Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  187 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech

Rekomendowane odpowiedzi

Bawilem sie Roonem przez tydzień.

 

Cor-a zainstalowałem na NUC intela z I5 8GB RAM Windows 10.

storage na NAS QNAP,

sterowanie z IPAD-a,

streaming przez Lumina T1 na DAC-a Mytek 192.

 

Genialny interfejs, nic co widziałem wcześniej do tego sie nię zbliżyło nawet :-)

 

Ale:

1. Niestabilny soft na Windows 10, wykładał się średnio raz dziennie.

2. Dużo gorsza jakość dzwieku w stosunku do poprzedniego rozwiazania. Minim na QNAP NAS + Lumin T1+ Mytek 192.

 

W efekcie zrezygnowałem.

 

Podobno da się podstroić Windowas 10 aby dzwiek był lepszy, takich testów nie robiłem jednak, może kiedyś.

 

pozdrawiam

 

Mirek

Edytowane przez mirek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cor-a zainstalowałem na NUC intela z I5 8GB RAM Windows 10.

storage na NAS QNAP,

sterowanie z IPAD-a,

streaming przez Lumina T1 na DAC-a Mytek 192.

 

Genialny interfejs, nic co widziałem wcześniej do tego sie nię zbliżyło nawet :-)

 

Ale:

1. Niestabilny soft na Windows 10, wykładał się średnio raz dziennie.

2. Dużo gorsza jakość dzwieku w stosunku do poprzedniego rozwiazania. Minim na QNAP NAS + Lumin T1+ Mytek 192.

 

Mając NUC-a sprawdziłbym dedykowany pod ROON ROCK.

Nie rozumiem dlaczego nie grasz bezpośrednio z Lumina T1 tylko przez Mytek-a

Miałem najnowszy Mytek Manhattan II i w porównaniu do Lumina A1 i T1 nie wypadł u mnie najlepiej.

Co do punktów:

Ad.1 Soft bardzo stabilny nawet na FooKo Pi z windą 10 na pokładzie, obecnie mam NUC i7, RAM 16GB, ROCK

Ad.2 U mnie z NAS-em Qnap TS-231, MinimServer jakość jest taka sama na aplikacji Lumin i ROON :)

Wg mnie ważna jest praca routera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając NUC-a sprawdziłbym dedykowany pod ROON ROCK.

Nie rozumiem dlaczego nie grasz bezpośrednio z Lumina T1 tylko przez Mytek-a

Miałem najnowszy Mytek Manhattan II i w porównaniu do Lumina A1 i T1 nie wypadł u mnie najlepiej.

Co do punktów:

Ad.1 Soft bardzo stabilny nawet na FooKo Pi z windą 10 na pokładzie, obecnie mam NUC i7, RAM 16GB, ROCK

Ad.2 U mnie z NAS-em Qnap TS-231, MinimServer jakość jest taka sama na aplikacji Lumin i ROON :)

Wg mnie ważna jest praca routera.

 

 

Wolę granie z Mytek-a, szczególnie w DSD, może ważna jest reszta toru - lampki. Z DAC-em Luminowym jest za okrągło i delikatnie, słabe różnicowanie nagrań, stąd Mytek.

 

 

Wpływu sieci LAN nie lekceważę, router nie ma nic do rzeczy już raczej switch w routerze. Miedzy NAS-em a Luminem mam tylko switch. Cała sieć 1Gb/s, na CAT 6, oprócz kawałka do Lumina, tutaj mam izolacje światłem i 100Mb/s bo Lumin wiecej nie umie.

 

NAS to QNAP 459 Pro 2, więc raczej wydajny.

 

Być może dedykowany pecet na ROON Rock byłby lepszy ale mojego NUC-a nie ma na liście kompatybilnych, tam są tylko 2-3 modele z 6 generacji intelami, a ja mam 5.

 

Aha w testach słuchawkowych Trilogy 931 + Sennheiser 800, ROON przegrał również zdecydowanie.

 

pozdrawiam

 

Mirek

Edytowane przez mirek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę granie z Mytek-a, szczególnie w DSD, może ważna jest reszta toru - lampki. Z DAC-em Luminowym jest za okrągło i delikatnie, słabe różnicowanie nagrań, stąd Mytek.

 

Teraz rozumiem lampka wszystko wyjaśnia co do mytek - lumin.

Może masz ustawione jakieś filtry lub DSP w Roon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem lampka wszystko wyjaśnia co do mytek - lumin.

Może masz ustawione jakieś filtry lub DSP w Roon ?

