Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To pikuś, są smartfony, tablety etc.
Natomiast inna rzecz jest chora - opłaty, które każą sobie płacić ze ten bądź co bądź niewielki software.
Porównajmy choćby z cenami Audirvany+, w której tak naprawdę do szczęścia chyba brakuje z dużych tematów tylko autorskiego protokołu taki jak RAAT. Rożnica w cenie niemalże 10-krotna, pytam się dlaczego?!
Uwielbiam Roon ale przed następnym pobraniem rocznego haraczu mocno się zastanowię i nie chodzi o to, że nie mam tych pieniędzy tylko po prostu nie mogę przełknąć takiego zdzierstwa...
Nie mam Roona, tylko go testowałem -podobnie jak Audirvanę ale wg mnie różnica w cenie jest uzasadniona. Roon to program, który - w środowisku softwarowym - działa praktycznie na wszystkim i do tego dochodzi kompatybilność z kilkudziesięcioma platformami hifi. Audirvana to przy tym ubogi krewny. Na Win nie ma nawet sterowania z Androida. Mimo ładnego interfejsu znacznie bardziej prymitywne jest też organizowanie biblioteki - domyślnie nie ma np. sortowania po "artystach albumu" i trzeba mocno się napracować, żeby to przestawić. Pomijam fakt, że Roon może porządkować bibliotekę z automatu. Jeśli chodzi o integrację z serwisami to A daje tylko możliwość łączenia kolejki odtwarzania. Na słabszym PC - o dziwo - Roon działa też stabilnej. Równie dobrze można powiedzieć, że Audirvana jest za droga bo jest USB Audio Player Pro, który daje to samo za 70 zeta.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, m4tech napisał:

To pikuś, są smartfony, tablety etc.

Natomiast inna rzecz jest chora - opłaty, które każą sobie płacić ze ten bądź co bądź niewielki software.

Porównajmy choćby z cenami Audirvany+, w której tak naprawdę do szczęścia chyba brakuje z dużych tematów tylko autorskiego protokołu taki jak RAAT. Rożnica w cenie niemalże 10-krotna, pytam się dlaczego?!

Uwielbiam Roon ale przed następnym pobraniem rocznego haraczu mocno się zastanowię i nie chodzi o to, że nie mam tych pieniędzy tylko po prostu nie mogę przełknąć takiego zdzierstwa...

Nie możesz przełknąć,bo co roku sobie o tym przypominasz. Kup dożywotnią i zapomnisz o bólu.

 

 

4+789

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ludzi, niezbyt bogatych, którzy wydają 200 zeta na to, żeby pani sprzątnęła im mieszkanie 2 razy w miesiącu. Mi szkoda kasy bo wolę to wydać np. na płyty, serwisy, lab(jak mam fazę na robienie zdjęć średnim formatem) i inne takie. Dla nich oszczędność czasu jest warta tych pieniędzy. 400 stówy rocznie za Roon to przy tym taniocha.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam swoją obecność z obcowaniem z Roon. Testowo serwer na laptopie (w drugim pokoju) z procesorem i3 i 8 GB RAM. System i baza na linuxie Ubuntu, na zewnętrznym dysku Ssd. Pliki na routerze z funkcją NAS. Daje radę z upsamplingiem do 384 PCM. Roon Bridge na Raspberry pi z Volumio. Coś jest z tym roon bo gra naprawdę zadziwiająco dobrze. 

Poniżej zdjecia z użycia procesora, na którym stoi serwer. 

 

Screenshot_20190317-160236.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji coś upsamplingu w Roon.

Jeśli używana jest jedna strefa (tak mam ja) to do upsamplingu w Roon jakieś super-wielordzeniowe procesory niezbyt wiele wniosą, ponieważ póki co upsampling na jednej strefie Roon robi tylko na max dwóch rdzeniach. Czyli w ogólnym przypadku istotniejsza jest moc taktowania bardziej niż wielordzeniowość. Wielordzeniowe procki w Core mogą za to doskonale sprawdzić się u kogoś kto ma wiele stref.

Taka ciekawostka - Roon Labs podaje z własnych statystyk, że najczęściej stosowanymi pod Core są póki co procesory dwurdzeniowe, stąd też wynika ich strategia i polityka projektowania użycia zasobów dla aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, m4tech napisał:

tak przy okazji coś upsamplingu w Roon.

