Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra na 70 % zdecyduję się na Qnap TS-473-4G. Serwer by był tylko pod roon. Inne rzeczy sobie backupuje za pomocą HDD lub USB programem EaseUS. Dostałem kiedyś licencje od zleceniodawcy przy sporym projekcie. No może klient mail by się przydał. 

Jak ogarnąć dyski ? Z muzyką się zmieszczę na 1 TB i już to nie urośnie. Porządne zabezpieczenie danych mnie interesuje. Na tym dysku coś tam się będzie działo. Coś usunę, coś skopiuje. Kupuje pliki na bandcamp i beatport rzeczy których nie ma na Tidal. Pojedyncze pliki. Albumy mam na CD i Tidal. SSD mam M.2 i tradycyjne sata. Więc mogę wrzucić. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, chcheckitout napisał:

Jak wygląda sprawa przeprowadzki ustawień Roon ? Mam teraz wszystko na PC. Listy itp. Chciałbym żeby było tak samo jak na komputerze.

Jestem właśnie po przejściu na NUCa i powiem tak, stabilność, szybkość i kultura pracy i obsługi ROCK jest super, mam NUCa 6i5SYK. (Procesor 2 rdzenie 4 wątki w turbo do 2,9GHz, TDP 15W) 

Migracja (zresztą tak jak wszystko inne w Helpie RonnLabs) jest opisana bardzo dokładnie i jasno, niestety u mnie nie przebiegła z sukcesem ?

Poza tym same plusy przejścia z blaszaka PC na ROCKa.

Zgrywanie danych do migracji najlepiej od razu na Dysk przenośny USB-C, nie polecam na Pendrive bo może trwać dosłownie dobę i druga doba pewnie wgrywanie na ROCK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, m4tech napisał:

Jestem właśnie po przejściu na NUCa i powiem tak, stabilność, szybkość i kultura pracy i obsługi ROCK jest super, mam NUCa 6i5SYK. (Procesor 2 rdzenie 4 wątki w turbo do 2,9GHz, TDP 15W) 

Migracja (zresztą tak jak wszystko inne w Helpie RonnLabs) jest opisana bardzo dokładnie i jasno, niestety u mnie nie przebiegła z sukcesem ?

Poza tym same plusy przejścia z blaszaka PC na ROCKa.

Zgrywanie danych do migracji najlepiej od razu na Dysk przenośny USB-C, nie polecam na Pendrive bo może trwać dosłownie dobę i druga doba pewnie wgrywanie na ROCK.

Myślałem o NUCu ale to kolejny PC. Teoretycznie NAS też ale on będzie cały czas włączony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, chcheckitout napisał:

Myślałem o NUCu ale to kolejny PC. Teoretycznie NAS też ale on będzie cały czas włączony 

Patrząc w ten sposób NAS to też PC tylko z pojemniejszym magazynem :).

NUC oczywiście też może 24/7 jak ktoś lubi, chociaż to wg moich zasad nie ekologiczne, zawsze pobiera te kilka Watów.

Najważniejsze że włączanie/wyłączanie to jedno kliknięcie, a nie zbiór procedur uruchamiających, podawanie haseł (Windows) itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, m4tech napisał:

Patrząc w ten sposób NAS to też PC tylko z pojemniejszym magazynem :).

NUC oczywiście też może 24/7 jak ktoś lubi, chociaż to wg moich zasad nie ekologiczne, zawsze pobiera te kilka Watów.

Najważniejsze że włączanie/wyłączanie to jedno kliknięcie, a nie zbiór procedur uruchamiających, podawanie haseł (Windows) itp

Jaki jest czas uruchomienia tego NUCa ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, chcheckitout napisał:

Jaki jest czas uruchomienia tego NUCa ? 

To trwa kilka sekund, człowiek nie zdąży dobrze usiąść i odblokować smartfona do sterowania, a już wszystko jest gotowe do odsłuchu. Nawet jeśli NUCa włączasz jako ostatniego w kolejności wszystkich sprzętów.

Na dobre samopoczucie również wpływa fakt, że nie musisz oglądać żadnego ekranu startowego ani monitora, wszystko dzieje się w tle, to trochę bardziej przypomina obcowanie z muzyką i sprzętem z dawnych czasów gdy grałem z CD. Z tym że teraz mam w ręku inteligentnego pilota w postaci smartfona. ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, m4tech napisał:

To trwa kilka sekund, człowiek nie zdąży dobrze usiąść i odblokować smartfona do sterowania, a już wszystko jest gotowe do odsłuchu. Nawet jeśli NUCa włączasz jako ostatniego w kolejności wszystkich sprzętów.

