Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  187 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, MrSalieri napisał:

A jak u was wygląda sprawa przewijania utworów?  Chodzi mi o zmianę położenia suwaka. Czy działa to płynnie na każdym rodzaju pliku,  na Tidalu, czy są jakieś trzaski,  dziwne dźwięki,  opóźnienia itp. zakłócenia. 

Pliki bez problemu można przewijać. Mam same ~ 90 mb i śmiga od razu bez przycięcia, trzasków. Tidala nie używam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MrSalieri napisał:

A jak u was wygląda sprawa przewijania utworów?  Chodzi mi o zmianę położenia suwaka. Czy działa to płynnie na każdym rodzaju pliku,  na Tidalu, czy są jakieś trzaski,  dziwne dźwięki,  opóźnienia itp. zakłócenia. 

U mnie z dCSami działa szybko i sprawnie, żadnych anomalii ani tym bardziej jakiś zakłóceń nie zarejestrowałem. Słucham wszystkich rodzajów plików od 44,1Khz wave do 2 x DSD i  DXD. Zegarki same się przełączają a daczek i transport ze wsparciem MQA pozwala delektować się dźwiękiem z zakładki taśma matka :) Jedyne wąskie gardło to tablet do sterowania z androidem. Trzeba go zrestartować po kilku godzinach słuchania bo zaczyna zwalniać. Przy sterowaniu z mocnego komputera można słuchać do końca życia i jeden dzień dłużej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2019 o 07:57, MrSalieri napisał:

A jak u was wygląda sprawa przewijania utworów?  Chodzi mi o zmianę położenia suwaka. Czy działa to płynnie na każdym rodzaju pliku,  na Tidalu, czy są jakieś trzaski,  dziwne dźwięki,  opóźnienia itp. zakłócenia. 

u mnie w konfiguracji roon core na laptopie Dell XPS 15 z i7 i 16GB RAM, sterowanie z iPad mini 3, transport SOtM wszystko śmiga płynnie, utwory z Tidala również, bez różnicy czy jest to Tidal czy DSD256, wszystko działa tak samo płynnie

Edytowane przez kmirror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kmirror napisał:

u mnie w konfiguracji roon core na laptopie Dell XPS 15 z i7 i 16GB RAM, sterowanie z iPad mini 3, transport SOtM wszystko śmiga płynnie, utwory z Tidala również, bez różnicy czy jest to Tidal czy DSD256, wszystko działa tak samo płynnie

Dzięki. 

A jaki system operacyjny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób, które poszukują dobrej klasy realizacji i ciekawej muzyki polecam zakładkę Kopia Matka w Tidalu.

Jeśli macie sprzęt obsługujący MQA to palce lizać.

 

 

2.png

Jeżeli zamierzacie grać z roon audio to warto pomyśleć o dysku sieciowym, na którym postawicie roon server. Pod koniec 2018 roku wszedł do sprzedaży PASYWNY model, można powiedzieć o audiofilskim wyglądzie Qnap HS453DX. Można go wyposażyć w dwa dyski talerzowe i dwa SSD (na oprogramowanie + opcjonalnie najczęściej słuchana muzyka).

Jest odpowiednio szybki i można się delektować ciszą. Do kompletu wystarczy zasilacz liniowy i mamy bazę sprzętową pod szereg transportów i odtwarzaczy plików w całym domu. Lista obsługiwanych przez roona marek poniżej:

https://roonlabs.com/partners.html

Opis serwera:

https://www.qnap.com/pl-pl/product/hs-453dx

qnap453dx.jpg

Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szymon napisał:

Dla osób, które poszukują dobrej klasy realizacji i ciekawej muzyki polecam zakładkę Kopia Matka w Tidalu.

Jeśli macie sprzęt obsługujący MQA to palce lizać.

 

 

2.png

Jeżeli zamierzacie grać z roon audio to warto pomyśleć o dysku sieciowym, na którym postawicie roon server. Pod koniec 2018 roku wszedł do sprzedaży PASYWNY model, można powiedzieć o audiofilskim wyglądzie Qnap HS453DX. Można go wyposażyć w dwa dyski talerzowe i dwa SSD (na oprogramowanie + opcjonalnie najczęściej słuchana muzyka).

