Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  187 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech

Rekomendowane odpowiedzi

Te 499 $ działa podprogowo. Mi zapadło w pamięć, że to 400 z groszami i na poważnie rozważałem zakup wersji lifetime. Program ma kilka wad, a nawet głupot ale poza tym jest genialny. Ale prawie 1800 zeta (plus abonament na niepewnego co do przyszłości Tidala) dla kogoś kto ma dobrze otagowaną bibliotekę to dużo... pracy, bo żeby wykorzystać wszystkie opcje, trzeba niestety trochę się postarać i dostosować swoją plikotekę do poetyki, którą Roon narzuca. Jak już mam bulić to wolę wydać na Qobuza sublime i przy okazji kupować hi-resy taniej niż CD w empikach.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Proszę o informację czy jest możliwość kupienia ROON'a Lifetime Membership poniżej oficjalnej ceny 499$?
Poniżej 499$ możesz sobie kupić roczny abonament za 120$.

PS. Nie mam pojęcia czy można się się załapać na akcje typu "Wielka wyprzedaż. Bentley za pół ceny." W Sotheby's było ponoć promo na Marka Rothko ale Ruskie wykupiły wszystkie egzemplarze.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Mam od niedawna Rona i takie pytanko czy upsampling w trybie zgodności z 44.1 na 96khz. Pytam bo pojawia się zielona kropka na ścieżce sygnału.

 

Miałem wcześniej zainstalowany pełny roon na windowsie i było Ok. Później zainstalowałem roon serwer ponieważ i tak steruje tylko telefonem. I wszystko pięknie ładnie ale właśnie w funkcjonalności upaamplingu te dwie wersje się różnią. Wcześniej mogłem wskazać w roonie że endpoint ma te 96khz w roon serwer tylko mogę wskazać 24bit. Próbkowanie zniknęło. Przy odtwarzani roon robi niby to samo tylko ta kropka zielona mnie martwi :) wcześniej była śliczna biała gwiazdka ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Roon pokazywał upsamplig w trybie zgodności (czyli ta zielona kropka na ścieżce sygnału). Powodem było to, że zablokowałem PINem Dante Virtual Soundcard. To tak jakby wówczas Roon nie dostawał pełnej informacji o ustawieniach DVS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś może próbował w DSP Engine zaimplementować odpowiedź impulsową pomieszczenia? Jeśli tak jakich należy spodziewać efektów?

 

cytuję Wiki:

"W akustyce często wyznacza się odpowiedź impulsową pomieszczenia (np. kościoła) poprzez nagranie w nim krótkiego impulsu dźwiękowego (np. strzału z pistoletu). Pozwala to później na przetwarzanie innych nagrań (splatanie ich z odpowiedzią impulsową pomieszczenia) i w rezultacie otrzymanie takiego efektu, jakby zostały one nagrane w tym właśnie pomieszczeniu."

 

Brzmi dla mnie bardzo kusząco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, dopadło i mnie :-) Chciałbym przetestować Roona... i mam pytanie. Czy warto w ciemno kupować jakiegoś NUC7i5? Potem instalacja ze strony ROCK...? Kolejne pytanie to jak to jest z tymi wentylatorami w NUC? Faktycznie szumią? Trzeba to przekładać do obudowy fanless? Jak to jest z tymi trial-ami? Czy jak na jakimś starym laptopie wypróbuje to na NUC już nie da rady za miesiąc? Można użyć innego maila? Czy to przypisane jest do MAC? Z góry dzięki za informacje.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może próbował w DSP Engine zaimplementować odpowiedź impulsową pomieszczenia? Jeśli tak jakich należy spodziewać efektów?

 

cytuję Wiki:

"W akustyce często wyznacza się odpowiedź impulsową pomieszczenia (np. kościoła) poprzez nagranie w nim krótkiego impulsu dźwiękowego (np. strzału z pistoletu). Pozwala to później na przetwarzanie innych nagrań (splatanie ich z odpowiedzią impulsową pomieszczenia) i w rezultacie otrzymanie takiego efektu, jakby zostały one nagrane w tym właśnie pomieszczeniu."

 

Brzmi dla mnie bardzo kusząco :)

 

Dodać pogłos łatwo, trudniej go zmniejszyć niestety. Takie "strojenie" pomieszczenia i głośników daje na ucho na początku spektakularne efekty, ale potem wychodzi, że lepiej bez.