Na dobre samopoczucie również wpływa fakt, że nie musisz oglądać żadnego ekranu startowego ani monitora, wszystko dzieje się w tle, to trochę bardziej przypomina obcowanie z muzyką i sprzętem z dawnych czasów gdy grałem z CD. Z tym że teraz mam w ręku inteligentnego pilota w postaci smartfona. ? 

To mi dałeś trochę do myślenia, choć opcja NAS ciągle odpalonego mnie jakoś bardziej przekonuje i niestety będzie drożej. PC mam i też go muszę włączać żeby odpalać Roon więc na to samo wyjdzie co NUC. Teraz włączam całe stereo, end point, PC i laptopa z remote tylko do Roon. W jednym pokoju mam PC i słuchawki i tam działam na Roon server. W salonie jest stereo więc muszę włączyć PC w innym pokoju i laptopa w salonie do sterowania ale też do pracy. Docelowo chcę kupić tylko laptopa + NAS. Laptopa bym przenosił, bo potrzebuje ekran 32 cale do pracy. 

Można też na nowym laptopie zainstalować Roon server i kupić najtańszy NAS z dyskiem na dane. Praktycznie zawsze słucham muzyki kiedy pracuję czyli ten laptop jest włączony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używanego NUCa o przyzwoitych parametrach w dobrym stanie można kupić już od ok 700zł - 800zł i mówimy tu o komplecie z RAM i SSD

Ten mój czyli 6 generacja i proc i5 to takie rozsądne minimum, jeśli ktoś używa DSP, z tym że EQ czy convulation to pikuś, prawdziwym pożeraczem zasobów procka jest upsampling, szczególnie do DSD; 

W takim przypadku jak twój, czyli z wieloma strefami faktycznie dość wygodne jest zostawienie Core włączonego 24/7

 

 

Jeszcze takie porównanie wydajności Roona na Windows i na ROCK (upsampling do DSD128)

Roon Server na Win10 - PC = Intel i3 4170 (2R/4W do 3,7GHz) 8GB RAM - przetwarzanie 1,6x
Roon ROCK - NUC = Intel i5 (2R/4W do 2,9GHz) 8GB RAM - przetwarzanie 5,5x 

Czyli wolniejszy (w sensie zegarów) sprzęt działa wyraźnie (3x) wydajniej na zoptymalizowanym systemie.
Dodam że NUC w ustawieniu "Low Energy", bo już mi nie chce się zmieniać w bios, upsamplingu i tak na co dzień nie robię póki co ?

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrSalieriMiałem NASa, teraz mam już tylko Tidalasa ? 

czekam cierpliwie na integracje Roona z Deezer Hi-Fi lub na dotarcie Qubuza do PL i Tidalowi wówczas pięknie podziękuję ? 

moje płyty mieszczą się swobodnie na dysku USB 500GB, podpinam go okazjonalnie

11 minut temu, MrSalieri napisał:

endpoit pracuje digione signature

tak pracuje, ale obecnie na urlopie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.08.2019 o 11:50, m4tech napisał:

Jestem właśnie po przejściu na NUCa i powiem tak, stabilność, szybkość i kultura pracy i obsługi ROCK jest super, mam NUCa 6i5SYK. (Procesor 2 rdzenie 4 wątki w turbo do 2,9GHz, TDP 15W) 

Migracja (zresztą tak jak wszystko inne w Helpie RonnLabs) jest opisana bardzo dokładnie i jasno, niestety u mnie nie przebiegła z sukcesem ?

Poza tym same plusy przejścia z blaszaka PC na ROCKa.

Zgrywanie danych do migracji najlepiej od razu na Dysk przenośny USB-C, nie polecam na Pendrive bo może trwać dosłownie dobę i druga doba pewnie wgrywanie na ROCK.

Witam, przez kilka lat przerobiłem: malinkę z Moode Audio Player oraz Jriver (nawet  Jplay - choć to był krótki zachwyt) więc trochę doświadczeń z playerami było...

Obecnie jak kolega powyżej zakup: Intel NUC 8i5... + dysk M2 na instalację Roon ROCK + dysk zewnętrzny 3,5 cala z muzyką i Tidal i nie ma już odwrotu ?

Roon ROCK - świetnie dopracowany system audio, korekcja pokoju DSP, sterowanie smartfonem, laptopem i wiele innych atrakcji, które dość łatwo wyszukać i zastosować.