Jest odpowiednio szybki i można się delektować ciszą. Do kompletu wystarczy zasilacz liniowy i mamy bazę sprzętową pod szereg transportów i odtwarzaczy plików w całym domu. Lista obsługiwanych przez roona marek poniżej:

https://roonlabs.com/partners.html

Opis serwera:

https://www.qnap.com/pl-pl/product/hs-453dx

qnap453dx.jpg

Czytałem, że średnio się nadaje gdyż minimum musi być i3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, chcheckitout napisał:

Czytałem, że średnio się nadaje gdyż minimum musi być i3.  

Nie udało mi się zamęczyć mojego NAS'a Synology DS718+ z celeronem na pokładzie. Podczas dwutygodniowych testów dość dużej biblioteki plików, odtwarzając gęste pliki DSD procek dochodził do maks 30%. Średnie użycie na poziomie 5%. Dysk SSD na bazę Roona, pliki na dysku przystosowanym do NAS Caviar RED 8TB.

Edytowane przez h3x_Lukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Marek.S napisał:

Zależy co robimy z Roonem. Dużo ludzi upsampluje PCM do DSD128 itp. do tego parametryczny EQ i nawet czterordzeniowy i7 wysiadał. 

i5 4210U był na styk do samej konwersji DSD64->PCM i odwrotnie.

Cyba, że się posiada Vivaldi Upsampler Plus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Marek.S napisał:

Zależy co robimy z Roonem. Dużo ludzi upsampluje PCM do DSD128 itp. do tego parametryczny EQ i nawet czterordzeniowy i7 wysiadał. 

i5 4210U był na styk do samej konwersji DSD64->PCM i odwrotnie.

O to, to :) 

11 godzin temu, Szymon napisał:

Cyba, że się posiada Vivaldi Upsampler Plus :)

Na tego NAS się czaiłem jeszcze jak był w zapowiedziach ale raczej jako domowe centrum a server na oddzielnym komputerze, ewentualnie wpiąć go do wzmacniacza, który raczej gra z CD, a pliki to małe wsparcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.02.2019 o 17:56, Marek.S napisał:

Zależy co robimy z Roonem. Dużo ludzi upsampluje PCM do DSD128 itp. do tego parametryczny EQ i nawet czterordzeniowy i7 wysiadał. 

i5 4210U był na styk do samej konwersji DSD64->PCM i odwrotnie.

Zawsze można i7 cyknąć na 5.0GHz i będzie OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, CEzAR21 napisał:

i5 4210U był na styk do samej konwersji DSD64->PCM i odwrotnie.

z pełnymi wersjami procków, (nie laptopowymi) mam trochę inne doświadczenia,
DSD64 + EQ spokojnie idzie na i3 4170 z zapasem, bo pokazuje (7x) na DSD128 jest na styk

Z tego co wiem na takim i5 4690 lub i7 4790K spokojnie idzie DSD512 + EQ....

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trzecie podejście do Roon'a. Zmusił mnie do tego fakt, iż pominąłem przy dwóch testach kluczową sprawę. Mianowicie, nie wiedziałem, że dla mojego transportu opartego na Raspberry, istnieje oficjalne wsparcie w postaci Roon Bridge. Instalacja bridge Roona, powoduje, że transport na malinie, staje się pełnowartościowym transportem Roon Ready komunikującym się z serwerem Roon po wewnętrznym protokole RAAT. Wcześniej korzystałem z wtyczki squeezelite z systemu Moode Audio na Malinie.

