Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  187 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, MrSalieri napisał:

Zaznaczasz dwa takie same albumy różniące się np. wersją czy próbkowaniem,  zaznaczasz je prawym klawiszem myszki lub przytrzymując na nich dłużej na tablecie,  w prawym górnym rogu edytuj i dajesz opcje Grupować wersję w innym formacie.

Dzięki takie proste ale na pewno bym na to nie wpadł. Rewelacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacqw napisał:

Dzięki takie proste ale na pewno bym na to nie wpadł. Rewelacja. 

Pisałem z głowy także cieszę się że dobrze pamiętam ?

Poniżej stosowny filmikk

 

 

Polecam inne filmiki tego Pana odnośnie roona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MrSalieri napisał:

Pisałem z głowy także cieszę się że dobrze pamiętam ?

Poniżej stosowny filmikk

 

 

Polecam inne filmiki tego Pana odnośnie roona. 

Wielkie dzięki jutro ze spokojem poszukam i na pewno znajdę coś ciekawego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma sprawa wersji pod kompa. W tym przypadku nie ma możliwości sterowania apką na androidzie tylko w przypadku roon serwer. Jak z dźwiękiem czy ktoś porównywał jak to się ma do jakości dźwięku tzn. wersja na kompa przez USB do wersji serwer bezprzewodowo sterowane apką na tablecie czy smartfonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma sprawa wersji pod kompa. W tym przypadku nie ma możliwości sterowania apką na androidzie tylko w przypadku roon serwer. Jak z dźwiękiem czy ktoś porównywał jak to się ma do jakości dźwięku tzn. wersja na kompa przez USB do wersji serwer bezprzewodowo sterowane apką na tablecie czy smartfonie. 
Wersją Roon na PC możesz sterować przy pomocy apki na Androida.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może czy po zakupie Roon'a możemy korzystać z wersji na kompa i w wersji serwer oczywiście chodzi o jedno urządzenie. Na jakim urządzeniu będzie lepsza jakość na Windows czy na Imac mini czy może lepiej jakiś NAS? Czy może lepiej serwer dedykowany pod audio chodzi też o dobre zasilanie. Ma ktoś w tym kierunku jakieś doświadczenie. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując roona kupujesz jedną licencję czyli jeden rdzeń/serwer.  Do tego możesz podłączyć dowolną liczbę klientów.  Nie wiem czy jest klient na komputer z Windows, zobacz sobie na stronie roona. 

Co do serwerów i innych zagadnień technicznych było już w tym wątku, poczytaj od początku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shiver07 sposób sterowania nie wnosi nic do brzmienia. To jak postawisz serwer, czy na win, mac czy rock czy cokolwiek innego, nie ma znaczenia większego dla brzmienia także.

Ważny jest raczej hardware i sposób grania (spdif, usb). Jeśli chodzi o hardware najlepiej celować w urządzenia Roon Ready lub Bridge wówczas wykorzystasz najlepiej  RAAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MrSalieri napisał:

Kupując roona kupujesz jedną licencję czyli jeden rdzeń/serwer.  Do tego możesz podłączyć dowolną liczbę klientów.  Nie wiem czy jest klient na komputer z Windows, zobacz sobie na stronie roona. 

 

Z poziomu Win10 można tak samo sterować jak z poziomu aplikacji na tablet bądź telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzysiek29 napisał:

Z poziomu Win10 można tak samo sterować jak z poziomu aplikacji na tablet bądź telefon.

Przy założeniu, że serwer stoi na kompie z Windows 10?  Bo nie widzę roon remote dla win10 na stronie roona. 

https://roonlabs.com/downloads.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MrSalieri napisał:

Przy założeniu, że serwer stoi na kompie z Windows 10?  Bo nie widzę roon remote dla win10 na stronie roona. 

https://roonlabs.com/downloads.html

Opis wersji jest trochę zagmatwany!!

Wersje aplikacji do pobrania to: Roon, Roon Server, Roon Remote, Roon Bridge i Roon NUC

Za sterowanie (także zdalne) odpowiada moduł "ROON CONTROL". 

Na windows'ie możesz zainstalować aplikację Roon i możesz robić to samo co aplikacją Roon Remote na telefonach, ponieważ zawiera ona moduł roon control. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MrSalieri napisał:

Przy założeniu, że serwer stoi na kompie z Windows 10?  Bo nie widzę roon remote dla win10 na stronie roona. 

https://roonlabs.com/downloads.html

 Roon-a mam postawionego na nas-ie Qnap i normalnie mogę z kompa na którym mam Win10 sterować Roon-em .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znów stoję przed wyborem bridge do Roon. Miałem Sotm sms200 i wersję ultra. Jakiś czas temu Auralic Altair (średnio). 

