Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, MrSalieri napisał:

Czy Roona macie zainstalowanego tylko na dedykowanych do tego celu Komputerach(NAS) czy także na zwykłych PCtach? 

Generalnie najlepiej w konfiguracji NAS->Bridge->DAC sprawują się dedykowane Synology, HP czy IBM generalnie rozwiązania serwerowe. Fajnego już kupisz za 1200-2000PLN. Na zwykłym PC też postawisz ze zwykłą Windą. I tak ma zrobione Rafał.M. 

1 godzinę temu, MrSalieri napisał:

Czy NASy kręcą się cały czas czy tylko jak słuchacie muzyki? 

Wszystko zależy jakie są założenia. Jeżeli NAS jako serwer plików, dobrze go wykorzystać do innych mediów. BackUp-y z domowych laptopów, telefonów, smart mediów. Dodatkowo zalecał bym robienie RAID 0+1. 4-6TB czerwone WD. Jeżeli zrobisz Roon-a na PC z win i wgrasz tysiące plików, jak coś się posypie, to złom przez okno, bo nie będzie co zbierać. 

1 godzinę temu, MrSalieri napisał:

Jak wygląda sprawa przeniesienia licencji na inną maszynę w przypadku awarii lub wymiany na inną? 

Z licencjami można mieszać do woli, z tego co było. Nie sądzę że teraz coś się zmieniło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MrSalieri napisał:

A ja mam takie pytania:

Czy Roona macie zainstalowanego tylko na dedykowanych do tego celu Komputerach(NAS) czy także na zwykłych PCtach? 

Czy NASy kręcą się cały czas czy tylko jak słuchacie muzyki? 

Jak wygląda sprawa przeniesienia licencji na inną maszynę w przypadku awarii lub wymiany na inną? 

Licencja jest przypisana do adresu email i konta, nie do urządzenia. Możesz ją aktywować na jakimkolwiek nowym sprzęcie.

U mnie roon server jest zainstalowany na dysku SSD tak jak zaleca producent więc nic się nie kręci :)

Niebawem przekonasz się sam jaki jest efekt instalacji na "super PC".

Żadne HP ani IBM nie są dedykowane do roona, wyłącznie Synology, Qnap i Intel NUC.

Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Szymon napisał:

Licencja jest przypisana do adresu email i konta, nie do urządzenia. Możesz ją aktywować na jakimkolwiek nowym urządzeniu.

No dobra a co z poprzednim urządzeniem?  Licencja jest jedna więc chyba nie może działać na kilku urządzeniach.

Instaluje soft na nowej maszynie loguje się i działa?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MrSalieri napisał:

No dobra a co z poprzednim urządzeniem?  Licencja jest jedna więc chyba nie może działać na kilku urządzeniach.

Instaluje soft na nowej maszynie loguje się i działa?  

Dezaktywujesz stare urządzenie i aktywujesz nowe. Roon core może być tylko jeden, urządzeń do sterowania dowolnie dużo.

Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MrSalieri napisał:

Instaluje soft na nowej maszynie loguje się i działa?  

Tak, program sam się spyta czy dezaktywować stare "jądro" :)

1 minutę temu, MrSalieri napisał:

W ustawieniach Roon?  Tak jak wyłącza się okres testowy? 

Po instalacji na nowym urządzeniu program sam Cię spyta czy powiązać z nowym jądrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Szymon napisał:

Tak, program sam się spyta czy dezaktywować stare "jądro" :)

Aha czyli sam wykrywa nową maszynę. Wszystko jasne. Człowiek nie wie to pyta.  Rozwiązanie wydaje się jak najbardziej racjonalne. Była by nie zła lipa jak by po awarii kompa trzeba było kupować nową licencję :)

Dzięki Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Szymon napisał:

Żadne HP ani IBM nie są dedykowane do roona

Taaa, mam customowego HP i rozwala wszystko w okół....

16 minut temu, Szymon napisał:

U mnie roon server jest zainstalowany na dysku SSD tak jak zaleca producent więc nic się nie kręci :)

Nie mieszaj ludziom w głowach, Roon serwer + OS jest zalecany na SSD. Zresztą to nie jest zalecenie, a standard dla rozwiązań serwerowych od laaat. Pliki masz na zwykłych "kręcących"  dyskach. No chyba że masz 10Tb SSD.....   Co było by ekstremalnie głupie, ponieważ dyski SSD nie uszkadzają jak w zwykłych sektory (z których coś jeszcze odzyskasz) tylko jak pada SSD to już nic nie odzyskasz...

Jest jeszcze jedna kwestia. Jak robisz Roon na zwykłym PC + Win i wstawisz go na tym samym regale co reszta systemu (przypomnę że procesor, RAM, HDD) pracują na wysokich częstotliwościach jest prawie niemożliwe odseparować ten "electro nois" od reszty systemu.  To jak wstawianie mikrofalówkę obok Daca. Gdzieś są o tym pomiary.  Więc opcja NAS->bridge->DAC sprawuje się najlepiej. Bridge robisz na jakimś mikro komputerku. Ale ja tam się nie znam... 

