Skocz do zawartości
IGNORED

Druga końcówka mocy - Czy to ma sens?


kozlo.4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zastanawiam się nad zakupem drugiej końcówki mocy

proszę kolegów którzy testowali podobną konfigurację jaki wpływ na dźwięk dodatkowy piecyk ?

 

Jako źródło i przedwzmacniacz służy mi odtwarzacz sieciowy Cambridge Audio 851N.

Końcówka mocy to Cambridge Audio 851W.

Przewody XLR Albedo One.

Kolumny Kef reference 205/2

 

Z godnie z tym co podaje producent mając dwie końcówki można je podłączyć na dwa sposoby " Podwójne połączenia mono typu bi-amp" lub " Podwójne połączenia mono zmostkowane (bridged)".

 

Co sądzicie o takim pomyśle?

 

Pozdrawiam Michał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam biamping z CA 840W, a 851W jest właściwie identyczna. 840W bardzo zyskuje jeśli się ją odciąży i gdy w związku z tym pracuje pod mniejszym obciążeniem. Jest to wtedy granie o klasę wyżej.

 

Do zasilania basów w biampingu wystarczy jednak jakas dobra końcówka klasy D, jak np. mój Crown. Ma on tę zaletę, że jesli nie jest obciążony, to nie włącza wentylatora. Jak się bardzo głośno słucha, to wentylator się włącza i jak komuś ma to przeszkadzać, to trzeba go wymienić na cichszy, jest to możliwe, ja tego nie robiłem.

 

Na marginesie dodam, że 840W/851W maja budowę niezbalansowaną i moim zdaniem lepiej graja po RCA, aczkolwiek może to być zależne jeszcze od źróda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.