 

Za twoją namową spróbuje zainstalować ROON ROCK-a na NUC-u a nuż się uda:-). Podpytam o ustawienia jak ruszy. Pozdrawiam

 

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Za twoją namową spróbuje zainstalować ROON ROCK-a na NUC-u a nuż się uda:-). Podpytam o ustawienia jak ruszy. Pozdrawiam

 

Mirek

 

Zainstalowałem na swoim NUC-u ROON ROCK-a, udało się pomimo braku na liście zgodności. Jest lepiej jak z Windows 10, ale nadaj dużo gorzej jak z Minima na QNAP. Może sugestia zmian w ustawieniach ?

W tej chwili wszystko jest tam odłączone.

 

pozdrawiam

Edytowane przez mirek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-55061-0-42255500-1510424003_thumb.png

Może sugestia zmian w ustawieniach ?

W tej chwili wszystko jest tam odłączone.

Może sugestia zmian w ustawieniach ?

W tej chwili wszystko jest tam odłączone.

Na początku pokaż Swoją "drogę sygnału"

Edytowane przez moniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda wszystko ok. To tylko sprawdź czy nie masz włączonego DSP.

 

Nie mam załączonego DSP, w drugim pomieszczeniu gram na Raspberry + HfiBerry DAC+ (soft volumio) i tam jest zielona kropka, gra słabiutko, ale to nic dziwnego raczej.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam załączonego DSP, w drugim pomieszczeniu gram na Raspberry + HfiBerry DAC+ (soft volumio) i tam jest zielona kropka, gra słabiutko, ale to nic dziwnego raczej.

 

pozdrawiam

Może coś poszło nie tak z instalacją podobnie miał @gutekbull co opisywał na innym forum. Nie był zadowolony z jakości , ale po ponownym przeinstalowaniu Rock-a już jest lepiej. Więcej nie pomogę wyjeżdżam na 2 dni. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość aqs

(Konto usunięte)

Pytanie do użytkowników roon,

czy program nadal nie radzi sobie z SACD-ISO

czy nadal nie dzieli jednego pliku na poszczególne utwory z pliku cue

czy jakość dźwięku jest taka sama jak np z minim servera lub LMS

Edytowane przez aqs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten program jakoś ingeruje w metadane, coś zmienia w opisie plików? Chcę się pobawić wersją trial. Akurat muzę mam opisaną wedle swojego wzoru. Nie chcę żeby coś się skrzaczyło jak program się nie spodoba.

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten program jakoś ingeruje w metadane, coś zmienia w opisie plików? Chcę się pobawić wersją trial. Akurat muzę mam opisaną wedle swojego wzoru. Nie chcę żeby coś się skrzaczyło jak program się nie spodoba.

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

 

Program nie dotyka Twojej struktury plków, jedynie buduje na ich podstawie swoją bazę danych.

 

pozdrawiam

 

czy jakość dźwięku jest taka sama jak np z minim servera lub LMS

 

Jak dla mnie jakość jest gorsza jak z minim serwera na NAS QNAP-a.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Program nie dotyka Twojej struktury plków, jedynie buduje na ich podstawie swoją bazę danych.

 

pozdrawiam

 

Jak dla mnie jakość jest gorsza jak z minim serwera na NAS QNAP-a.

 

pozdrawiam

Dzięki. Już zacząłem testować.

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Tak, wszystkie komponenty identyczne, tylko roon rock w torze.

 

 

Dzięki za info, czyli roon server nie był zainstalowany na Qnap tylko na jakimś Nuc, może tu jest problem, ja myślałem żeby zainstalować roon server na Qnap ts-251 8G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, czyli roon server nie był zainstalowany na Qnap tylko na jakimś Nuc, może tu jest problem, ja myślałem żeby zainstalować roon server na Qnap ts-251 8G

 

Twój QNAP ma jedynie Celerona jakiś NUC ma I5....i dedykowane 8GB RAM tylko na CORE. ROON Labs zaleca taka konfiguracje.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Twój QNAP ma jedynie Celerona jakiś NUC ma I5....i dedykowane 8GB RAM tylko na CORE. ROON Labs zaleca taka konfiguracje.

 

pozdrawiam

 

Qnap to nie problem, czytałem że na tym modelu z 4GB ramu śmiga bez problemu

Which NAS devices are supported?

Most QNAP and Synology devices with a 64-bit Intel CPU and at least 2GB RAM are supported.

 

We strongly recommend 4GB of RAM and an SSD for the Roon databases. Your music files can be on spinning disks, but ideally the Roon database should be on an SSD. This one optimization can provide the single biggest improvement to Roon’s performance and user experience.

 

A być może instalacja na NAS roon server poprawiała by jakość dźwięku, sprawdził bym ale ja nie mam jeszcze tego Qnap tylko stary Synology i właśnie zastanawiam się nad wymianą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qnap to nie problem, czytałem że na tym modelu z 4GB ramu śmiga bez problemu

Which NAS devices are supported?

Most QNAP and Synology devices with a 64-bit Intel CPU and at least 2GB RAM are supported.

