Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  187 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech

Rekomendowane odpowiedzi

Myślisz o dodawaniu po drzewie folderów i ich podglądem w roon? 


Tak właśnie pisali Z poziomu roon
Wylistowac pliki , posegregować po ścieżce do folderu
Zaznaczyć te z jednego folderu i zrobić playlistę




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się na to nie doczekamy ?

Można to podglądnać poprzez inspektora ale i tak trzeba wiedzieć jak się coś nazywa.  Czasami brakuje przejrzystego widoku drzewa folderów biblioteki.  Czasami jest tak że masz ochotę czegoś posłuchać,  wiesz gdzie to jest na dysku ale nie pamiętasz jak to się nazywa i trzeba kombinować. 

Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szatan napisał:

Nie wiem gdzie trzymacie swoje pliki ale po zakupie nuca zrezygnowałem z NAS.

Kupiłem do nuca dysk 5tb 2,5' i śmiga to jak szalone polecam takie rozwiązanie bo mamy NUC z roon core i NAS w jednym pudełku.

A co jest u Ciebie tzw endpoint w Roon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku, że zrobię tak: 

Laptop z roon core + jakiś zwykły NAS na pliki z kopią zapasową. Mam dyski ze stacjonarnego komputera.

Latam z laptopem po pokojach więc i tak jest włączony cały czas gdy słucham. NAS będzie pracował 24h. Coś z dwiema zatokami wezmę bez spiny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

 

Dopisuje sie do klubu.

u mnie Roon jest posadzony na nastepujacej konfiguracji:

 

- qnap i5

- biblioteka dysk ssd

- baza danych dysk ssd (inny)

- osobny port sieciowy w qnap dostepny tylko i wylqcznie dla roona

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem w trakcie testowania Roona po raz drugi u siebie. Core zainstalowany na Qnap HS-251+, end point: malina z snakeoil. Mam pytanie odnośnie Tidala MQA. Teoretycznie Roon powinien rozkodować pierwszą warstwę, jednak Roon cały czas pokazuje próbkowanie 16/44. Coś powinienem zmienić w ustawieniach Roon? W aplikacji mconnect, którą używam normalnie dekoduje mi MQA do 24/96

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, ciszyn11 napisał:

Witam. Jestem w trakcie testowania Roona po raz drugi u siebie. Core zainstalowany na Qnap HS-251+, end point: malina z snakeoil. Mam pytanie odnośnie Tidala MQA. Teoretycznie Roon powinien rozkodować pierwszą warstwę, jednak Roon cały czas pokazuje próbkowanie 16/44. Coś powinienem zmienić w ustawieniach Roon? W aplikacji mconnect, którą używam normalnie dekoduje mi MQA do 24/96

Cześć,

Tutaj masz ładnie opisane co i jak ustawić aby MQA pierwszej warstwy było dekodowane przez ROON.

https://kb.roonlabs.com/Audio_Setup_Basics

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie ciekawi jak np. urządzenia Qnap radzą sobie z DSP/upsamplingiem, ktoś próbował? do jakich maksymalnie wartości można dojść przy upsamplingu? wiem, że to zależy od danej konfiguracji urządzenia, ale może ktoś ma jakieś doświadczenie/przykłady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam was tutaj nie kumam wszystko do końca.
Mam NAS ale nie ma możliwości instalacji roon

Myślałem o NUC ale co wtedy instaluje na nim?
Lub zakupie Qnap'a tylko jaki w miarę działający i nie kosztujący majątku?

Jako transport u mnie robi JFeng MX PRo gdzie wysyła sygnał do DAC po AES/EBU

Jak miałbym to wszystko zgrać aby działało.
Chciałbym spodobać tego roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zaleznosci od procesora, moj Qnap ma i5 6442EQ (1.9 GHz).

Moj obecny DAC nie jest zaawansowany (cos nowego w drodze) wiec max co potrafi to 24bit i 88kHz. (z MQA sobie radzi).

Przy konwersji (w dol) z DSD512 do 24bit i 88kHz - Roon zjada do 30% CPU. Mysle ze Up bedzie podobnie (ale jak sie filtry DSP jeszcze dorzuci to moze byc gorzej).

 

Jak masz Qnap z procesorem intela (64bit) to mozesz posadzic na nim biblioteke oraz Roon Core (glowny serwer). Jak nie to tylko biblioteke a Roon Server wtedy na NUC.

Przy 2 zonach grajacych to samo DSD512 (niezaleznie) zuzycie CPU takie same (do 30%) najczesciej miedzy 15-20%.