Jeśli używana jest jedna strefa (tak mam ja) to do upsamplingu w Roon jakieś super-wielordzeniowe procesory niezbyt wiele wniosą, ponieważ póki co upsampling na jednej strefie Roon robi tylko na max dwóch rdzeniach. Czyli w ogólnym przypadku istotniejsza jest moc taktowania bardziej niż wielordzeniowość. Wielordzeniowe procki w Core mogą za to doskonale sprawdzić się u kogoś kto ma wiele stref.

Taka ciekawostka - Roon Labs podaje z własnych statystyk, że najczęściej stosowanymi pod Core są póki co procesory dwurdzeniowe, stąd też wynika ich strategia i polityka projektowania użycia zasobów dla aplikacji.

Nie zgodzę się z Tobą bo ; równoległy modulator Sigma -Delta ,pozwala wykorzystać wszystkie rdzenie. Przynajmniej u mnie .Przy tym szybkość przetwarzania  się podwaja. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie w temacie ale ktoś moze bedzie potrafił pomóć , ma ktoś Auralica i Audirvane + , u mnie soft nie widzi w sieci altaira , altair sam pobiera sobie sterowniki i firmware , wszystko mam aktualne , ktoś wie jak rozwiązać problem? , Roon widzi, Linn Kazoo widzi, Audirvana + już nie ?

Edytowane przez Amores999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem na testy takie oto urządzenie:

https://www.project-audio.com/en/product/stream-box-s2-ultra/

Wprawdzie to na bazie Raspberry Pi ale ma wyjście USB pozbawione zakłóceń.
Być może zstąpi moją malinę. Oczywiście Pro-ject ma Roon Bridge bo bez Roon już nie wyobrażam sobie słuchania z plików :)

Tutaj jeszcze obiecująca prezentacja:


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Rafał.M napisał:

Nie zgodzę się z Tobą bo ; równoległy modulator Sigma -Delta ,pozwala wykorzystać wszystkie rdzenie. Przynajmniej u mnie .Przy tym szybkość przetwarzania  się podwaja. 

A może się podwaja, ponieważ bez tego idzie tylko na jednym rdzeniu, ...warte sprawdzenia. ?


Tymczasem poniżej wypowiedź Brian'a Luczkiewicz (CTO Roon Labs), cytuję bo jest tam sporo innych ciekawych informacji - pytania forumowiczów wytłuszczone:

Why only 2? Most fast processors today have 4.

The majority of systems used to run Roon have 2 cores / 4 threads or less. NUCs are the typical archetype. We monitor these stats on an ongoing basis to drive these decisions.

There is overhead associated to splitting/joining work across cores. It is most efficient to run things on 1 core if they fit there. We enabled the split to 2 cores as a technique for making extreme DSD upsampling cases workable.

Unnecessary multi-core processing has other have negative consequences for the overall user experience. You want cores sitting relatively idle at all times so that when you load screens/search/focus, power up a remote, or kick off radio playback the capacity is there to quickly do the necessary burst of processing immediately.

So a Ryzen with 8 cores and 16 threads is total overkill since at most roon spreads the load over 2 cores? Those cores benefit HQP.

No, that’s inaccurate. Roon uses more than 2 cores in a lot of ways…Roon uses at most 2 cores to handle audio processing for a single zone.

Library management happens on a separate thread, too. So does the UI. So does each folder you are watching. There’s a separate thread that handles communication with remotes, and zone management in the core too. Audio analysis can use all of the cores in your machine if you configure it to.

Plus, the vast majority of Roon users have multiple zones, which then spread their combined load across more than 2 cores.

Roon is balancing all of these needs (plus more I’m surely not thinking of)–there are lots of separate components which need their performance to be relatively decoupled. HQPlayer is a single zone product. Its job is to take over your whole machine to run one zone–we would be shooting ourselves in the foot if we viewed the problem that way.

In terms of future multi-core scaling improvements–

I would much sooner sink resources into making library and database management more parallel than just about any other part of the system, since this is where the most severe performance bottlenecks in the product live.

The most efficient avenues for improving DSP performance are still in the single-core domain–faster SDM’s, faster SRC, faster IIR filters. Responsible optimization efforts focus on the lower-hanging fruit first before spending big on architectural changes.