Jakie różnice w stosunku do poprzednich testów:

  • Roon słychać - bez użycia filtrów Roona, zwykłe granie, jest słyszalna różnica na plus w stosunku do grania z Moode Audio i squeezelite z Roon. Protokół RAAT jest wg moich uszu "czystszym" graniem.
  • Stabilność działania. Tutaj nie wiem na ile wniosła nowa wersja 1.6 (wcześniej testowałem 1.5) na ile protokół RAAT ale wszystko działa stabilnie i płynnie. Wcześniej miałem problem np. z przewijaniem palcem utworu do przodu. Czasem powodowało to przeskok do następnego utworu. Nawet mój leciwy tablet Lenovo Yoga, przestał zachowywać się niestabilnie z Roonem.
  • Tidal i MQA - tutaj mimo tego, że mój DAC Holo nie wspiera MQA, Roon wykorzystuje MQA genialnie. Brzmienie płyt MQA z Tidala ma dużo większy detal, głębokość i precyzję na scenie. Bardzo ciekawe doświadczenie. No i ta integracja Roona z Tidalem. W końcu nie trzeba przeskakiwać przez kolejne aplikacje na tablecie.

Pobawiłem się wstępnie filtrami DSD, traktuję je raczej jako ciekawostkę ponieważ jestem zwolennikiem grania z źródłowych, oryginalnych plików lub płyt. Na razie mam ograniczenie do DSD64x i próbuję dociec dlaczego. Być może Raspberry daje takie ograniczenie. Jakoś specjalnie DSD64x nie wniosło dla mojego ucha mega zmian. Większe czuję po odpaleniu Roon po RAAT w stosunku do poprzedniego grania.

Roon działa na NAS Synology 718+ z dodatkowym RAM'em (10GB). Nie udało mi się na razie jakkolwiek przeciążyć NAS mimo tego, że rekomendowany jest procesor minimum i3. Baza danych na dysku SSD, pliki na dysku HDD.

Dlatego trzecie testy Roona, zaczynają umacniać mnie w decyzji, że czas na stałą instalację tego grajka w moim systemie.

Edytowane przez h3x_Lukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecie podejście do Roon'a. Zmusił mnie do tego fakt, iż pominąłem przy dwóch testach kluczową sprawę. Mianowicie, nie wiedziałem, że dla mojego transportu opartego na Raspberry, istnieje oficjalne wsparcie w postaci Roon Bridge. Instalacja bridge Roona, powoduje, że transport na malinie, staje się pełnowartościowym transportem Roon Ready komunikującym się z serwerem Roon po wewnętrznym protokole RAAT. Wcześniej korzystałem z wtyczki squeezelite z systemu Moode Audio na Malinie.

Jakie różnice w stosunku do poprzednich testów:

  • Roon słychać - bez użycia filtrów Roona, zwykłe granie, jest słyszalna różnica na plus w stosunku do grania z Moode Audio i squeezelite z Roon. Protokół RAAT jest wg moich uszu "czystszym" graniem.
  • Stabilność działania. Tutaj nie wiem na ile wniosła nowa wersja 1.6 (wcześniej testowałem 1.5) na ile protokół RAAT ale wszystko działa stabilnie i płynnie. Wcześniej miałem problem np. z przewijaniem palcem utworu do przodu. Czasem powodowało to przeskok do następnego utworu. Nawet mój leciwy tablet Lenovo Yoga, przestał zachowywać się niestabilnie z Roonem.
  • Tidal i MQA - tutaj mimo tego, że mój DAC Holo nie wspiera MQA, Roon wykorzystuje MQA genialnie. Brzmienie płyt MQA z Tidala ma dużo większy detal, głębokość i precyzję na scenie. Bardzo ciekawe doświadczenie. No i ta integracja Roona z Tidalem. W końcu nie trzeba przeskakiwać przez kolejne aplikacje na tablecie.
Pobawiłem się wstępnie filtrami DSD, traktuję je raczej jako ciekawostkę ponieważ jestem zwolennikiem grania z źródłowych, oryginalnych plików lub płyt. Na razie mam ograniczenie do DSD64x i próbuję dociec dlaczego. Być może Raspberry daje takie ograniczenie. Jakoś specjalnie DSD64x nie wniosło dla mojego ucha mega zmian. Większe czuję po odpaleniu Roon po RAAT w stosunku do poprzedniego grania.