Teraz jest malina na topie lub Bluesound. W pierwszym przypadku zasilacz + obudowa. Zbliża się cenowo do Bluesound, a to ładne pudełko. 

Wróciłbym do sms200 NEO ale chcę mieć wolne miejsce USB w DAC. Coax tylko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny dylemat i wybrałem digione signature.  W sumie już wybrałem ale niebawem mam zamiar zrobić porównanie właśnie z blusaundem.  

Bluesaund to streamer a digione czysty transport.  Obydwa urządzenia mają swoje plusy i minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znów stoję przed wyborem bridge do Roon. Miałem Sotm sms200 i wersję ultra. Jakiś czas temu Auralic Altair (średnio). 
Teraz jest malina na topie lub Bluesound. W pierwszym przypadku zasilacz + obudowa. Zbliża się cenowo do Bluesound, a to ładne pudełko. 
Wróciłbym do sms200 NEO ale chcę mieć wolne miejsce USB w DAC. Coax tylko. 
Ja dla przykładu kupiłem JFeng MX 1Pro
I to jest najlepsze pudełko audio.
Grałem po I2S malina+ ilozator + reclocker i JFeng gra zdecydowanie lepiej.
Kolega testował mojego Fenga i ma Auralic Aries i stwierdził że nie słyszy różnicy, a to już poważna rekomendacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MrSalieri napisał:

To świecidełko roon redy to raczej nie jest wiec dla mnie odpada ? ale ładny taki kolorowy, współczesny squeezebox ?

No właśnie, nie jest roon ready... Daj znać z tym porównaniem koniecznie. Dopakowana malina wyjdzie ciut taniej. Za resztę można kupić sporo płyt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, 

NUC ? czy coś składać samemu ? Mam dużego mocnego PC do pracy ale przenoszę się na laptopa.  

 

NUC musi być bardzo szybki, roon server na nim będzie, podłączony do TV lub coś samemu skleić na ryzenie (musi mi obsłużyć też monitor 32 cale 4K - żadne gry oczywiście, odświeżanie podstawowa praca w internecie). Jeśli coś samemu bym składał to może ciut większy być i np jakaś oddzielna karta z coax żeby roon po tym grał + usb do tego. Dysk mam Samsung 512GB 970 PRO i kilka innych SSD które by były na magazyn dla plików (innych podzespołów nie mam). Czyli musi teoretyczne wejść do środka m2 i dwa dyski ssd tradycyjne. 

 

dzięki !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, m4tech napisał:

Nie koniecznie, jeśli jedna strefa i bez DSP nawet najsłabsze nuc sobie poradzą, oczywiście z listy zatwierdzonych przez Roon. Na nuc raczej instalowałbym Rock

Ale ten komputer też będzie wykorzystywany do przeglądarki, plików itp. Jeśli zainstaluję tam ROCK to 10tki już nie będę mógł ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z Nuc będzie  sygnał szadł na jakiś Endpoint Roona a nie na dac to w sumie możesz postawić jakiegoś nuca na wypasie i z windows 10, powinno być też ok i nie powinno mieć większego wpływu na jakość sygnału.

Jeśli nie chcesz przejmować się w ogóle szumem PC zawsze  polecam mostek światłowodowy na Ethernecie.

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, m4tech napisał:

Jeśli z Nuc będzie  sygnał szadł na jakiś Endpoint Roona a nie na dac to w sumie możesz postawić jakiegoś nuca na wypasie i z windows 10, powinno być też ok i nie powinno mieć większego wpływu na jakość sygnału.

Jeśli nie chcesz przejmować się w ogóle szumem PC zawsze  polecam mostek światłowodowy na Ethernecie.

Aż tak zaawansowany z sieci nie jestem. O co chodzi z tym mostkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chcheckitout napisał:

Aż tak zaawansowany z sieci nie jestem. O co chodzi z tym mostkiem ?

Odizolowujesz Endpoint Roona od reszty infrastruktury sieciowej na przykład adapterami TP-Linka MC100CM, potrzebna są dwa takie adaptery, światłowód i jeśli idziemy na całość lepsze zasilanie tego drugiego adaptera, na przykład bateryjką 3,3V. Próbowałem już parę razy zrezygnować z tego upierdliwego rozwiązania ale nie potrafię, różnica w brzmieniu jest zbyt odczuwalna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako serwer roon wykożystuje starego PC na czterordźeniowym AMD,  16GB RAM,  win 10, dysk 4TB na muzykę.  Komp służy do normalnego użytkowania,  drukowania itp. a także jako serwer roona.  Nie pracuje cały czas a tylko wtedy jak słucham. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.