Hitting more extreme multichannel targets is interesting–but keep in mind that the great majority of multichannel systems in use with Roon are based on HDMI, and thus running at no higher than 192kHz, so they don’t present a severe performance demand. A small handful of people have access to ultra-high-rate DSD DACs like those from exaSound and Merging. They create more intense performance constraints when you want to turn the DSP knobs way up. HQPlayer remains an option for squeezing out more from extreme hardware configurations.

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z roonem na samsung note 8 gdy chcę wysortować utwory po gatunkach co któryś raz aplikacja zawiesza się na dobre w czym problem?
Sortując artystami nie ma problemów.
Na windows chyba problem nie występuje.
roon rock postawiony na intel NUC
No to chyba odpowiedziałeś sobie sam. Spróbuj na innym smartfonie, z inną wersją androida lub z ios.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może próbował   puścić muze  z roon'a na jriver ASIO ? kombunuje jak to odpalić bo :

Przy porównaniu bezpośrednim na tym samym PC z zasilaniem liniowym na moje ucho ta sama muza na Jriver Media Center - gra lepiej niż z ROON'a na tym samym sprzęcie ( lepsza barwa, przestrzeń -bardziej naturalnie )

przez ROON jakby bardziej sztucznie czuć kompresję

Może coś nie tak mam w ustawieniach ROON - ale wszystkie upsamplingi wyłaczone niby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może próbował   puścić muze  z roon'a na jriver ASIO ? kombunuje jak to odpalić bo :
Przy porównaniu bezpośrednim na tym samym PC z zasilaniem liniowym na moje ucho ta sama muza na Jriver Media Center - gra lepiej niż z ROON'a na tym samym sprzęcie ( lepsza barwa, przestrzeń -bardziej naturalnie )
przez ROON jakby bardziej sztucznie czuć kompresję
Może coś nie tak mam w ustawieniach ROON - ale wszystkie upsamplingi wyłaczone niby
To lepiej spróbuj jPlay albo HQPlayer oba mogą grać z Roon. Jak testowałem Roon to z jPlay grał lepiej od Foobara z jPlay, który wg mnie grał lepiej od jRivera.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Jak i czy w ogóle można dodać radiową trójkę w Roon?

Proszę bardzo.

Wklej ten link w sekcji "dodaj stację":

 

https://tunein.com/radio/PR3-Trjka-988-s15984/

 

To samo dotyczy każdej innej stacji. Wyszukujesz odpowiednią stację na stronie tunein.com i kopiujesz url z przeglądarki. Potem wklejasz w roon tam gdzie radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, piorasz napisał:

Proszę bardzo.

Wklej ten link w sekcji "dodaj stację":

 

https://tunein.com/radio/PR3-Trjka-988-s15984/

 

To samo dotyczy każdej innej stacji. Wyszukujesz odpowiednią stację na stronie tunein.com i kopiujesz url z przeglądarki. Potem wklejasz w roon tam gdzie radio.

Dzięki działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.12.2018 o 13:07, Szymon napisał:

ustawienia - biblioteka -importuj ustawienia - edycja 

We wszystkich opcjach ustawiasz preferuj plik.

Czy ta opcja załatwia sprawę pominiętych albumów w bibliotece?  

Jak ręcznie dodać album który roon pominoł w trakcie tworzenia biblioteki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu ‎2019‎-‎03‎-‎23 o 16:21, azis_light napisał:

Czy ktoś może próbował   puścić muze  z roon'a na jriver ASIO ? kombunuje jak to odpalić bo :

Przy porównaniu bezpośrednim na tym samym PC z zasilaniem liniowym na moje ucho ta sama muza na Jriver Media Center - gra lepiej niż z ROON'a na tym samym sprzęcie ( lepsza barwa, przestrzeń -bardziej naturalnie )

przez ROON jakby bardziej sztucznie czuć kompresję

Może coś nie tak mam w ustawieniach ROON - ale wszystkie upsamplingi wyłaczone niby

