Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim skromnym zdaniem, to rodzaj transportu w większości  o tym decyduje a nie sama aplikacja.  Choć z drugiej strony, byłem uczestnikiem odsłuchu w którym roon zagrał, i było to słychać.  Dźwięk był w ocenie słuchajacych po prostu lepszy z roona niż z innej aplikacji. Porównania z jriverem nie słyszałem.  [mention=63276]Rafał.M[/mention] przesisdł się na roona z jrivera. Bez powodu raczej tego nie zrobił
Moim zadaniem nie należy przy jego zakupie koncentrować się na oczekiwanej poprawie dźwięku a na całej liście innych cech które posiada.  
Powodem może być, że mój mini PC nie jest mocarzem i 2 wymagające playery to za wiele. Z drugiej strony mój DAC przyjmuje tylko 24/96 więc na HQPlayer można grać nawet filtr poly-sync-xtr (choć go nie używam - ma chyba większy sens przy DSD). Dziś wieczorem zmieniłem ustawienia w Fidelizerze tak żeby najwyższy priorytet był tylko dla HQ i combo z Roon gra lepiej. Nie ma już tak dużej różnicy na korzyść HQ.
Od strony użytkowej, przy wielu zaletach, Roon ma jednak kilka dziwnych cech. Np. nie ma prostego tworzenia kolejki odtwarzania, nie też można tworzyć tzw. list inteligentnych. Najbardziej mi przeszkadza, że Roon nie miesza ścieżek z jednej kompozycji, jak radio Roon wrzuci jakąś symfonię to gra po kolei wszystkie 4 części - jak mam słuchać godzinnej kompozycji to po co mi radio.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, MrSalieri napisał:

Moim skromnym zdaniem, to rodzaj transportu w większości  o tym decyduje a nie sama aplikacja.  Choć z drugiej strony, byłem uczestnikiem odsłuchu w którym roon zagrał, i było to słychać.  Dźwięk był w ocenie słuchajacych po prostu lepszy z roona niż z innej aplikacji. Porównania z jriverem nie słyszałem.  @Rafał.M przesisdł się na roona z jrivera. Bez powodu raczej tego nie zrobił ?

Moim zadaniem nie należy przy jego zakupie koncentrować się na oczekiwanej poprawie dźwięku a na całej liście innych cech które posiada.  

no ale jeśli na tym samym transporcie z Jriver gra lepiej niż Roon to trochę dziwne ( ten sam PC - te samo zasilanie ten sam OS )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pc już kupiłem,ma on 128gb ssd na system  i usb hdd mam na muzykę.  Głównie gram z plików,  jak najlepiej to wykorzystać?jplay czy coś innego? A roona na nucu mass wgranego na windowsa czy jako system rock roon? Pytam bo się zastanawiam czy jak kupisz aplikację roon pod Windowsa czy ta sama można wykorzystać też do wersji rock.

A dac to mój diy Full lifepo4 powered r2r soekris dac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pc już kupiłem,ma on 128gb ssd na system  i usb hdd mam na muzykę.  Głównie gram z plików,  jak najlepiej to wykorzystać?jplay czy coś innego? A roona na nucu mass wgranego na windowsa czy jako system rock roon? Pytam bo się zastanawiam czy jak kupisz aplikację roon pod Windowsa czy ta sama można wykorzystać też do wersji rock.
A dac to mój diy Full lifepo4 powered r2r soekris dac:)
Jeśli masz system na Win to moim zdaniem pozycją obowiązkową jest Fidelizer, dzięki któremu zagra lepiej każdy soft - czy to będzie Foobar, Roon czy jRiver. Niestety wypróbować można tylko wersję darmową a dużą poprawę dają dopiero obie wersje płatne. Inną wadą jest to że licencja jest tylko na jeden komputer a za przeniesienie licencji trzeba dopłacać. Fajną funkcją dodatkową tego programu jest możliwość używania PC bez monitora - można wybrać opcje gdzie Fidelizer uruchamia się automatycznie po włączeniu PC i uruchamia playera(można tak otworzyć do 3 programów).