Roon działa na NAS Synology 718+ z dodatkowym RAM'em (10GB). Nie udało mi się na razie jakkolwiek przeciążyć NAS mimo tego, że rekomendowany jest procesor minimum i3. Baza danych na dysku SSD, pliki na dysku HDD.

Dlatego trzecie testy Roona, zaczynają umacniać mnie w decyzji, że czas na stałą instalację tego grajka w moim systemie.

Jestem bardzo ciekaw.

Możesz odpowiedzieć na kilka pytań łopatologicznie?

Po pierwsze Roon zainstalowany na NAS?

Co zainstalowałeś ma Malinie?

I czy w wersji trail jest taka możliwość?

O co chodzi z RAAT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, venom200 napisał:

Jestem bardzo ciekaw.
Możesz odpowiedzieć na kilka pytań łopatologicznie?
Po pierwsze Roon zainstalowany na NAS?
Co zainstalowałeś ma Malinie?
I czy w wersji trail jest taka możliwość?

Tak, Roon Server na NAS Synology. Standardowa instalacja.

Malina aby była 100% Roon Ready po protokole RAAT, wymaga instalacji Roon Bridge:

http://kb.roonlabs.com/LinuxInstall - Roon Bridge (armv7hf)

Możesz to zrobić na czystym systemie raspbian dla Maliny lub na tym, z którego korzystasz (np. Moode Audio, Volumio). Jest tez dedykowany system RoPiee, który jest niczym innym jak systemem Rasbian z zainstalowanym Roon Bridge. Ja zainstalowałem na tym samym, na którym mam Moode Audio. Skrypt z linka, który podałem jest praktycznie bezobsługowy. Instalujesz w trzech krokach (zgodnie z instrukcją w linku).

Roon Bridge, możesz zainstalować na malinie nawet nie korzystając z triala. Trial jest tylko na server. Bez niego i tak nie wykorzystasz bridge'a bo RAAT jest zamkniętym protokołem Roon Labs.

O RAAT szerzej masz tutaj:

https://kb.roonlabs.com/RAAT

Edytowane przez h3x_Lukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2019 o 09:37, h3x_Lukasz napisał:

Roon słychać - bez użycia filtrów Roona, zwykłe granie, jest słyszalna różnica na plus w stosunku do grania z Moode Audio i squeezelite z Roon. Protokół RAAT jest wg moich uszu "czystszym" graniem.

Byłem i słyszałem.  Wpływ Roona jest wyraźnie słyszalny,  aż sam jestem zdziwiony.  Szymon kolejny raz miałeś rację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich serwery \ mosty wszystko bazuje na linuxie a ci nawet nie mają aplikacji do kontroli odtwarzania pod linuxa.. chore.


A jaki procent uzycia ma Linux jako system operacyjny na swiecie ? 2-3%. Tez bym odstawil na koniec dewelopmentu klienta pod ten system. Pisze to jako zwolennik linuxa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pikuś, są smartfony, tablety etc.

Natomiast inna rzecz jest chora - opłaty, które każą sobie płacić ze ten bądź co bądź niewielki software.

Porównajmy choćby z cenami Audirvany+, w której tak naprawdę do szczęścia chyba brakuje z dużych tematów tylko autorskiego protokołu taki jak RAAT. Rożnica w cenie niemalże 10-krotna, pytam się dlaczego?!

Uwielbiam Roon ale przed następnym pobraniem rocznego haraczu mocno się zastanowię i nie chodzi o to, że nie mam tych pieniędzy tylko po prostu nie mogę przełknąć takiego zdzierstwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że wg mnie to właśnie „tylko” ten protokół wnosi zmiany słyszalne do systemu. Grałem Roonem po Squeezelite i takiego efektu nie było.
Cena za wysoka na polski rynek to fakt, ale nie jest to polski soft. Dla zachodnich portfelów to cena w przyblizeniu 1/4 ceny dla nas. Za 500zł u nas ten system pewnie miałby co drugi audio fan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.