Kosztuje swoje, ale ... jak ktoś szuka nie tylko playera

Pozdrawiam klubowiczów i przyłączam się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jacek70 napisał:

Witam, przez kilka lat przerobiłem: malinkę z Moode Audio Player oraz Jriver (nawet  Jplay - choć to był krótki zachwyt) więc trochę doświadczeń z playerami było...

Obecnie jak kolega powyżej zakup: Intel NUC 8i5... + dysk M2 na instalację Roon ROCK + dysk zewnętrzny 3,5 cala z muzyką i Tidal i nie ma już odwrotu ?

Roon ROCK - świetnie dopracowany system audio, korekcja pokoju DSP, sterowanie smartfonem, laptopem i wiele innych atrakcji, które dość łatwo wyszukać i zastosować.

Kosztuje swoje, ale ... jak ktoś szuka nie tylko playera

Pozdrawiam klubowiczów i przyłączam się ?

Czyli grasz bez endpoint ? NUC do DAC po USB ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.08.2019 o 11:51, m4tech napisał:

Dropbox fajna sprawa jak ktoś cały czas przemieszcza się po całym świecie.

Patrząc na użyteczność w jednej lokalizacji cena jest zaporowa w stosunku do kosztów NAS, który spłaci się w jeden rok.

Ale to tylko kopia, czy można tak słuchać muzyki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, chcheckitout napisał:

Ale to tylko kopia, czy można tak słuchać muzyki ? 

Co prawda nie testowałem, ale myślę że to działa w bezpośrednim graniu z tej bazy, na pewno jest ważne jakość łącza internetowego  w domu (zwykłe przyzwoite powinno wystarczyć) a także gęstość granych plików muzycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, sprawdzaliście czy Roon wczytuje normalnie dane z dysku talerzowego (nie SSD)? U mnie jakakolwiek próba odtworzenia z dysku 4TB 2.5" SATA kończy się przeskakiwaniem a na koniec wiadomością Roon'a że audio wczytuje się powoli...ciężko mi w to uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie 

Jak technicznie pogrupować stworzyć album z utworów w katalogu - roon widzi pojedyncze utwory i każdy przypisuje do innej płyty przez co nie da się ich posłucha jednym cięgiem 

 

I jeszcze jedno przesiadłem się z macbooka na streamer ( Stream Box ultra S2 ) - z obsługą ROON - działa perfect

Szczerze polecam 

PS wiem zaraz usłyszę że malina i że można taniej , ale jak się policzy wszystko to niewiele taniej  i bez roboty i przez  USB śmiga ,  ( mówię o mailinie , Allo DigiOne Signature, zasilaniu , kablach ) 

Mnie ta malina na sterydach naprawdę odpowiada , jak bym miał ponarzekac to może bluetooth powinien być 5.0 , ale nie specjalnie używam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Dziki607 napisał:

Jak technicznie pogrupować stworzyć album z utworów w katalogu - roon widzi pojedyncze utwory i każdy przypisuje do innej płyty przez co nie da się ich posłucha jednym cięgiem 

Musisz edytować każdy utwór i w opcjach przypisać go do jednej płyty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, MrSalieri napisał:

Jak czymś to otagujesz to Roon powinien poprawnie rozpoznać. 

Lepiej takie operacje wykonywać na magazynie muzyki niż w roonie

Masz racje sprawdziłem i działa ...  piszę dla potomności 

dowolnym programem tagujesz pliki - wprowadzasz nazwę albumu 

do katalogu wrzucasz grafikę plik okładki  , 

generalnie działa - tempo oczywiście zależy od ilości plików , można też z poziomu Roon wymusić ponowne skanowanie po zmianach 

problem z dodawaniem folderu jest ogólnoświatowy , na roon community też o to pytają z tym że sugerują tworzenie playlist  - a to jak pisał Mr Salieri nie do końca załątwia sprawę 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Dziki607 napisał:

generalnie działa - tempo oczywiście zależy od ilości plików , można też z poziomu Roon wymusić ponowne skanowanie po zmianach 

Roon skanuje magazyn danych w czasie rzeczywistym.  Dokonane zmiany w bibliotece są rozpoznawane od razu w roonie. 

8 godzin temu, Dziki607 napisał:

problem z dodawaniem folderu jest ogólnoświatowy , na roon community też o to pytają z tym że sugerują tworzenie playlist 

Myślisz o dodawaniu po drzewie folderów i ich podglądem w roon? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.