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam bardziej i mniej zadowolonych z roona. Jestem w trakcie testowania roona na poważnie. Kupujac dosc mocny intel nuc i7 8gb z obudowa ciruss 7 funless, do tego składam nisko szumny dobry lps. Roon jest zainstalowany na nucu jako system rock. Dac to soekris r2r plus xmos usb. Powiem tak,używanie tego programu,  a raczej systemu jest bardzo fajne, ogromna możliwość ustawień,  konwersji i dsp.  Poprzedni setup to wintel w8 z zasilaczem lps, Windows 10 i foobar w którym prowadzę upsamplingu do 352800 i korekcje basu w wtyczce elektri q. No ale przejdźmy do meritum sprawy, roon nie ważne jakie ustawienia zrobię, czy upsampling czy bez, czy z dsp czy bez(aczkolwiek tutaj mi się wydaje że korektor jednak coś powoduje złego, ale to może mi się tylko wydaje) to roon przeciwko poprzedni setup gra gorzej,  tzn na pewno inaczej. Testując na niesamowitym utworze Unravel-mist in The mire gdzie nasycenie instrumentów przechodzi wszelkie wyobrażenie,  jednak na roonie te nasycenie jest na niższym poziomie, intrumenty grają jakby z mniejszym wypełnieniem,  jakby wychudzone, osuszone, bardziej techniczne. Może i dynamika jest większa na roonie, takie przynajmniej mam wrażenie.  Ale ten sposób grania jest ciężki do przełknięcia wiedząc ile muzykalnosci jest na foobarze.  Dodam że w każdej piosence wydaje mi się to samo,ale na Unravelu jest to wyraźnie dokuczajace. Może LPS dla Intel nuc wniesie wyraźna poprawe(w wintel w8 jest troszkę lepiej) Szukałem w ustawieniach roona i zero efektów, jedyna poprawa której i tak nie jestem pewien to wyłączenie  korektora bez którego i tak nie da sie słuchać bo bas buczy. Np w foobarze jestem pewien że korekcja absolutnie nic nie zmienia w dźwięku,  przynajmniej nie tam gdzie nie chce wprowadzić zmian, są to proste wygłaszania podstawowych modow pomieszczenia.  Nie rozumiem też zmiany głębi bitowej w roonie gdy używam korektor, może to właśnie przez to dźwięk się wydaje jeszcze suchszy(bardziej rozłożony? ) gdsie szukać przyczyny? A może roon wcale tak dobrze nie gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na androidzie jest to samo. Aplikacja podczas uruchamiania potrafi się zamknąć. Wyszukiwanie strasznie zamula. Niejednokrotnie trzeba przerwać wyszukiwanie i ponowić wtedy zadziała. Wyszukiwanie to już rola serwera.

Dziwne, zwłaszcza, że Roon chwali się, że ostatni upgrade głównie skierowany jest dla androidowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, m4tech napisał:

Mam podobnie, dlatego staram się nie przeglądać i nie wyszukiwać, co wychodzi poniekąd na dobre, bo skupiam się bardziej na muzyce,   do następnej łatki ?

Poniekąd dobre podejście nie mniej jednak czasami przy okazji odsłuchu jakiegoś albumu robi się jakieś choćby prace porządkowe a tu nagle klops i aplikacja się zamyka.  Nie wiem czy skarżą się na podobne problemy na forum roona bo nie patrzyłem ale pasowało by im to zgłosić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy spotkał się ktoś z takim zagadnieniem .

Na komputerze na którym stoi serwer roon dla przykładowego artysty Chris Botti, mam 7 albumów. Dwa z nich są połączone opcją "Grupować wersję w innym formacie" aby widzieć tylko jedną okładkę, czyli w sumie fizycznie na dysku jest dziesięć albumów. Wygląda to tak:

https://zapodaj.net/f9d606348bcbd.jpg.html

Dla tego samego artysty, przy widoku na iPadzie pokazuje mi wszystkie 10 albumów. Ten sam artysta, dwa rożne widoki na dwóch rożnych urządzeniach. 

https://zapodaj.net/0acbc74522295.png.html

Przy pomocy iPada nie da się połączyć tych albumów. Dlaczego iPad pokazuje inny widok niż ten na komputerze ?

Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo ten sam wykonawca na komputerze 18 albumów na Ipadzie 19.

Walczyłem kiedyś przez kilka dni bo nie mogłem znaleźć logicznego rozwiązania na teoretycznie prostą sprawę. Jeden wykonawca dwa albumy (w wersji FLAC) z tym, że jeden w wersji 2 płytowej a drugi 4 płytowej. Cały czas łączył go w jeden. Jakoś się udało ale do dzisiaj logiki mi w niektórych przypadkach brakuje.

System jest super ale błędów na razie dość sporo. Rozwija się regularnie więc ich liczba mam nadzieję będzie się zmniejszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączenie albumów i pokazywanie ich w widoku jednego jest jak najbardziej ok.  Możesz mieć pięć wersji jednego albumu i jak je połączysz będziesz widział jeden.  Dopiero jak klikniesz na niego oraz wersję pokażą się wszystkie.  To jest jak najbardziej zrozumiałe.  Kompletnie nie zrozumiałe jest to że na tablecie widać zupełnie coś innego z tego samego serwera gdy tablet robi za dodatkowy ekran. Widok powinien być taki sam.

Jeśli ktoś włada dobrze pisanym angielskim można wrzucić problem na oficjalnej forum roona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia aktualizacja Roon'a to jakieś nieporozumienie. Apka na tablecie zamyka się kiedy chce, wyszukiwanie praktycznie za każdym razem się zawiesza a serwer raz na dzień zatrzymuje się samoczynnie na NAS. Jeśli nie naprawią stabilności aplikacji w najbliższym czasie będę smarował do nich reklamacje z prośbą o zwrot kasy. Rozumiem, że aplikacja się rozwija ale to nie jest apka za 49$ i chyba można oczekiwać testów, stabilizacji i publikacji wersji godnej nazwy "publiczna" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że już wdrożyli jakieś poprawki.  Kilka dni nic nie grałem także nawet nie wiem. 

Tu jest link do problemu. 

https://community.roonlabs.com/t/does-roon-team-acknowledge-the-search-issues/70692

Na forum roona jest jakaś kwaranntana po której dopiero można zakładać nowy temat? 

Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, h3x_Lukasz napisał:

Tak. Działa wszystko tak jak w wersji pełnej. Roon’em steruje sie tylko apką na urządzeniach zdalnych.

Zależy gdzie jest postawiony serwer.  Jeśli na kompie z Windows można sterować również z poziomu serwera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.05.2019 o 22:33, MrSalieri napisał:

Łączenie albumów i pokazywanie ich w widoku jednego jest jak najbardziej ok.  Możesz mieć pięć wersji jednego albumu i jak je połączysz będziesz widział jeden.  Dopiero jak klikniesz na niego oraz wersję pokażą się wszystkie.  To jest jak najbardziej zrozumiałe.  Kompletnie nie zrozumiałe jest to że na tablecie widać zupełnie coś innego z tego samego serwera gdy tablet robi za dodatkowy ekran. Widok powinien być taki sam.

Jeśli ktoś włada dobrze pisanym angielskim można wrzucić problem na oficjalnej forum roona. 

Szukam tego grupowania i nie bardzo mogę znaleźć. Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, jacqw napisał:

Szukam tego grupowania i nie bardzo mogę znaleźć. Z góry dziękuje za pomoc.

Zaznaczasz dwa takie same albumy różniące się np. wersją czy próbkowaniem,  zaznaczasz je prawym klawiszem myszki lub przytrzymując na nich dłużej na tablecie,  w prawym górnym rogu edytuj i dajesz opcje Grupować wersję w innym formacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.