 

We strongly recommend 4GB of RAM and an SSD for the Roon databases. Your music files can be on spinning disks, but ideally the Roon database should be on an SSD. This one optimization can provide the single biggest improvement to Roon’s performance and user experience.

 

A być może instalacja na NAS roon server poprawiała by jakość dźwięku, sprawdził bym ale ja nie mam jeszcze tego Qnap tylko stary Synology i właśnie zastanawiam się nad wymianą

 

Moim zdaniem QNAP sie zaora, szczególnie jak załaczysz DSP albo jakiś oversampling, konieczny jest też dysk SSD w twoim wypadku na USB 3.0, bo tam sa tylko 2 sloty na SSD/HDD.

 

pozdrawiam

Edytowane przez mirek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sie interesowalem aby postawic Roona na NASie, mam Xpenolyogy chodzace na plycie z Pentium N3700 i teoretycznie spelniam wymogi ktore oni opisuja.

Ale nalezy doczytac dokladnie te warunki i u nich zalecanym prockiem jest i3 lub i5 ;)) (np. QNAP TVS-471), na slabszych pojdzie tylko jeden stream i to bez wlaczonych dodatkow.

A co jak jeszcze ktos w domu bedzie uzywal tego NASa do swoich celow ? Raczej moj kierunek to w niezalezny serwer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Moim zdaniem QNAP sie zaora, szczególnie jak załaczysz DSP albo jakiś oversampling, konieczny jest też dysk SSD w twoim wypadku na USB 3.0, bo tam sa tylko 2 sloty na SSD/HDD.

 

pozdrawiam

Sam sie interesowalem aby postawic Roona na NASie, mam Xpenolyogy chodzace na plycie z Pentium N3700 i teoretycznie spelniam wymogi ktore oni opisuja.

Ale nalezy doczytac dokladnie te warunki i u nich zalecanym prockiem jest i3 lub i5 ;)) (np. QNAP TVS-471), na slabszych pojdzie tylko jeden stream i to bez wlaczonych dodatkow.

A co jak jeszcze ktos w domu bedzie uzywal tego NASa do swoich celow ? Raczej moj kierunek to w niezalezny serwer.

 

Osoba testująca roon na Qnap ts-251 4gb ramu

 

 

- przy odtwarzaniu tego gęstego pliku jak powyżej 176k/24bit z dysku wewnętrznego HDD - CPU od 6 do 21%, a RAM 42%

 

- przy odtwarzaniu MQA z Tidala - CPU od 9 do 50%, RAM 43%

 

ogólnie CPU 10%, RAM 40%

 

Nic się nie ora i nie muli, NAS ma zoptymalizowany system, to nie windows

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ze ten Qnap ts-251 4GB gola skrzynka to jakies 350EUR (w srodku celeron J1800) a za 360EUR mam NUCa NUC7I5BNHX1 z dyskiem 16GB Optane i i5.

Jedyny sens to pudelko mniej do zasilania w domu ale jest zagrozenie ze zagotuje procek w tym NAS'ie (uzywaja go trzy osoby/5 kompow) i SATA jest waskim gardlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Tak tylko ze ten Qnap ts-251 4GB gola skrzynka to jakies 350EUR

 

8GB ramu 1188 http://allegro.pl/serwer-plikow-nas-qnap-ts-251-ddr3-8gb-pilot-i7054654007.html ja dyski mam

 

A tu przede wszystkim chodzi o jakość dźwięku, skoro minim server zagrał lepiej z NASa, niż roon z NUCa, to moim skromnym zdaniem wąskim gardłem jest NUC z roon rock

 

Jak kupię i przetestuje to powiem co gra lepie,j roon czy minim server

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu przede wszystkim chodzi o jakość dźwięku, skoro minim server zagrał lepiej z NASa, niż roon z NUCa, to moim skromnym zdaniem wąskim gardłem jest NUC z roon rock

 

 

Albo sama idea Roon-a jest błędna.

 

pozdrawiam

Edytowane przez mirek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aqs: fajna cena i to za wersje 'plus', przy tej cenie to nawet jako osobny Roon serwer moglby stac bo jako wspoldzielony NAS to jednak cienko to widze.

Jak zloze klocki do Raspberry zamowie sobie na Amazonie (zwroty swiateczne do 30 stycznia) tego QNAP'a w celach testowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Albo sama idea Roon-a jest błędna.

 

 

Może i masz rację, tylko skąd ten zachwyt ? Muszę to zweryfikować :)

 

aqs: fajna cena i to za wersje 'plus', przy tej cenie to nawet jako osobny Roon serwer moglby stac bo jako wspoldzielony NAS to jednak cienko to widze.

 

 

Ja NASa używam do transferu plików do USBridge, odpalone na nim mam mnóstwo rzeczy w tym LMS, Minim server, bubbleupnp i muzyka się nie wiesza, a mam raptem 256 MB DDR3 i 800 MHz procek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.