Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie potwierdzam zmian/poprawy dzwieku, ale jak u kogos siec kulala to poprawione buforowanie moze przynoeac zmiany na +.

Nie mam problemu z grubymi czcionkami, ale mam wrazenie ze to jest polaczenie skalowania w Windows i samego Roona (nie mam Windowsa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. I od razu dwa pytania.
Jak dodać mój dysk z albumami audio by widział go roon?
Czy może ktoś wymyślił jak dla ubuntu zrobić dsd native. Dac natywne obsluguje, ale w roon mam tylko dsd dop.

Dziękuję

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Mam pytanie dotyczące licencji. 

Testowałem Ronna na laptopie, potem kupiłem nuca i użylem systemu w innej lokalizacji. Zapomniałam usunąć z laptopa i pociągnęło mi należność dwa razy z karty. To akurat nie problem bo i tak kupuję drugiego nuca. No ale nie chcę 3 licencji. Wystarczy jak dam na laptopie odłącz w ustawieniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, paul klacska napisał:

Wystarczy jak dam na laptopie odłącz w ustawieniach?

w skrócie pisząc tyle ile masz różnych core tyle licencji.

po odinstalowaniu core na jednym urządzeniu i zainstalowanie na innym nie powoduje naliczenia nowych opłat, to jest nadal jedno core

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
44 minuty temu, m4tech napisał:

w skrócie pisząc tyle ile masz różnych core tyle licencji.

po odinstalowaniu core na jednym urządzeniu i zainstalowanie na innym nie powoduje naliczenia nowych opłat, to jest nadal jedno core

Super. Czyli muszę pamiętać by usunąć core z laptopa w momencie instalacji nowe core na nowej maszynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2019 o 21:38, Dziki607 napisał:

Może się komuś przyda 

mam serwer Qnap TS 251 na nim pliki 

dwa dyski w układzie mirror /raid sieć po kablu i wifi ac 

probowalem roon serwer na MacBooku wifi podłączonym do DAC ,  na Mac mini a MacBook jako bridge ,  w końcu postawiłem roon serwer na Qnap 8 GB ram

 

Taki mały update ...

Ponieważ po modyfikacji kompa został mi SSD 240  pomyślałem co mi szkodzi spróbować

dokupiłem najszybszą kieszeń zewnętrzną na USB 3.1 i podłączyłem do Qnapa , bazę Roon przekopiowałem na SSD

W mojej opinii jest zauważalnie szybciej (szybciej wyszukuje)

poniżej podaje specyfikację bo i dyski i kieszenie są różne - co by mnie ktoś nie błogosławił że mu nie chodzi

dla mnie koszt żaden - kieszeń 42 pln  Unitek Y-3036 Obudowa dysku 2,5'' USB 3.1 UASP ( ten UASP daje ok 30% większe osiągi )

Dysk z odzysku Goodram Iridium Pro ( najlepszy jaki produkuje Goodram)  - obecnie jest II generacja GOODRAM Dysk SSD IRDM Pro - ale podobno niewiele się różni , Myśle że samsung EVO lub jakiś dobry Corsair też będzie śmigał

Poniżej test transferu - liczby są bardziej obiektywne niż użytkownik ?

DiskSpeedTest.png

Edytowane przez Dziki607
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Roon core zainstalowane na Nucu i7 z Linuxem Debian, działa bez problemu, bezpośrednio z Nuca poprzez usb idzie na daca, idzie wszystko łącznie z DSD Native, DSD idzie do 512, próbkowanie PCM do 768 khz

Edytowane przez darek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, darek2 napisał:

Ja mam Roon core zainstalowane na Nucu i7 z Linuxem Debian, działa bez problemu, bezpośrednio z Nuca poprzez usb idzie na daca, idzie wszystko łącznie z DSD Native, DSD idzie do 512, próbkowanie PCM do 768 khz

Pliki też są na NUC ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Witam.

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego nie widzę dysku wpiętego po USB w systemie ronn po www?