Edytowane przez hi_aro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, hi_aro napisał:

Taaa, mam customowego HP i rozwala wszystko w okół....

Nie wątpię, tylko nikt tego nie może potwierdzić. Może wreszcie pochwalisz się tym "niszczycielem" hiendu :)

Nie zmienia to faktu że wprowadzasz ludzi w błąd. Żaden HP nie jest dedykowany do tej aplikacji.

27 minut temu, hi_aro napisał:

Roon serwer + OS jest zalecany na SSD

Powtarzasz jedynie to co napisałem. Ochłoń i przeczytaj ponownie moją wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, hi_aro napisał:

Jest jeszcze jedna kwestia. Jak robisz Roon na zwykłym PC + Win i wstawisz go na tym samym regale co reszta systemu (przypomnę że procesor, RAM, HDD) pracują na wysokich częstotliwościach jest prawie niemożliwe odseparować ten "electro nois" od reszty systemu.  To jak wstawianie mikrofalówkę obok Daca. Gdzieś są o tym pomiary.  Więc opcja NAS->bridge->DAC sprawuje się najlepiej. Bridge robisz na jakimś mikro komputerku. Ale ja tam się nie znam... 

Jak najbardziej zrozumiałe plus szum zasilacza.  U mnie PC jest w innym pomieszczeniu na piętrze także luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, hi_aro napisał:

Taaa, mam customowego HP i rozwala wszystko w okół....

Nie mieszaj ludziom w głowach, Roon serwer + OS jest zalecany na SSD. Zresztą to nie jest zalecenie, a standard dla rozwiązań serwerowych od laaat. Pliki masz na zwykłych "kręcących"  dyskach. No chyba że masz 10Tb SSD.....   Co było by ekstremalnie głupie, ponieważ dyski SSD nie uszkadzają jak w zwykłych sektory (z których coś jeszcze odzyskasz) tylko jak pada SSD to już nic nie odzyskasz...

Jest jeszcze jedna kwestia. Jak robisz Roon na zwykłym PC + Win i wstawisz go na tym samym regale co reszta systemu (przypomnę że procesor, RAM, HDD) pracują na wysokich częstotliwościach jest prawie niemożliwe odseparować ten "electro nois" od reszty systemu.  To jak wstawianie mikrofalówkę obok Daca. Gdzieś są o tym pomiary.  Więc opcja NAS->bridge->DAC sprawuje się najlepiej. Bridge robisz na jakimś mikro komputerku. Ale ja tam się nie znam... 

Gdybyś przeczytał uważnie to co pisałem,to byś doczytał że umieszczona w innej obudowie  karta RME AES/EBU  jest izolowana światłowodem poprzez nadajnik/odbiornik extendera.Więc to czym się raczy DAC jest czyste jak łza,

A przecież NAS też ma procesor .pamięć ram,no i system. co prawda nie winde ,ale ma.

Ty masz bridge , ja mam światłowód. Co lepsze ?

Edytowane przez Rafał.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Rafał.M napisał:

Gdybyś przeczytał uważnie to co pisałem,to byś doczytał że umieszczona w innej obudowie

Gdybyś nie słuchał propagandowej papki, to byś wiedział, że to że masz jakąś tam kartę i jakiej tam inne "rzeczy" nie ma znaczenia. Postaw mikrofalówkę obok DAC i podgrzej trochę bigosu, na przykład. Nie łącz mikrofalówki z DAC przez żadne "karty" czy "światłowody". Następnie posłuchaj tej mikrofalówki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Rafał.M napisał:

Ty masz bridge , ja mam światłowód. Co lepsze ?

Rzecz gustu, ja najpierw rozważam + i - różnych rozwiązań. Eliminuję do minimum konwertery, bierdery i kable. Jak najprostsza i krótka droga sygnału I2S do DAC. 

Ja nigdy nie postawił bym źródła zakłóceń wysokiej częstotliwości (PC, serwer itp) 50cm od systemu audio. A już obok lamp to jest dla mnie ignorowanie podstaw. 

Pisałem wcześniej o minikomputerze, jako bridge. Miałem opcję RPi bardzo blisko DAC. Zrobienie ekranu magnetycznego na RPi było słyszalne. 

Już się zamykam... Bawcie się dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Szymon napisał:

Toś chłopie zabłysnął jak supernowa!

Szymku, czekamy na jakieś wyjaśnienia, o które pytałem. 

- na czym masz pliki audio (SSD, HDD, Cloud)

- jaki wpływ na system, Dac i resztę mają zakłócenia wysokiej częstotliwości. 

- jakie są Twoje doświadczenia z zasilaniem systemu audio z baterii Li Ion. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hi_aro napisał:

Rzecz gustu, ja najpierw rozważam + i - różnych rozwiązań. Eliminuję do minimum konwertery, bierdery i kable. Jak najprostsza i krótka droga sygnału I2S do DAC. 

Ja nigdy nie postawił bym źródła zakłóceń wysokiej częstotliwości (PC, serwer itp) 50cm od systemu audio. A już obok lamp to jest dla mnie ignorowanie podstaw. 