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodać pogłos łatwo, trudniej go zmniejszyć niestety. Takie "strojenie" pomieszczenia i głośników daje na ucho na początku spektakularne efekty, ale potem wychodzi, że lepiej bez.

To nie jest żadne dodawanie pogłosu, wręcz przeciwnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadne dodawanie pogłosu, wręcz przeciwnie!

 

Cytujesz z wikipedii dokładnie to - dodawanie pogłosu. Można wpływać na cechy sygnału, ale nie bardzo jest jak wpływać na cechy pomieszczenia. Można więc w pewnym stopniu korygować brzmie nie zestawów głośnikowych i brzmienie w miejscu odsłuchu, ale zmniejszenie ilości i czasu pogłosu jest niemożliwe - bo jak? Np, jak nic nie gra? ;)

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dopadło i mnie :-) Chciałbym przetestować Roona... i mam pytanie. Czy warto w ciemno kupować jakiegoś NUC7i5? Potem instalacja ze strony ROCK...? Kolejne pytanie to jak to jest z tymi wentylatorami w NUC? Faktycznie szumią? Trzeba to przekładać do obudowy fanless? Jak to jest z tymi trial-ami? Czy jak na jakimś starym laptopie wypróbuje to na NUC już nie da rady za miesiąc? Można użyć innego maila? Czy to przypisane jest do MAC? Z góry dzięki za informacje.

 

Do testu nie warto kupowac NUC-a. Lepiej zainstalować serwer na komputerze.

 

Podstawowa architektura Roona zakłada oddzielny serwer i zdalne klienty (które sa podłączone lokalnie do odbiorników jak DAC, wzmacniacz, głośniki aktywne), które otrzymują strumień z serwera po sieci LAN. W takiej konfiguracji serwer może być w innym pomieszczeniu niz klienty (i sprzęt audio). Wiatraki nie bedą wówczas problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na komputerze z windowsem który używam na codzien instaluję serwer... Czy on jakoś znacząco obciąża procesor podczas nie słuchania muzyki? Tzn czy można go zatrzymać? Czy dzwiekowo będzie jakoś gorzej od takiego NUC? Czy Windows psuje sam od siebie?

 

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie żadnej różnicy w jakości dźwięku o ile sprzęt audio będzie podłączony do klienta Roona, a serwer będzie streamowal do klienta po LAN. Jakość dźwięku będzie zależała od jakości sprzętu na którym jest klient Roona.

Nie wiem jak na Windows, ale na Macu serwer Roona trzeba włączać i można wyłączyć jak sie nie słucha muzyki.

Jak sie nie używa modułu DSP ani konwersji z/do DSD to użycie CPU jest minimalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://ftp.pwsz.glogow.pl/Materialy_dydaktyczne/Krzysztof_Patan/syg_syst/wyklad2_ss.pdf

 

tutaj sobie poczytaj co dokładnie robi Roon ze splotem w skłębianiu i zapomnij na razie o pogłosie

 

OK, zapomniałem, że wiesz lepiej.

 

Skąd wziąłeś to "skłębianie"?

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Zgłaszam swój akces do klubu z roon audio i licencją dożywotnią :)

Póki co nie widzę konkurencji na rynku. Przez wiele lat używałem Jriver a wcześniej również wtyczki Jplay.

Z ciekawości ponownie zainstalowałem te programy ale w najnowszych odsłonach. O ile Jriver niesamowicie ewoluował przez ostatnie lata (obsługa języka polskiego), to po odpaleniu Jplay Femto poczułem się jak po powrocie do przeszłości :) Niesamowicie archaiczna aplikacja a właściwie proteza bez własnego interfejsu graficznego. Tego nie da się używać samodzielnie, trzeba dokupić kolejne aplikacje.

Po przesiadce z Roon Audio to są zupełnie dwa światy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, cir napisał:

redaktor Pacuła pisze dokładnie  to samo niezmiennie od 2-3 lat 

chyba pierwszy raz widze taka zgodnosc i powtarzanie słów mistrza 

Pacuła jeszcze jak pisał dla Audio to zdarzało mu się napisać prawdziwe odczucia. Jak to mówią, exceptio probat regulam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.