Jak i dysku internat w roon aplikacji. 
ronn rock na nuc . Jedyne co mi przychodzi do głowy to bitlocker który jest na dyskach . Dostałem się do nich po wpisaniu kluczy ale system dalej ich nie widzi.

Ten gdzie jest system znaczy jest widoczny ale nic na niego nie mogę wrzucić ,z dyskiem USB jest odwrotnie.

 

 

2A838B6C-0996-4A0C-863D-4D114EE7F2C6.png

869C4EAC-C8EE-40C4-8C0A-A98C53023409.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego nie widzę dysku wpiętego po USB w systemie ronn po www?
Jak i dysku internat w roon aplikacji. 
ronn rock na nuc . Jedyne co mi przychodzi do głowy to bitlocker który jest na dyskach . Dostałem się do nich po wpisaniu kluczy ale system dalej ich nie widzi.
Ten gdzie jest system znaczy jest widoczny ale nic na niego nie mogę wrzucić ,z dyskiem USB jest odwrotnie.
 
 
2A838B6C-0996-4A0C-863D-4D114EE7F2C6.thumb.png.3b2477b3ff548b7b3e49ba2327a222f2.png
869C4EAC-C8EE-40C4-8C0A-A98C53023409.thumb.png.9b5edb1b7c016e43592e8c19df701b07.png
Dysk musisz chyba jakos zainstalowac.nie wiem jak ale u mnie byla to przyczyna

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Teraz, Majcher87 napisał:

Dysk musisz chyba jakos zainstalowac.nie wiem jak ale u mnie byla to przyczyna

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka
 

Wiem. Po podłączeniu powinien być widoczny w panelu roona i tam należy zrobić format. Problem w tym , że tam go nie ma a po smb normalnie go widzę.

Jak znajdę czas ,to odlacze ten dysk, odpalę gparda i zobaczę co tam za partycje są zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie dotyczące roona a wi-fi. Mam okres testowy i program sam w sobie jest super, ale korzystanie w praktyce fatalne. Zainstalowałem go na laptopie działającym w tej samej sieci co sotm sms-200 i niestety non stop rwie połączenie. Utwory z Tidal lecą po kilkanaście sekund i przełącza na następny, co ciekawe utwory z dysku komputera to samo. Pomyślałem, że to problem z wi-fi, ale Tidal z aplikacji mconnect działa bezproblemowo. Wiecie o co może chodzić?

Może powinienem tego laptopa też trzymać na kablu Lan? Ale to trochę słabo by było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
41 minut temu, Arek80 napisał:

Mam pytanie dotyczące roona a wi-fi. Mam okres testowy i program sam w sobie jest super, ale korzystanie w praktyce fatalne. Zainstalowałem go na laptopie działającym w tej samej sieci co sotm sms-200 i niestety non stop rwie połączenie. Utwory z Tidal lecą po kilkanaście sekund i przełącza na następny, co ciekawe utwory z dysku komputera to samo. Pomyślałem, że to problem z wi-fi, ale Tidal z aplikacji mconnect działa bezproblemowo. Wiecie o co może chodzić?

Może powinienem tego laptopa też trzymać na kablu Lan? Ale to trochę słabo by było

A jak wygląda sytuacja po kablu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, paul klacska napisał:

A jak wygląda sytuacja po kablu?

Nie wiem, bo mam w domu tylko jedno gniazdo, więc musiałbym jakiś switch kupić.

W ogóle co ciekawe, mam wrażenie, że Tidal przez roona ma lepszą jakość niż przez mconnect. To możliwe czy takie złudzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, Arek80 napisał:

Nie wiem, bo mam w domu tylko jedno gniazdo, więc musiałbym jakiś switch kupić.

To chyba musisz tak zrobić. Należy wykluczyć inne problemy by iść na przód. Osobiście stawiam ,że sieć Wi-Fi nie wyrabia. Spróbuj na przykład włączyć najpierw radio Roon z niskimi bitrate ,jak będzie ok ,to idź wyżej. No i oczywiście upsampling w DSP ma być wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.