Pisałem wcześniej o minikomputerze, jako bridge. Miałem opcję RPi bardzo blisko DAC. Zrobienie ekranu magnetycznego na RPi było słyszalne. 

Już się zamykam... Bawcie się dalej. 

Ciągle szukasz zaczepki.Mało mnie obchodzi co miałeś kiedyś... tam . Ja opisałem moje połączenie , i jestem  bardzo zadowolony z poziomu dźwięku jaki został przez to osiągnięty, może to również potwierdzić kilka  osób które słyszały mój system.

A u Ciebie?. Ktoś, coś widział, słyszał, może potwierdzić tą Twoją nirwane. Czy tak sobie klepiesz w klawiaturę.

Ps.  Mile widziane zdjęcia. 

 

 

 

Edytowane przez Rafał.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.12.2018 o 14:03, Rafał.M napisał:

Więc przyszła pora coś posłuchać. Przypuszczałem że zagra to na podobnym poziomie jak JRiver . Ale , jakie to piękne zaskoczenie było . Nie wiem jak ONI stworzyli tak genialny software , ale to jak potrafił się zagnieździć w środowisku windowsa moim zdaniem zasługuje na nobla.

Moje pytanie: testowaliście Roona wtedy z załączonym DSP tj. dokładnie z upsamplingiem załączonym  czy z wyłączonym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam problem z Roon/Tidal,  Tidal dodaje do mojej biblioteki  albumy z dupy bez mojej wiedzy po ich usunieciu dalej je widac , po restarcie nie widać ale za 20 sek. znowu sie pojawiaja dodajac kolejne albumy od czapy , miał ktoś coś takiego ? jak to opanować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.12.2018 o 09:30, MrSalieri napisał:

Panowie jakie tablety polecacie jako piloty do roona?

Lepiej coś na iOS czy androidzie?

Ja używam na iPadzie (iPad mini 3) i aplikacja chodzi bardzo płynnie. Mam tylko jedną uwagę do samej aplikacji (chyba, że można to gdzieś zmienić w ustawienia i koledzy pomogą), po wygaszeniu ekranu w iPadzie lub zablokowaniu, odblokowuję tablet i od razu powraca widok aplikacji, ale gdy naciskam wróć do wszystkich albumów to pokazuje wszystkie albumy od początku, od A (mam uporządkowane alfabetycznie po wykonawcach), a nie wraca do miejsca albumu, który gra. Taka sytuacja nie występuje, gdy wracam do listy albumów, a iPad nie wygasł/zablokował się. Czy u kogoś też występuje taka przypadłość? Dla mnie jest to trochę denerwujące, gdyż wolałbym, aby zawsze wracając do listy albumów przenosiło mnie do miejsca, gdzie jest album, który aktualnie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
12 godzin temu, MrSalieri napisał:

@h3x_Lukasz jak tam drugie podejście do Roona? 

Po drugim podejściu do dwutygodniowych testów, niestety kolejny raz żegnam się z Roonem. Być może gdybym posiadał transport "roon ready" zastanowił bym się nad kupnem ale współpraca z maliną do optymalnych nie należy. Poza tym nadal czuję zbyt duży chaos w interfejsie i brak łatwego wglądu w strukturę katalogów mojej biblioteki. Przy założeniu, że staram się słuchać muzyki całymi płytami Moode w zupełności spełnia swoje zadanie. Dodatkowo roon nie wniósł nic do jakości dźwięku. Ne korzystam z funkcji upscalingu, uważam że jest to cyfrowa ingerencja w brzmienie, trochę jak filtry w DACu. Będąc szczerym Malina z Moode gra lepiej niż roon z maliną przez wtyczkę squeezelite.

Kibicuję roon'owi i będę się przyglądał nadal temu systemowi. Szkoda, mam dość silny NAS, który doskonale sobie radził jako serwer roon'a. Poczekamy na rozwój i nową wersję. Przy okazji trzeba dodać, że wersję roon'a na NAS Synology i QNAP rozwija jedna osoba, która odłączyła się od teamu roon labs co też wprowadza pewny niepokój i ryzyko przyszłości tej wersji.

Edytowane przez h3x_Lukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, MrSalieri napisał:

Jeszcze coś ciekawego?  Jakieś istotne rzeczy? 

Poniżej najważniejsze zmiany

New Functionality for Roon 1.6:

  • All new Roon Radio
  • Qobuz Support
  • Redesigned Search
  • Now Playing & Queue redesigned
  • “Up Next” notifications
  • DSP redesigned

Więcej info jest na stronie https://community.roonlabs.com/t/roon-1-6-is-now-live/58657

Według mnie (z perspektywy iPada mini 3), po aktualizacji lepiej wygląda interfejs, czytelniejszy jest też moduł DSP. Nie testowałem jeszcze nowej wersji Radio, ale wiele osób chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po aktualizacji na 3 tabletach, telefonie, komputerze i NAS :)

Wygląd jeszcze lepszy i szybsze działanie. Ponoć dodali obsługę Chromecast. Sporo zmienili w ustawieniach urządzeń, konwersji i DSP ale tym się jeszcze nie bawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.