Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  187 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Szymon napisał:

Jestem właśnie po aktualizacji na 3 tabletach, telefonie, komputerze i NAS :)

Wygląd jeszcze lepszy i szybsze działanie. Ponoć dodali obsługę Chromecast. Sporo zmienili w ustawieniach urządzeń, konwersji i DSP ale tym się jeszcze nie bawiłem.

tak z ciekawości, z jakich tabletów korzystasz? czy coś na iOS i jeżeli tak to występuje u Ciebie taka sytuacja jaką opisałem kilka postów wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kmirror napisał:

tak z ciekawości, z jakich tabletów korzystasz? czy coś na iOS i jeżeli tak to występuje u Ciebie taka sytuacja jaką opisałem kilka postów wyżej?

Używam samych Lenovo Yoga 2, wszystko na androidzie. Mam starego ipada mini, działa świetnie ale producent postanowił posłać go na śmietnik historii i nie można na nim zainstalować żadnej nowej aplikacji. Roon na nim nie działa. Dziękujemy ci apple :)

Najszybciej działa aplikacja na komputerze, pewnie ze względu na wysoką moc obliczeniową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gutekbull napisał:

Czy jest jakakolwiek możliwość sterowania Roonem z laptopa z Linuxem ?

omawiane chyba wiele razy, tu masz to co jest możliwe:
https://roonlabs.com/downloads.html

 roon Server na linux i Remote na smartfon , chyba nic innego nie wymyślisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam ,bo ponoć program się rozwija, widać nie zabardzo. Myślałem że opcja ekrany to coś takiego......nie bardzo wiem o co tam chodzi ?

Trochę dziwne że program jest na Linuxie ,że jest zintegrowany z jądrem Linuxa ,a nie ma sterowania z poziomu Linuxa, tym bardziej że na trzy posiadane smartfony ,na dwóch gubi połączenie z Roonem ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dziwne, ale z drugiej strony który program jest robiony w tylu różnych wydaniach? ja nie znam drugiego

mam Roon Server na windzie i Remote na iphonie  - działa super i normalnie nic nie gubi,
jedyne co to w trybie oszczędzania baterii na telefonie Remote czasami traci połączenie ale to wina iOS i tego że ogranicza moce na WiFi w tym trybie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na LG jest ok. jak zgubi połączenie to połączy bez problemu ponownie.

Na Xiaomi i Huawei jak zgubi to juz nie połączy :-(

I obojętnie co nie ustawie na smartfona , walczę już z tym rok !

Na forum Roona temat jest znany, wychodzą kolejne aktualizacje i ..... kicha , problemu nie naprawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugim podejściu do dwutygodniowych testów, niestety kolejny raz żegnam się z Roonem. Być może gdybym posiadał transport "roon ready" zastanowił bym się nad kupnem ale współpraca z maliną do optymalnych nie należy. Poza tym nadal czuję zbyt duży chaos w interfejsie i brak łatwego wglądu w strukturę katalogów mojej biblioteki. Przy założeniu, że staram się słuchać muzyki całymi płytami Moode w zupełności spełnia swoje zadanie. Dodatkowo roon nie wniósł nic do jakości dźwięku. Ne korzystam z funkcji upscalingu, uważam że jest to cyfrowa ingerencja w brzmienie, trochę jak filtry w DACu. Będąc szczerym Malina z Moode gra lepiej niż roon z maliną przez wtyczkę squeezelite.
Kibicuję roon'owi i będę się przyglądał nadal temu systemowi. Szkoda, mam dość silny NAS, który doskonale sobie radził jako serwer roon'a. Poczekamy na rozwój i nową wersję. Przy okazji trzeba dodać, że wersję roon'a na NAS Synology i QNAP rozwija jedna osoba, która odłączyła się od teamu roon labs co też wprowadza pewny niepokój i ryzyko przyszłości tej wersji.
A przy okazji - w jaki sposób dostałeś dostęp do drugiego triala?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojawiła się aktualizacja Roon do wersji 1.6, wprowadzono m.in. integrację z Qobuz (ciekawe kiedy będzie w Polsce) oraz poprawiono Roon Radio
Biorąc pod uwagę, że na USB Audio Player Qobuz gra lepiej od Tidala to naprawdę ciekawa opcja - o ile poziom integracji jest identyczny(bo na UAP Q od strony użytkowej działa gorzej niż T).

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wydaje się że na Linuxie działa płynniej ( testowane na Ubuntu Studio vs Windows Server 2016 + HQ Player i5-8600T 16GB RAM ), wszystko zależy też od pozostałej konfiguracji/sposobu używania bo czasami wymusza użycie Windowsa, niestety.

Ps. Chociaż zauważyłem że telefony używane do sterowania też mają wpływ.

Edytowane przez emc_emc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja  mam porównanie na macu i windowsie. Jeśli jest 32 Gb ramu i SSD system + SSD magazyn, to nie ma różnicy. Na windzie wydajniejszy proc ale Roon uruchamia się tak samo szybko i nie ma żadnych lagów czy podobnych problemów. Jedynie aplikacja na iOS lata lepiej niż na androida. Wybierz system który bardziej Ci pasuje. Roon jest świetnie zoptymalizowany na każdej platformie. Ja osobiście bym przeszedł na maca ale pracuję na PC i potrzebuje mocnych bebechów, a w przypadku maca pro to są koszta 15 000 więc także wybór jest oczywisty. 

