Jump to content
IGNORED

Druga końcówka mocy - Czy to ma sens?

kozlo.4

Recommended Posts

Witam

Zastanawiam się nad zakupem drugiej końcówki mocy

proszę kolegów którzy testowali podobną konfigurację jaki wpływ na dźwięk dodatkowy piecyk ?

Jako źródło i przedwzmacniacz służy mi odtwarzacz sieciowy Cambridge Audio 851N.

Końcówka mocy to Cambridge Audio 851W.

Przewody XLR Albedo One.

Kolumny Kef reference 205/2

Z godnie z tym co podaje producent mając dwie końcówki można je podłączyć na dwa sposoby " Podwójne połączenia mono typu bi-amp" lub " Podwójne połączenia mono zmostkowane (bridged)".

Co sądzicie o takim pomyśle?

Pozdrawiam Michał

Mam biamping z CA 840W, a 851W jest właściwie identyczna. 840W bardzo zyskuje jeśli się ją odciąży i gdy w związku z tym pracuje pod mniejszym obciążeniem. Jest to wtedy granie o klasę wyżej.

Do zasilania basów w biampingu wystarczy jednak jakas dobra końcówka klasy D, jak np. mój Crown. Ma on tę zaletę, że jesli nie jest obciążony, to nie włącza wentylatora. Jak się bardzo głośno słucha, to wentylator się włącza i jak komuś ma to przeszkadzać, to trzeba go wymienić na cichszy, jest to możliwe, ja tego nie robiłem.

Na marginesie dodam, że 840W/851W maja budowę niezbalansowaną i moim zdaniem lepiej graja po RCA, aczkolwiek może to być zależne jeszcze od źróda.

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.