Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mi nie chodzi o najtańsze rozwiązanie ale o bardzo wydajne. 

 

Chciałbym coś złożyć samemu. Mam stację roboczą dość mocną i ją sprzedam. 

Myślę o takiej obudowie

 

https://www.geeekstore.com/shop/a50-mini-itx-case/ 

 

Nie musi być bezgłośny. Duży wentylator na procku będzie ok. Wydajny ryzen żeby ogarnął 4k, 16 GB ramu. Dyski mam, zasilacz, płyta i cooler. Tradycyjny windows 10. Roon server + obsługa wszystkiego co biurowe, internet, drukarka, pliki video. 

 

Powiedzcie jak wygląda sprawa tego backupu Roon ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, chcheckitout napisał:

Mi nie chodzi o najtańsze rozwiązanie ale o bardzo wydajne. 

 Roon Server na jednej strefie i bez DSP + odpalenie aplikacji biurowych to poziom procesorów Pentium. Ja na i3 4170 mam przy takich ustawieniach w Roon ponad 100 krotny zapas mocy ? . Do czego zatem potrzebujesz tej wydajności? ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, chcheckitout napisał:

CAD i często projekty spakowane powyżej 20 GB. Obecny PC jak go złożyłem 3 lata temu, to do dziś czkawki nie dostał. Zero formatów itp. 

Jeśli założysz komputer do takich zadań to Roon pociągnie bez najmniejszego problemu. Pracuje bez problemowo na wiele słabszych gotowych serwerach Qunap czy Synologi.

Godzinę temu, chcheckitout napisał:

Powiedzcie jak wygląda sprawa tego backupu Roon ? 

Teoretycznie powinieneś przywrócić ostatnią kopię bazy danych na nowej maszynie ale osobiście tego nie robiłem.  Na forum roona pewnie znajdziesz jak to zrobić.  Ewentualnie jak masz zrobiony porządek z bazą danych możesz po prostu postawić serwer, podmontować bazę i niech indeksuje od nowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, m4tech napisał:

Odizolowujesz Endpoint Roona od reszty infrastruktury sieciowej na przykład adapterami TP-Linka MC100CM, potrzebna są dwa takie adaptery, światłowód i jeśli idziemy na całość lepsze zasilanie tego drugiego adaptera, na przykład bateryjką 3,3V. Próbowałem już parę razy zrezygnować z tego upierdliwego rozwiązania ale nie potrafię, różnica w brzmieniu jest zbyt odczuwalna 

Hej,

czy chodzi o takie połączenie np: switch -> ethernet -> tp-link converter -> kabel optyczny -> tp-link converter -> kabel ethernet -> roon endpoint (w moim przypadku raspberry pi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.06.2019 o 17:02, chcheckitout napisał:

A ja znów stoję przed wyborem bridge do Roon. Miałem Sotm sms200 i wersję ultra. Jakiś czas temu Auralic Altair (średnio). 

Teraz jest malina na topie lub Bluesound. W pierwszym przypadku zasilacz + obudowa. Zbliża się cenowo do Bluesound, a to ładne pudełko. 

Wróciłbym do sms200 NEO ale chcę mieć wolne miejsce USB w DAC. Coax tylko. 

Miałem Node2i jako transport do dac. Byłem bardzo zadowolony. Zmieniłem na DigiOne Signature i to jednak  pozamiatało Node. Miałem efekt zdjęcia koca z kolumn. Przede wszystkim dużo więcej wybrzmień, lepsza separacja.Node grał łagodniej, był bardziej stonowany. Node może się sprawdzić w jasnych systemach lub przy ultra szczegółowych ale suchych dacach. 

Nie mam Roona. Na razie nie pasuje mi konieczność instalacji na komputerze, a mój NAS chyba nie uciągnie Roona (Qnap HS 251+  z 2MB pamięci). Może jednak zamówić na próbę?

Edytowane przez ciszyn11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ciszyn11 napisał:

Miałem Node2i jako transport do dac. Byłem bardzo zadowolony. Zmieniłem na DigiOne Signature i to jednak  pozamiatało Node. Miałem efekt zdjęcia koca z kolumn. Przede wszystkim dużo więcej wybrzmień, lepsza separacja.Node grał łagodniej, był bardziej stonowany. Node może się sprawdzić w jasnych systemach lub przy ultra szczegółowych ale suchych dacach. 

Nie mam Roona. Na razie nie pasuje mi konieczność instalacji na komputerze, a mój NAS chyba nie uciągnie Roona (Qnap HS 251+  z 2MB pamięci). Może jednak zamówić na próbę?

Jakie zasilanie do DigiOne masz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, MrSalieri napisał:

Możesz potestować przez 14 dni za darmo.  Warto a powrót później do czegoś innego jest trudny ?

Na razie muszę ogarnąć temat wzmacniacza, ale to będzie następna rzecz do sprawdzenia u mnie. W Roonie jest podobno możliwość korekcji dźwięku do akustyki pomieszczenia. Coś takiego bardzo mi się przydało, bo mam problem z akustyką (brak symetrii, skosy itp). Trochę przerażają mnie zawiłości techniczne, bo większość o czym piszecie w tym wątku to dla mnie czarna magia:). Instalacja maliny to przy tym pikuś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ciszyn11 napisał:

W Roonie jest podobno możliwość korekcji dźwięku do akustyki pomieszczenia. Coś takiego bardzo mi się przydało, bo mam problem z akustyką (brak symetrii, skosy itp)

Polecam convolution wszystkim chociażby w celach edukacyjnych, 

zebrałem dzięki "zabawie" tą funkcją spory bagaż wiedzy na temat ogólnie mówiąc relacji miedzy dźwiękami w akustyce.