 

321B23BD-2A41-41BC-92FC-B5BC2451A29E.png

897D7B29-8B3A-4E7B-9B73-2CB349D290C6.png

Edytowane przez file-moon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam qnap TS- 251  8GB Ram  , dwa dyski HGST ( mirror) na nim ROON,  2 kamery, serwer plików , dodatkowy backup na HDD przez USB 3.0  - gra po kablu  transport Project ultrabox S2 -- USB 

Kamery robią monitoring - wrzucają obraz na dysk - wiec coś się dzieje cały czas 

Ostatnio testowałem ROON grał plik DSD (jak niżej) - dość dużo konwersji - podczas uruchomionego po raz pierwszy backupu - na USB - ponad 2 TB plików - nic nie rwało , proc qnap 90% - (głownie index-acja backupu) ram 40% 

wszystkie dyski HDD - więc jak widać tak wiele nie trzeba dla roona 

tu się coś licytuje 

https://allegro.pl/oferta/qnap-ts-251-8gb-ram-pilot-idealny-bcm-8455872421

na googlach znalazłem

https://mediartvagd.in.net/chmura-osobista-dyski-sieciowe/15846-qnap-ts-251.html

cena extra ale nie znam tego sklepu  - musisz zweryfikowac 

co wazne - musi byc min 4 GB RAM - wtedy bedzie spokój  - ram w qunapie sie prosto podmienia są filmy  na youtube

jak nie będziesz stosował nasa  do innych celów to procek może być słabszy ale ja wybrałem ten model ze względu na dobre transfery na sieci - jest na stronie qnapa - sprawdzałem transfery wszystkich dwudyskowcow i patrzyłem na prędkość zapisu /odczytu z sieci -  możesz oczywiście też wziąć z jednym dyskiem - ale lepiej wg mnie kupić z dwiema zatokami - nawet jakby miał chodzić jeden dysk - drugi w dowolnym momencie dołożysz 

dyski - jak ssd to no problem , jak hdd to 7200 obrotów 

i jeszcze jedno dużo problemów może być spowodowane zł jakością sieci domowej - wiem bo ostatnio wymieniałem router , 

po wymianie smiga aż miło 

 

 

 

Zrzut ekranu 2019-09-7 o 10.24.01.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem skłonny kupić Qnap'a ale mam jedno pytanie czy w apce sterującej roona jest możliwość wybrania urządzenia odtwarzającego tak jak w protokole upnp np bubble?
Bo mój streamer to urządzenie na bazie Androida ale nie chciałbym nim sterować tylko telefonem ale DAC byłby podłączony do streamera J Fenga.
Jfeng ma własny wyświetlacz ale obsługa go jest strasznie upierdliwa trzeba wstawać poza tym i klikać a z pozycji smartfonu jest na wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, venom200 napisał:

Jestem skłonny kupić Qnap'a ale mam jedno pytanie czy w apce sterującej roona jest możliwość wybrania urządzenia odtwarzającego tak jak w protokole upnp np bubble?
Bo mój streamer to urządzenie na bazie Androida ale nie chciałbym nim sterować tylko telefonem ale DAC byłby podłączony do streamera J Fenga.
Jfeng ma własny wyświetlacz ale obsługa go jest strasznie upierdliwa trzeba wstawać poza tym i klikać a z pozycji smartfonu jest na wygodnie.

Cześć,

Rozumiem, że zapoznałeś się z zasadą działania ROONa? Czy Twój Jfeng jest ROON READY? Obsługuje protokół RAAT? Albo czy jest możliwość zainstalowania Roon Bridge na nim? Jeśli tak to będziesz sobie sterował aplikacją Roona z telefonu czy tableta.

Zapmniałem dodać, że chyba Roon Bridge nie ma na Androida - więc instalacja odpada na JFeng. Chyba, że można ma JFeng postawić linuxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez proponuje zapoznac sie z zasadami dzialania Roon’a.


Roon streamuje z serwera do playera (playerow) obslugiwanych.

Na telefonie moze byc obecna aplikacja do kontroli (jak “pilot”) ale stream nie idzie z telefonu, mozna go wylaczyc po wystartowaniu a muzyka nadal bedzie grala.

JFeng jest na androidzie a na androida jest remote (wiec mozna odtwarzac).

;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, ale sporo mozna dokonac z malina, sam chromecast audio potrafi 24bit/96Khz (jest bardzo dobrze zaimplementowany) - czyli MQA z Tidala ogarnia ladnie. NUC tez da sie kupic za grosze ;)

Ja sam mam 3 rozne ktore gdzies zalegaja.

Nie musi byc super drogo by bylo ok, oczywiscie ze jak chcemy wycisnac co sie da to trzeba juz wydac troche wiecej.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Chodzi mi bardziej o zapewnienie tego standardu niż samo gotowe urządzenie. Można to tak jak wspominałeś uzyskać maliną, odpowiednią nakładką oraz softem. Sam używam takiego rozwiązania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, file-moon napisał:

Prawda, ale sporo mozna dokonac z malina, sam chromecast audio potrafi 24bit/96Khz (jest bardzo dobrze zaimplementowany) - czyli MQA z Tidala ogarnia ladnie. NUC tez da sie kupic za grosze ?

Ja sam mam 3 rozne ktore gdzies zalegaja.

Nie musi byc super drogo by bylo ok, oczywiscie ze jak chcemy wycisnac co sie da to trzeba juz wydac troche wiecej.



Sent from my iPhone using Tapatalk

To prawda. Czy możesz wypisać kilka konfoguracji w oparciu o malinę? Jak uzyskać tani Roon bridge z MQA albo z MQA ale bez Roon. Oczywiście gdzie telefon nie musi być cigle właczony? ?

Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.