny z DACiem dedykowanym - calosc za 1000 zl i niestety CA wyszedl na suchara. Bezwymiarowy dzwiek niestety... sam mialem kiedys ochote na CA az do momentu porownania z Malina.

Chyba juz lepiej pomysl o aries mini ktory powinien grac znacznie lepiej od CA albo kup CA :) Wybor nalezy do Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@awietek: Zdecydowałem się jednak na zakup CA CXN (ze względu na zaspokojenie moich wszystkich potrzeb w jednym miejscu). Twój pomysł bardzo mnie jednak zainteresował - to może dlatego, że sam pracuję w dziale IT, a do tego linux/unix jako źródło to dla mnie coś mocno interesującego (ogólnie systemy linuxowe) ;-) Może strzelę w przyszłości dostawkę z raspberry jako źródło dla DAC w CA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio poczytalem duzo dobrych opinii o projekcie Soekris i chyba się na niego zdecyduję - jest to kit ale juz jest wszystko polutowane trzeba tylko dodać amanero lub xmosa zasilanie i rca

w swojej cenie piszą że killer plus można go pożenić w jednej obudowie np z malinką i mieć fajny streamer

czekam jeszcze tylko na pojawienie się auralica aries mini - jeśli nie zagra jakoś dobrze to pewnie stanie na soekrisie - pieniądze podobne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@awietek: Zdecydowałem się jednak na zakup CA CXN (ze względu na zaspokojenie moich wszystkich potrzeb w jednym miejscu). Twój pomysł bardzo mnie jednak zainteresował - to może dlatego, że sam pracuję w dziale IT, a do tego linux/unix jako źródło to dla mnie coś mocno interesującego (ogólnie systemy linuxowe) ;-) Może strzelę w przyszłości dostawkę z raspberry jako źródło dla DAC w CA.

Zalozylem kiedys taki temat na PC audio o Raspberry Pi - jest tam kilka ciekawych rozwiazan opisanych. Warto sobie spawdzic jaka jest jakosc dzwieku z tego urzadzenia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem kiedys taki temat na PC audio o Raspberry Pi - jest tam kilka ciekawych rozwiazan opisanych. Warto sobie spawdzic jaka jest jakosc dzwieku z tego urzadzenia...

 

Z braku czasu nie wczytywałem się w Twój wątek, ale widziałem... Póki co mam starego laptopa, na którym będę mógł zainstalować jakiś OS do przetestowania. Oprócz tego, że prawdopodobnie będę puszczał radio/spotify to laptopa z doskoku też podłączę. Zobaczymy co czas przyniesie.

 

W dalekiej/niedalekiej przyszłości będę polował może na lepszy wzmak, a później KEF R700 może uda się wyłapać (R900 to już trochę przesadzista cena ;-) ). Jeżeli ktoś z Was ma chęć wypowiedzenia się w kwestii używanego sprzętu, który jest warty uwagi i opłaca się polować na używane - śmiało, nie krępujcie się ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz Malinki, można użyć każdy komputer klasy itx i będzie miał lepszą wydajność (kupując terminal za 135 zł) i stawiając Daphile + dac będziemy mieli pełną funkcjonalność odtwarzacza sieciowego, temat na innym forum też jest szczegółowo opisany. Ale lepiej nic taniego nie doradzać i nie słuchać, bo zaraz koledzy specjaliści skrytykują i powiedzą, że poniżej 3000 to nic do słuchania nie ma (jako odtwarzacz strumieniowy), albo 10 tys. zł (jako CD), a najlepiej mieć jedną rzecz i nic nie próbować i nie porównywać, tylko to my sami sobie kupujemy sprzęt i mamy być zadowoleni i w życiu oprócz audio są inne sfery na które można wydawać pieniądze. Każdy ma własne preferencje. A sprzęt można mieć dobry i wykonany samodzielnie (patrz projekt Waldi_06).

Pozdrawiam,

 

Z braku czasu nie wczytywałem się w Twój wątek, ale widziałem... Póki co mam starego laptopa, na którym będę mógł zainstalować jakiś OS do przetestowania. Oprócz tego, że prawdopodobnie będę puszczał radio/spotify to laptopa z doskoku też podłączę. Zobaczymy co czas przyniesie.

 

W dalekiej/niedalekiej przyszłości będę polował może na lepszy wzmak, a później KEF R700 może uda się wyłapać (R900 to już trochę przesadzista cena ;-) ). Jeżeli ktoś z Was ma chęć wypowiedzenia się w kwestii używanego sprzętu, który jest warty uwagi i opłaca się polować na używane - śmiało, nie krępujcie się ;-)

Kef R700 bardzo fajne głośniki, wymagają jedna w miarę mocnego wzmacniacza. Grają bardzo dobrze pomimo kopułki metalowej.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.