Edytowane przez chcheckitout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej pasuje mi Windows bo nie będę musiał nic kombinować jak tylko po prostu go zainstalować.  Trzeba będzie tylko dołożyć RAMu bo mam 8GB. Do sterowania chyba będę szukał jakiegoś tableta na iOS bo już się orientowałem że lepiej sobie radzi niż urządzenia na androidzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jeszcze czy roona macie zainstalowanego na dedykowanych serwerach NAS czy na zwykłych komputerach stacjonarnych.  Chodzi mi o włączanie kompa do słuchania muzyki.  Nie widzę sensu aby komputer chodził cały czas jak słucham 2-3 razy w tygodniu po 2-4 godziny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj na tym co masz, jak się nie sprawdzi masz pełno alternatyw, ale najczęściej wiąże się to z wydatkiem, w przypadku NAS nawet sporym, bo pierwszy lepszy NAS nie uciągnie roona. Włączanie kompa mi osobiście nie przeszkadza

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chcheckitout napisał:

NUC super rozwiązanie ale jak się ma dużą bibliotekę, to też wyjdzie drogo. SSD + i7 + minimum 16 GB 

Ja używam ROON'a na NUC 7 z i5, 8GB i 128GB SSD. Bez problemu daje radę. Praktycznie jest bezgłośny, po odpowiednim ustawieniu. Bibliotekę mam na dysku sieciowym routera Asus RT AC86U. Oczywiście tak jak piszesz i7 może być potrzebny mając dużą bibliotekę utworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje trochę czasu, jakieś 10 sekund....
Chyba u Ciebie
Ja używam ROON'a na NUC 7 z i5, 8GB i 128GB SSD. Bez problemu daje radę. Praktycznie jest bezgłośny, po odpowiednim ustawieniu. Bibliotekę mam na dysku sieciowym routera Asus RT AC86U. Oczywiście tak jak piszesz i7 może być potrzebny mając dużą bibliotekę utworów.
Nie chcę mieć komputera na styk, bo biblioteka mi się powiększa cały czas. Kupuje bardzo dużo plików które trochę miejsca zajmują, płyt zresztą (ale będę używał cd) też i nie używam tidala bo nie ma tam muzyki jakiej słucham. Czasami kupuje subskrypcję jak gdzieś wyjeżdżam ale to co mnie tam interesuje to może 30 %.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, m4tech napisał:

Potrzebuje trochę czasu, jakieś 10 sekund....

To jak najbardziej zrozumiałe i akceptowalne.  Chodzi mi o sytuację gdzie potrzebuje kilka lub kilkanaście minut po uruchomieniu. @chcheckitout a jak u Ciebie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówimy o procesorach to pamiętajmy tylko że i7U z NUCów to co innego niż i5T nie mówiąc już o i7T, wszystko zależy też od wielkości biblioteki i ustawień przeszukiwania. Najlepiej zainstalować na jakimkolwiek komputerze ze swoją biblioteką i zobaczyć jak funkcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoonServer to zaawansowana baza danych, więc jak każda posiada mechanizmy cachowania zapytań i operacji na danych. Dlatego właśnie dokładacie RAM do swoich NASów i komputerów bo wykorzystuje go do takich operacji. Wyłączanie serwera i włączanie jest moim zdaniem degradacją dla wydajności takiego serwera i później niepotrzebnie wskazujecie, że procek i7 to minimum do płynnej pracy Roon'a.

Wszystko też zależy jaką biblioteką dysponujecie. @MrSalieri patrząc na Twoją (ponad 4TB danych) mam duże obawy, jak roon będzie się zachowywał po każdym włączeniu i wyłączeniu serwera.

Dodatkowo teoretycznie, Linux ma we wszystkich obszarach przewagę jako system pod serwer  aplikacji (system plików, zarządzanie pamięcią) pod warunkiem, że Roon napisany jest pod niego poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MrSalieri napisał:

To jak najbardziej zrozumiałe i akceptowalne.  Chodzi mi o sytuację gdzie potrzebuje kilka lub kilkanaście minut po uruchomieniu. @chcheckitout a jak u Ciebie? 

Właśnie zmierzyłem i u mnie 5 sek hmm ale jakie to ma znaczenie ? Żartowałem z tym "chyba u Ciebie" :) 

Ja szukam jakiegoś kombajnu all in one o dużej mocy, dac, wsparcie roon. Tylko, że to co mi się podoba nie współpracuję z Roonem ehh

Najlepiej działa Sotm ale wkurza mnie ta plątanina kabli, dziesiątki urządzeń, zasilaczy, zegary itp ...

Edytowane przez chcheckitout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak testowałem Roona to chodził bez problemu na miniPC z Atomem i 4GB RAM grał razem z jPlay. Tidal też chodził bez problemu ale nie używałem żadnych upsamplingów czy jak to tam się zwie i grało na zwykłych 16/44. Jeśli chodzi o włączanie kompa to najlepiej dokupić Fidelizera, który ma opcję domyślnego uruchomiania się po włączeniu komputera i jednocześnie uruchamia playera(z Roonem to działało). Można więc wszystko uruchomić bez monitora a komputer zamykać np. przez pulpit wirtualny.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.