I chodzi nie tylko o regulację niskich tonów, na przykład taka legendarna płytka Rogera Watersa, Amused To Death...słuchałem jej w życiu może z 500 razy i powiem tyle, wiadomo są efekty, ale to co się dzieje po wyrównaniu akustyki to był dla mnie jakiś obłęd, dźwięk dookólny, źródła pozorne, z boku a wręcz z tyłu głowy, do tego wyraźne wręcz do bólu, w każdym nagraniu jest mnóstwo efektów fazowych, niemalże w każdej sekundzie nagrania, efekty na wokalu, smaczki, wcześniej efekty były dostrzegalne tylko te najbardziej ewidentne, z convolution ta płyta niemalże wiruje wokół słuchacza,  ? 

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, m4tech napisał:

Polecam convolution wszystkim chociażby w celach edukacyjnych, 

zebrałem dzięki "zabawie" tą funkcją spory bagaż wiedzy na temat ogólnie mówiąc relacji miedzy dźwiękami w akustyce.

I chodzi nie tylko o regulację niskich tonów, na przykład taka legendarna płytka Rogera Watersa, Amused To Death...słuchałem jej w życiu może z 500 razy i powiem tyle, wiadomo są efekty, ale to co się dzieje po wyrównaniu akustyki to był dla mnie jakiś obłęd, dźwięk dookólny, źródła pozorne, z boku a wręcz z tyłu głowy, do tego wyraźne wręcz do bólu, w każdym nagraniu jest mnóstwo efektów fazowych, niemalże w każdej sekundzie nagrania, efekty na wokalu, smaczki, wcześniej efekty były dostrzegalne tylko te najbardziej ewidentne, z convolution ta płyta niemalże wiruje wokół słuchacza,  ? 

Czy convolution działa np z Tidalem, czy raczej trzeba mieć zgrane płyty na dysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.06.2019 o 12:27, m4tech napisał:

Polecam convolution wszystkim chociażby w celach edukacyjnych, 

zebrałem dzięki "zabawie" tą funkcją spory bagaż wiedzy na temat ogólnie mówiąc relacji miedzy dźwiękami w akustyce.

I chodzi nie tylko o regulację niskich tonów, na przykład taka legendarna płytka Rogera Watersa, Amused To Death...słuchałem jej w życiu może z 500 razy i powiem tyle, wiadomo są efekty, ale to co się dzieje po wyrównaniu akustyki to był dla mnie jakiś obłęd, dźwięk dookólny, źródła pozorne, z boku a wręcz z tyłu głowy, do tego wyraźne wręcz do bólu, w każdym nagraniu jest mnóstwo efektów fazowych, niemalże w każdej sekundzie nagrania, efekty na wokalu, smaczki, wcześniej efekty były dostrzegalne tylko te najbardziej ewidentne, z convolution ta płyta niemalże wiruje wokół słuchacza,  ? 

Convolution w Roon - wymaga pliku wsadowego , jak i czym go wygenerować . Z góry dziękuje za wskazówki . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Convolution Engine wymaga tzw. filtrow WAV. Filtry takie mozesz generowac odpowiednimi programami DSP. 

Przyklady:

- Acourate (300€)

- Rephase  (darmowy)

Takie Filtry umozliwiaja wszelkie modyfikacje domenie amplitudowej i czasowej

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluesound Node 2i został jednak. Miałem Sotm SMS200 z sps500 i wersje ultra też z sps500. Niuanse jeśli chodzi o sms200. Ultra już pokazał więcej możliwości ale z dobrym DAC po optyku Bluesound się broni. Chciałem wrócić do sotma neo ale usb, zasilacz i wyjdzie 3500 zł do tego karta wifi. Później jakiś Singster do tego (bo tak też testowałem) ale to znów ponad 5 tyś i nie wiem czy to warte zachodu - kupa kabli, plątanina. Niby do szuflady wrzucić można. 

Niech pogra rok mi ten streamer i może jakiegoś Moona wypożyczę i zmienię docelowo po wakacjach. 

Miałem też Altair od Auralic. Szczerze ? DAC słaby, suchotnik straszny (w systemie Naim Supernait2). Jedyna zaleta, to niezła aplikacja na iOS i dysk ssd można wsadzić. 

Powiedzcie mi czy mogę założyć drugi serwer Roon na drugim komputerze ? (laptopie) i pliki zaciągałbym z NAS. Czyli dwa komputery i dwa serwery z czego drugi będzie obsługiwał pliki z NAS. Można będzie to jakoś swobodnie przełączać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po to, że mam dwa systemy. Jeden to PC w dużej obudowie do pracy i tam siedzę na słuchawkach. Kupa dysków SSD i roon server. Często tam odsłuchuję muzyke z beatport czy bandcamp. Kupuję i dorzucam do list Roon. Drugi system jest w salonie i działa po wifi ale muszę mieć włączony ten statek kosmiczny. Tutaj siedzę na laptopie i z niego chciałbym grać te same poliki co mam tam i żebym tez mógł swobodnie wrzucać te nowe. 

Lub znów wrócę do tematu NAS ale jakoś zawsze się napalam i później  mi przechodzi. 

 

7 minut temu, MrSalieri napisał:

A po co drugi serwer? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w serwer NAS typu Qunap czy Synology,  przenieś na niego serwer roon i magazyn plików a komputery i ich wbudowane karty muzyczne będą pracowały jako klienty roon.  Do kart muzycznych podepniesz czy słuchawki czy coś innego ?

Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.