Mam znowu możliwość potestowania Roona . Rzeczywiście jako odtwarzacz desktop do PC pod względem jakości dźwięku szału nie robi. Jestem zdziwiony bo jak testowałem półtora roku temu(ale miałem trochę inną konfigurację) to wrażenia dźwiękowe były bardzo pozytywne. Wtedy mogłem grać z jPlayem teraz Roon widzi sterowniki jPlaya ale grać – nie gra. Konfiguracja z HQPlayer jest bezproblemowa ale niestety gra to wyraźnie słabiej niż sam HQPlayer, w wariancie WASAPI jest jeszcze słabiej. Jeszcze nie porównywałem brzmienia pilków z Tidala z firmową aplikacją – ale chyba nie będzie wielkiego progresu. Też odniosłem wrażenie – że jako player softwarowy – Roon ogranicza mikro dynamikę i uśrednia barwę . Możliwe, że te przypadłości nie mają znaczenia jak się gra ze streamerami czy end-pointami - to raczej docelowe zastosowanie dla tego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, dzarro napisał:

Roon ogranicza mikro dynamikę i uśrednia barwę . Możliwe, że te przypadłości nie mają znaczenia jak się gra ze streamerami czy end-pointami - to raczej docelowe zastosowanie dla tego programu.

Moim skromnym zdaniem, to rodzaj transportu w większości  o tym decyduje a nie sama aplikacja.  Choć z drugiej strony, byłem uczestnikiem odsłuchu w którym roon zagrał, i było to słychać.  Dźwięk był w ocenie słuchajacych po prostu lepszy z roona niż z innej aplikacji. Porównania z jriverem nie słyszałem.  @Rafał.M przesisdł się na roona z jrivera. Bez powodu raczej tego nie zrobił ?

Moim zadaniem nie należy przy jego zakupie koncentrować się na oczekiwanej poprawie dźwięku a na całej liście innych cech które posiada.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli myślę nad roonem ale jako system rock na mocnym dość nuc5i7 z 8gb ram, bez wiatraków z zasilaczem lps.  Chciałbym żeby na tym nucu było wszystko,a nie dwa komputery z osobnym Core itd. Po prostu jeden pc z roonem,sterowanie tabletem.  Mój dac ma asynchroniczne wejście usb xmos z własnym zasilaniem wraz z przesyłem danych i2s do daca r2r z galwaniczna separacja . Wydaje mi się że taki zestaw będzie wystarczający żeby w pełni wykorzystać walory dźwiękowe roona. Aktualnie używam słabszy mini pc z lps, z foobarem sterowanym  tabletem.  Oczywiście te samo asynchroniczne usb itd itd. Gra dobrze, jakby z roonem gralo chociaż taksamo, a dalo by mi to np tidala to byłbym zadowolony. Dodam że używam dsp do korekcji podstawowych modow pomieszczenia,  w foobarze jest to wtyczka vst. Z roonem też mam zamiar używać dsp, stąd wybralem i7. Czy sam roon jako program da mi możliwość słuchania z plików?  czy muszę mieć jakiś odtwarzacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, bmxmen napisał:

Powoli myślę nad roonem ale jako system rock na mocnym dość nuc5i7 z 8gb ram, bez wiatraków z zasilaczem lps.  Chciałbym żeby na tym nucu było wszystko,a nie dwa komputery z osobnym Core itd. Po prostu jeden pc z roonem,sterowanie tabletem.  Mój dac ma asynchroniczne wejście usb xmos z własnym zasilaniem wraz z przesyłem danych i2s do daca r2r z galwaniczna separacja . Wydaje mi się że taki zestaw będzie wystarczający żeby w pełni wykorzystać walory dźwiękowe roona. Aktualnie używam słabszy mini pc z lps, z foobarem sterowanym  tabletem.  Oczywiście te samo asynchroniczne usb itd itd. Gra dobrze, jakby z roonem gralo chociaż taksamo, a dalo by mi to np tidala to byłbym zadowolony. Dodam że używam dsp do korekcji podstawowych modow pomieszczenia,  w foobarze jest to wtyczka vst. Z roonem też mam zamiar używać dsp, stąd wybralem i7. Czy sam roon jako program da mi możliwość słuchania z plików?  czy muszę mieć jakiś odtwarzacz?

Roon na NUC7 z procesorem i5 bez problemu da radę. Proponuję NUC7 a nie NUC5. Ja korzystam z takiego komputerka i nawet wiatraki się nie uruchamiają. Gram bezpośrednio z USB. Oczywiście roon pliki też odtwarza. Pamiętaj tylko, że w NUC7 potrzebujesz 2 dyski. Roon na dysku startowym nie pozwala trzymać plików muzycznych i też ich nie odtwarza z tego dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.